My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

terjar
1. čer 2010

Simi, teda to je fakt rychlost. Tak malé přeji vše nej nej, hlavně zdravíčko. Určitě budete mít všechny testy v pořádku, to bude asi tím, že nechce jíst, ne? to má celkem dost dětí.

holky, tak holky na červnu začínají pít ricinový olej a tak do 6 hodin nástup kontra a za chvíli porodí 😲 . Neskutečný. Jo a brnanda to vypila včera ještě s jednou a ta už je v porodce a má kontra po 3 mninutách a brnanda se zatím neozvala. tak pak písnu, jestli už má Tomáška u sebe. ona se porodu strašně bojí, jsme na červnu 2 největší posery, ale já už se na to i těším. pak se aspoň pohodlně vyspím a nebudu otékat, nebudou mě bolet nohy, budu se moct ohnout... 😀

a dneska jsem první den doma, včera to bylo v práci takový dojemný, všichni mě objímali a kolega se mě ptal, kdyže mám ten termín, tak mu říkám, že 18. a on, že jsem klidně ještě 14 dnů mohla chodit 😀 . a šéf mi říká, že pokud budu mít náladu, tak aby se mi nestýskalo, můžu dnes zaskočit na poradu 😀 . ale já dneska jedu za Johánkem. jen teda to počasí 😒

hrozinka
1. čer 2010

tery zrovna včera jsem četla v časáku žena a život 5 rad k porodu a o tom oleji tam bylo napsáno, když už žena nemůže s břichem vydržet je možné koupit ricinový olej a od 3-6hodin by měly přijít kontrakce, jen já su posera tak nevím zda bych to dala, pak tam byla ještě jedna rada a to sex ale aspoˇm 5x za sebou, sperma taky pomáhá k porodu 😉

terjar
1. čer 2010

hroz, to je neskutečný. holky už jsou na konci a mají většinou naplánované vyvolání, tak jdou do tohoto koktejlu a on zabírá 😀

hrozinka
1. čer 2010

jj, ted si tak říkám, že kdybych o tom věděla dřív tak bych možná do toho i šla, posledních 14 dní jsem protrpěla, a ulehčilo jim to i porod? měli ho kratší? lehčí? nebo to vyvolalo jen prasknutí vody a kontrakce?

simicak
1. čer 2010

To je mazec s tim olejej!!!!!!! ale ja bych do toho nesla,bo bych se bala,ze fakt zacnu rodit 😀 😀 😀 Navic veru sla krasne na termin a 4dny pred terminem jsem vedela,ze se o vikednu narodi a viki sla o 3mesice driv i bez oleje. Ja nejsem prenasecka 😀

Tery,dekujem

hrozinka
1. čer 2010

myslím si, že holky se rodí vždycky předem a kluci +- týden 14 dní po termínu, teda aspon koho znám u toho to tak sedí 😉
já bych z toho oleje měla taky velkej strach, přece jen je to jiné když to přijde nečekaně, nebo když něco vypiješ a ted čekáš 6hodin kdy začneš rodit 😀 si to přivoláš jen tím jak čekáš, kdy to začne =oD

terjar
2. čer 2010

no tak holky zatím neporodily, ale mají kontra po cca 3 minutách a brni ještě ani do porodky nevyjela, prý se jí to pak nějak znepravidelnilo 😀 . ta druhá byla v porodce a je otevřená na 3 prsty, ale ještě jí poslali dom. já bych do toho teda taky nešla. bych se bála. jsem posera. věřím Tádíkovi, že vyleze až se mu bude chtít.
hroz, no podle toho, co píšou, tak trpí, ale porod jim to nijak zvlášť neulehčilo. fakt záleží na člověku. zatím skoro všechny holky měly porody rychlý a hodně i bez nástřihu a šití a jedna rodila 30 hodin a včera psala další, že už má holčičku u sebe, ale ztratila hodně krve.

hrozinka
2. čer 2010

já bych byla posera, měla bych strach, že to malému nějak ublíží, tery musím říct, že ti úplně závidím. kamarádce se teď narodil krásný chlapeček a musím říct, že bych si dala hned říct 😵 , jen táta má strach z penízků tak jsem zvědavá, kdy budem mít to druhé. ale myslím si, že kdyby Ondrášek měl sourozence tak je to zas o něčem jiném, má hrozně moc rád děti kolem sebe.

terjar
2. čer 2010

já jsem taky posera a nešla bych do toho.
no jo, peníze. ale zas na druhou stranu už všechno pro mimčo máte, tak byste nemuseli nic kupovat. nevím, zdá se mi, že ta velká investice je s prvním mimčem. pak samo kupuješ jídlo a pleny... ale uvidíte. chce si to pořádně promyslet. my taky určo nezůstaneme u Tadeáška a určitě pořídíme sourozence.

simicak
2. čer 2010

brno,miminko druhe neleze do penez,tery ma pravdu,spis jsou drahe az jak jsou vetsi,platis vse dvakrat a taky je pravda ze teda musis byt na materske a to nejsou dobre penize.

