Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

sirael4
19. kvě 2010

patru: co Patrick?

lutsine
19. kvě 2010

nam sa paci ten Maxim, Maximilian.....

ygreen
19. kvě 2010

no já tu Theu poprvé slyšela fakt v Ulici, ale věděla jsem že je to Teodora a to se mi moc nlíbí. Ale pak tady ny MK dala Theu alcatko a to pro mě rozhodlo, že je to "opravdu" jméno. a líbí se většině kamarádek které mám, nelíbí ani jednomu kamarádovi a nikomu z rodiny 😀 ale nám s manželem je jasné že je to prostě Thea 😵

sirael4
19. kvě 2010

ygreen: je to moc hezké, opravdu 😉

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

kamarádka z koníka má ted dvojčátka a dala jména Mia a Tea , obě jsou krásnéééé i Thea i Tea 😉

ygreen
19. kvě 2010

děkuju 😵 ve třídě bude asi jediná, ale o stupeň níž jich taky bude určitě deset ve třídě 😀 mě s emoc líbí, že Thea znamená Bohyně a byla jednou z Titánů (Theia) - dle pověstí 😵 jo a my máme příjmení rakouské. A já chtěla vyloženě krátké a tvrdé. Líbila se mi i Ema, Stella, Rita, Lara, Tara - ale nic z toho neprošlo u muže 😅

Ale před dvěma lety nebylo ani tolik Tobiášků, a to taky tchánovci ani naši nemohli nějak vydýchat 😀

beta007
19. kvě 2010

lutsine, dejte co se vám líbí, jinak budete akorát zbytečně litovat. a v americe Maxim možná bude znít rusky, jenže ono mezi náma...jakej je pro američana rozdíl mezi slovákem a rusem? hehe... neřešit fakt🙂

ygreen...vzpomínám si, jak jednou do knihovny přišla holka jménem Thea (tatínek byl nějaký jazykovědec) a když vyslovila své jméno, měli z toho všichni vánoce :D tak doufejme, že tyhle doby jsou pryč

ygreen
19. kvě 2010

brus - a píše malou Tea nebo Thea? Mě s evíc líbí Thea, to H to trošku změkčuje a bála bych se že by jí v anglofonních zemích říkalí Tí, jakože čaj(ovka) - s tím přišel můj kámoš, prej "tak jsem slyšel že čekáte čajovku" 😀 😝

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

Ygeen píše Tea 😀 😀 😀

ygreen
19. kvě 2010

beta: naštěstí všichni u nás v rodině i tchánovci, tety a babči tak nějak průběžně čumí na ulici, tudíž jim Thea už nepřijde tak sci-fi. I když - i manžel tudle když viděl reakci svého otce říkal, jestli to není prostě moc exostické. Ale mě je to fuk. Nepůjdu tchánovclm na ruku - s prominutím obyč jmény typu Kristýnka a Natálka, jako mají všichni 😉

a ještě s emi líbila Beata 🙂

patru.veronika
19. kvě 2010

sirael4 patrik v rodině už je 😒
Lutsine mě se max také líbí, ale já měla psa co se tak jmenoval a tak se mi ho moc nechce dávat tomu raubíři v břiše 😅 😀 🙂
ygreen Thea je krásné jméno 🙂 Mě se líbí i Theodora

ygreen
19. kvě 2010

bru: holčičky jsou nádherné 😵 😵

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

jj jsou a moc jim přeji štěstí čekaly moc dlouho jsou vymodlené 😉

ygreen
19. kvě 2010

patru: mě se taky docela líbí, ale Thea jasně vyhrává. Víš bála bych se, kdyby třeba byla kočka tlustá a brýlatá a ještě k tomu Teodora, že by byla terčem posměchu a tak. To je jako když dá někdo s rodinnými dospozicemi k obezitě a špatným očím dítěti jméno Kvído nebo Bohoušek, nebo holčičce Amálka 😝 pak bude holčina ve 20 sedět u baru se 100kilama a bude říkat, že je Amálka.??? To mě se prostě nelíbí, no 😀 U malých holčiček považuju Amálku, Rozárku, apod za krásné, ale nedovedu si představit s tím pracovat třeba na kriminálce - museli by si říkat Róza a Amálka ani nevím jak jde "zhrubšit".

ygreen
19. kvě 2010

patru: my měli ve hře na klučičí jméno i Robina a to byl náš labrador 😀

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

Ygreen proč Amalka by byla Málka a Rozárka Rozina 😀 😀 😀

ygreen
19. kvě 2010

teď máme psa Edu - škoda, taky super jméno - Edward 😵

karolina969
19. kvě 2010

Ahoj, vidím,že tu řešíte jména. Poraďte jaké jméno k příjmení Martykánová? Chtělo by to krátké. Jenže mně se líbí Kateřina,Karolina....

ygreen
19. kvě 2010

brusi: protože v tomto oboru dělám a vím, jak je to někdy ponižující a raději ti pak říkají jen příjmením a třeba na výcviku to vzbuzuje pozdvižená obočí a už předem to malinko snižuje hodnotu té osoby v tom mužském kolektivu, kde je třeba být lepší než chlap, aby tě brali vážně.

ygreen
19. kvě 2010

bru: vrchní komisař Amálka Nováková.....no divný, že 😀 to je prostě na pozdvižené obočí, jestlijako fakt, nebo si dělá prču 😀 pak samo když je dobrá a kolektiv ji pozná, tak už je to o něčem jiném, ale stejně, no.

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

Ygreen já dělám jen s chlapama a můžu říct že u nás jméno není priorita 😀 😀 😀 Nevím jak by mi museli teda říkat když jsem MIa 😀 😀 😀 😀

ygreen
19. kvě 2010

Mia je krásné jméno, i když pro chlapy asi nezvyklé. Já mám na mysli nezvyklá jména už v samé podstatě zdrobnělá.

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

Ygreen já sama mám jiné neobvyklé jméno a moje děti mají česká 😀 a jsem spokojená moc nedala jsem jméno bez rozmyšlení ale moc se mí líbilo jméno Simona a tak naše malá ho má 😀

gtver
19. kvě 2010

ygreen, ale "Amálka" je přece zdrobnělina od Amálie, takže není už samo o sobě zdrobnělé (jako třeba Štěpánka)

ygreen
19. kvě 2010

gtver - a nemůže být jen Amálka? Může, ne? Jako Petruška, apod. Ale nevím. Amálie je hezká, od dob co jsem četla Sběratele kostí se mi líbí Amélie 😵

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

holky mě se třeba líbí i Emilie 😀 je to pěkné jméno a docela zapomenuté 😀

ygreen
19. kvě 2010

mě se líbí Emily 🙂

gtver
19. kvě 2010

ygreen, no takhle, já se domnívám, že správně ne, že se nejedná o základní podobu jména, ale o zdrobnělinu, kterou zapsat nelze. Mám i pocit, že v tomto tvaru podle statistik u nás ani v matrice zapsané není, ale mohu se mýlit. S Petruškou je to zajímavé, těch se vyskytuje víc.

ygreen
19. kvě 2010

ale zase se mi nelíbí Emilka 😅