Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

mysicka15
8. únor 2011

@pellullinka aha tak to jo.no uvidim nejak to dopadne ale doufam ze dobre

pellullinka
8. únor 2011

@adelka89 ahoj adél, jsi stejný ročník jako já 🙂 a hned druhé? to jsi odvážná ...
@mysicka15 snažila bych se být tebou mít maturitu 🙂

mysicka15
8. únor 2011

@pellullinka to bych chtela ale myslim ze na to nemam ☹

pellullinka
8. únor 2011

@mysicka15 podle čeho soudíš? proč myslíš?....nepodcenuj se

petanah
8. únor 2011

ahoj,taky se pridavam..je mi 25,mam 3letou princeznicku a 6tydenniho raraska:-*

mysicka15
9. únor 2011

@pellullinka jelikoz kdyz jsem byla v 8 tride tak jsem nezvladala matematiku.a proste nevim jestli bych to zvladla

adelka89
9. únor 2011

@mysicka15 a ty bydlis asi u rodicu,ze?

cinky
9. únor 2011

Ahoj Maminy! Na tuto diskuzi jsem narazila náhodou a jsem ráda. Mám občas pocit, že jsem tu nejmladší😀
Sice první miminko ještě čekám, ale už teď bych se k vám ráda přidala. Teda jestli můžu.
Můj osobní příběh mám na blogu, ale je to docela dlouhé a tak to shrnu do pár vět.
S teď už manželem jsem od necelých 15- ti let, on měl necelých 17 let.
Brzo jsme začali snít o miminku a tak jsem v srpnu 09 vysadila antinu. Podařilo se nám až loni v říjnu🙂
Taky se nás všichni ptali, proč se bereme tak mladí, a co říkali na téma dítě v našem věku nemá asi cenu rozvíjet! Asi to všechny znáte😀 Ale my jsme chtěli a vím, že budeme skvělí rodiče. Bydlet máme kde, práci máme taky (i když já jsem musela na nemocenskou), tak co. Diskotéky mě nebavily nikdy a manžela už vůbec.
Z obou škol a stejných ročníků jsem vdaná jen já a manžel je taky jediný 😀
Ze zš (3 třídy) jsem pátá, kdo bude mít mimi a ze sš jsem třetí 😀 Všechny zajímá škola a akce ☹
Zatím nevím o čem aktuálně diskutujete, budu vás postupně dočítat🙂
Zatím se mějte pěkně🙂

petanah
9. únor 2011

@cinky ahoj,krasny zivotni pribeh.. mas pravdu,vsechny zajima jen skola a diskoteky.skolu jeste pochopim,ale ty vecne otazky ohledne diskotek a uzivani si zivota,dokud muzu mi pekne lezou krkem 😖 u prvni dcerky se na nas kazdy dival,jako kdyby nam to ujelo a ja si malou nechala..ted u druheho se zase na me koukaji,jak kdybych Tobiska udelala,abych nemusela do prace,kdyz vidi ze jsem navazala z RP na RP.nebo se kazdy pta:a vy jste chteli tak brzy??za prve co je to zajima,stejne to nezmeni a za druhe proc bychom nechteli,kdyz po skole oba jsme,bydlime spou uz pet let,zajisteni taky jsme..
chyba dnesni spolecnosti..nekteri si proste asi mysli,ze mlade mamci,ze se neumeji postarat pomalu samy o sebe,natoz o deti.. a jak nam to jde😀 to uz nikdo nevidi.. na nas mladych se proste vzdycky budou hledat jen minusy ve vychove a pritom vuuubec neplati mlada matka,spatna matka.. dobrou matkou muzu byt jak ve dvaceti,tak ve ctyriceti.. zalezi jak se k tomu postavim ja sama!!
a tezko mluvit postarsim lidem ze stare doby.. kdysi bylo normalni,ze se deti rodily 18.ctiletym a nikdo se jich urcite tak nevyptavala a blbe nekoukal.. tak proc je to ted,nechapu..
jinak nektere holky,mate muj obdiv!!at se prckum dari a delaji vam jen radost.. ja se tady zrovna rozplyvam na tim nasim broucinkem,ktery na nas hazi prvni usmevy😀

cinky
9. únor 2011

@petanah Děkuji!
A souhlasím s tebou. Kdysi se na ženu, která ještě ve 20 neměla dítě, dívali jako na vyvrhel společnosti a dneska se ženám rodí první děti až po 30... Nechápu.
Navíc mi bude 40 a já už budu mít děti velké, takže můžeme s manželem cestovat, koupit si naši vysněnou motorku, můžeme si rozšířit vzdělání a pořád budeme "mladí"! A až budeme mít vnoučata, budeme ještě fit!
Rčení mladá maminka = špatná maminka mi taky nejde do hlavy. Vždyť jaký je rozdíl mezi maminou, která má 20 a tou třicetiletou? Jasně, ve 30 má člověk více zajištěný život, může mít dobrou karieru, má jiný pohled na svět, ale to není všechno. Vždyť já se teď cítím na dítě víc než ty moje skvěle zajištěné kolegyně! 😀 Moc to pak všechno kolem sebe řeší a ta hlavní radost jim pak utíká.