Tery no jsem zvedava,kdy ti to propukne. Souhlasim s brnem,ja co znam tak kluci se prenaseli aholky bud driv nebo na termin.

Nam vcera volala dok.ze blbe vysledky krve,ze mame prijit do nemocnice a budou delat vic testu a rentgeny,jsem probrecela cely den buh vi co to neni a dneska mi rekli v nemocnici,ze ma malo D,mi spad holky takovy kamen ze srdce!!! Uplne nas vystresovala zbytecne. Tak jsme ok. a nepribira teda bo rychle spaluje. Ted budou hlidat krev na to D akorat,jinak jsme zdraviiiiiiiiii.

S tim co delaji ty holky,ja bych se bala,ze m to rozjede kontrakce,ale porod nikde. To se taky stava,tak snad odrodite vsechny cervnovky v poradku.
NO nic,ja zpatky do nemocnice jedu na gyndu

terjar
2. čer 2010

Sim, tak to věřím, že jste si oddychli. To ti taky mohla říct do telefonu, ne? že to není extra vážné.

http://volby.blesk.cz/clanek/volby-udalosti/137...
to jsem objevila. no bude to s nima veselé. porodné a mateřskou naštěstí snad stihnu, ale ten rodičák. snad ho nesníží. ta mateřská je jasná, že ji opět sníží, když všechny tyhle strany jsou pro. ale končí mi naštěstí v listopadu, takže akorát. ale jsou to fakt svině. kdyby raději dohlíželi na to, aby všichni řádně platili daně a ne různými fintami si to nějak krátili 😠 . apod.

to já taky. dneska jsem vygruntovala celou kuchyň a to jsem chtěla původně jen potravinové skříně, ale nakonec jsem vzala vše, pak obývák a ložnici, všechny šuplíky a police. no a v pátek se vrhnu na koupelnu a záchod. ještě bych potřebovala umýt okna, ale už se mi do toho moc nechce. no uvidím příští týden, jak moc se budu doma nudit 😀

copak asi Evča, že nenapíše

hrozinka
2. čer 2010

to já říkala muži taky, že na druhé vše máme a nic se kupovat nemusí, spíš jde o pleny že by používali oba a jedno balení bez akce je 250,- + to kupovat v menší velikosti znovu to už je 500,- tak na 14 dní 3 týdny, do toho jídlo, je fakt, že starší už by nutroš nemusel, ale pokud by se mi nedařilo kojení tak jak u prvního tak by malej byl zase na nutroši a to leze šíleně do peněz, k tomu očkování, dávala jsem malému prevenar a myslela si, že jsou to 3 injekce po 3 litrech, ted jsem u dr zjistila, že nás čeká 4 a poslední, takže další 2000,- navíc s čím jsem nepočítala a to bych určo prevenar dala i druhýmu dítku, takže další 8 litrů. ono nemusím kupovat kočár, postýlku a hadry, ale velkému by se musela koupit postel a to už by byl v bytě problém a pak ty drobnosti okolo něco stojí ☹
to víš tery poslanci si mateřskou snížit možou bo jejich manželky a milenky už děcka maj bud velké nebo ty jejich astronomické platy jim zařídí krásnou mateřskou i kdyby na ni byli 10 let, určo nežijou ani na mateřské ze 7 litrů - a to ani manželka ani milenka, bych jim přála žít rok jako normální člověk všecko si platit, naftu, městskou dopravu, vlaky, jídlo, pití, žádný osobní řidič a auto, všecko pěkně vlastní a plat ok at nežeru manažerský cca 45000,- bych je chtěla vidět jak by žili šmej*i 😠 😠

