My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

terjar
5. zář 2010

@hrozinka my máme taky z Ikey skoro vše a vše máme v poho. Kuchyň teda úplně v poho. je fakt, že konferečnční stolek je krapet poškrábaný, ale to jsme si asi způsobili sami, protože jsme ho nalakovali a dostává celkem zabrat. ale jiný nábytek je OK.

tak nakonec ty oblečky jsou celkem pěkný. byly toho tři pračky, dvě už mám vyžehlené. ale špatně to v tomto počasí schne.

skříň je super. ta kuchyň hned vypadá úplně jinak 😀 . mám tam místa.

@evulebobule to jo. já na manuáíly moc nejsem, ale asi je začnu číst. dodnes jsem si nepřečetla manuál na mikrovlnku a určitě má spousty vychytávek na rozmrazování a ohřívání a já používám jen to svoje naučené.

simicak
6. zář 2010

Ahoj holky,tak my zdravime z Irska,jsme tu na dva tydny na prazdniny.

Hrozi neboj,raka z trouby nedostanete,poradne vydrhnout a nechat prepalit a vyvetrat 😉

Tery,to je supr s odsavackou,nic mene moc nato nespolehej,ja odsavala od porodu a mela ty infekce a prsa jsem odsavala poradne a stejne semi to blokolvalo. Snad vam bude brzo dobre a hlavne malemu. A dok. je krava,kaslou i tak male deti!!!!! Vim to od kamaradek a segry,kojili a stejne je meli nemocne uplne tak berzo jak ty a taky v zari. Odsavani nezadivim,bobek

evi,ty pouzivas latkove pleny? Kloubouk dolu,me by se to nechtelo prat. a kdy pujdete na nocnick? Ja se budu ptat na konci zari fyzio a zacnu pak malou seznamovat.

Ikea,my nemame ikeu,ale podobny nabyterk jen jiny obchod a jak pise hrozi,za dva roky hruzy,uz mame druhy nabytek. Tery vy ho mate jeste chvili ne? a to nemluvim,jak holky nici,prootoze si hrajou na nem atd.takze se to rychle otlouka

hrozinka
6. zář 2010

jj simi přesně tak, malej se projde kolem stolu šup a je tam ráha, tery píšeš, že jste si nějaké oděrky na stole udělali sami, my taky ať už já nebo malej, dokonce se mi jendou stalo, že jsem stůl utírala hadrou a jelikož mám super hadr tak super, že jsem si v obdchodě pořídila rovnou 4ks té stejné hadry a asi jsem omylem vzala tu, kterou vytírám a utřela jsem s ní ten stůl, těch škrábanců bych nespočítala ☹ zkoušela jsem to zamaskovat černou lihovkou (máme všechen černý nábytek) první hodku je to ok jako nové, ale po čase se dírka nafoukne okolo a začne se prasklina zvětšovat. ted už to nemá cenu řešit, příští rok děláme dětský pokoj a do nového obýváku bude novej nábytek 😉

simi a jak je ted v Irsku? mě stačí jaká je zima tady v Brně brrrr

hrozinka
6. zář 2010

@terjar toto je ta tvá odsávačka? http://www.babymarket.cz/ AVENT ISIS Odsávačka mateřského mléka za 1049,-? a je to drahé nemo maj akci, ptám se jen do budoucna, když si s ní tak spokojená tak ať vím co koupit, k druhému bude mou nutností 😉

evulebobule
autor
6. zář 2010

simi: jj látkovky používám od narození a naprostá spokojenost, praní mi nevadí. Vypere se to samo a věšení mě baví.

hrozi: Ta odsávačka, co jsi házela odkaz je manuální, Terezka má elektrickou.

terjar
14. zář 2010

tak musíme cvičit vojtu. včera jsme byli u neuroložky a prý raději ano. původně myslela, že ne, ale má ten krk trochu ztuhlý. to mám radost. kyčle taky ještě nemáme dobrý, respektive levou. my se tich doktorů nezbavíme. ještě že nejsou u dětí poplatky.

hroz, jaj píše Evča, mám elektrickou. u manu by mi asi upadla ruka.

evulebobule
autor
14. zář 2010

teri: tedy to si užíváte s doktory, to je radost co? My chodíme s těma prstíčkama u nohou, to je taky radost, ale jen jednou za půlrok

terjar
15. zář 2010

@evulebobule a to jdeme zítra na tříměsíční prohlídku a očkování a příští týden na první rehabku. no hrůza. a taky se musím zajít zeptat na zubní, zda mají pro něj místo a kdy přijít na první prohlídku.
je to pěknej lenoch. vůbec nechce pást koně. a to už to tak hezky dělal. no holt ho budu muset dávat víc na břicho.

