Nenávist na internetu i ve světě. Jak se s tím srovnáváte?

remirath
19. srp 2021

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak se srovnáváte s nenávistí kolem nás. Mě je z toho už špatně. Nedávno jsem se byla na něco zeptat na maminkovském fóru emimino a tolik nenávisti kvůli jedné slušné otázce jsem nikde nenašla. Připomnělo mi to šikanu, kterou jsem zažila v práci. Nemohla jsem z toho spát...Mimochodem dost podobné složení jako na onom fóru, ženy, matky, ve věku od třiceti do šedesáti let. Jak se tak proboha mohou chovat matky? Jsem asi naivní, vždycky jsem si myslela, že matky by měly být od přírody empatické...je to přesně naopak! Vždycky mi lidé co mě znají říkali že jsem až moc hodná, možná je to v dnešní době problém.

Jak se vy srovnáváte s nenávistí na internetu i celkově?

j.a.n.i
19. srp 2021

@remirath Nemam pocit, ze by byla kolem me nenavist, jestli to spis nebude trochu v tve hlave, pokud z nejake reakce na netu nemuzes spat.

zrzinda
19. srp 2021

@remirath Musím říct, ze mě to hodně mrzi. Ale jsem pak vdecnejsi za svoji rodinu a kamarády. V mé sociální bubline se totiž k sobě všichni chovají slusne a s respektem ❤️

remirath
autor
19. srp 2021

@zrzinda V mojí taky. Proto mě vždycky tak sejme když mimo ní ne. Máš pravdu, vede to k vděčnosti za ty úžasné lidi co mám kolem sebe ❤

klokanka31
19. srp 2021

@remirath Nenávist mezi lidmi opravdu je. Stačí jít kolikrát do krámu, aby mě někdo opravdu vytočil 🤔 nejhorší je když nenávist, podrazy atd.číhají i v blízkém okolí, případně i v rodině.
Já bývala taky hodná (spíš až blbá). Život mě naučil že kdo nemá ostré lokty, nevyhraje. Takže jsem se naučila k lidem chovat tak, jak se oni chovají ke mě. Jsem někdy ostrá, ale jinak to nejde.

orisek56
19. srp 2021

Upřímně. Nenávist na internetu je v pohodě, to je jen virtuální, kdy to zavřes a neřešís. Horší je nenávist v reálu, před tou se těžko utíká a ta se stupňuje.

miskatus
19. srp 2021

Na emiminu je normální jedna odpověď ze sta… proto tam také nejsem….dle mého jsou tam jen nasrane matky, chlapi a děti v pubertě které se tam baví.

remirath
autor
19. srp 2021

@klokanka31 Bohužel je to tak :( S těmi ostrými lokty....zkoušela jsem být na dotyčné (v práci) ostřejší, ale nějak se mi to nedařilo. To je tou mojí empatií...asi bych potřebovala nějaké kurzy nebo nápovědu jak se nenechat takovými lidmi sejmout a jak se s nimi vypořádat.

remirath
autor
19. srp 2021

@orisek56 Pravda. To bylo mnohem horší...jenže co s ní?

remirath
autor
19. srp 2021

@miskatus Je to tak. Už mě tam taky neuvidí. Ráda se bavím s normálními lidmi 🙂

hortenziaa
19. srp 2021

Ak sa rozhodnete niečo napísať či zdieľať na internete, musíte sa obrniť a pripraviť aj na negatívne reakcie. Považujete sa za citlivú osobu, tak odporúčam na fóra neprispievať a radšej sa skontaktovať a poradiť s rodinou a kamarátmi. Vo vlastnom záujme si neničte duševné zdravie názormi úplne cudzích a anonymných ľudí.

remirath
autor
19. srp 2021

@hortenziaa No už jsem snad poučená. Osobní a intimní věci, jak se zdá, na internet nepatří.

hortenziaa
19. srp 2021

@remirath To stopercentne 😁

levandule_k
19. srp 2021

Taky jsem si toho všimla, spousta diskuzí na facebooku se zvrtne v nadávání, pokud člověk nezastává názor schválený tou skupinou a hlavně je to pořád dokola, nic nového. Řešení je jednoduché, nečíst to. Tady je to ještě zlaté, přijde mi, že lidi jsou tady celkem kultivovaní.