simicak
2. čer 2010

hrozi,jej nez otehu a porodis,tak maly bude bez plen. Ja mam veru od 18mesicu bez plen a ty deti co maji problemy jsou od dvou let!!!! Takze maly uz bude bez plen,bez sunaru a bude jist s vama obed a ta mini porce se ti ztrati. Se zbytk em mas pravdu.
My se tak rozhodovali taky,strasne jsem se bala fin anci a nakonec jak to druhe je,tak ty penize se vzdycky najdou. Byli jsme i na dovolene. Ale zase je pravda,ze tady se ne plati na dite zadne leky nic a ani ockovani za zadne se nepriplaci. Ten prevenar je tu zdarma

evulebobule
autor
2. čer 2010

ahoj holky

teri už píšu 😉 Davídek byl trochu marod. Měl včera horečku i v noci a teď zase celý den nic. Nechápu.
Tak co ty, jak se chystáš k porodu? Máš to za pár co?

hrozinka
3. čer 2010

ty vado, zdarma jo, tak to je mazec, ale zas na druhou stranu ty jsi doma zadarmo ne? u vás mateřská není. a já si stěžuju na to co dostávám ty jo. být doma zadara tak na to dítě nemám nikdy. spíš mě ted mrzí, že jsem to neudělala jak kámoška. s prvním chce jít na 2 roky tedy bude mít něco přes 11 litrů a co nepoužije si bude šetřit a hned následně by chtěla druhé, se kterým už chce být 3 roky.

simicak
3. čer 2010

hrozi,co zadarmo???????? Ja mam matersku s ceska a kdybych mela odpracovane tady,tak mam rok materske tady,tady je taky materska,ale jen rok. NO a pak mas detske prdiavky a ty ti pokryjou mesicni naklady na pleny a neco na sunar. Tady je drahe dite ap pak jak platis krouzky,vstupne vsude apod. Ale mi co dostavame od statu na Viki,tak to nas ani ona nestoji,dostavame vic nez co ona sni,prokadi a prooblika 😉

Jo sunar zadarmo myslis nebo leky?? Jo,tady do 16ti let a duchodci a tehotne a rok po porodu nikde nic neplati a nedoplaci,vse je hrazeno. Takze nedoplacim za zadne leky a ja dokonce ja mela i jako tehu a rok po zubare a vse zdarma. Ted protoze je viki na spec.sunaru na predpis,ktery by byla asi drahy,tak neplatim uz ani sunar. Takze male kupuju jen pleny

hrozinka
3. čer 2010

aha tak to jo, já myslela, že se v cizině mateřká nedostává, ale ted mi tak dochází, že už si mi to myslím psala, že máš mateřskou z česka. že bych se též odstěhovala, když je tam tak dobře? nene já bych to nedala. jo a když už jsme u těch plen jak nauičt dítě na nočník, když mi na něm vydrží sotva 5 vteřin ☹

simicak
3. čer 2010

hrozi tady to taky neni tak vyborne,vsude je neco. A mas fuk jestli jsi na zapade,vychode,jihu nebo v jake prdeli. Materska je vsude v evrope,teda vyspelych zemi jako statech Eu,ale vsude je jinak dlouha a jinak vysoka.
Kamoska neucila maleho na nocnik,ale rovnou do zachodu jak mel dva,se mu to libilo s pindikem,ted budes mit leto,tak to mas nejlepsi,muze curat venku,neni navleceny. Tak zkuste zachod. Tusim ze se da i neco koupit,ze kdyz se kluk curanim trefi tak to hraje nebo tak nejak. Je to nejaky obrazek co tam vlepis a oni se pak na to strefuji

terjar
4. čer 2010

tak včerejší kontrolova v porodce snad dobrá. monitor OK, aspoň nic neříkali a ta křivka je u malého mezi 140 - 160 a u dělohy párkrát vylezla na 40. protilátky negativní, krevní obraz - sem tam něco sníženého a něco zvýšeného, ale prý v normě. Měřila mi dělohu, tak tu mám 39, moč OK, ale neprohlížela mě vnitřně. Jen tlak jsem měla vyšší 140/80. ale to asi nervy, i když jsem si připadala v klidu.

hroz, tady už je prevenar taky zadara, od nového roku.

přesně jak píše Simi, taky si myslím, že druhé dítko už tolik nestojí a ty peníze se najdou. holt budeme makat oba dva, ale myslím, že strádat nebudeme. i když bych pak nějakou práci ráda z domu, protože úklid se dvěma dětmi nebo těhu, to bych asi nedala.

