Nejhorší rok 2020

12. pro 2020

Ahoj všem .. vubec nevim kde a jak začít .. rok 2020 pro me a celou rodinu byl nejhorší jaky muže byt .. prisla jsem o 10 ti leteho zdravého syna .. jeden den se mu zvětšila uzlina , druhy den jsme jeli na pohotovost protoze pediatra nas nevzala a jen řekla po telefonu ze je to virozka .. na pohotovosti dali synovi antibiotika a další den zemřel .. 13 minut před jeho smrti jsem s nim mluvila ...pak uz jsem jen slyšela jeho posledních par nádechu kdy uz jsme s manželem začali oživovat a volali jsme záchranku ... zemřel 5.11. .. jen si oslavil 30.10 své 10 te narozeniny a odešel ... tak strasne moc me to trápí ze jsem jako maminka zklamala .. mam jeste další 4 deti které me potrebuji , ale nejak nevim jak vubec dal .. nechce se mi nic .. manzel je z toho tez špatný , neni schopny chodit do prace ... jeste nemam ani jeden jediný dárek , neni nálada a ani penize ... penize co jsme měli stranou jsme dali na synuv pohřeb .. doba je opravdu silena ... a nechapu proc mi musel umřít nejmilovanejsi syn ... na pitvě nenašli nic ... a ani nevíme příčinu smrti a zda jsem mohla udělat vic ... Onlouvam se , jen jsem se musela někde trosku vypovídat ... nepotrebuji číst ani slyšet ze je to nekomu líto ... jen proste tohle je nejhorší vec co se muže člověku stát ..

malenka3
12. pro 2020

Moc mě to mrzí, na tohle se nedá nic říct.
Zkoušela jsi pomoc psychologa? Ostatní děti tě potřebují, nemusíš na to být sama, řekni si o odbornou pomoc, aby ti pomohl překonat to nejtěžší období.

autor
12. pro 2020

@malenka3 ano psychologa samozřejmě mam .. jen mi vubec nepomáhá .. spis naopak .. vim , ze tu situaci nezažil a tak neví jak se clovek cítí ... ma to jen odposlouchane .. ma za úkol utesovat .. v téhle situaci proste nepomůže asi nic .. držím se prave kvůli dětem .. ale obcas mam stavy kdy bych nejraději sla za nim .. 😔

malenka3
12. pro 2020

Neumím si to ani ve snu představit, říká se, že přijít o dítě je největší stresová událost v lidském životě. Vím, že to jsou fráze, ale musíš žít pro ty ostatní. Asi to bude nějakou dobu na nouzový režim, fungovat jak robot přes den a večer padnout a brečet a brečet. Ale porodila jsi 4 děti, zvládneš to. Ta rána v srdci se asi nikdy nezacelí, ale čas ti pomůže.
Pokud ti ten psycholog nesedí, neboj se ho vyměnit. Má za úkol ti pomoct překonat to nejtěžší období, abys zvládla ty chvíle, kdy tu nechceš být a chceš jít za svým synem. Někdo to neumí a používá jen učebnicové poučky, dobrý psycholog ti musí sedět. Zkus jiného.

papaja123456
12. pro 2020
autor
12. pro 2020

@malenka3 dekuji ti .. ano presne tak .. jedu na autopilota pro moje další 4 deti .. ale bojím se kdy ten autopilot vypne .. do toho vseho prave řešíme zanedbání zdr. Pece je toho na me moc .. do toho ty Vánoce .. nevim co bude dal .. a psychologa hledam jiného , ale nejak si prave neumim představit ze to bude jiné

malenka3
12. pro 2020

Nevypne, ženská je nejsilnější stvoření, pud sebezáchovy ti nedovolí ho vypnout. Moc ti přeju, ať najdeš někoho, kdo ti opravdu pomůže. Tvoji bolest nejspíš nezmírní, ale pomůže ti ji lépe snášet 🍀

autor
12. pro 2020

@malenka3 tak strasne to bolí .. hlavně ani nevedet co se vlastne stalo 😔 slíbila jsem mu ze mu bude lépe brzy a ono to dopadlo takhle .. zklamala jsem 😔

malenka3
12. pro 2020

Nezklamala, nebylo v tvých silách udělat víc. Někdy je osud mnohem silnější, než naše vůle a schopnosti.
Pitva neprokázala, co se stalo? Přeci nemůžou říct, že takhle malé dítě zemře jen tak. Alergická reakce na ATB? Celkové selhání organismu?