vložila jsem nějaké nové fotečky. je to velká řehtačka, na všechny a všude

terjar
15. zář 2010

jo a taky jsme vybrali autosedajdu. bude to storchenmuhle starlight sp, váháme mezi dvěma barvami. a jídelní židličku. chtěla jsem od babypoint fábulu, ale nakonec koupíme taky storchenmuhle zii. je dřevěná a bude ji mít až do x let, je to ta rostoucí. koupím do toho tu vložku pro malé děti. původně jsem chtěla jitro, ale ta je až od 9 měsíců, tahle je od 4 nebo jak začne sedět. a je na 50 kg, takže pohodička.

hrozinka
15. zář 2010

@terjar babypoin fabula plus máme doma, je sice dost drahá, ale super. koupila jsem ji malému v 6 měsících, nejvíce ji využíváme až ted, malej je z ní nadšený 😉

simicak
16. zář 2010

ahoj holky,my se hlasime zpet domu z prazdnin. Bylo uplne fajne,pocasi vyslo a ja si odpocala!!!!!!!!!

Tery,tak hlavne aby byl maly zdravy,davej ho hodne na brisko a past zacne. My zacli desne hodne pozde,Viki to nesnasela a dlouho nic nedelala a pak behem mesice a pul zacla se pretacet,plazit,lozit,vstavat o nabytek - behem sesti tydnu a bez cviceni 😵 Ale urco vojtu cvic,kdyz to dok.doporucil.

Jinak teda Viki uz beha jak drak a mame 13 zubu v roce 😀 Ja planuji studovat at muzu na jare do prace,do skolky,tak ted si nasla kurz,co se dela doma,nemaji zadne terminy zkousek,jede se vlastnim tempem a kdyz ksoncim lekci,tak se jin prihlasim na zkousky,coz je pro me s dvema detma,bez hlidani jedina moznost. Tak se na to s manzelem zitra jeste poradne podivame.
Taky ma bacila,tak me boli usi z rymy,v krku......no hruza,tady se rozjel podzim - ja chci leto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Evi,tak to jsi dobra s latkovymi,ja jsem pohodlna a uz tak mam pradla silene moc,natoz prat pleny. My tady pradlo na susaku schne v zime i tri dny 🙄

Tery,s doktory nebrec,ja tam stravila rok asi 3x tydne. Aspon jsem se nenudila. Ted chodime kazdych 5 tydnu k pediatrovi, a dietologovi. Tak uz toho tak moc neni.

Jo a viki mam velikost nohy 0-3mesice,takze neexistuji na ni chodici boty,ma miminkovske,tak jsem to ted resili s fyzio pres telefon. Jeslti bude takhle rust,tak jde do skoly v ponozkach 😅

terjar
21. zář 2010

oj holky, vložila jsem zas nějaké nové fotečky

simicak
23. zář 2010

Tery,maly je cely po tatkovi,jak kdyby ho naklonoval!!!!! Jak to ti chlapi delaji 😀 Moc krasne fotecky 😉

evulebobule
autor
23. zář 2010

simi no nevím, jestli jsem dobrá, jsem prostě eco máma 😀 😀 😀 tak prádla mám taky furt dost. 😀

teri: malej je úžasnej, krásnej bobeček

terjar
30. zář 2010

ahoj holky, děkujeme.
sim, máš pravdu, Táda je celej táta, nechápu. 😀 . jen pak musím zakročit, je strašně tvrdohlavej a vzteklej, když něco není hned a on to chce. nejsme nějaký hej nebo počkej. jak začne chápat, tak bude tvrdá výchova. je to hrozný, když mi dělá scény v obchodě, protože chce flašku a nevydrží minutu než zaplatím.

jinak jsme se krásně "rozkojili", přes den už jsme jen na mateřským a Bebu dávám na noc a to má tak dvakrát a moc jí ani nevypije. tak jsem moc ráda. jen budu tu odsávačku pak reklamovat, protože mi zlobí. když hýbnu kabelem, tak se sama vypne. asi kontakt. ale nevím, zda je to v kabelu nebo v adaptéru. nechci to moc zkoušet, aby vydržela. ale jak ho odstavím, tak jí jdu reklamovat. je to docela drahá hračka, aby vydržela dva měsíce.

