Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

fangi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fangi
2. srp 2011

@jemi A i ta Julie jsem chtěla napsat 😉

nikus5
2. srp 2011

Baby,pozerám, že vyberáte krásne mená,tak poraďte aj mne - aké meno pre chlapčeka by ste poradili k priezvisku Pjaták? /Adamka už máme, manžel je Pavol, ale po sebe veľmi mená dávať nechceme. /a môžete aj dievčenské - zaujíma ma váš výber/. 😉

jemi
2. srp 2011

@fangi No jestli budeme mít chlapečka, tak bude určitě Honzík, takže by neměli být uplně odlišné. A u té Elen myslíš Elen nebo Elena? Ale čím víc nad tím uvažuji, tím víc se mi líbí Hanička 🙂 tak uvidíme

fangi
2. srp 2011

@jemi Mně se víc líbí Elen, ale jestli se vám víc líbí Elena, tak k příjmení jde určitě také 😉 Haničku bych já osobně nedala, ani Honzíka, líbí se mi jiná jména, ale jinak Honzík a Hanička je hezké české 🙂

jemi
2. srp 2011

@fangi Tak předchvíli dostal manžílek seznam a zatím jsme nic nevybrali ale v užším výběru máme Elu, Elenu, Haničku, Marušku a Danielku a Báru (né Barboru, ale svátek by slavila v prosinci takže to neprojde-svátek, vánoce, narozeniny ve 2 měsících) a čekáme ještě na inpiraci 🙂

jemi
2. srp 2011

@nikus5 mě se líbí Tobias, Jakub, Petr...

sssimi
2. srp 2011

@nikus5 mna hneď napadol Andrej 😉

nikus5
2. srp 2011

@jemi Jakub sa páči aj mne,ale švagriná čaká bábo v novembri a chce Jakubka,tak ma predbehne /inak ja v januári 🙂 /

jemi
2. srp 2011

@nikus5 ještě zajímávé jména, né moc častá Dalibor, Norbert, Jonáš, Patrik

nepojmenovany
3. srp 2011

máme syny se jmenem Dalton a Aaron který s emě líběj enjvíc ale podle mě sou dobre i když věčina v cz netradičních.

Matěj,Dorian,Alfred (alf),Theodor (ted),Erik,Marián,Danny,vojtěch,patrick,Benjamin,mikoláš,Jonáš,Jeremiáš,Tam,Brian,timothy,Samuel,Arian,Ben,Liam, Ronnie+Donnie,Ethan,Matt,owen,billy,Marika,lucka,kačenka,natálka,Aurika,abby,jodie.

janiela6
3. srp 2011

Dorotka, Veronika, Leontinka
Roman, Matej, Daniel

lucisa
3. srp 2011

@nikus5 jé, já měla spolužáka Pjatáka a křestním byl Marek 😉

sirael4
5. srp 2011

@mem to jsou dvě naše favorizovaná jména 😀

pajafra
7. srp 2011

Ahoj holky, zkusíte mi poradit? Máme české příjmení, první dcerka se jmenuje Bára a teď čekáme druhou holčičku. Mně by se líbila jména jako Mia, Marina, Mája, Kája, manželovi Kristýna, Karolína, Beáta.....

novan
7. srp 2011

@pajafra Sára, a mali by ste doma Báru a Sáru 😀

pajafra
7. srp 2011

No, sousedi měli pejsky Báru a Sáru..... Manžel by Sáru nepřekousl, nelíbí se mu. Ale děkuju za návrh🙂

haanhobe
7. srp 2011

@jemi A jak se vám líbí Sandra. Mám ráda jména, která nejsou úplně výstřední, ale zase ne typicky česká, nemají moc zdrobnělin. dalšími favority by byla Sára , Patricie.

vakoema1
7. srp 2011

@jemi mne se moc libi Ela

andreasek82
7. srp 2011

my mame doma holcicky: Sabina & Ester 😉 🙂

ebony222
7. srp 2011

Me by se libila ta Marina

vakoema1
7. srp 2011

@danielita7 co treba Maya,Lea,Klara,Karla..??

vakoema1
7. srp 2011

@zuzkaremiaska Stella..je moc hezke jmeno..taky jsme uvazovali

vakoema1
7. srp 2011

No ja mam prvniho chlapecka Maxe..a ted to bude Nina

jemi
8. srp 2011

@haanhobe Mám jednu kamarádku Sandru a jméno mě extra neuchvátilo. Jméno Sára se mi moc líbí, ale známý mají Sáru psa, takže to asi těžko.

ili08
8. srp 2011

My máme taky jasno: holčička by byla Sabina a kluk Adam 😀

lucinka1104
10. srp 2011

@jemi z tých tvojich hana ja mam Timeiku - Timea a chceme ešťe bud Olíviu alebo Nikol ale mne sa veľmi pači aj Emily, Leonie, Noemi, Naomi,Loriana, lara, klara,Nela a Kristinka no a Mia sa mi strašne pači ako skratka z Michaely nie Miška ale Mia

snowgirl
11. srp 2011

my máme taky jasno: máme dlouhé příjmení s R, takže holky: Ella, Nela a kluci: Matěj, Jáchym 🙂

sirael4
17. srp 2011

Tak my už se konečně rozhodli. Holčička bude Nikol (těsně za ní je Julie) a kluk Jan.
@pajafra co třeba Magdalena (Madlenka)...?

nelicefo
17. srp 2011

My už máme viac menej tiež jasno Isabella/Christopher 🙂