Nebyly jste nakupovat v Německu v Primarku?

feiby
4. kvě 2018

Ahoj holky, prosim Vas, nebyla jste některá nakupovat v Německu v primarku???

zelenaesmolda
7. kvě 2018

@sarkoc me prave jejich leginy nevyhovuji,ty konce se rychle vytahaji a vypadaji odrbane,za podobnou cenu a daleko lepsi kvalita ma leginy HM.

sarkoc
7. kvě 2018

@zelenaesmolda legíny nevím, myslím ty džínové jakoby...a mě jde hlavně o délku, s 194 cm si nemůžu moc vybírat 🙂

zelenaesmolda
7. kvě 2018

@sarkoc aha,tak takovy problem nemam,ja mam 153cm takze chodim nakupovat nekdy i do detskeho :D

bendys
9. kvě 2018

@barchen finance.idnes.cz/penize-finance-nakup-v-e-shopu-dcc-kurz-koruny-f4f-/viteze.aspx?c=A180507_140752_viteze_kho tady to snad pochopis

barchen
9. kvě 2018

@bendys Pletes pate pres devate, clanek je pouze o moznosti vyberu platby a k tomu skryta reklama. Pises, ze kartou si platila v zahranici pouze jednou,netusis jakym kurzem, netusis jaky kurz nabizela v ten den cnb, netusis za jaky kurz by si dostala cizi menu ale zarucene vis, ze platit CZK kartou v zahranici je vyhodnejsi. Fin.gramotnost v teto zemi podle toho vypada..

bendys
9. kvě 2018

@barchen ?????? Pardon?? 🙂 🙂 ono s tou gramotnosti to je obecně na pytel. Takové porozumění textu dělá lidem hrozný problém...

barchen
9. kvě 2018

@bendys Ano, celý článek je o DCC, platbě kartou a směnném kurzu banky. Nikde ani zmínka o platbě v hotovosti v lokální měně jelikož potřebujeme na klientech vydělat, tak jim nakukáme, že platba kartou v zahraničí je velice výhodná. Tak mi řekni, jakou banku máš, kterou si platila v zahraničí a jaký kurz k platbě ti dala? Ostatní si dohledám a jestli tvoje banka má lepší kurz než směnárny, okamžitě všeho nechám a běžím změnit banku za tu tvojí.

bendys
9. kvě 2018

@barchen me to je jedno, men si penize treba u Bulhara na Václaváku... Nebudu ti tu uvádět moje soukromé informace. Reknu ti, že mám ČSOB, premium konto (což je jedno, na tom nezáleží toto je pro všechny konta stejné). Když si najdeš sazebníky, tak přijdeš na to, že píšu pravdu. Jinak dobře na toto funguje i google - platba kartou v zahraničí.

barchen
9. kvě 2018

@bendys Takhle to končí vždy, když někdo ví, že nemůže doložit svoje tvrzení jelikož není pravdivé. Kdyby si měla pravdu, podíváš se na platbu, zjistíš, co ti banka dala a u toho zjistíš, jak je skvěle dotuješ ze svého. Neposílala by si mne k Bulharovi nebo na Google. A pokud se pletu já, sdělila bys mi název banky a přesný kurz, co ti dala banka. Snad se tady časem najde i jiná uživatelka, která platí často a ví jak to funguje, jelikož já mám tři banky a ani jedna není vhodná na platbu kartou. Před 9ti lety samozřejmě jsem neváhala vytáhnout CZK kartu i v USA. Dnes je situace bohužel jiná.

bendys
9. kvě 2018

@barchen tak jo, dala jsem si tu práci. 9.1 placeno kartou CsOb 65.4 eur; strženo 1670.03. A člověče, mě to sedí se středním kurzem csob toho dne. Tak už ti nevím...

werumka
9. kvě 2018

To mě zaujalo 🙂 Koukala jsem na výpis a při kurzu ČNB 26,20 jsem nakupovala kartou za 26,80 bez dalších poplatků. Tohle mi u nás ve směnárně fakt nedaj 😀 Ale možná tomu blbě rozumím 🙂

bendys
9. kvě 2018

@werumka to tomu rozumíme asi blbě dve 🙂 🙂

barchen
9. kvě 2018

@bendy Tak já nevím. Moje březnové nákupy v UK" Ten samý den, platba první CZK kartou suma 91,20 liber. Kurz, který vzala banka 29,710 (suma v CZK 2709,55=29,710*91,20). Kurz v ten den (resp. den předem, jelikož den mého nákupu byla sobota) podle ČNB 29,067 (suma v CZK 2650,91=29,067*91,20). Kurz ve směnárně v Praze, kde měním běžně, pár dní před odletem 28,70 (suma v CZK 2617,44=28,70*91,20). Platba druhou CZK kartou kurz 29,89. Všechno bez poplatku, jak platby, tak i výměna valut. Ale jak počítám tak počítám, při větším nákupu v zahraničí (např. 20-30 tisíc) to dělá cca 1500 Kč. Nebudu se hádat, pokud to někomu takhle vyhovuje, je to naprosto v pořádku. Osobně mi přijde nechat 1500 Kč bance škoda. Samozřejmě, jestli má někdo směnárnu 30-40 km daleko, nemá možnosti tam zajet a vyměnit peníze, tak jeho čas a náklady budou dražší než ušetřená částka.

luciebx
9. kvě 2018

moje mamka u me v uk plati skoro vse kartou. pak schvalne koukneme na ucet a koukneme jak je kurz ma ceskou sportelnu a ten rozdil je v desetikorunach. takze mamce se fakt vyplati karta nez nekde behat po vaclavaku hledat ktera smenarna ma lepsi kurz a vymenit tak. takze kartou se fakt vyplati. vzdy je volna proste libry . a ceska banka si strhne ceske penize v ten den dle kurzu

werumka
9. kvě 2018

@barchen Já třeba takhle velké nákupy v zahraničí nedělám, takže by mě výměna eur v Čechách stála i s dojezdem víc (Exchange, kam jezdíváme, měla ten den valuty za 26,50) . Nehledě na to, že málokdy se utratí všechna eura a pak mi tu zas rok leží. Pro obyč dovolenou s nějakým nákupem je to zbytečné. Pokud se bavíme o EU. Pokud se bavíme o velkých nákupech, tak pak je to samozřejmě na individuálním uvážení.

petru23
19. srp 2018

Holky - každý měsíc pravidelné nákupy z Primarku ve skupině -
https://www.facebook.com/primark.radost/