už cvičíme vojtu. magistra říkala, že jsme měli přijít dřív, jenže neuroložka měla dva měsíce dovču. je celý orientovaný doleva, prý by měl ošklivou skoliozu, kdybychom to neřešili. ale je strašně šikovnej, hned druhý den už začal ten cvik dělat i sál během dne a hlavičku už taky mnohem víc otáčí doprava. a ani se u toho tolik nevzteká. má zvedat nožičky k hlavičce a posilovat tím bříško - svaly. už to dělá krásně. zatím to děláme jen na levou stranu a pak budeme i na pravou. no vidím to cvičení tak na rok, než projedeme celého vojtu. ale hlavně, aby byl v pořádku.
říijen je šílený, každý týden nějaký doktor nebo rehabilitace.

o prádle mi ani nemluvte, taky pořád peru, hrůza. teď jsem prala autosedačku, vložku do jídelní židličky, spací pytle, ještě musím lehátko.

hrozinka
30. zář 2010

@terjar neboj ta to nervačení si zvykneš. my to máme na dením pořádku. malej má rok a půl za sebou a stačí říct ne, nesmíš, nedělejto, nechoď tam a je v cuku letu na zemi mlátí sebou, řve jako bych ho stahovala z kůže a je mu jedno zda je sucho nebo zrovna prší, lidi kolem na tebe hledí co mu zase chudáčkovi děláš a jen matky chápou o co de. takže já mám jedinou radu zvykej si bude hůř 😀
s vojtou teda vůbec nezávidím, musím zaklepat na dřevo, že nás něco takého nepotkalo tak ani přesně nevím o co jde, ale myslím, že je to to cvičení, kde ty děti vcelku i pláčou ne? chudáček bobišek
s kojením to je super, že si se ještě rozkojila, mě trápí dodnes, že mi to vydrželo jen 3 týdny, ale pořád si říkám, že za to můžou v porodce bo všude píšou a na fotkách vidím, že každé mamince dali mimi po porodu hned k psu, mě teda vůbec, malej je narozen 14:46 a poprvé jsem kojila až o půl 8 večer, takže si myslím, že jsme mu nevyrobyli ten reflex. moc závidím, že můžeš kojit. kamarádka přestala až ted v létě a to dcera bud mít v pondělí 2 roky, tomu říkám nádhera, žádnej nutroš nic.
jinak my vcelku v pořádku, pořád nás trápí noční děsy takže si teď pěkně užíváme řevu, ale jinak je malej zlatek už se mu krásně rozvazuje jazyk a skládá i věty, kde je, tati kde si, není, a odpočítává tři, dva jedna a hop a dneska řekl 6 ( pokaždé když jsem ze schodů tak počítáme tak už si to asi zapamatoval)
jo ale jakej má zlozvyk holky on normálně kudy de tudy chlustá 😀 , byla jsem ted nachlazená, rýma a chycený krk a chodila jsem se do kupelky nebo venku za strom vykašlat a on jak to viděl tak od té doby to dělá taky, zachrochtá a chlustne 😀 ne a ne pochopit, že se to nedělá 😠

hrozinka
30. zář 2010

hodila jsem pár foteček jak rosteme 😉

terjar
30. zář 2010

no tak to se máme na co těšit. to bude ještě veselo.

s tím kojením, pořád odsávám, k prsu jsem ho už nedala. takhle mi to vyhovuje. já si taky myslím, že mi to způsobili v porodce, protože po tom císaři nám je k prsu nedali a přinesli je až večer. vlastně skoro všem holkám z pokoje, co měly po císaři dělalo kojení problém.

stiskávám mu reflexní body na tělíčku. řve u toho občas. někdy ho ošálím hračkou, ale někdy to prořve. taky záleží, jakou má náladu. teď stiskáváme bod pod srdíčkem a má zvedat nohy. jde mu to fakt dobře. ty děti řvou, protože to vlastně dělá to tělíčko samo a ony to dělat nechtějí a omezují se v pohybu. nic je nebolí. i když podle řevu to tak vypadá 😀

Táda občas ze spaní začne strašně plakat. není to ten vzteklý pláč, ale takovej, že bych ho umazlila k smrti. ale stává se mu to přes den. myslím si, že je to tím, že usne s dudlíkem, vzbudí se a nemá ho. strčím mu ho a je okamžitě klid. myslím si, že se mu ještě nic zlého zdát nemůže. ale o těch nočních děsech jsem slyšela.

tak to je šikulka 😀 . hele, aspoň bude umět krásně vykašlávat hleny. já to do dneška neumím 😀

terjar
30. zář 2010

@hrozinka teda, ten už je velikej. to je neskutečný. holky, tak rychle to utíká. nedávno jsme řešily svatby a teď už máme všechny caparty. ale je k sežrání. bude z něj zemědělec 😉 😀

simicak
30. zář 2010

Hrozito je dobre s tim chlustanim 😀 😀 😀 Proc by nesmel,kdyz muzes ty 😀 Ta nase mala opice taky vsechno hnedka opici. Ja si minule prdle v kuchyni aona pak chodila a delal to pusou a tak i grga.............vsechno dela!!!