k.ate
9. únor 2011

@cinky dnešní názory lidí taky nechápu. U nás všichni vzali Kubu v pohodě, my jsme dopředu říkali, že nevíme, jestli budeme moct mít děti, že to spíš vypadá, že vlastní nebudou, tak nakonec byli všichni rádi, že se nám povedlo 😀 Teď u druhýho (to budu mít v čerstvých 24) mají taky radost 😀 I když už to přijali malinko vlažněji, přece jen už to není takový překvápko 😀 Já vždcyky říkám, že až se moje kamarádky za 10 let rozhodnou rodit, já už budu mít velký děti a budu mít už i klid částečně pro sebe 😀

cinky
9. únor 2011

@k.ate jj, souhlasím 🙂 A i když pozdě, tak přece gratuluji, že se vám to povedlo...
Kolegyně z práce měla jako puboška potrat a po něm nějaké komplikace, tak jí straší, že nebude moc mít své dítě. Ve svých 23 letech jí to netrápí tak moc, protože se stejně na dítě ještě necítí a mě nechápe. Ale jsem zvědavá co bude dělat až jak to na ni přijde, ona bude mít 30 a dítě nepůjde☹

mysicka15
9. únor 2011

@adelka89 jo bydlim u rodicu,ale pritel si planuje ze az ho pusti ze postavi rodinny dum tak nevim

adelka89
9. únor 2011

@mysicka15 tak to je mazec, drzim pesti, aby jste to s pritelem zvladli.
Ja taky studuju, sice uz VŠ ale praxi budeme mit taky 😉

k.ate
9. únor 2011

@cinky díky 🙂 my jsme si tehdy řekli, že to nebudem řešit, že když se podaří mrňous, budem rádi, když ne, budem si budovat kariéru a pak se uvidí... Tak se povedl ten prcek 😀

pellullinka
9. únor 2011

Ahoj holky, vítám nové mamči 🙂
Já na vejšku nikdy jít nechtěla! A vlastně jen díky tomu, že jsem na mateřské tak sem se rozhodla to zkusit, že aspon nebudu mít díru v životopise až půjdu žádat o práci a tak možná ani nepadne otázka jestli už mám děti.
Já bych chtěla druhé až půjde Kubík do školy, abych mohla být doma....no uvidíme jak se to všechno vyvrbí, škola, práce atd.

stylly
autor
9. únor 2011

@pellullinka já jsem se místo výšky rozhodla jít do práce a trošku vyrazit mezi lidi 😉

pellullinka
9. únor 2011

@stylly já jsem porodila ještě před maturitou takže práci jsem nestihla 😀 a vejšku dělám ted dálkově

stylly
autor
9. únor 2011

@pellullinka 😉 šikovná

cinky
9. únor 2011

@k.ate asi to tak mělo být😉
@pellullinka děkuji za přivítání. Taky jsem uvažovala, že bych si při MD udělala aspon kurz... Ale je to dost záhul, že? škola, domácnost, mimčo...

mysicka15
9. únor 2011

@adelka89 jo tak to jo ale dekuju toíbe drzim taky palce at to zvladnes

pellullinka
9. únor 2011

@cinky je to záhul, ale zase kdy jindy? ted je to ideální, s prací se to kloubí hůř....A chtěla bych pak už mít klid, doufám, že to zvládnu a dostuduju

petanah
9. únor 2011

@cinky presne tak!!moje rec..

cinky
9. únor 2011

@pellullinka tak držím pěsti! A máš můj obdiv! Já jsem na vš byla necelé 3 týdny😀 vůbec mě to nebavilo. Vybrala jsem si špatný obor.

cinky
9. únor 2011

@petanah a o rozdílech ve výchově ani nemluvím... Maminka, která má dítě okolo 20 let je podle mě přísnější než maminka ve 30, ta je spíš úzkostlivější.
Vidím to i na mých rodičích. Mě měla mamka ve 25 a jsem vychovávaná mnohem přísnější metodou než má sestra, kterou měla mamka v 34. Pak už na to dítě asi nemá člověk tolik nervů a víc všechno přehlíží. Ale možná je to špatný názor. Možná je to jen v lidech, které mám kolem sebe. A nejsou to jen naši.

