Nejhorší spolubydlící na šestinedělí. Napíšete své příhody?

20. kvě 2022

Ahoj, blíží se porod a já si vzpomněla na svou spolubydlící z minula. Která mi vždy jen oznámila, že jde hulit a nechala mi její uřvané dítě na pokoji a zmizela klidně na hodinu. Večer chrápala a pořad dokola řešila, že má stále břicho, že ho nechce. 😅
A tak mě napadlo, napište mi sem vaše příhody se špatnou spolubydlící na pokoji. 😂

jako_mala_holka
20. kvě 2022

Jinak některé vaše zážitky teda hrůza 🙈😔

michaela666
20. kvě 2022

@treasurka To jako po porodu měla náladu někde na záchodě držet jak prdlá puberťačka ...mazec.

l01991
20. kvě 2022

No ja prvni spolubydlici měla ok,stejně hned jela dom a pak se mě sestra zeptala (normalni pokoj) zda snesu ciganku.. ja naivně že jo.. už nikdy,pokud budu mit na vyběr tak řeknu ne (bo dovětek sestry co volala na kolegyně,"ja řikala že ji to vadit nebude") ostatni pokoje asi odmitly.. a syna jsem teda nechala prvni noc u sester,takova posledni klidna noc🤣

michaela666
20. kvě 2022

Já byla 2 dny na pokoji sama a pak mi přivezli "profesionální" maminku. Měla doma už 4 holky, narodil se jí vytoužený chlapeček. Dost mě povzbudila. Nešlo mi kojení, vystresovaná prvorodička a ona mi se spoustou věcí poradila po praktické stránce. Jen mě mrzí, že při odchodu jsme se ani nerozloučily, byla zrovna s malým na nějakých speciálních vyšetřeních - snad jim dopadly dobře.

treasurka
20. kvě 2022

@michaela666 No, jak jsem pochopila, tak to ani nebylo moc o náladě, ale spíš, že mají nějaký zvyk, že když nedá, tak on dítě neuzná a jde za jinou, nebo co...

mishka87
20. kvě 2022

@treasurka Pocházím z Ústí a kamarádky mi to říkala taky. Pár známých to v ústecké porodnici taky zažilo. Ale většinou pak přišli ještě ten den večer. Já bych na ně jako sestra volala sociálku. Zvyk nezvyk.

michaela666
20. kvě 2022

@treasurka Jestli je to opravdu jejich zvyk, tak to lituju všechny co mají takhle debilně smýšlející muže. Pár hodin po porodu, kdy se ještě tělo ani nevzpamatovalo. Jen si to představím a raději aby dítě neuznal, než na mě hrabnout na záchodě, jak na nějakou flundru na diskotéce.

terkezz
20. kvě 2022

Bože😀😫 já vyfásla pokoj na samotce😀 ale je mazec to číst, co některé matky dokážou 😳

tahejhula
20. kvě 2022

@mishka87 to bys pak mohla na každého, kdo nechá menší dítě samotné v nemocnici.

veruuu_kubesovic
20. kvě 2022

Měla jsem úplně normální spolubydlící...

mishka87
20. kvě 2022

@tahejhula Něco jiného je, když dítě musí zůstat v nemocnici a něco jiného, když zdravé dítě nechá napospas osudu. Obvzlášť kvůli kravině, jako je podržet starýmu.

tahejhula
20. kvě 2022

@mishka87 jak, nechá napospas? Však ho nehodí do kontejneru vedle špitálu. Nemají náturu na to, aby se tam dohadovaly s personálem o svá práva, radši vezmou kramle. Jakože nemocné dítě, kterému je blbě, kterému se provádí různé úkony je v lepší pozici, než ten čerstvý novorozenec, který leží na novorozeneckém? Zajímavá logika.

mishka87
20. kvě 2022

@tahejhula co to plácáš za nesmysly? Jako tobě přijde normální se sebrat a odejít od svého čerstvě narozeného dítěte a jít si za*ukat se svým chlapem? V tom případě máš ty zvláštní logiku. Naopak cigánům personál nikdy nic neřekne a všichni se jich bojí. Takže se nikdo s nimi nedohaduje.

sudylichozrout
20. kvě 2022

3x Bulovka a 3x super. Kdyz jsem tam byla s prvni dcerou, byla se mnou na pokoji bozi holka, dodnes se vidame, mame na den presne stare holcicky. Na pokoj na Bulovce navstevy nesmi, takze to vsechno bylo na chodbe a v jidelne. 😉

tahejhula
20. kvě 2022

@mishka87 kdyby si personál odpustil dementní kecy, jak tam dítě musí zůstat 72h za každou cenu, možná by spousta z nich prostě odešla i s děckem. Ty máš patent na normu? No zdravotnický personál si to rád myslí, to je fakt. Tobě evidentně přijde normální nechat tam dítě nemocné, s horečkami, po úraze, apod.

hojda
20. kvě 2022

Já nemám z porodnice, ale z hospitalizace, v kuchyňce tam byla nádrž s destilovanou vodou (nevím na co, asi do nějakého přístroje) a jedna maminky tam z té destilky dělala několik dní dítěti UM, než se na to přišlo....

mishka87
20. kvě 2022

@tahejhula Psala jsem něco takového? Jen vím, co si prožila kamarádka se svým synem, když jí kluka museli převézt do Motola a ona se u něj střídala se svým chlapem. Nemohla být 3 měsíce u dítěte, když doma měla ještě 2 starší dcery. Ty máš evidentně problém ve své hlavě a špatnou zkušenost z porodnice. Ale ne každý ji takovou má. Takže neházej personál nemocnic do jednoho pytle.

