Nechat se očkovat?

werysek3131
7. dub 2021

Ahoj všem. Mám na Vás takový dotaz, máme v práci možnost očkování proti covidu (pracuji v soc. službách) já jsem odmítla na začátku roku když chtěli nahlásit kdo jo kdo ne, covid sem prodělala taky začátkem roku.. Jenže teď je to už oficiální že už se bude očkovat a já jsem na vaskach... Prosila bych vaše názory třeba jak to s očkováním vidíte Vy.. Moc děkuji 🙂

bbarshaa
7. dub 2021

@keksik002 Hlásí se to. 🙂 V praci měli všichni reakci na vakcinaci a všichni vyplňovali nějaký formuláři který se zasílá asi na hygienu. Ale zda to takhle posílají všichni, to těžko říct.

g_m
7. dub 2021

Ano, jdu v sobotu. Pokud tohle je cesta, jak se vrátit do normálu, tak to zbytečně nemíním protahovat. Jsem učitelka a budu mezi hodně lidma, tak chci.

btw - očkování vás neochrání před nemocí, ale pouze před tou horší formou, při které se plní nemocnice. Nemoc jako takovou můžete klidně prodělat a být rizikem pro okolí.

misina321
7. dub 2021

Šla bych hned, kdybych měla tu možnost

tynka9
7. dub 2021

Pracuji ve zdravotnictví a nebýt na MD, tak se nechám očkovat hned, jak bych měla možnost. A to klidně i jako těhotná. Tím, že jsem doma a vakcín je málo a tady se očkování těhotných zatím spíš nedoporučuje, tak čekám, až budu mít po porodu a až na nás přijde řada. Jinak prvně jsem si říkala, že bych se nechala naockovat, ale až v určitém časovém odstupu, až se o vakcinach bude vědět víc, ale dost rychle jsem názor přehodnotila. Beru to jako jediné východisko k normalnejšímu životu a zároveň si myslím, že vakcíny jsou bezpečné.

elencze
7. dub 2021

jsem zaregistrovaná a čekám na druhý pin, abych dostala termín. Když si spočítám, kolik by mě stál těžký průběh covidu ekonomicky, nemluvě o tom, že bych neměla být tady pro své dítě, tak jsem neváhala. Nemluvě o tom, že pro snadné cestování, vstupy na různá místa, to bude zřejmě nezbytné (nebo neustálé testy). S tímhle tříděním na očkované a neočkované sice nesouhlasím, ale asi momentálně nemám moc kapacitu s tím bojovat. Takže za mě ano.

hojda
7. dub 2021

@kajalka Už se objevují první studie, že očkovaní vir nešíří, ale hodně ještě běží. Onemocnět můžeš, ale hodně se snižuje pravděpodobnost hospitalizace.

prejeta_zaba
7. dub 2021

@jednaholkaa No jenomže dlouhodobé studie nebudou ještě 20 let, kdoví, co ještě bude. 🤷‍♀️ Tím neříkám tak ani tak, sama v tom nemám úplně jasno, ale taky je možné, že bez té vakcíny nebudeš smět za hranice, do kolektivních zařízení apod.
@bbarshaa A co to s kým udělalo, smim-li se zeptat?

bbarshaa
7. dub 2021

@prejeta_zaba Vysoké horečky, zimnice, bolesti svalů a především zad. Velké bolesti končetin. Někdo 2 dni, někdo 4 dni. Ruka většinu bolela skoro týden.
Má teta taky byla na první dávce a měla dost podobné problémy. Z 12ti kolegyň z práce byly pouze dvě, které bolela jen ruka, záda. Jinak všechny ostatní měly podobnou reakci... A to je pro mě proste jasný fakt, protože to není jedna paní povídala, ale všechny osobně znám, některé jsou i kamarádky a ne jen kolegyně. Takže jsem o ne měla i strach.

prejeta_zaba
7. dub 2021

@bbarshaa Díky. Cením si osobních zkušeností, to má úplně jinou váhu než takové to "sestřenice kamarádky povídala"...a nakonec je z toho všeobecný hoax. 🤷‍♀️

leneee
7. dub 2021

@bbarshaa to je ale dost hrozne. Jakou meli /y vakcinu?

viridie
7. dub 2021

@bbarshaa
@prejeta_zaba S dovolením reaguju.Jsem sestra z ARO, v práci jsme byli téměr všichni naočkováni již v lednu.90% z nás mělo 24h horečku a chřipkové příznaky, bylo mi děsně !
Nicméně toto je normální reakce na téměr jakékoliv očkování, znamená to, že imunitní systém reaguje, pracuje a nevypovidá to absolutně nic o tom, že vakcína je nějaká sračka.Dost jsem cestovala, za svůj život jsem byla naočkovaná proti X chorobám a téměr vždy jsem měla takovouto reakci.Bohužel spousta lidí se neinformuje, věří bludům ,že horečka po očkování nutně znamená,že umřu nebo se změním na 5G vysílače, místo toho aby si jen přečetli třeba příbalovy leták nebo si něco načetli o principech vakcín a jak to celé funguje.

prejeta_zaba
7. dub 2021

@viridie já si to taky myslím, že je normální mít po očkování horečku... jen nemám sílu to neustále někomu vymlouvat. Díky za zkušenost. 😉

nazka
7. dub 2021

Já bych se nechala naockovat hned, třeba ty 4 měsíce po prodelani covidu, ať mám nějaký sichr. Ale určitě bych za to byla ráda.

nazka
7. dub 2021

@viridie moje dcera byla včera na bexseru, taky měla 24 hodin horečku.. Ale to není tak propirane jako covid.. Tak u téhle vakcíny to nevadí, ale běda jak je to u vakcíny proti covidu.