autor
12. pro 2020

@malenka3 presne tak , neprokázala vubec nic .. úplně zdravý kluk .. žádný napadeny nebo poškozeny orgán .. a to dělali i pitvu soudní - která je podrobná a vubec nic nezjistili - nezjistili ani mechanismus smrti .. jestli vyplo srdíčko nebo co se stalo .. to je na tom to nejhorší ...

bonavoxa
12. pro 2020

Upřímnou soustrast. To nejde ani pochopit, ani rozumem uchopit. Natož slovy nějak utěšit. Všechno to, co přesahuje život a smrt bych adresovala Tomu, který oboje přesahuje. Tedy...na úrovni duchovní...ne ,,jenom" psychologie. Všechno má svůj čas, věřím, že to utrpení se nedá ničím zamaskovat, to bolí s každým nádechem. Třeba nedostaneme odpovědi, ale správné otázky. A také plakat s plačícími...s těmi, kdo snášejí stejnou ztrátu. Maminky svoje děti milují, nevím, co by mohly udělat víc❤

me_druhe_ja
12. pro 2020

Vánoce jsou bohužel zrádné období.... Pro většinu rodin Je to období šťastné, Ale na druhou stranu to spoustu lidí hodně zasahuje... Právě lidi, kteří utrpěli nějakou velkou ztrátu jsou samí nemocní a tak dále.... Navíc u tebe je to strašně krátká doba... Kombinace nesmyslné smrti dítěte a Vánoc je docela depresivní ... Po Vánocích bude určitě aspoň o malý kousíček lépe..... Vůbec si nedovedu představit co teď zažíváš... Zvlášť když to bylo náhle a bez příčiny.... Ale souhlasím s výše uvedeným Pokud ti psycholog nesedí zkus najít jiného... Držím palce ať se duše zase aspoň trošku uzdravi.... I když nikdy nezapomeneš a nikdy to čas zcela nezhojí....

vendes
12. pro 2020

Škoda, že píšete jako anonym. Pro nás je rok 2020 nejhorším rokem ze stejného důvodu jako ten váš. Nedá se říct nic, co by vám mohlo pomoci. Držte se, nějak. Jako maminka jste určitě nezklamala. Tyhle věci se dít nemají, jenže se dějí a je to šílený.

autor
12. pro 2020

@bonavoxa je to opravdu tezke a moc dekuji za milá slova ...rikam si kdybych ho vzala jinam ... treba by to takhle nedopadlo .. netuším co jsem mohla udělat vic , ale treba neco ano ...
@me_druhe_ja Vánoce budou u nas opravdu velmi velmi smutné .. myslim ze mi seberou poslední zbytky sil co mam .. a dekuji
@vendes pokud chcete můžu napsat sz ... pisu jako anonym , protoze jsem tu na modrým i ve skupinkách a nechci aby věděli všichni jak moc se trapim ..

vendes
12. pro 2020

To chápu, pokud chcete, napište. Vím o psycholožce, co si prošla tím stejným.

autor
12. pro 2020

@vendes zprava poslána , dekuji ❤️

codal
12. pro 2020

Nedokážu pomoct, ale existují stránky dlouhacesta.cz, kde jsou příběhy rodičů, kteří prožili to, co vy, kontakty na psychology atd., možná tam najdete něco, co by vám alespoň trochu mohlo ulehčit ❤️.. je mi to moc líto, tohle se nemá dít 🖤!