mishka87
20. kvě 2022

@tahejhula a mimochodem, můžeš si vybrat ambulantní porod a odejít. Nikdo tam tebe ani dítě nebude držet 72h. Na další screeningová vyšetření si můžeš dojít sama do těch 72h. Případně ho odmítnout, ale to bych nikomu neradila.

katule1990
20. kvě 2022

Mela jsem na pokoji cikanku, zaplat panbuh covid a zakaz navstev, ale neustale ji sestry nosily telefon (nemela mobil) ze s ni chce mluvit Horvat Robert, Nicolas a dalsi, obvykle tvrdili, ze jsou otec ditete a ona, ze ne, ze s nima nechce mluvit. Neuveritelny divadlo. Vlastne to bylo docela vtipny 😁. Dite ji mezitim lezelo rozbaleny v postylce plny hoven. Ale aspon nebrecelo, od druhe pani, ktera byla moc hodna, brecelo cely noci a ja na dne. Ona byla dost vycerpana a mluvila strasne potichu a ja uplne ko po cisari s komplikacema, takze nase rozhovory by nedoslychavy babky v duchodaku dost povzbudily, ze na tom jeste nejsou tak zle 😅.

zlobr
20. kvě 2022

Strasnej mazec tohle cist😳😁 ja mela stesti. Prvni porod nadstandard, ja jako vyplasena prvorodicka s urvanym miminkem.jsem byla fakt vdecna,ze nikoho nerusim. A navstevy mohly ke mne (jinak muzou jen na chodbu). Druhy porod za covidu, klasicky pokoj a super maminka. Jen jeji holcicka hodne plakala,zatimco muj prdola krasne pil a spal(to bylo teda naposled). Rodily jsme ve stejny den tak jsme spolecne i odchazely. To bylo v podstate dovolena😁

letalnica
20. kvě 2022

@hojda Jsi mi připomněla, jak jsem kamarádce chodila krmit králíka, když byla na dovolené, a omylem jsem mu dávala destilovanou vodu 🙂 Ale s dítětem se mi to ještě nepodařilo 🙂

kupi
20. kvě 2022

V těhotenství jsem byla hospitalizována několikrát a vždy mi vyšel nadstandard, ovšem při vyvolání porodu, byla celá porodnice komplet plná, tak mne dali na pokoj na sestinedeli k mladoucce romce, která zrovna porodila, byla jsem tam s ní přes deset hodin, já už kontrakce a za ní přišla na návštěvu velmi doopravdy velmi početná rodina-byl červenec, vedro a oni zrovna nevoněli, naštěstí se večer uvolnil box a mohli mne přestěhovat no a po porodu jsem skončila opět u ní, ale to už mi tak nevadilo.

snahnah
20. kvě 2022

@dianemash Jo, musí mít hned sex, jinak je chlap podezřívá z nevěry. A prý je taky druhý den na pohotovosti zašívají. Švagrová pracuje v nemocnici, kde vedle na sídlišti bydlí hodně Olachu...Ostrava...to jsou historky 🤦

bertik20
20. kvě 2022

Přímo spolubydlící to nebyla, ale bylo bohužel hodně znát romské osazenstvo na vedlejším pokoji. Jelikož byly na oddělení společné wc a sprchy, bylo dost poznat, když je propustily domů

guliii
20. kvě 2022

Jsem si vzpomněla spolubydlící, té jsme s manželem říkali kozyven. Ta chodila nonstop s prsama venku i po chodbě. Chápu že je větrala, ale tohle byl extrém. Chodit mezi návštěvami no kozyven. A pořád řešila kdo kolik odstrikal mléka a bylo zle když ona měla míň. To je ždímala ještě víc. Ale to bylo spíš takové úsměvné. Jinak byla v pohodě.

treasurka
20. kvě 2022

@guliii Já měla na koleji jednu podobného ražení. Ta si je pořád mazala krémem. Jako že na pokoji, my seděli, něco děláme, a ona je vybalila a začala mazat. Návštěva, nenávštěva...

janinasm
20. kvě 2022

@snahnah cože? to někdo odejde a vrátí se pro miminko za 4 dny??? proboha co to je???

janinasm
20. kvě 2022

@tahejhula čeho? to by mě zajímalo🙂

perexka
20. kvě 2022

První porod jsem vyfasovala fajn ženskou, ale ten 2 už stal za to.. Mimo zdravotní komplikace dítěte, kdy jsem byla úplně na prášky z toho, jak to s mimčem dopadne, mi přidělili na pokoj cikanku nezletilou, kde za ní všechno vyjednavala její početná rodina, která každou chvíli vybekovala na chodbě i večer po jejím porodu.. A to už tam neměli co dělat.. Slečna v jednom kuse Vyvolávala po telefonu večer, to jsem ji už taktně poprosila, jestli by toho nechtěla nechat, že se chci i vyspat.. Další ráno přišla holcine pomocí sestra, že má provést hygienu.. A jen jsem slyšela, jak ji sestra napomina, že si po sobě neutrela krev z wc a neumyla si ruce.. Okamžitě jsem zadala o přeložení na jiný pokoj! A naštěstí mi bylo vyhověno a sestry mi pritakavaly😀

tahejhula
20. kvě 2022

@janinasm normální šikany, holky slovně napadaly i mého muže za každou kravinu, když dorazil na návštěvu. Dal si blbě židli, blbě stál, mluvil moc nahlas, vzhledem k tomu, že dorazil maximálně dvakrát týdně na půl hodiny (otázka vzdálenosti) a já musela víceméně ležet, bylo to bezvadný. Několikrát jsem kvůli nim brečela na toaletě. Mimochodem jich měly plné zuby i sestry a jakmile jsem požádala o přesun na jiný pokoj, bylo mi vyhověno okamžitě.