Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mia258
30. pro 2011

@adri2211 zijeme v zahranici, ale chcem aby sa to dalo lahko vyslovit aj na slovensku.

@sofhia ja mam Ameliu a volame ju Mia 😵

darina01
30. pro 2011

Vies, vela mien je zaujimavych, len treba vyberat s citom, aby raz dieta za to meno netrpelo.

aguaverde
30. pro 2011

@mia258 pro druhou holčičku máme vybrané jméno Zoe (což je podobné tvému výběru) a miluju to jméno 😵

@darina01 máme Charlottku 😵 respektive Sofie Charlotta 😎 a Chár je nádherné jméno...každý ho obdivuje a chválí 😉

adri2211
30. pro 2011

@mia258 no my zijeme na Slovensku,a zopar krat mi Summer skomolili 🙄 spociatku sa kazdy len vypytoval,ze odkial take meno,ale uz si zvykli.
inac Mia je super, mala som ho na zozname mien.

macocha
30. pro 2011

Moja babička chcela dvojičky pokrstiť Perpetua a Felicita. Ale dedko než došiel na faru, tak zabudol... tak nakoniec boli Katka a Tonka. 😅

A kamoška vrámci prázdnin dostala podľa starých slovanských mien prezývku Korduľa. Povedala som si, že dieťaťu by som také meno určite nedala. Ale jednej českej herečke sa zapáčilo... nuž sto ľudí, sto chutí. 🙂

darina01
30. pro 2011

Ja ked raz budem mat druhe dievcatko, bude Charlotta 🙂 to uz neustupim 🙂 ale teraz mame Viktorku a jej to meno inak aj sedi 🙂

adri2211
30. pro 2011

@darina01 moja mala sa vola Summer, a par takych nazorov hlavne tu na MK som pocula,ze bude za to meno vysmievane a bude trpiet. je to sprostost 😠 urcite nebude trpiet za svoje meno...
to som ale nemyslela konktretne na teba,len na iste ohlasy okolo mena mojej dcery 😉

mia258
30. pro 2011

@adri2211 slovensko je stale este trocha konzervativne v tomto, ja mam aj zahranicne priezvisko po muzovi, neviem si predstavit dat dietatu cisto slov. meno, to by sa asi nehodilo.
Chcem aj aby sa hodili mena surodencov k sebe. A pre chlapca mam vybrate Damien 🙂

mia258
30. pro 2011

@aguaverde aj mne sa to paci, vyznam je myslim ten isty a znie krasne, ani sa to neda povedat skaredo podla mna 😉

lujza123
30. pro 2011

Zubrohlava a Horaacio 😀 ..ale nie mne sa hrozne pacili kratke dievcenske mena ako Mia, Lea, Zoe ....nakoniec mam Luciu..jedine meno na ktorom sa zhodli vsetci

darina01
30. pro 2011

@adri2211 preco to je pekne meno, ja som narazala ale na tych roznych Onurov a Seherezady, co sa najmä tu v okoli NZ teraz rodia. A ja mam kamaratku, ta ma malu Floru, dalsia Dalhmu, Siennu, takze je super, ked maju rodicia fantaziu. Ale pravdu ma aj Mia, ze este je Slovensko konzervativne a tu je to ako lavina. Rodia sa bud same Emy, Alexandry alebo Filipkovia, Alexovia... 🙂

mia258
30. pro 2011

@adri2211 inak mne meno tvojej malej pripomina jednu herecku, ktora hrala v serialy a tam sa volala Summer 😵

theresa
30. pro 2011

Přemýšlíme o jméně Nelly nebo Ellen ( bohůžel už dal manželův kolega v práci, nedali jsme si pozor na pusu).
Je Nelly moc neobvyklá? Nezdá se Vám to divné?

sofhia
30. pro 2011

@theresa obe mena su nadherne, ak sa ti to Ellen lubi viac, kasli na kolegu v praci a dajte tiez...a co... ved mozno muz zmeni pracu, atd... takychto ludi nepochopim, to nemaju svoj nazor???? 😠

lauramario
30. pro 2011

🙂 možno to správne meno príde, keď dieťatko uvidíme(mne sa to tak prihodilo dvakrát), ale myslím, že sa netreba báť akéhokoľvek mena, ktoré sa nám pre naše dieťatko páči a páčilo by sa aj jemu 😵 mená sú momentálne moja práca aj vášeň a stretávam sa stále s novými a novými menami
p.s. theresa Nelly aj Ellen sú nádherné a ešte málo u nás používané

kukuca
30. pro 2011

@evelp my se taky rozhodli až 3 dny před porodem 🙂 Měla jsem vybranou na holčičku Adrianu, pak Anetu a pořád jsme celých 9 měsíců těhotenství říkali jeden den to jméno a druhej den to druhý jméno.Pak jsme si řekli 3 dny před porodem že projedem kalendář a tam byla Karina. A úplně jsme dvojhlasně zahýkali že se nám oběma vlastně líbí KARIN (ale v kalendáři je ještě bohužel verze za komunistů s A) Takže vybraný mít můžete, ale je to tak dlouhá doba že se vám to může jako nám ještě zprotivit 🙂

mata30.4
30. pro 2011

ja som dala dcerke meno Annie...ale kludne si pozri stranku www.babynamesworld.com tam su mena z celeho sveta..je to sice v anglictine ale neboj ja ju neviem a vymotala som sa z toho 😀 dokonca ak das nejake meno z tejto stranky tak ti ho uznaju len ho musis vytlacit 😀

theresa
30. pro 2011

přemýšlíme teď více o Nelly, Ellen máme jaksi "zprotivenou", že nám ji tak "ukradli". Nemáme, ale žádné exotické příjmení a syn se jmenuje Jan ( Honzík), tak aby to jméno u hočičky nebylo pro smích.

aly
30. pro 2011

Kočky poradte nejaké pekné meno pre chlapčeka - samozrejme netradičné 🙂

katusradus
30. pro 2011

@aly daren,rodan,gawin

aly
30. pro 2011

@katusradus 🙂
mne sa páčia hebrejské (židovské), ale s výslovnosťou by to tu asi mohol byť problém

pehaka
30. pro 2011

ahojky...🙂 já si lámu hlavu nad jménem vybírá teda muž ale víte jak 😀 prvního synka máme Sebastiana a potřebuju něco co se k tomu hodí ..líbil by se mi Samuel ale to je synovec 😒 sice nevíme zda je to kluk ale já si myslím, že je...😀DD

aly
30. pro 2011

mne sa páčia naozaj neobvyklé mená s ktorými som sa stretla ked som žila v anglicku napr. Adriel, Elijah, Nathaniel atd, je ich naozaj vela

adri2211
30. pro 2011

@mia258 hihi myslis O.C California ? ak ano tak meno ma odtial 😀 zboznovala som ten serial a meno pre malu sa absolutne hodi,pretoze je to letne dieta 😉

mia258
30. pro 2011

@adri2211 presne ten seriál som myslela, aj som sa chcela opýtať už v inej téme a skôr, či to nemáš odtiaľ 😀 😀

adri2211
30. pro 2011

@darina01 no tak Onur a Seherezada to je ine kafe 😀 ale napriklad Seherezada v madarsku funguje uz davno a paci sa mi ako sa prezyva Šeri 🙂 waaau inac Sienna je prekrasne meno,este som ho ani nepocula,ale je krasne 🙂 no na slovensku maximalne fici Ema, Lea, Lara, Liana atd atd ...

adri2211
30. pro 2011

@mia258 ano mam 😀 moj priatel chcel pre malu Mercedes 🙄 no cisty blazon do aut 😀 napokon som vyhrala,a nie je o com, podla mna lepsi vyber ani nemohol byt

darina01
30. pro 2011

@adri2211 no sienna je nadherne meno, a tomu dievcatku presne sedi, je taka nezna...

mia258
30. pro 2011

@adri2211 ak sa vám hodí k priezvisku, tak nie je o čom, každé meno je niečím krásne a pri Summer si nedokážem predstaviť nič škaredé, len leto, slnko, teplo, nejakú pláž alebo lúku s kvetmi 😵 😵

darina01
30. pro 2011

@adri2211 kamaratka ma Mercedes, volaju ju Mejka a uz teraz ma stym v skolke problem, deti to davaju do suvisu s autami