Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nelicefo
17. srp 2011

@pajafra Mia 🙂

pajafra
17. srp 2011

@nelicefo Mia je od začátku moje favoritka, ale bohužel se nelíbí manželovi a ani se nehodí k našemu českému příjmení🙂 Připadá v úvahu jedině změna příjmení a manžela.-)

nelicefo
17. srp 2011

@pajafra 😀 tak to radšej vyberte iné meno 😉 😅

pajafra
17. srp 2011

@sirael4 Magdalenka se mi líbí, ale připadá mi to moc dlouhé a navíc znám jednu Magdalenu, kterou nemusím a vždycky by se mi vybavila ona☹ Ale díky za radu🙂

pajafra
17. srp 2011

@nelicefo Kamarád má holčičku, která se jmenuje Mia Mária - nádhera🙂

brusinka.pusinka
17. srp 2011

@pajafra já jsem Mia Luna mám tatínka Z Řecka takže uplně normální jméno 😉 😀 ale slavím svátek na Martinu. jinak je spousta krásných jmen my máme třeba Simonku, v rodině je Maya, Grétka, Isabella, Lola, Lea, Alexandra,Alex,Sofia,Bella, Bonny, ale já jsem pro klasické moc nedávané česká jména 😉 jako třeba Ivetka, Monika, Lucie,Jana,Josefínka,Klárka,Karin,Kamilka,Lenka,Evička, Dagmarka, Zuzanka, iZdeňka se mi líbila 😉

nelicefo
17. srp 2011

@pajafra moja dcéra je mária aj ja som mária 😉 Ja som chcela noemi,ale som si ju nevydupala 😅 😀

lenkove
17. srp 2011

My mame Ivanku. Druha by mohla byt Elena alebo Svetlana , ale ci ich pretlacim u mm netusim 😀

zuzin78
17. srp 2011

pre dievcatko Zara, Sofia, tieto mame my a chlapec Tomas / toto meno uz nevyuzijene / 🙂

jewel2121
17. srp 2011

ahoj my mame Zaru Lýdiu........a keby sme maly druhe dievcatko tak bud Ruth...alebo Elleanor....a ked budeme mat chlapceka tak Tobias,,Šimonko,Thymoti....alebo Stefan po ockovy ale to je posledna moznost

michaela2310
17. srp 2011

@pajafra ahojky, z jmen, které píšeš se mi k Báře asi nejvíc líbí ta Kája/Karolína 🙂

sirael4
17. srp 2011

@pajafra a co k Báře Terezka, Eliška, Dorotka,...

michaela2310
17. srp 2011

@jewel2121 takže když jedno mimčo má dvě jména tak druhý bude mít jen jedno???

jewel2121
17. srp 2011

@michaela2310 no nie len treba este dopasovat aby to sedelo k priezvisku..a aby sa pacilo aj ocinovy....jedno vyberam ja a druhe ocino...mne sa paci Sofia Eleanor....alebo Sara Kristina....ale kedze mame zaru asi tazko.. ..no a chlapcek bude asi druhe pri kazdom vybere Štefan.....neveime este daleko...este si pockame take 2-3 roky

pajafra
17. srp 2011

@michaela2310 Taky to tak vidím🙂 Díky za názor🙂

lucinka1104
17. srp 2011

votrem sa vas lebo u nas nikto nereaguje ak by sme mali dievčatko bude Olivia alebo Nikolka no ak chlapec tak vyberáme z Alexander Balko, Daniel, Adrian, Oliver, Damian poradte prosim nech mi ostanu aspon dve že z ktorých prosíím

cattinka
17. srp 2011

Ahojky, my máme Emu a Richarda. Před 7 lety kdy se nám Emička narodila, nikdo nechápal a teď už je vcelku obvyklé. Richardů taky moc není a jsem za to ráda.

cattinka
17. srp 2011

lucinka1104-líbí se mi pro kluka Oliver a Alexander. A pro holčičku určitě Olivia 😉

lucinka1104
17. srp 2011

@cattinka aj bude Olivia len ten chlapček stale neviem

karina1
24. srp 2011

@nelicefo jee krásne mená ;) a máte svk priezvisko+zijete na svk ci v zahr.?

krokodilek
24. srp 2011

Mě se líbí cízí jména :
Willow, Wanett, Gebrielle, Lucille, Isabella, Elizabeth, Vanessa, Nathalia, Sophia, Lilith (Lily, Lilieth), Sarah, Jesicca, Victoria, Amalia, Ravia (Via), Vivienne, Livia
Ramiro, Christopher, Jonathan, Zahary, Raphael, Raven, Calvin, Cameron, Sam (Samuel), Wyatt, Malcolm,