Zajímalo by mě, co to bylo tak za "strašnou" otázku kvůli, které jsi dostala.

evika_1105
19. srp 2021

@remirath tak matky jsou vuci sobe navzajemm nejvetsi hejterky. Nikdo neni tak zly jako matky na jine matky, tyto fors jsou nejvetsi hejterske komunity

lv
19. srp 2021

Matek je stejné procento úplných krav, jako bezdetnych.. Tim, ze porodi se z kravy nestane mila empaticka osoba. Hejt zamrzí, ale stačí si říct, co o tobě ta osoba ví? Zná tě? Hodnotit někoho napsanim pár písmenek, anonymne, to jsou proste vyblitky nespokojenych krav.

zuzineckah
19. srp 2021

@hortenziaa emimino je ještě anonymnější než MK, to pak virtuální prostor snese ještě víc než například tady.😉Hlavu vzhůru, nespat kvůli nějakým blbounům není dobrý nápad😉

sigyn
19. srp 2021

Mně celkově přijdou ženské dost zlé, obzvláště vůči jiným ženským. Kolikrát mi přijde, že když shazují jinou ženu/matku, že si tím vlastně utvrzují, že jsou lepší. Já to řeším tak, že přispívám minimálně a raději jsem pasivní. Na emimino nechodím, ale tady jsou také některé maminky dost zlé, stačí, aby v diskusi zaznělo, že nějaká maminka nekojí / dává příkrmy / dítě nespí společně s rodiči a některým už rupá cévka. 😅

klokanka31
19. srp 2021

@remirath Mně v tom pomohl částečně manžel, a hlavně moje dcera. Už vím že jsem plnohodnotně dospělá a že si prostě od nikoho nic nemůžu nechat líbit.

konidana
19. srp 2021

@remirath pokud jde o internet a lidi ke kterym nemam citovy vztah, tak se pres to lehce prenesu, do pleneru se lehce napise kde co. Zprávy nectu, tv nesleduju, nebo si to prostě neberu. Horsi to je pokud by slo o nekoho blizkeho...

cilkat
19. srp 2021

Souhlasím se Zrzindou: prostě si kolem sebe vytvářím bublinu, kde ta nenávist není. ... a pokud mi jí někdo umyslně nabourává, tak ho holt sežeru, no.

sudylichozrout
20. srp 2021

Pokud nemuzes spat kvuli tomu, ze je na tebe cizi zenska z fora pro matky drsna, taj jednoznacne potrebujes psychiatra. To neni normalni.

remirath
autor
20. srp 2021

@sudylichozrout Myslím že je to způsobeno traumatem z šikany v práci. Řeším s psychologem.

sudylichozrout
20. srp 2021

@remirath Pak je lepsi to resit s nim a nechodit diskutovat na internet. Jakmile se pustis do prispivani na socialni site, navazes tim na sebe lidi, kteri ti budou nadavat. 🙂

camelinka
20. srp 2021

No dneska si v Lidlu lidi malem rozbili huby ve frontach, tolik negativnich lidi na jednom miste, uz sem dlouho nepotkala...Jako nikoho nebavi trcet v patek po praci v ksefte, ale aby tam na sebe chlapi hulakali a strkali do sebe, zlaty internet, tam je hrdina z gauce kdekdo, ale jde to vypnout....

sudylichozrout
20. srp 2021

@camelinka A to tam nebyla zadna akce. Si predstav, ze by tam bylo vodnanske kure za 60! 😂 Bys ziva nedosla ke kase.

camelinka
20. srp 2021

@sudylichozrout No tvl jako 😅😂😱 ...ja tam v patek nechodivam (mam se rada😅), ale blbe to vyslo a nestacila sem se divit...Byt tam ta kurata, tak to po sobe zacnou hazet😂

klokanka31
20. srp 2021

@camelinka Poslední dobou jsou snad všichni jen nas*aní a vzteklí 🤔