Evul, chudinka, vy teď nějak bojujete, co?

Praha hlásí nádherně. Tak já asi vyrazím na nákup, už jsem jak ti důchodci, ale dneska jsem prostě nemohla spát a manža mě teď dobudil, jak odcházel do práce. pak musím upéct a chci vydrbat koupelnu a záchod. kuchyň s obývákem už sterilní je 😀

hrozinka
4. čer 2010

tery a je to prevenar? já vím, že něco zdarma na toho pneumokoka je, ale nevím jestli je to přímo prevenar, nejmenuje se to jinak? a s tou prací doma, já shháněla přes půl roku práci doma, ale nic není. pokud nechceš dělat pochybného agenta, kde musíš namlouvat další lidi ☹

terjar
4. čer 2010

@hrozinka , jo jo, je to prevenar

evulebobule
autor
4. čer 2010

teri: asi to nakonec bude k zubu. roste mu jednička nahoře 😉 tak ještě že tak, u nás je taky nádherně 😵

terjar
4. čer 2010

@evulebobule snad se to počasí konečně umoudří, ale zas parna být jako nemusejí 😀 .
tak to si teď budete asi užívat se zoubkama, co?

evulebobule
autor
4. čer 2010

teri: jj budeme, ale co se dá dělat, musí vylézt všechny, akorát bych tu bolest vzala na sebe, je mi ho tak líto.

Ty brďo hezké číslo 39 tt. to už bude co by nevidět 😵 😵 😵

simicak
4. čer 2010

Evi,my uz mame 8 zubu plne venku 😀 😀 Nastesti jsme o ani jednom nevedeli ze roste,tak snad tak pujdou i dalsi. Ale Veru mela hrozne problemy,blila i mesic vkuse,opruzena do ziveho masa........bobek maly,snad mu to rychle naroste a budete mit pokoj.

Tady je dva roky i ockovani na rakovinu cipku,ockuji se tusim 14ti lete holky a maji to zadaraa,vsechny. Tak to je dobre ze i ten prevenar je zadarmo. Tak vidis hrozi,uz ti nic nebrani,jen znasilnit manzela 😝

My uz po oslave narozekjsem vyrizena

evulebobule
autor
4. čer 2010

simi: tak to je pohoda, že to takhle u vás proběhlo

jo a Vikulce vše nej k narozeninám 😵 😵

terjar
5. čer 2010

@simicak taky přeji Vikince vše nej nej. je neskutečný, jak to uteklo. hlavně to zdravíčko 😉

@evulebobule no už jen 2 týdny do termínu. včera se na červnu narodily další 2 miminka a dnes se snad dere další, ale je nás tam snad 70 a zatím teda nic moc. spousta porodů bude asi vyvolávaných. tak doufám, že ten náš kluk vyleze hezky sám. jen kdyby mě pořád nebolely ty záda. trpěla jsem na tom už před těhu a teď je to teda síla.

@evulebobule až budeme na chaloupce, domluvíme se na návštěvu? Plánujeme tam být, jak je to volno v červenci, teda pokud nebudu přenášet a byli bychom už po první kontrole u pediatričky. a pak určo v srpnu. chtěla bych tam být, kdyby bylo hezky co nejvíc. čerstvý vzdoušek by byl fajn a taťka by za námi holt musel na víkendy jezdit 😒 . ale co v smrduté Praze, kdyby bylo nádherně, že? 🙂

evulebobule
autor
5. čer 2010

@terjar jo na záda jsem ke konci taky dost trpěla, dole v křízi to bolelo dost a zůstalo mi to doteď, sice v mírnější verzi, ale zůstalo.
jasně, to jsem tedy ráda, že tady budete, budeme se hodně scházet jo? tak to mám moooooc velkou radost 😵 😵 😵

terjar
5. čer 2010

@evulebobule už se moc těším.
ty záda jsou fakt mazec. už mi stačí málo.

tady je tak nádherně. odpo jdu s mamkou a ségrou na zbraslav, na prochajdu. tak jsem zvědavá v čem půjdu, jaksi se do ničeho už nevlezu 😖

evulebobule
autor
5. čer 2010

teri: neboj, za chvíli bude konec a uleví se ti. Ten konec už je náročnej, ale za chvíli uvidíš bobíška a na všechny trápení zapomeneš.
Taky se moc těším, užijte si procházku... 😉

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru