Náročné dítě, jak jste to zvládly?

sijane
15. únor 2018

Taky se setkavate s tim, ze kdyz vase dite (na fotce) vypada zdrave a spokojene, ze nemate pravo si stezovat? Co by clovek jako chtel? Ať si nestezuje. Ale co, kdyz se vam narodilo narocne robatko?

Ty, co mely narocne dite asi vi, jak je to kolikrat o nervy. Jak jste zvladly tohle obdobi?

luciksima
15. únor 2018

Ano ano kdo dceru neviděl na živo nevěřil co dokáže....to bylo jen jak prehanim atd.nu pak už jsem nikomu nic neříkala jaká je.no náročná byla dlouho...dá se říct,že je stále i když uz jinak bude ji 5 let.ted vím,že bych si pořídila bachovky sobě i malé...pomáhají ji i teď😊pevné nervy a hodně síly!

blackhole
15. únor 2018

Jojo, setkávám se s tím. Syn je pro mě náročný hlavně proto, že v noci se několikrát budí a bez kojení neusne. Spí ve své postýlce ve vlastním pokoji, takže k němu musím chodit. Když ho dám přes den na puzzle, tak tam vydrží tak 15 minut a brečí. Občas chce být v lehátku, tak ho dám tam, ale někdy prostě nechce být nikde a všude řve. V půlroce měl přes 9kg, teď bych odhadovala tak 10, takže nošení je náročné. Ani nevím, jak je možné, že jsem ještě schopna fungovat.

odula
15. únor 2018

náročný první a třetí. fakt mazec, padam na hubu. a stejně musim napsat- ti co říkaj "máš zdravý dítě co bys chtela" maj 150% pravdu ;)

linbrno
15. únor 2018

ideální je náročný dítě, který už druhý měsíc posmrkává a kašle:/

vladienka
15. únor 2018

Boze toto poznam.. ked sa nahodou opovazim stazovat, tak som za blbku. Napr som svagrovej len napisala ze sa mala zacina stavat na nohy a ze odteraz uz len nahanat, davat pozor aby sa neprizabila a brat si ju aj na zachod, a bolo mi povedane ze som si mala radsej poridit psa 😡

misa357
15. únor 2018

Já si stěžuji jen lidem, o kterych vím, ze to chápou.

prirodnilecba
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verinikki
15. únor 2018

Já bych řekla, že je to jedině o tom, jak moc si "umíš" stěžovat a hrát druhým na city.
Já to třeba neumím - ačkoliv byla malá šílená a doteď je to občas masakr, tak kromě přítele jsem sklízela akorát věty typu...no jo, co naděláš, to ta a ta bla bla bla...
Nemám to prostě natrénováno🙂 Celkově nejsem stěžovatel, hovory prostě vedu jinak, zpravidla se potřebuji politovat a postěžovat si tak dvakrát za rok ,ale i tak se to prostě nesetká s úspěchem - neumím to prostě tak zajímavě popisovat asi a říkám to asi moc napřímo🙂
Jedna moje známá je zase ten typ, co jí člověk sežere a polituje všechno. Na druhou stranu když sledujete hovor, tak si vlastně tak nějak nenápadně a nepřímo stěžuje požád a skoro na všechno.
Tak vlastně buďme rády, že to tak máme a nejsme prostě chroničtí stěžovatelé🙂

berenika39
15. únor 2018

@prirodnilecba Upozornuji na možnost blokace profilu, pokud budeš opakovaně a vědomě porušovat pravidla stránky Modrý koník.

blackhole
15. únor 2018

@vladienka jj, já to mám podobně s mámou. Ta mi vždycky předhazuje, jaké byly děti v naší rodině, že rok řvaly a potom pohoda, že mám být ráda za zdravé dítě a vydržet, vzchopit se a pod. A přitom by mi úplně stačilo, kdyby to se mnou jen prostě sdílela, že "ano, je to náročný". O mně mluví jako o bezproblémovém dítěti, které se vkuse smálo, nikdy neplakalo a spalo od miminka celou noc, takže spřízněnou duši v ní v tomto nemám.