elencze
7. dub 2021

@nazka přesně, před 14 dny jsem byla na tetanus kombinovaný s černým kašlem, ruka mě bolela týden, velká lokální reakce (otok, "hrča"), celý týden jsem byla pracovně ne moc výkonná, více spala. A přitom předtím všechna očkování v životě v pohodě. Někdy to prostě v momnetální situaci nesedne úplně ideálně. Navíc, když u covidu se každý druhý bojí a ty reakce vyloženě "vyhlíží".

mamikry
7. dub 2021

@viridie Velke diky a respekt za vasi praci!

bbarshaa
7. dub 2021

@leneee AstraZeneca... 😉

@viridie Já nikomu nic nevnucuji, každý ať si udělá názor jaký chce a rozhodne se dle svého. Píšu jen pravdu. 😉 Já sem třeba nikdy neslysela o podobných reakcích na jinou vakcinaci v takovém velkém rozmezí. A to mám příbuzné ve zdravotnictví. Každopádně, je určitě každého věc jak se rozhodne.

viridie
7. dub 2021

@bbarshaa No ale kdy byla naposledy dospělá populace takto masivně očkovaná ? Teď miliony lidí týdně a proto to budí falešný dojem, že to je asi špatně.
Ale samozřejmě,každý má pràvo volby, vo tom žádná
Jen by mi však přišla dost škoda, kdybychom se dostatečně neproočkovali a plácali se dále v této mizérii jenom kvůli zbytečné panice a neinformovanosti.Což ale zase zazlívám vládě, že informační kampaň ohledně vakcín byla směšně žádná a to,že se lidi bojí, to je přirozené.
Každopádně doufám, že jsme navařili protilátky a vakcina bude fungovat co nejdéle 😉

viridie
7. dub 2021

@mamikry Děkuju ! ❤

hojda
7. dub 2021

@kajalka Kde jsi to četla o tom testování na těhotných a potratech?

arevb
7. dub 2021

Já se očkovat chtěla, jako cesta zpět k normálnímu životu. Stihla jsem jednu dávku a 3 týdny po ní chytla Covid, myslela jsem, že umřu. Musela jsem i do nemocnice. Doktor mi říkal, že tak těžký průběh po první dávce má jen 1%... bůhví, jak bych dopadla bez očkování

honatko092
7. dub 2021

Za mě ano, já bych také hned šla, kdybych mohla. Naočkovaná je už moje babička, sestra a mamka, všechny bez reakce po obou dávkách. Teda..sestra měla dnes zimnici a 37,3, ale už je v pohodě.

jednaholkaa
7. dub 2021

@prejeta_zaba No nebudu se ted nechat ockovat jenom proto, ze to mozna bude podminka cestovani. Navic nechat se ockovat kvuli cestovani a ne kvuli ochrane sveho zdravi je take zvlastni pristup.. Ale ja jsem nenechala ockovat ani dite povinnym ockovanim jenom proto aby mohlo do skolky..

terez90
7. dub 2021

@werysek3131 Dělám vedoucí přímé péče v domově pro seniory a jsem od ledna naockovana. Nechtěla jsem riskovat i přes pomůcky, že bych někoho nakazila. Mam na očkovaný pfizer a bez reakce jen mě dva dny bolela ruka. Měsíc zpátky dostal partner covid a na to, ze bydlíme společně tak jsem se nenakazila. A to neměl ani lehký průběh. Šla bych do toho 😉

jednaholkaa
7. dub 2021

@viridie Obdivuji vasi duveru ve vakcinologicky business. Kazda vakcina je jina a to jak funguje ta na covid je novinka. Doporucuju shlednout nejaka videa s vysvetlenim principu fungovani.. To se clovek v pribalovem letaku nedocte a ani doktori mnohdy nevi..

prejeta_zaba
8. dub 2021

@jednaholkaa ale já vím jak funguje očkování, nic strašného na tom nevidím. Máš odkaz na to video? Doufám, že to není taková ta klasická konspirační teorie. 🤦

viridie
8. dub 2021

@jednaholkaa hele máš vlastně pravdu ! Někdo už to tu tuhle psal...prej přišli na to,že vakcína proti SARS Covid 19 poškozuje hematoencefalickou blánu a mozkovà tkáň atrofuje na velikost špendlíkové hlavičky..Určitě dej odkaz na ta videa, ať se dozvíme ještě něco nového, ju ? 😉

travnulee
8. dub 2021

@werysek3131 já jen k tomu, jak se rozebiraji reakce po očkování. V rodině už naockovaní 4 lidi, dva jen bolest ruky, další dva žaludeční potíže po druhé dávce (ale tak trochu si ua to můžou sami, měli dojem, že první dávka v poho, tak se po cestě z druhé dávky stavili v zahradnictví a odpoledne pracovali na zahrádce, kdyby dodrželi klid, třeba by jim opět nic nebylo). Všechny samozřejmě osobně a blizce znám 🙂

veruuu_kubesovic
8. dub 2021

Nenechala ani náhodou, řekni mi jeden jediný argument, k čemu je tohle očkování dobré?a 🐑 fakt nejsem...

pavlajc
8. dub 2021

Dostala jsem nabídku v lednu od paní ředitelky a řekla jsem rezolutně ne. Ale je pravda, že jsem nebyla 100 % rozhodnuta. No a když se mě zeptala znovu, tak jsem už neváhala a řekla ano. Chci ať se život vrátí aspoň trochu do normálu. A bohužel asi jiná cesta není. Přitom, kdy neustále mutuje apod. No a včera jsem byla na první vakcíně. Cítila jsem se dobře. Jedině mě bolelo rameno a i dnes. Jen bolest ramena, jinak vůbec nic. A to trpím na antifosfolypidový syndrom,tak jsem měla trochu strach.