amazonkajanik
12. pro 2020

Nezklamala si! Je mu lépe. Máš nahoře andílka,který na vás bude dávat pozor! Jen to nevědomí,proč,to musí být šílené. Držte se všichni!💞

juliemichal
12. pro 2020

určitě jsi nezklamala!jsi dost silná maminka,která tu je pro ty 4 dětičky,které má doma ♥ určitě na Vaší celou rodinku bude dávat z nebíčka pozor ♥ hlavně se opatrujte a dávejte na sebe pozor ♥

bonavoxa
12. pro 2020

A co by se stalo, kdybys zjistila, že to šlo udělat jinak? Našla by jsi kámen, který Tě potáhne dolů. Nikdo není neomylný, ani profesionál se nemusí v tom momentě rozhodnout nejlépe. Pro každého je to celoživotní proces smiřování, že nedokáže zaplašit smrt, ani blízkých, ani tu svoji. Je to tajemství, které rozptyluje jen víra...to se pak dá zaměřit z milosti na smrt jako ,,sestru" života, nutnou bránu, kterou je třeba projít. Čas a způsob, o tom je ztráta času přemýšlet. Láska smrt přemohla. Proto má velkou hodnotu zádušní mše. Zahrnu vás do modliteb.

toluma
12. pro 2020

To sou věci,které se žádný rodič nechce představovat ani ve snu... ☹.
Tento rok je celkově strašný,ale taková událost by byla hrozná kdykoliv jindy ☹.
Úplně chápu Tvoje pocity,otázky co by kdyby...
Vánoce asi udělejte podle toho,jak to cítíte,příští rok to bude možná o trošku lepší,i když Vám tam malej bude chybět,to se ví.
Je to nespravedlivé,člověk hledá odpovědi a nenachází...
Přeji hodně sil celé rodině!

any2any
12. pro 2020

Achjo, moc dobre ti rozumim a je mi moc lito tve situace. 😪 Nam v kvetnu tragicky zemrela dcera, a bohuzel to v roce 2020 nebylo vsechno a jeste se to potahne... kdyby sis chtela napsat, tak prosim idealne pres SZ. Drz se. 💙

michaela666
12. pro 2020

Nemám slova, jaká by tu nezazněla a mohla ti pomoci...snad jen posílám hodně sil tobě i tvé rodině. Doufám, že se podaří najít odborná pomoc, která vám pomůže tuhle šílenou bolest zmírnit. 🌹❤

orchidis
12. pro 2020

Autorko a co mu bylo? Ano, psala jsi o pitvě o orgánech, které nebyly poškozené, ale co ta uzlina. To vám opravdu neřekli příčinu? To je divné. Jak píšou holky, nehledej svou chybu, ale příčinu by vám snad říct mohli, ne?

vendes
12. pro 2020

@orchidis Tohle je nesmírně citlivé a křehké i kdyby řekli, tak nemusí mít paní chuť to sem psát.

autor
12. pro 2020

@codal ano o stránkách vim , ale nepomáhá to .. nepomáhá bohuzel nic 😔 nejhůř mi je doma .. snazim se s dětmi chodit často ven , ale nejde tam byt furt ...
@amazonkajanik nevim zda lépe kdyz byl do te doby zcela zdráv ... nevim co se stalo ze tak rychle odešel 😔
@juliemichal doufam ze bude vsechny své sourozence opatrovat a davat na ne pozor .. a dekuji
@bonavoxa dekuji Vám ...
@toluma dekuji za vaše slova , ano Vánoce budou smutné ale jeste smutnější ze nemam ani jeden dárek .. jde to z kopce s nami .. je mi to líto vsechno .. ale musim nejak přežít a jit dal ..
@any2any je mi to tez líto a rada napisu , dekuji Vám .
@michaela666 Dekujeme moc i ja doufam ze bude nekdy lépe ..
@orchidis ne opravdu nam nic neřekli ... na nic nepřišli .. zdravý kluk .. jen zvýšené crp měl ... vic nevědí ..