janulazaynab
9. únor 2011

Ahoj holky,
můžu se přidat, i když mi je za týden čtyřiadvacet? Mikulášek se mi narodil ve 22letech, loni v létě jsem otěhotněla znovu a teď ve 24letech budeme mít už druhé, tak to mám zas tuplovaně jako mladá mamina 😀 😝
Je tady nějaká maminka taky s dvěma mimči? Sice jsem to neplánovala taky brzy ani tak brzy po sobě, ale vůbec nelituji 😉

petanah
9. únor 2011

@cinky no,tolik nervu to se neda rict,ale spis tolik casu se vsim tak zabyvat..kdyz se mi narodila Viki,vsechno se tocilo jen kolem ni.. kdyz mela na mikince flicek,prevlict..kdyz plakala,okamzite jsem priletela..ted kdyz mam ty rarasky dva,tak to uz takhle vsechno nestiham..to bych jen litala od jednoho k druhemu a jen prevlikala a kolebala😀 a mozna tak je to i s tou vychovou..nechci tim rict,ze druhe dite se nevychovava nebo tak neco,ale proste,ze u druheho ditete uz pak pochopi maminky,ze ne vzdycky se da vychovat idealni dite i kdyz budou sebeprisnejsi..
Vikinku jsem si napr.nikdy nechtela brat k sobe do postele..maly mi dost plakal kdyz jsme prisli z porodnice kvuli mlika,takze jsem ho mela cele noci u prsu aby aspon chvili spal,samozrejme v me posteli..a tam jsem si poprve rekla,kruci,nebude to asi tak lehke jak jsem si myslela,protoze samozrejme,ze Viki rano vstala a hned se ptala,proc ona nemuze a Tobisek jo😀 no ,takze pritel putoval do obyvaku a ja s prckama na posteli v loznici 😝
hlavne,ze jsme vsichni zdravi a spokojeni a na tech par noci,kdyz jsem se nemohla ani otocit a spat v jedne poloze,budu pozdeji rada vzpominat..

cinky
10. únor 2011

@petanah jé to je krásné! Samozřejmě, když si měla dvě děti brzo po sobě, tak nemáš tolik času, jako na to první miminko, to chápu, to mi je jasné... jen jsem to myslela tak, že mí rodiče a známí, už mají úplně jinou výchovu. Mezi sestrou a mnou je 9 let rozdíl! Což už se mnou mamka moc práce neměla, byla jsem hodně samostatná brzo. A přesto je sestra vychovaná mnohem mírněji. Vidím to i u mé tety. Má 15 - ti letou dceru a 3,5 letého syna. Té dceři bylo a je všechno víc vytýkáno než tomu prckovi. Ten zlobí a nic se mu neřekne. Když to dělala ta dcera, tak dostala nejméně vynadáno...

pellullinka
10. únor 2011

@cinky mě to taky nebaví, ale vím, že se mi to jednou může hodit. Ikdyž si myslím, že o diplomu to není, tak bohužel vidím, že prostě někde si můj životopis ani nepřečtou když ten diplom mít nebudu.

Holky já nějak na druhé nejsem připravená. Mám chvilky kdy bych to miminko moc chtěla, ale Kubík byl tak hodnej, že sem o něm vůbec nevěděla a neumím si představit mít uplakané mimčo...Nějak jsem zpohodlněla, přece jen Kubík už je větší, samostatnější atd.

baradolezal
10. únor 2011

Ahoj Holky... musim rict, ze nektere mate odvahu... ja budu mit v kvetnu 23 a v lednu se mi narodila holcicka... vubec nebyla planovana, v podstate jsme dite nechteli - makala jsem v oboru financi a mela jsem slusne naslapnuto... no a ouha!
Pritel nechtel o potratu ani slyset a ja jsem ho poslechla... cele tehotenstvi jsem uvazovala, jestli to bylo spravne - ne ze bych vylozene nechtele, ale porad jsem si nebyla jista... a i kdyz to zni jako nejaka telenovela😀 jista jsem si byla az jsem ten spinavy uzlicek vyprdla ven - BYLO TO SPRAVNE!!! Ted se moji Kacence omlouvam za vsechno, co jsem si predtim myslela!!!
A kariera??? Po lete si zaridim zivnostak a vratim se k me (podotykam milovane) praci alespon na okraj, aby se nereklo 🙂 a chtela bych videt mamcu petatricatnici, ktera ma dva psy, mimco ktere zacina capkat, na starost domacnost a pekne si pracuje 🙂