A z českých
Marlen, Klaudie, Nina, Soňa, Silvia, Šarlota, Zoe,
Jonáš, Jáchym, Bartoloměj, Oliver, Zoro, Samuel, Šimon, Tadeáš, Matyáš

Na jména jsem hrozná líbí se mi jich hrozně moc byla bych schopná dát dítětí i 10 jmen.... Z tohoto důvodu si těch dětí pořídím co nejvíc 😀 😀 😀 A každý bude mít 2 jména 😉 😀

michaela2310
25. srp 2011

@krokodilek já bych taky mohla mít tak 10 dětí 🙂 a nebo dávat tak 3 jména, škoda, že jdou jen dvě ☹ na mě je to málo, .... jména mě zajímají od mala, psala jsem si je do sešítku a barevně psala ty, které se mi líbí a dopisovala jsem si tam i cizí jména sportovců a herců... ale někdo mi to vyhodil ☹

1. jméno pro holčičku: Karin, Dianka, Silvie, Kateřina, Leontýnka, Laura, Dominika, Sabinka, Gabriela, Klaudie,
2. jméno pro holčičku: Ela, Nela, Anna, Mia, Sára, Nora, Tina, Liliana/Lili
z cizích, ale ty se nehodí k příjmení ☹ : Kimberly, Lyndsay, Samantha, Emanuella,
1. pro chlapečka: Daniel, Mikuláš, Adam, Dominik, Štěpán, David, Filip, Nicolas
2. pro chlapečka: Jan, Alan, Jiří (po dědovi), Erik, Michael, Eliáš

krokodilek
25. srp 2011

Taky moc hezká jména ... To samé co jsi dělala ty jsem dělala i já a dokonce i moje sestra :D naše rodina je celkem ujetá na jména : Amalia Stella, Sebastian Noel, Oliver Tomas, Ester Nora a Eleonora Vanessa :D
🙂

michaela2310
25. srp 2011

@krokodilek pěkný jména 😵 😵 hlavně ta Ester Nora a i Tvoje Eleonora Vanessa 😵 u nás budeme první a taky poslední kdo dá dvě jména 😀 dřív by mě to asi ani nenapadlo dát dvě, ale když jsem začla chodit sem na MK a diskuze o jménech tam mě to zaujalo a i Vláďu 🙂 docela mě překvapilo, kolik maminek dává dvě jména, je to fajn, že se to začíná vracet 😉

krokodilek
26. srp 2011

@michaela2310 Teď je to spíš móda než, že by to mělo nějaký účel.... Ale tak je to hezký a když se jména k sobě hodí pak to zní i hezky. 🙂

lucisa
26. srp 2011

@krokodilek já myslím, že to je hlavně dobrý kompromis, pokud jsou rodiče nějak zatížení na určité jméno a nechtějí ustoupit, tak si každý vybere nějaké, pak to k sobě nakombinují a jsou spokojení oba.

A mmch, @michaela2310 , @krokodilek , tyhle blbiny se zapisováním jmen jsem dělala taky, vždycky jsem seděla u cizích filmů a nemohla se dočkat závěrečných titulků (což mám ostatně dodnes, film pro mě končí až posledním titulkem, manža už se konečně naučil mi to nepřepínat) a četla jsem si cizí jména a vybírala ta, která mě na první pohled zaujala a přišla krásná.
Jasně, že se to různě měnilo a tak, ale nejvíc mě dožral blbý zvyk tuším Novy, jak v jednu dobu dělala v rámci úspor času, že závěrečné titulky stáhla do levého horního rohu na minimum, aby na zbytku obrazovky už jely upoutáky na další pořady. To mě mohl čert sebrat.... 😠 😠 😠
😀 😀

sssimi
26. srp 2011

@pajafra A to mu uznali meno Mia Mária? Veď to je vlastne Mária Mária 😀

lucisa
26. srp 2011

@sssimi já tedy nevím přesně, ale Mia není původně z Mária, ne? Je to z italštiny, kde znamená "má, moje" a taky to vzniklo jako samostatná zkrácenina z různých jmen.........

pajafra
26. srp 2011

Pokud vím, tak s tím žádný problém neměli. Ale taky nevím, že by Mia znamenala v překladu Mária....

elizabeth22
26. srp 2011

my sme dlho rozmýšľali o nejakom netradičnom a nakoniec prišiel manžel s tým,že sa dcérka bude volať Elizabeth 🙂 tak máme doma už 15 mesiacov Elizabeth 🙂