Tery,supr s kojenim 😵

My zkouseli vztekani,jak mela rok,sla hned za dvere a hotovo. Ted jak zabreci,ze zuri,tak jen reknu.....vicki,hodna nebo za dvere,tak ukaze prstem na dvere a je ticho. Manzel mel trauma,jeste ma,ze z toho nema r ozum,jenze ma,protoze kdyz to reknu,tak ztichne,vi co bude a vi ze se zurit nema 😵 U Verunky jsem to taky zataa hned u prvniho zureni,tak je taky hodna Ale je pravda,ze jsou to holky a ty jsou klidnejsi a navic ty moje sjou extra hodne..cele tatinek 😀 😝

hrozinka
1. říj 2010

@terjar jj ani není možný jak to letí, nedávno vdavky a teď už máme rok a půl za sebou fuj, je to už velkej kluk, ale co bude to fakt nevám bo ho baví fakt všecko 😀 co vidí to musí udělat, no sice bude umět vychlustávat hleny, ale jak to ted vypadá, když s ním jdu po ulici a on chlustá 😀 ,
@simicak jj s prděním už to taky známe 😀 , je to někdy fakt sranda co to dítě dokáže zopakovat. s tím dáváním za dveře, dobrej tip to zkusím při dalším amoku, jen nevím jak mu ty dveře budu ukazovat venku 😀 😀 bo my máme 90% amoku venku ale za zkoušku nic nedám

terjar
5. říj 2010

ahoj holky, tak jsem to asi zakřikla. odešla mi odsávačka. jsem na nervy. zítra budeme volat do toho eshopu, aby mi dali kontakt na servis a budu se modlit, aby mi ten motor zapůjčili. pořád se mi sama během odsávání vypíná a občas jakoby docházely baterky, přitom je píchlá v elektrice a vůbec nemá tah. zkoušela jsem, zda je to kabelem nebo motorem, ale dělalo to i když jsem tam dala baterky. se z toho po... takových peněz a vydržela mi 2 měsíce a někdo jí má roky. nechápu. a to jí opatruju jako oko v hlavě.

dneska se mi Tadeáš fakt supr posral, měl to až na hlavě. vytejkalo to úplně všude. no hrůza. do toho jsem smažila placky a odsávala prsa, spíš teda zápasila s odsávačkou. ještě že tu byla tchyně a pomohla mi.

tak jsme včera byli na kontrole u fyzio a dělala jsem to špatně. ne teda docela. já se soustředila na ten bod, aby posiloval břišní svaly a hlavu mu nedržela a ona mi včera říká, že jí jde hlavně o tu hlavu, takže cvičíme trochu něco jiného, ale asi to dělám blbě. jsem asi debilní, ale prostě to tak neumím. tak jdeme ve čtvrteka v pondělí na kontroly, aby viděla, zda to dělám dobře. hlavička se mu prý trošku zlepšila, to vidím i já a to jsem mu s ní nic nedělala.

Tadeáš má teď pořád nějaký záchvaty. je to děsný. vzbudí se a řve jak prase. a spí jen venku, teda přes den. v noci spí docela pěkně.

Sim, to je dobrý s tím vztekem. to pak taky zkusím. až začne chápat.

evulebobule
autor
5. říj 2010

čus kočky.

teri: tedy to je výdrž 😠 to by se na to musel člověk vyprdnout. To fakt nechápu. Tak snad vám to opraví nějak včas, aby jsi mohla zase odsávat.

my se máme pořád stejně, Davídek je lumpík, je to docela fuška ho uhlídat, stejně je samá modřina a boule. Je to čertík 😀

simicak
6. říj 2010

ahoj holky,ja jen pridam na rychlo fotky tech mojich zlaticek.