vladienka
15. únor 2018

@blackhole jojo ja som bola tiez taka, neplakala som, spala celu noc od 6.tyzdna.. mama ma vacsinou podrzi ale obcas sa rozculuje ze ako tak mozem hovorit, ze som nervozna atd

bamak
15. únor 2018

Nase mala byla zlata nejen na fotkach, ale I na vsech seslostech, oslavach, navstevach. Proste kdyz se ji 100% casu nekdo venuje, je to andilek. Ale nedejboze, ze se mi chtelo na wc, musela jsem uvarit...uklizeni jsem vzdala uplne-navic se bala vysavace a spatne spala. Takze jsem musela mlcet, protoze bych vypadala jako uplny magor.😂 Nastesti mohu vsechny ujistit, ze s vekem se to hooodne zlepsuje👍

sijane
autor
15. únor 2018

Fakt miluji matky, ktere maji hodne deti. Idealne spici celou noc, hrajici si a papajici. To je pak pohoda. Me se mala treba otoci na brisko a houpe se na kolinkach. Pritom knoura az jeci ci breci.Tak ji otocim zpet na zada. Ona se znovu otaci a breci jako kdyby ji neco bylo, ale nic ji neni. A otacet na zada umi. Tohle mi udela 30x za den. Podstupovat to kazdy den je narocne.

baris
15. únor 2018

Ono by možná stačilo, kdyby tady všichni nepsali, jak mají velmi inteligentní, velmi šikovné děti, které od 12 měsíců je samozřejmě bez plínky, mluví ve větách o 3 souvětí, samozřejmě spí celou noc od narození, nebrečí, jí vše, vůbec nezlobí, před školou dokáží číst, psát, zajímají se o encyklopedi .... prostě mají doma dokonalé dítě. Už jsem na to alergická 😠

Stačilo by přiznat realitu 😉 . Já pořád tvrdím, že mám průměrné děti. Spíš než stěžování - vtipně podávám historky. Ostatní se zasmějí a na oplátku řeknou, co zase provedlo jejich dítě. Tím mě uklidní, že v tom nejsem sama 😍

Takže, jestli Vás to potěší - starší dcera - na jednu stranu vypadá jako zlaté dítě - ve škole bez problémů, štíhlá, vysoká, na klavíru jí chválí, v tanci taky vyniká, ale na druhou stranu je to mega citlivka - takže má několik let tiky, uspávám jí do teďka (9,5let), každou noc mě volá, 4 roky si sama způsobovala zápcu, ve velkém stresovém vypětí (ranní družina) mi 3 měsíce nebyla schopna spolknou jídlo - takže jsem mixovala vše.

Mladší dcera - vypadá jak andílek, pořád usměvavá, ale má středně těžkou vývojovou dysfázii, takže s ní musím každý den dřít, aby i přes svůj handicap ve škole stíhala a taky - bez maminky si ani neprdne.

treasurka
15. únor 2018

@sijane Já mám tři děti spící, hrající, si, papající, ale taky ječící kňourající, skuhrající a marodící, miluješ mě? ❤

xsenova
15. únor 2018

@sijane moja dcéra nás skoro priviedla do blázinca. Čo tá predvádzala 3 roky, o tom sa ani knihy nepíšu. Vysvetľovať niečo maminkám ktoré majú hodné, tiché a spokojné deti nemá zmysel. Pretože maminka ktorá má hodné dieťa je presvedčená, že je to preto, lebo ona zvládla svoju úlohu, dieťaťu rozumie a je to výsledok jej práce. Ty, tým, že jej hovoríš, že tvoje dieťa sa také narodilo vlastne nepriamo naznačuješ, že jej dieťa sa také tiež narodilo 😀 a ona ide len v závese. Pochopenie nájdeš len u mamičiek ktoré majú skúsenosť vlastnú alebo z okolia. Zvyšok ťa bude ľutovať a myslieť si, že je to tvoja chyba 😀 Pomôže ti neporovnávať svoje dieťa so zvyškom - ušetríš si frustráciu. Nájdi si aspoň jednu matku ktorá vie o čom hovoríš. A snaž sa piť víno len príležitostne 😂

treasurka
15. únor 2018

@vladienka Jojo, to znám, loni jsem si na jednom nejmenovaém konkurenčním mateřském fóru dovolila postěžovat. Měla jsem tehdy dvě děti, roční a necelé tři roky, mladší uřvaná, já opět plánovaně těhotná, byla jsem hotová a potřebovala jsem jen někde upustit páru a doufala v pohlazení po duši. Ó já bláhová 😀 Dozvěděla jsem se, že jsem blbá slepice, co chce pořád jenom prcat, ale neví, že z toho můžou být děti, evidentně si nade mnou pohonila ego spousta matek, které "to vždycky říkaly", že mít víc dětí je blbost, moje děti jsou chudáci, že mají takovou matku, blá blá blá...
Btw. příjde mi, že každé dítě je náročné, některé víc, některé míň, ale každá máma bude říkat, že má náročné dítě, dokud nedostane do ruky nějaké náročnější 😉