juliemichal
12. pro 2020

určitě bude ♥ věřím tomu ♥ i tebe a manžela bude opatrovat,miláček ♥ a jednou se tam spolu sejdete ♥ taky na to čekám 28.10.20 mi umřela na coronu má milovaná babička a taky si říkám,že se tam spolu jednou sejdeme ♥ ale vím,že toto k tomuto přirovnávat nemůžu ☹ ale jsi silná ženská a ty to pro ty své 4 andílky zvládneš a budeš plakat po nocích,aby to neviděli.jednou to takto bolet nebude a budeš jen s láskou vzpomínat ♥ drž se prosím ♥

anka246
12. pro 2020

Úprimnú sústrať 😢😇😇. Keď som to čítala, slzy sa mi tlačili do očí.
Želám ti, aby si bola silná a zdravá. Anjelika máš v nebíčku. Určite dáva na teba pozor.
Mne umrel milovaný brat pred 50 rokmi, mesiac po otcovej smrti. Aj keď je to dávno, bolí to stále. Nedá sa zabudnúť.
Bolo nás 7 detí. Mama sa časom aj smiala, či zaspievala. Vždy povedala, že musí byť silná pre ostatné deti.

amazonkajanik
12. pro 2020

Já vím,vyzní to divně,že je mu už lépe , ale z vlastní zkušenosti vím,jaké to je se dusit. A ta bezmoc,je hrozná,obzvlášť když kolem sebe máte zdravotnický personál a nic se neděje. Ještě mě napadlo,neproběhlo nějaké šetření,zda neměl syn zůstat v nemocnici? Přeci jen s uzlinami není žádná sranda,obzvlášť dnes,kdy se pořádně neví dne ani hodiny.
Děti přece jen tak z ničeho nic neumiraji,když pominu syndrom náhlého úmrtí kojence. Je to hrozné, šílené! Mít moc vám ho vrátit,tak to udělám,i kdybych měla hory převrátit. Pro vás,pro všechny,kteří přišli o své maličké. Osud si s námi nepekne zahrává. Ale jak už padlo, máte ještě další děti a pro ně tu musíte být. I oni přišly o část svého srdce,musíte se semknout a tu puklinu zacelit!

patapuf
12. pro 2020

Milá zakladatelko, tvůj příběh je smutný a posílám upřímnou soustrast. Jsem si 100% jistá, že jste s manželem udělali pro syna to nejlepší dle vašeho svědomí a možností, a že nemusíte mít žádné výčitky svědomí. Stejně tak jsem si jistá, že vašemu synovi ani naokamžik nepřišlo namysl, že byste zklamali. A pokud existuje život po životě, nemyslí si to ani teď. To, že si dovolíte pustit do života radost a naději, neznamená, že jste zapomněli. A věřte, že čas vám pomůže. Můj bratranec spáchal sebevraždu ve svých 34 letech a byl jediným dítětem své matky. Moje teta neměla a nemá ani partnera, takže zůstala že dne na den sama. Samozřejmě ne doslovně, širší rodina funguje. Teď po 2 letech funguje normálně, a taky nezapomněla, jen žije dál. Vy máte pětinásobný důvod žít dál, počítám i vašeho manžela, který na mě z vašeho příspěvku působí sympaticky a spolehlivě. Pokud se u vašeho syna nenašla fyzická příčina úmrtí, třeba byla duchovní. Možná se váš syn v tomto životě naučil to, co potřeboval a byl čas, aby šel dále. Přeji, ať se s touto zkušeností naučíte žít a ať do vašeho života zase vstoupí radost a naděje.

vendes
12. pro 2020

@amazonkajanik Nezlobte se, ale tohle je rána, která se nedá zacelit. Vždy bude jeden kousek puzzle chybět.