Nedokážu si zvyknout v novém bytě😔. Co byste dělaly vy?

14. črc 2022

Ahoj holky, v lednu jsme se stěhovaly s dcerkou (21m) z garsonky (bylo to na nás už opravdu malé) hlavně majitel zvýšil nájem a to už se mi prostě vyplatilo jít do většího za min peněz než platit tolik za 37 m2 platila bych skoro 13 tisíc..Bydlela jsem tam 5 let, majitel byl skvělý, cítila jsem se tam jako doma, mohla jsem jít spát klidně ve 3 ráno a dělat a bordel a nikdo nic…
Našla jsem 1+1 okolo 87 m2 a za 10 tisíc + energie mám na sebe, tudíž teď platím 14 tisíc, po zvýšení energií.. je to velký zděný dům a jsou tu jenom 3 byty + můj. Což mě hned táhlo jít z paneláku a ještě mít venku zahradu, ale mám pod sebou strašnou semetriku,, bydlí tu už 10 let, je to taková bába, je strašně falešná.. usmívá se, ale v zápětí bodne kudlu do zad.. no a už je to půl roku a stále se tu jako doma necítím.. jenom si prdnu a už to každý ví, jdeme se koupat v 21 hod třeba a už je problém, že nás taky prý slyší ve vaně.. majitel ji má plný zuby, ale platí a nejsou s ni problémy (teda až na toto, že si furt stezuje) řekl mi, ať ji neresim a jen kývnu a jdu dál, ale to nejde, když má furt problém. Jeden mi řekne “v pohodě, ať si malá hraje jak chce, my s chlapem beztak usneme a spíme jak dřevo” a druhy den “jsem slyšela, ze si ráda hraje večer, ze.. my chceme taky spát” upozornuji malá chodí spát okolo 20:30 někdy o trosku déle… muj soused naproti ji vůbec neresi a proč asi, protože u ni není zejo, ale já ji mám pod sebou.. majitele jsou takový nic extra… člověk jim zavolá a “no co potřebujete” což u mého bývalého majitele neznám, ten byl strašně zlatý..
Tady jen někam jdeme, vědí kde jsme atd.. proste strašný… furt na malou jecim aby byla ticho a nervala, protože je trosku akční..
což proste v bývalém bytě jsem nepotřebovala 😔
Nedávno měla 40 tak jsem ji ve 3 musela dělat zábaly a plakala a ona ta pijavice zrovna byla naaaaaahodne vzhůru a prý “já vás slyšela no, ale řešit to nebudu když je nemocná”
Proste já si nemůžu ani prdnout nic! V minulém bytě jsem si delala fakt co jsem chtěla jako doma a tady proste půl roku a furt chodím po špičkách a padá to na mě.. byt je krásný, ale jak má člověk na hovno sousedy, tak proste je to des… popelnice si vyvazime sami podle služby, když ji ma ona.. ani tam nechci házet kos… no já nevím co delat… jsem na vše sama a na nový byt teď proste nemám… ale kdyby mi někdo nabídl, hned bych šla do prdele odsud.. už kvůli malé…
A furt i jen říkám sousedovi “co když mě majitel vyhodi” a on a proč? Platis řádně nájem a vše okolo, byt je ve stavu jako byl, nemá žádný důvod a do 22 hod je vždycky klid, neboj… no a já každý večer chodím spát s pocitem, ze mi třeba řekne “no proste tu děti nechceme a musíte jít pryč, smlouvu máte do prosince tak sbohem” už jsem jim to říkala, ale oni jsou takový “velice přesvědčivý” prý “my nedavame na jednoho souseda, budte v klidu” ale řekli to jako kdyby “drz hubu proste” a dej mi pokoj…
Myslíte, ze si zvyknu nebo co byste prosím dělaly vy na mem místě? Jsem hodně cholerická a výbušná, do pusy si nevidim, pro facku nejdu daleko… proto jsem na tu sousedku velmi milá jak to jen jde a za vše se ji omluvím a jdu dal.. ale nejradši bych ji snad vzala hlavu😀 nevím proste 😔😔

autor
15. črc 2022

@jako_mala_holka Jo zlato, psaly 😀❤️
Jezis nepises o te babce u mě?
Taky když nás nevidí prý nejste nemocný krava jedna 🤣🤣🤣 no karma je zdarma🤦🏽‍♀️ Jako bys psala o nás s dcerou, máme to doma úplně stejný a babku teda taky 😂😂

novamamina
15. črc 2022

Hele dcerka má koberec nebo plovoucku? Že event bys mohla pořídit koberec na hraní a tím Babe zavřít hubu úplně.

