Moje máma chce v 45 dítě, mám jí to přát nebo vymlouvat?

lenkasubrtova
21. led 2015

Nevím co si o tom mám myslet, mám jí to přát nebo vymlouvat? Já čekám 2 dítě a moje máme chce být také těhotná a to co nejdříve, aby mohla kynout semnou. Naši se rozvedli a mamka si našla o 7 let mladšího přítele, který ještě děti nemá a přeje si je. Jsou spolu teprve půl roku, všechno jim klape, moc si spolu rozumí. Mamku jsem nikdy neviděla takhle šťastnou, ale když si vzpomenu na to jak vychovávala nás...Byla stále opilá, silná kuřačka, pořád jen nadávala, bila nás a vlastně s nama ani nebyla. Mladšího bráchy jsem vychovala já. Jako babička je perfektní, naše malá ju i jejího přítele zbožňuje. Najednu stranu bych jim to chtěla hrozně přát, ale když si říkám, že jí bude přes 60 až bude dítě dospělé, neumím si ani představit, že bude mít nervy v noci vztávat krmit, přebalovat, vodit dítě do školky, školy, do kroužků, otrhne se od společenského života, který momentálně žije...Máte někdo takovou, nebo podobnou zkušenost? Jsem zlá, že si toto myslím?

verca196
21. led 2015

@lenkasubrtova ja mam o 20 let mladsiho brachu, mama ho mela ve 44. Ted mu je 10. Je to pro ni urcite narocnejsi, nez kdyz mela nas (me a bratra o 1,5 roku mladsiho), ale zase se diky tomu udrzuje v kondici, zvlada to dobre. Ale ona byla i dobra mama i vuci nam, takze kdyz nam tenkrat rekla, ze je tehotna, zase tak divne nam to neprislo. Brachu beru na pul jako syna, v rodine si vzajemne vypomahame. Tj. myslim kde je vule, energie, zazemi, jde vsechno i dite ve 44+. Tvoji mamu neznam, a nedokazu rict, jestli bude stejna jako byla, nebo se neco zmenilo. Urcite bych se ji ale uprimne snazila nastinit vsechna uskali, ktera ji cekaji. Plus necht si zajde predem k lekari, zda ji dalsi tehotenstvi doporuci - moje mama takto byla. A zla urcite nejsi, tvoje obavy jsou prirozene a logicke.

polaks
21. led 2015

Kamarátkyna mama mala tiež dieťa po 40.Nám bolo vtedy 20,kámoška má ešte sestru dvojča a ďalšieho brata o 13r mladšieho,teraz nám je 32 a kámoškyn najmladší brat má 12,jej rodičia si to celkom užívali.

tarra27
21. led 2015

@lenkasubrtova ty máš přirozené obavy, neb sama víš, máš zažité, že mamka nemá takovou trpelivost ani nervy....jenže co s tím chceš dělat?? pokud se rozhodne a Bůh ji dopřeje, tak nenaděláš nic...zakazeš ji to?? To težk, navíc čím víc budeš mít řeči, tím víc ona bude chtít.....

jedna varianta je, že jim to nepujde nebo ji to lekař rozmluví a druhá varianta je, že mimi bude a počítej s tím, že Ti ho bude líto a budeš ho možná mít často u sebe, hlavne až bude větší....vím, že to zní divne, ale jsi rozumná žena a pochybuji, že ho necháš na holičkách....

uvidíte...moc ji do toho nemluv, nemá to význam.....od tebe to nevezme...navíc je možné, že se s tebou chce nebo nemusí chtít, ale svým způsobem porvnává....třeba ted má pocit, že s novým mužem to vše zvládne....