bylinka36
Autor odpověď smazal
Zobraz
dc2015
15. únor 2018

Tak jo, sedím tu, brečím. Ne poprvé. Můj syn je pro mě vším. Přesto jsou dny, kdy jsem hrdá na to, že jsem ho aspoň nepřidusila. Berte prosím s nadsázkou, nikdy bych mu neublížila. Nicméně... je tvrdohlavý, na vše má názor, vzteklý, cholerik... do toho ještě ke všemu podle všech inteligentní. Že to zní hezky? S jeho urputností mnohdy spíš na škodu :D No a teď mu začalo asi období vzdoru. Jde do opozice pro úplně všechno na světě, tak 50krát za den. Hysterák, že nechce jít ven, pak že nechce jít domů... Že se nechce oblékat, že nechce umýt ruce, že nechce polévku... mlátí s věcma, když to na něj přijde. Dneska plácl mě do obličeje... Zkrátka se z něj stane malé monstrum. Jinak má mnoho dobrých stránek, většinou je úžasné zlatíčko. Ale ne teď :D Trvá to tak 3 dny teď. Podobnými obdobími už prošel, ale nebyla to taková síla. Čekám další, jsem utahaná jako pes...
@treasurka Ano, chápu, rozumím vám. A názory ostatních? Na ty já se... Můj táta se mi pořád děsně divil... pořád na mě koukal jako na neschopnou kr... a pak si ho v létě brali víc a syn to začal zkoušet i na ně, teprve pak pochopil... Ono kdo nezažije, nepochopí.

dc2015
15. únor 2018

@luciksima Jsem zoufalá a unavená, odkud Bachovky sháníte? Máte někoho, kdo tomu rozumí, či jakoukoliv radu? Já udělám cokoliv, abych nezešílela :D Čekáme druhého prcka a starší má období vzdoru, manžel věčně v práci, hlídání max. o víkendu. O Bachových es. jsem slyšela, něco četla, ale neznám nikoho s osobní zkušeností, budu ráda za jakýkoliv poznatek. Děkuju moc!

odula
15. únor 2018

@treasurka jo jo. ja jsem mela taky "strašně náročné první "... nez se narodilo třetí 😁 ale dobrý je jak člověk taky roste,zvládá toho víc... ja mít tu třetí jako první,tak skočím z okna 😂 ale fakt je ten,že pokud je dítě zdravé (běžné dětské nemoci a rýmu a lehké alergie nepočítám) tak je to furt vlastne lazo plazo.

treasurka
15. únor 2018

@dc2015 Jééje, někdy je to příšerný, já vim, ale ono je to opravdu dočasný, musíme prostě přežít! Já jsem si některé "kousky" těch našich natočila, a až budou jednou v pubertě pyskovat, tak jim o pustim! 😀

dc2015
15. únor 2018

@baris On každý říká radši to hezké. Syn je inteligentní (není to jen můj názor), mluví ve 2 letech a 2 měsících často ve větách: vystřihne třeba větu: "Maminko, můžu to také zkusit?" Ale to peklo, co dokáže udělat, spratek jeden :D S žádným to není jednoduchý :( :( :(

sijane
autor
15. únor 2018

@treasurka Pokud ses do toho jeste fanaticka majitelka kocky, co nechape, jak ti muze byt dite prednejsi. Tak te budu uplne loviskovat

odula
15. únor 2018

@dc2015 "spratek jeden" 😂😂 my uz vymysleli souhrnnou prezdivku pro naše ratolesti. rikame jim "spraťouši" 😆😆

treasurka
15. únor 2018

@odula Je to tak, já mám první a třetí dítě za odměnu, ale ta prostřední ... 😨 My jsme teďs dětma od začátku listopadu prakticky nonstop doma, protože jsme na střídačku nemocní, je to na palici, ale pořád to není takový horor, jako první rok s tou naší prostřední. Tankrát jsem fakt "pochopila", že někdo v afektu dokáře dítě přidusit polštářem, aby už proboha přestalo vřeštět. Ale přesně jak píšeš, pokud je normální a zdravé, tak je to vlastně "pohoda", protože z toho nejpozději za 20 let vyrostou 🙏

odula
15. únor 2018

@dc2015 jo a bojím se že ještě jednou budem s láskou vzpomínat na pohodu prvního vzdoru... tak za 10,12 let.... 🤤😲😆

treasurka
15. únor 2018

@sijane Manžel je alergik, ale máma má doma čtyři, může být 😉

odula
15. únor 2018

@treasurka spíš 25😉

dc2015
15. únor 2018

@odula No právě... si říkám, když ve 2 letech vyvádí tohle (a jako lektorka na dětském cvičení, kam chodíme, sama má 3 děti, mi řekla, že tohle ještě neviděla) , co bude asi vyvádět v pubertě... :/