victress
15. črc 2022

@novamamina to nepomůže, bába si najde prostě nějakou jinou záminku, aby mohla prudit, moc dupou, málo dupou, čurají do vody a ne na porcelán, moc větrají, málo větrají atd. problém je totiž v té bábě, ne v autorce...

novamamina
15. črc 2022

@victress jo, to určitě. Spíš jsem si říkala že by před babou vypadala jako ta, co se opravdu snaží vyjít vstříc.

autor
15. črc 2022

@novamamina Máme lino, ale v kuchyni je takové měkčí, tudíž tam takový rachot není, v pokoji mi spadne i skripec a jde to slyset, tak jsem pořídila koberec docela velký a stejně to nepomohlo 😀 to bych musela dat na zem matraci asi 😀

@victress Přesně! Dnes jsme se potkaly a ona “dobrý večer” jako kdyby říkala bez do prdele, svině 😂 a bodejt by spala když v 20:30 sedí na balkone s cigama a kafem 🤔

victress
15. črc 2022

@novamamina bába nechce, aby jí někdo vyšel vstříc, takovým se nezavděčíš nikdy, bába chce prudit a škodit, protože nemá nic lepšího na práci, někdo je prostě takovej...

jako_mala_holka
16. črc 2022

😅 ze začátku zkoušela ještě nějaké poznámky a stěžování si ve smyslu, že malá brzy vstává a budí ji, ona totiž je zvyklá chodit spát třeba ve 2 nebo ve 3 ráno a malá vstane třeba po 6... Nebo když si dcerka jezdí po bytě s malým proutenym kočárkem, už se stalo, že objela jednou byt a už mlátila sousedka na topení, pak jsem si vyslechla, že ona pracuje z domu a potřebuje klid, ať si malá vezme kočárek ven ze už na nás MUSELA bouchat 😄 na to jsem ji řekla, že bohužel, kočárek dostala malá od babičky a ven vhodný není, navíc s ním jezdila asi 5 minut a ve 2 odpoledne... Jako když chce klid na práci, tak ať chodí pracovat někam do kanclu, co já s tim, děcko mám snad přivázat nebo co 😄 první druhý měsíc jí i vadilo, že moc vysavam (tehdy měla malá bordelivé období), vysavala jsem třeba jednou denně celý byt a jednou dvakrát něco akutně (sedačku, v kuchyni pod stolem atd)... To neříkala přímo mne, ale stěžovala si manželovi, jestli prý nemám nějakou poruchu 🤣 no sranda... Ale kašlu na ni, jsem slušná a snažím se jí potkávat málo, poslední dobou je vcelku klid, asi když se člověk nehada, nebo nevím, asi ji to nebaví... Ona vždycky řekne "jako já si nechci stěžovat, ALE... " 😁 ze začátku mě to stresovalo, po těch zážitcích z minulého bytu, byla jsem taková vyplasena, co zas můžu od někoho čekat... Ale už to mám na háku 🙂

sinicka
16. črc 2022

Ať jde bába do pr*. Dodrzovala bych nocni klid, ale svoje dite v byte, ktery radne platim, nebudu okrikovat, ze si hraje.. v ramci mezi a ohleduplnosti..
v jednom byte sme si mohli poustet pisnicky na plny koule a nikdo nic, ale jak zaplakalo mimčo, tak hned smetakem nebo čím soused do zdi.. fakt mu vylozene vadil smich/krik/jasani…. dětí..
V zivote jsem je neokrikla.. sousedce štěkal permanentne čokl, to mi prijde horsi. A druhá stará sousedka mivala telku tak nahlas, že to šlo slyšet na chodbě o 3 patra níž naprosto zřetelně..
ale já jsem hrozny raz, mně nikdo nic do oci nerekl..
Kazdopadne i kdyz se s tim naucis zit, mam obavu, ze “jako doma” se citit asi nebudeš, protože k tomu máš od zacatku averzi..

autor
16. črc 2022

Holky dekuju..
@sinicka no jak píšeš, třeba to ze mě opadne, ale kdyby byl nějaký krásný pronájem a já měla na kauce, vim ze bych hned odešla.. což z toho starého bytu jsem se musela přemlouvat 🤦🏽‍♀️