evulebobule
autor
6. říj 2010

simi: jů, to jsou kočky 😵 😵

hrozinka
7. říj 2010

holky prosím poraď te mi, každý den dopoledně chodím s kamarádkou a dětma venek na 3 hodiny. známe se od ledna, ona má holčičku ted v pondělí měla 2 roky ondráš má rok a půl, jak to napsat. prostě holčička je šíleně lakomá. dřív ( tak 3 měsíce zpět ) mi to nepřišlo tak hrozné, ale teď je to až hnus. Ondráš je kluk a dělá kraviny, že ale se vším se rozdělí, ať se jedná o bonbony nebo o hračky. Dokonce i o čaj nebo vlastní jídlo. Ale kamarádka ne. prostě nevím jak se mám chovat. určo vím, že já ji vychovávat nesmím od toho má maminku... ale štve mě to. idem ven na prochajdu, každý má své hračky, každý má svou motorku jen jinačí. ondráš svou někde položí a jde si hrát s něčím jiným kámoška si motorku půjčí a ondra je v poho, po čase jde a půjčil si jejího plyšáka kamarádka začla pištět a řvát, ne nene onda nechápal jen se koukal, no a moje kamarádka hračku ondrovi vzala dala jí zpět své dverce a ještě ji dala bonbonek aby neplakala. bohužel tak je to pořád, malá kamarádka si od ondi půjčí vše i našeho nejoblíbenějšího psa (toho jen tak někomu nepučí, je to náš plyšový miláček) a onda nic, ale jakmile si půjčí něco jejího je malá v amoku, maminka nám hračku sebere a holčička dostane kokinko ☹ ☹ mě to tak strašně štve. prosím poradte mi jak se mám zachovat. nechci kamarádce nějak radit do výchovy je to její věc, že si malou rozmazlila. určo chápu, že jí se taky nelíbí, že ondráš když neposlechne dostane na zadek ( ona zásadně nikdy nebije) jenže mě nebaví chodit na prochajdy, když vím, že ti dva se zas budou hádat o hračky a ondrášk bude vždycky ten špatnej. někdy si v duchu říkám ondrášku taky nepučuj, ale on by půjčil i sebe 🙂
za každou radu velké díky ☹

evulebobule
autor
7. říj 2010

hrozi: to je těžká situace, je to věc tvé kamarádky,jak si jí vychovává, to je jasný,a le chápu, že tě to štve, tak bych to řešila s tou holčičkou před maminkou a třeba jí to trkne. Když mu nebude chtít něco půjčit, tak bych k ní šla a po dobrém řekla, Ondrášek ti také půjčuje věci,tak mu zase něco půjč ty a uvidíš, jak se zachová ta kamarádka. Jinak fakt nevím,těžko radit, sama bych to ale udělala takhle

hrozinka
7. říj 2010

@evulebobule děkuji, každá rada dobrá. mrzí mě to spíš vůči malému, mám strach, aby si nějak nemyslel, že třeba dělá něco špatně nebo tak, když ta kamarádka hned řve. Zítra to určo takto zkusím. díky 🙂

evulebobule
autor
7. říj 2010

@hrozinka jasně, zkus to, já to tak taky jednou udělala. 😉 pak dej vědět, jak to dopadlo. To věřím, že se bojíš, je to blbý no. 😒

simicak
7. říj 2010

hrozi,tak tady tu situaci uplne znam. Mam stejne stare deti s nej.kamaradkou. No a jak byla VErunk mala a ten jeji maly,tak on ji porad bil,placal. Ona je taky proti telesnym trestum a desne rozmazlovala. Vsechno Verucne vzal,placal ji a kamaradka nic. S vecma jsem to delala tak,ze jsem mu pekne rekla,ze Verunka mu taky pucuje,ze to je skarede a ze az si stim pohraje,tak to zase muze mit on. Nato kamaradka nemohla reagovat nez jen souhlasit. A kdyz mi treba rekla,ze to je nejoblibenejsi a on pak chtel neco Verunky,tak jsem mu rekla ze ne,ze to Verunka nepujci,ze to je jeji................nastesti kamaradka uz ted dostala rozum,kluk ma skoro 4roky a zacala placat po zadku,zarve na nej,musi se delit..........rozum dostala prichodem druheho ditete.
Rozhodne kamaradka nekamaradka,jako mama se musis zastat svojeho ditete,jinak to je vuci tvemu malemu nefer. Takze pokud nezabere peknee,slusne ze se musi taky delit,tak pak rekni te mamince,ze v tom pripade at jeji mala nebere jeho hracky a nesaha na jeho veci a hotovo.

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru