Nejtrapnější hlášky vašich rodičů

klokanka31
15. srp 2021

Něco pro pobavení, nebo útěchu, že v tom nejsme sami ☺ Jaké hlášky vašich rodičů případně tchánovců vás dokážou maximálně zvednout ze židle?

emamaira
15. srp 2021

U nás klasika co mě teď aktuálně vytáčí...máme 3 měsíční miminko, je hodně uplakaj, tchýně mi pořád cpe, jak mám slabý mlíko. Malej přibira nadprůměrně, ale ona si to nenechá vymluvit a opakuje mi to snad ob den😂🙈

klokanka31
autor
15. srp 2021

@emamaira Slabý mlíko?😂 Na to bych asi řekla že nejsem továrna na smetanu no...🤣

maxulekapcule
15. srp 2021

@emamaira Haha, malej teda moc nepribiral, ale nepribira do ted, a to uz ma temer 5. Ale tuto hlasku mi taky tchyne porad vnucovala, slaby mliko

klokanka31
autor
15. srp 2021

Mě asi teď nejvíc vytáčí když poslouchám žvásty o výchově, a nakonec to zakončí arogantním "nerozčiluj se, mladý mají svou hlavu, stejně si to udělají po svým". Jako kdybysme neměli právo na svůj vlastní názor 🙄
A co teda jsem fakt už vybouchla, když moje máma kolikrát říká lidem, že jsem hodná, že my obě jsme hodný holky. Větší trapárnu už snad nemůže vymyslet 👿

barmil
15. srp 2021

@klokanka31 že mám nezvednene dite, protože si rádo prohlíží, kde je a co je kolem a ve 14mesicich nechce sedet tam, kam ho dáme a nechat babicku, aby v klidu popijela kaficko. Dle ní by měl jen sedět a koukat, neměli bysme o něm vědět.

klokanka31
autor
15. srp 2021

@barmil Ony si babičky asi myslí že děti jsou jako hračky, že se dají vypnout a zůstanou tam, kde je položíme ☺

treasurka
15. srp 2021

Asi takové to "To á jjsem taky nikdy neměla nikoho na pomoc, a zvládla jsem to, a ještě jsem chodila do práce" ... jenže po bližsím zkoumání měla jesle, školku, doma babičku a svagrovou, co vyzvedávaly, odváděly, ...

klokanka31
autor
15. srp 2021

A ještě mě teda štve dotaz jestli už malá chodí konečně na nočník. Ale vymyslela jsem trefnou odpověď. Příště řeknu že o tomhle podávat info nebudu, že jich se taky nikdo neptá jestli už nosí plíny. Asi hrubá odpověď, ale aspoň budu mít snad už klid.

makovice88
15. srp 2021

Moje tchyne vzdycky, kdyz ke me dcera bezi a chce se mazlit, tak si neodpusti: No jo, ty jsi mamincina...

A koho jineho by taky mela byt? 😂 Ona tak vrele vztahy s detmi nema, tak podle me zavidi. 😁

renat23
15. srp 2021

@klokanka31 no tak to me moje skoro tchyně vytáčí tím kdyz maly skoro 8m breci a ona kolem něj porad chodi a dělá pssss nenene neplakej a pak mi řekne no to moje děti vůbec nebreceli to ja vůbec neznam, oni se najedli a spali,
. Takže můj přítel teda jen jedl a spal snad až do puberty 😂🤦‍♀️😂🤦‍♀️😂

klokanka31
autor
15. srp 2021

@renat23 Hele to já s bráchou taky, my jsme se najedli a spali, případně jsme si potichu hráli v postýlce ☺

te_reza
15. srp 2021

"já jsem ti to říkala" a trapný to teda není, protože"máma má dycky pravdu"😂😂😂

95newmommy2020
15. srp 2021

Nejvíc mě dostává tchán. Zvláštní, že manžel je opak, a před dítětem jsem to u tchána vůbec netušila. A to jsme spolu snad 100 let a vídáme se pravidelně.
Nejdřív to začalo, že porod je ženská záležitost a chlapi tam nemaj co dělat. :D
A teď je to takový to. Kluci nebreci, chlapi si pusy nedávají, babička ho furt taha a rozmazluje. 😂 Následně z nej vypadne, že si babička chudák dědečka vůbec kvůli miminu nevšímá a neohreje mu ani tu večeři. Ještě mu řekne, že má přece ručičky a nozicky. 😄😄😄😄 Skandální to je! 😄😄

katule1990
15. srp 2021

@klokanka31 U nás teď frčí neustále dokola, že syn ještě ani v 9 měsících nesedí, protože mu to nedovolím (tzn. neposazuju ho) 🙄.

mourovatakocka
15. srp 2021

Po týdnu s mojí babičkou na chalupě bych řekla, že co věta směřovaná na dceru, to perla 😔

lachipie
15. srp 2021

Klasika. Malej jako mimino třeba týden nekakal, tchánovci z toho samozřejmě dělali vědu a denně jsem slyšela, že malej má zácpu proto, že mu nepřidávám do pití olej. Za druhé: hele bude mu rok, neměl by už a teď následuje výčet všeho co Sabinka vedle už umí a malej ještě ne. Za třetí: ty nic nestiháš a přitom máš jednorázový plín a jsi doma. To já jsem neměla ani automatickou pračku, plíny se vyvařovaly a navíc v neděli se prostě peklo a gruntovalo, neexistovalo že si půjdu dáchnout po obědě s dídětem, já jsem se musela otáčet. Ty si jdeš po obědě lehnout s ním a ještě nestíháš. To prostě musíš jinak se otáčet. Malej ti usne, šup, už vezmu kýbl hadr a jdu vytírat. Za páté: neměla bys mu ve všem podvolovat, on se musí přizpůsobit, ty jsi taky držela hubu a krok protože jsi musela a bylo to tak správně.

