Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

rychetkami
2. bře 2012

@helulela jéé, ta Sylvie je fajn, to by šlo. je to skoro jak ta moje vysněná Žofie, Beáta neprojde, Monika mi asociuje nějakou megeru... ideál by byl Mára a Emička, ale to si moc vymýšlím, hlavně, aby byli zdraví 🙂

handm
2. bře 2012

@simonisko Tak já hlasuju za Stelu -tedy u nás Stellu - to je jedno z jmen, na kterých jsme se dohodli s manželem ihned a ještě na Julii, ale jelikož bude mimi přelom srpen září, chceme svátek někdy na jaře a Stellinka je březen, takže super 🙂 Krom piva a Zázvorkové je ještě ted nějaký ztužený tuk, ale na to prdím.. děti dokáží zošklivit každé jméno, jen se jeho nositel nesmí dát!🙂🙂 A každé jméno je naopak krásné, když se řekne s láskou...
u nás je boj o kluka, ale ted jsme zakotvili u Robina, doma máme už Marečka 🙂 A třeba právě Robin je stejně jako René možná ještě hezčí na holku, ale u nás by to na holku neprošlo 🙂

helulela
2. bře 2012

@rychetkami s dvěma Adíkama se hravě vyrovnáme, u nás je to stejně krycí jméno pro Adolfa po pradědečkovi 😉 Marek se mi taky líbil, ale společně s příjmením bysme si zlomili jazyk.

rychetkami
2. bře 2012

@helulela no jasně,my si poradíme, víc napíšu do ID, ať tu ostatní nespamuju 🙂

andin
2. bře 2012

@handm trochu nechápu tu divnou úchylku místo Stela dát Stella, místo Nela Nella, místo Ema Emma. Jsme snad v ČR, tak proč zdvojovat písmenka? Tím to jméno rozhodně zajímavější nebude, k českýmu příjmení to vypadá komicky a chudinky holčičky budou při nahlašování jména muset zdůrazňovat, že tam mají dvě L nebo dvě M. Ale toť můj názor, nechci nikoho urazit, mně to ale připadá padlý na hlavu.

martina_z
2. bře 2012

Corrado. To je hodne neobvykly.

leiladelly
2. bře 2012

Holky, vyhlašuji "výběrové řízení" na jména končící na "E". Marie, Amálie, Julie, Žofie, Klaudie, Valérie, Sofie... Koho co napadne, napište prosím. Přijde mi, že těchto jmen není tolik.

apollo11
2. bře 2012

@leiladelly Tak mě napadá ještě.. Lucie, Natálie, Emílie, Anastázie, Terezie, Rozálie 🙂

apollo11
2. bře 2012

@leiladelly Cecilie, Otýlie 😀

leiladelly
2. bře 2012

@apollo11 děkuji My máme Leilu Sofii a nemůžu najít další tak hezkou kombinaci. Jen tak si přemýšlím 🙂

leiladelly
2. bře 2012

@apollo11 Tý jo, to jsou starosvětská jména....

apollo11
2. bře 2012

@leiladelly Leila Otýlie se ti nelíbí? 😅 😅 😅

leiladelly
2. bře 2012

@apollo11 Moc ne, Tobě ano? A Leilu už máme 😀

apollo11
2. bře 2012

@leiladelly Ne, to byl vtip, to fakt nejde dohromady 😉 No jiná než starosvětská mě nenapadla.. pak jsou ještě cizí jména končící na -ia, která se v češtině moc nevyskytují, třeba Leticia 😉 Ale to už je na mě moc exotika.

leiladelly
2. bře 2012

@apollo11 já si to myslela, jen u té virtuální komunikaci člověk neví... 😉 Ano, to je moje volba, jméno končící na IA. Jen pro manžela je to přesně jak píšeš - exotika. Ale nic lepšího než to, co jsem vymyslela doteď, jsem nevymyslela 😀

chaala
2. bře 2012

@leiladelly Silvie, Aurélie, Evženie(ta teda nee), Lýdie...další už nevím 😒

apollo11
2. bře 2012

@leiladelly Tak teď nevím, jestli -ie, ia, nebo -e 🙂 Ještě Amélie, Viktorie a Olivie/ia.. A když ne česká, tak pak mě napadají fakt cizí jako Virginia.. a na -e Beatrice (čteno italsky), to je nádherné jméno, ale u nás asi nepoužitelné 🙂

kristi
3. bře 2012

Klaudie 😉

leiladelly
3. bře 2012

@kristi Tu vymyslel manžel 🙂

leiladelly
3. bře 2012

@apollo11 Olivie se mi líbí, zas ne mužovi 🙂 Ale díky za tipy 🙂

leiladelly
3. bře 2012

@chaala Jéje, Lýdie... hezký jméno, jen já ho mám spojený s jednou nepříjemnou osobou ☹ Silvie hezký, Evženie neee

crca
3. bře 2012

A co Johanka? 😉

nunacek
3. bře 2012

@leiladelly Dívčí jména končící na "E" mě napadla tato (některá fakt ale úlet 😅 😀 😉 ) = Alice, Melanie, Amelie, Aurélie, Livie, Saskie, Xenie, Zoe, Sellene, Beatrice, Libuše, Kornélie, Glorie, Drahuše, Konstance, Aloisie, Anuše, Celie, Manuela, Hortenzie, Leticie,...

leiladelly
3. bře 2012

@nunacek a líbí se Ti některé? Já nemůžu vybrat (jen tak hledám, zda bych našla podobně hezkou kombinaci, jako má naše dcera Leila Sofie.Prostě, nedaří se mi najít další hezkou kombinaci).

fangi
3. bře 2012

@leiladelly Myslím, že tu ještě nepadla Patricie.

nunacek
3. bře 2012

@leiladelly A aspoň jedno jméno do té kombinace máš? Nebo hledáš obě? Z těch, co jsem napsala, se mi líbí Alice, Melanie a Amelie. Pak z osobních důvodů se mi líbí Libuše, ale dceři bych to jméno nedala.

fangi
3. bře 2012

@leiladelly A jak má ta kombinace vypadat - první jméno končící na -a nebo první je jedno...a druhé aby bylo na -e ? Jestli se můžu teda zapojit 🙂

fangi
3. bře 2012

@leiladelly Ještě Antonie, ale to asi nebude, co hledáš, že 🙂

leiladelly
3. bře 2012

@fangi Jak jsem psala, naše dcera se jmenuje jmény Leila Sofie. Manžel přišel s další variací Nela Klaudie. Asi je to nejlepší z toho, co jsem dosud slyšela , pokud první jméno končí na a a druhé na e. Ale Klaudie mi nějak nepřirostla k srdci. Tak si jen tak pro sebe hledám dál 🙂 Zapojit se můžeš, určitě 🙂

leiladelly
3. bře 2012

@fangi nene, to máš pravdu, Antonie je hodně staročeská. Patricie je hezká, jak jsi navrhovala .