myslím si, že nemáš šanci ji to vymluvit a pokud ji řekneš něco co slyšet nechce včetne toho, jak ty jsi mela detsví nic moc, tak se akorat pohádáte....je to težké...já mám známou, má syna se strašným blbcem, rodiče ji pomohli a ted je s jiným a on po ní chce díte, navíc dostala dům a on nemá kam jít, takže si ji přiváže svatbou a deckem....a je to blbec....delá ze sebe hogo fogo např neplatí sociální zdravotní ale je bez práce protože na uřad práce je potupa jít a pak mu přijde platit 25tis za rok poištění a ons e diví a nadává....je hrozný....jeho máti jen co odešel si předelala byt a když se rozešla s ním segra, přišel zpátky od mámy,protože máma tam má jinou místnost a prý se mají udobřit.....on nemá kam jít....a ted co se řeší barak, tak tuplem ji neopustí...

navíc chodí tahle známá ke kartařce která je kamaradka jeho mámy a obema to valí do hlavy...jemu i jí....že bude svatba a miminko....a kecy kecy kecy......

je to smutné...ale tobe nezbývá než nic nedelat, max opatrne sdelit názor...ale doporučuji nic nehrotit....drž se.

nonnni
21. led 2015

@lenkasubrtova pritelkyne svagrove porodila vloni v breznu dvojcata...bylo ji 49 let, za dva mesice ji bude 50. Byla po IVF, z darcovskych vajicek i spermii...proc, je daleko slozitejsi otazka, ale kazdopadne ty deti jsou naprosto fantasticke, ona s nimi omladla, tehotenstvim proplula uplne skvele, rozkvetla. Do te doby se u ni nijak moc neprojevovaly materske instinkty, v tehotenstvi lehce a porodem se hnula zem...je to skvela mama. Tezko ric, zda tvoje mama bude dobra mama, tve obavy jsou podlozene...ale zabranit ji asi nebudes moct. Dalsi otazkou je, zda vubec jeste otehotni....

alpakovo
21. led 2015

Mám kamarádku, která má 4 syna.... Posledního měla ve 42 letech (taky mladší partner) a zatím v pohodě, jen ji to udržuje v klusu a kondici :D tak nevím... A mimochodem, taky už je babička 😉

hhanca
21. led 2015

Obdivuju lidi, kteří jdou do dítěte po 40ce a hlavně kteří to skvěle zvládají! Naši se stali babičkou a dědou v 48 letech a je fajn, že jsou mladí prarodičové, ale fakt si neumím představit, že mi měli ještě svoje malé dítě...Je to každého rozhodnutí, ale ono si asi málokdo už pamatuje jak náročné je mít malé dítko ve dne v noci 24 hodin denně, celý týden, měsíc, rok...

lrg
22. led 2015

No.... je otázka, co je větší "problém". Jestli ten věk, nebo to, jak se jako maminka chovala. Když se moc nestarala o děti jako mladá, proč do toho chce jít na stará kolena? Není to jen kvůli mladšímu příteli, aby jí neutekl za jinou, mladší? Nebo aby si ona sama prodloužila mládí? Nevím, já osobně nejsem příznivec plánovaného pozdního rodičovství, připadá mi to sobecké a kruté vůči tomu dítěti, myslím, že každé dítě si zaslouží mladé, aktivní rodiče, kteří mu ze sebe dají všechno. V 60-ti už bude maminka v důchodu a dítě bude teprve odcházet ze základní školy. V tom nejcitlivějším věku bude mamka válčit s přícházejícím stářím, možná i finančníma obtížema. Každopádně je to její rozhodnutí a ty s tím asi nic moc nenaděláš.

kacca11
22. led 2015

Kamarád má o 20 let mladší sestru. Vznikla z velké a velmi krátké lásky s chlapikem, který na ní od té doby nedal ani korunu. Jo, všichni ji máme rádi, ale taky víme, že jeho maminka toho má plně kecky a raději by si užívala kamarádů než psala s malou úkoly. K tomu cigarety, trocha piva a je to tak, že ji kamarád živí a stará se o ní.

Mamce bych to přála, kdyby to bylo s dlouhodobým partnerem. Půl roku je jako nic a může z toho být dalších 20 let osamělé zodpovědnosti o dítě.