klokanka31
autor
15. srp 2021

@katule1990 A ani ho neposazuj, je důležité aby děti začaly zvládat všechno samy. U nás zas snad kolem 10. měsíce už řeči jestli jí učíme chodit, že musíme, a blablabla. Nechali jsme jí v tomhle volnost, a vyplatilo se. Poprvý bez jakéhokoliv držení začala chodit ve 13 měsících, a tak, že od samého začátku chodí normálně, bez padání, hned to vzala i s běháním. Děti ví jak na to, jen to chce dát jim čas a vlastní tempo.

klokanka31
autor
15. srp 2021

@mourovatakocka Povídej... ☺

chrystyanna
15. srp 2021

@klokanka31 to je snad nekonečný příběh tohle hodně děti v postýlce/ohradce/kočárku...

katule1990
15. srp 2021

@klokanka31 Jasně, nebudu, právě, že to nedělám a pak pořád dokola poslouchám toto. Že už by chudák seděl, kdybych mu to dovolila. Nepomohlo ani poslat odborný články na tohle téma, jsou furt jak kafemlejnek.

klokanka31
autor
15. srp 2021

@katule1990 Taky jsem na ně zkoušela jít s odbornými články, ale všichni lékaři/vědci jsou blázni, jen jejich názor je pravdivý.

klokanka31
autor
15. srp 2021

To máte i s kojením. Moje máma mi od narození dcery nonstop nadávala že kojím, že má malá hlad, že jí to nestačí, atd. Přitom normálně přibírala.
Dneska mi vyprávěla, jak od jejich sousedky se nonstop ozývá pláč mimina, že má určitě chudinka hlad. A že ta sousedka má určitě málo mlíka, že by měla miminu dát sunar. Tak jsem se jí ptala jak ví že ta sousedka kojí? Na to už řekla jen že jinak by to mimčo neplakalo ☺

chrystyanna
15. srp 2021

@klokanka31 pridam svůj hlod? Dej ho do kočárku, udrncame, usne.. Je maličko protivný/dej do kočáru, chce spát /kočár. Brečí/kočár.... Nudi se /kočár... Bohužel jim prcek jejich viru v vsespasny kočárek sebral ;)

bessinka
15. srp 2021

@klokanka31 to je dobrý,to snad taky začnu používat.taky mě to vyptávání vytáčí

misaa56
15. srp 2021

Tchyně (jestli se dá vůbec tak nazvat) malyho moc nevida (nechci tam jezdit a oni zase nejezdí k nám)tak vždycky když ho vidí říká - Pojď za mnou ať si tě potěžkám, on za ní samozřejmě jít nechce a ona ho za chvíli stejně vezme (ikdyž se malý brání a nechce) a říká No ty si kaďoch🤦‍♀️😤

klokanka31
autor
15. srp 2021

@bessinka Mě samé vyptávání a řeči štvou už 15 měsíců, tak musím zvolit těžší kalibr ☺

klokanka31
autor
15. srp 2021

@misaa56 Chudák malý 🙁 když se brání a nechce k ní tak bych prostě zasáhla a řekla ať na něj nesahá když malý nechce.

bessinka
15. srp 2021

@klokanka31 mě už 2r a 3m.a taky už to nedávám.

misaa56
15. srp 2021

@klokanka31 máte pravdu, příště ji to budu muset už říct.

mourovatakocka
15. srp 2021

@klokanka31 To jsou spíš takové těžko vytrhnutelné kritiky. Dcera se občas nedokáže vyžvejknout, stává se to zřídka, ale stane se - takže říká "já chci, já chci, já chci" a já furt čekám, jestli chce modrého slona nebo čůrat 🙄 No a babička na ni vyjela, ty jako koktáš, nebo co tohle je. Jako aby mi na ní zvyšovala hlas, na to nejsem zvědavá. Pak si vzala na verandu křídy, chtěla být u babičky, tak si začala kreslit u její židle, přišla jsem, když po ní babička štěkala, ať si to laskavě odnese, že dělá nepořádek ať jde kreslit na jiný kámen. Samozřejmě by nechala dítě o hladu - dcera je nejedlik a hodně drobná, jídlo není kámoš a babi nedokáže pochopit, že jí dlouho, dělá kraviny a ve finále ji musím krmit jak mimino. Takže jsem si vyslechla spoustu narážek na jídlo, naprosto nepublikovatelných. Jinak co dcera udělala, tak v devadesáti procentech špatně, dělá kraviny, prostě chtěla jen pomoct. Já ji mám dát bazének na sluníčko, stokrát kontrola, jestli jsem ji dala teplou vodu, protože jsem asi nesvéprávná. Dcera má na povel mluvit do telefonu, vztekání se má řešit nářezem - nejsi pro pohlavek daleko, ale vím, kdy zabere a kdy by to bylo jen horší. Nejraději by to bylo jako za viktoriánů, dítě vidět, nikoliv slyšet. S každým dceřiným vzteknutim důležité připomínky. A ve finále přizná manželovi, že to vlastně s dětma moc neumí, protože moje máma šla brzo do jeslí. Spíš to bylo stokrát nic k umoření osla.
Kolem syna samozřejmě klasika všech kojených mimin - čajíčky, voda, kdy začnu se zeleninou. To nemůžete do lesa s šátkem, to nemůžete do lesa s kočárkem - my jsme cvoci a ten nešťastný kočár jsme protáhli už takovými kopci, jezdili jsme po prašcích, to by babička teprve valila bulvy.