Nemám domov, čekám miminko

simcast
10. pro 2017

Zdravím , cekam detatko a dostala jsem se do tezke zivotni situace z pritelem jsme pred par mesici prisly o byt kvuli majitelce ktera chtela byt pro syna. Na nove bydleni jsme nemely 40tisic najednou ( najem, kauce plus realitce ) pritel sel na ubytovnu a ja se domluvila s mamou ze budu bydlet na 2-3 mesice u ni ze nez to nasetrime. A pak sem otehotnela nevidela jsem v tom problem budu normalne pracovat do porodu takze penize prece budeme mit a byt uz davno taky.. jenze doktor mi nasel srusty v brise po opakovanych zanetech vajecniku a vejcovodu a poslal me na nemocenskou a to je ten pod mrazu. Pritel je stale v praci ale ma jeste dve deti na ty ma vyzivovaci povinnost a 2 pujcky plus jidlo pro me a jeho ... a ja s malou nemocenskou sotva pokryju najem plus jsem musela zajist vybavu pro mimco ... a nejde stoho kolotoce vystoupit z penezma vyjde tak tak a ani nemuze odlozit na byt ... za 3 mesice tu ma princezna být a nevim co delat ☹ ... mama se na konci mesice stehuje pryc( v byte je priserna zima a za teplo nehorazne nedoplatky ) . Kdyby slo jen o me jdu v klidu na ubytovnu jen s prckem uz to neni tak snadne... premyslim o azylovem dome pro matky s detmi... nedostala jste nektera do podobne situace ? Potrebovala bych radu. Dekuji

luckamarcu
10. pro 2017

@simcast určitě, kontaktuj organizaci NA POČÁTKU je hlavně pro těhotné v těžkých situacích, můžeš tam bydlet dokud se situace nevyřeší..

ariadna12
10. pro 2017

Nevahala bych nejaky azylak kontaktovat. Ja takhle azylak zaridila byvalemu kolegovi, ktery byl v dluzich a vyhodila ho zena (sice je to jiny druh azylaku, ale jednaji podobne). Zavolej jim a sjednej si schuzku s jejich socialnim pracovnikem, rekni, jak na tom jsi, a on by ti mel osvetlit podminky pobytu v azylaku a co pro tebe mohou udelat. Hlavne se neboj a zacni si to sjednavat uz ted pred porodem, at mas kam jit. A dobre si zajisti pripadne socialni davky a s pritelem si vyrid vyzivne. Hodne stesti.

aronek
11. pro 2017

Ahoj, možná by nebylo špatné napsat odkud jsi. Třeba by někdo něco věděl. Já třeba pronajímám byt. Před třemi lety jsem měnila nájemníky. Přišli mlaďoši bez peněz, ale zdáli se mi rozumní, tak jsem si o kauci neřekla a oni fungují. Ani jeden problém, nájem platí včas. Přítel taky pronajímá, teď bude měnit nájemníky. Zájemců plno, nevím koho vybere ani jestli bude chtít kauci, každopádně nám nedělá problém někomu do začátku pomoci. Věřím tomu, že by se tu třeba někdo našel z tvého okolí. Držím palce, aby se malá narodila už do svého hnízdečka.

simcast
autor
11. pro 2017

Jsem z Prahy. Dekuji vam moc za reakce.

kockakacka
11. pro 2017

@simcast ahojky, moje mamka děla vedoucí v azylovem doma pro marky s dětmi 15 let a ja tam "prakticky vyrostla" brala me tam, kdyz nemela hlídání. Urcite se toho neboj, vsichni ti rám pomůžou a poradi jak se dostat zpátky na nohy. Preju hodne štěstí ❤️

magdalenax
11. pro 2017

To je strašný, chce se mi brečet, promiň, ale jsem dost citlivá na takové situace. Nemohu Ti nijak pomoci, kdyby to šlo, udělala bych to ráda.
Nějak to zvládni, přeji hodně štěstí

simcast
autor
11. pro 2017

Dekuji vam moc za podporu 🙂

bacika
12. pro 2017

@simcast Určitě bych zkusila ten azylový dům a potom by možná šlo si zažádat o nějaký příspěvek, třeba na bydlení a přídavky. Každá pětistovka dobrá si myslím. Výbavička jde pořídit z druhé ruky a za pár korun a je dost maminek co věci podarují. Jsou na to i skupinky na fb.