Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

sarkachmelova
10. dub 2012

@eaka 😀 😀 😀 ale tak Betyna je psí jméno že jo 🙂 to je zase zdrobnělina když někdo říká třeba Alžbětě Bety.. my taky měli Bena a myslím,že je to psí jméno,ale zase třeba v Anglie je to klasické jméno klučičí.. to je těžké 😀

eaka
10. dub 2012

@sarkachmelova Júúúj, tak to sa teším, že nekážem vodu a nepijem víno 😉

sarkachmelova
10. dub 2012

@eaka tak nevím,možná jsem moc chytrá 😀 ale přijde mi to tak 🙂

ani3012
10. dub 2012

tak ja som už videla psíka Evička (alebo Emička) som ostala z toho taká...no...zvláštny pocit počuť volať na zvieratko menom vášho dieťaťa...

eaka
10. dub 2012

@sarkachmelova Bety sa síce hovorí Alžbete,ale nie moc v našich zemepisných šírkach, pokiaľ viem, Alžbetka je u nás skôr Ajka, ale ako som už spomínala, žiadna Betka na okolí nebýva 😉 Za to v dedine sú dve ženy s mojim menom a 1 pes.. 😠

eaka
10. dub 2012

@ani3012 alebo Tvojim... muž a dcéra mali z toho vždy srandu, no ja nie.. len čakám, kedy stretnem psa s ich menom... ako obrátia.. 😉

mitote
10. dub 2012

@peggy_5 proc nechce Dominika? je to nadherny 😝 ja jsem zvedava jak ve finale pochodim se svou Sofii 😀

kamino
10. dub 2012

My máme psa Komína, když vse přítel dozvěděl, kolik bude stát, tak řekl, že za to by byl komín ke krbu, tak jsem se domluvila s chovatelkou a má to i v papírech - sice upraveno na Kamino ( zkomolenina italského Camino ) A už se s tím nedalo nic dělat. Jen pro info, ten pravý komín ke krbu stál 3x tolik co pes 🙂

sarkachmelova
10. dub 2012

@kamino a co máte za psa ?
my máme psa Rastyho,kdybych někde potkala psa Anežku,tak bych asi vraždila 😀

@eaka a jak se jmenuješ ? já znám hodně psů Lucinek 😀

kamino
10. dub 2012

@sarkachmelova - máme westíka - http://hafici.net/prezentace/926 - zde je jeho prezentace 🙂

kamino
10. dub 2012

@sarkachmelova - Kamarádka má laboratorního potkana Lucinku 🙂

sarkachmelova
10. dub 2012

@kamino ten je super 😵 😵 jo,ta Lucinka je dost oblíbená 😀

kamino
10. dub 2012

Je to malej mizera, už ho seznamuju s kamarádky dětmi, aby nebyl překvapenej a zvládá to na jedničku 🙂 Jen jeho projevy náklonosti jsou někdy fakt hodně bouřlivé, tak ho musíme mírnit. Ale ať to tady nezaplácám debatou o psech, tak případnou onverzaci přesuneme na vzkazy, o.k.? 🙂

sarkachmelova
10. dub 2012

@kamino jasná věc 😉

verylka
10. dub 2012

@sarkachmelova nene cekame kluka Honzika ale do papiru se vyplnuje i divci (co kdyby nahodou pindik upadnul 😀 )

sarkachmelova
10. dub 2012

@verylka to jo,to se vyplňuje 🙂 Honzík je krásné jméno 🙂 🙂

maribea
11. dub 2012

@sarkachmelova Jojo Bibi a Bibísku taky občas říkáme 🙂 Ale Betynka se nějak ujala 😀 Já vím že je to jako na pejska, ale prostě můj táta jí říká Bety, a sestřička u doktorky Betynko... A nějak jsme se my ostatní nakazili :D Alžbětkám se taky říká Betynka ;)

@safryy naši známí maji Samuela a Mattiase

sammaelka
11. dub 2012

sice také ještě děti nemáme, ale jména jsou vybraná. Pro holčičky Sára a Sofia, pro kluky Štěpán a Šimon. A pokud by se připadně holčičky přemnožily 😀 😀 máme v zásobě ještě Stela, Mariana a Olivie 🙂

sarkachmelova
15. dub 2012

@maribea mně se strašně líbí Bela a to je taky psí.. zrovna včera ji měli ve výměně manželek 😀 ale na to se prostě takhle koukat nedá,to by nešlo dát jméno žádné 🙂

besi
15. dub 2012

ahoj já bych chtěla jméno pro svého pupíka velmi zvláštní a neobvyklé!Moje představa je spíše Rozalie,Leopold,Tadeáš,Tobias,Laura,Klaudie atd!!!!! 🙂

brisalek
15. dub 2012

mě přijde , že dnes už je spíše neodbyklé Jana , Petra, Eva....už je přeneobvyklováno a např. nepochopím jak někdo ještě může dát Matyáše🙂. Já mám ráda klasicky česká jména jako Marie, Anna, Jana, Eva, Jan Martin, Michal. Ale líbí se mi i Josefína, Františka, Apoléna, Anastázie, Evelína...Albert, Richard. Jen když si řeknu zdrobněliny některých hned vím, že bych je dítěti nikdy nedala protože se jim nedá hezky říkat a a by to šlo jméno se obvykle zkomolí do úplně jiného🙂.

sarkachmelova
15. dub 2012

@besi hezká jména nad Rozálií taky trošku přemýšlím 😵

@brisalek Evelína se mi líbí strašně moc,Evelka,Evel 🙂 ale moc mi to nejde k naší Anežce 😒 jinak taky mi přijde že je Matyášů trošku víc 😉

petrajurinova
15. dub 2012

@besi tak v dnešní době jsou jména Tadeáš, Tobias, Laura i Klaudie hodně běžná a používaná. Aspoň tady v okolí je jich spousta.
Rozálie se mi hodně líbí 🙂

@sarkachmelova nevím proč, ale k Anežce mě hned napadlo, že by se hodila Bětuška (Běta nebo Alžběta), nebo Eliška, nebo ještě Františka 😉

luciena
15. dub 2012

Jé, to je hezká diskuze, musím pročíst víc příspěvků 🙂 My máme doma Norberta, je to české jméno (tedy v českém kalendáři, jinak původem germánské), ale myslím, že opravdu neotřelé...jsem ráda, že jsme ho dali 🙂

petrajurinova
15. dub 2012

@luciena hezké jméno to je, ale nějak si nedokážu představit moc alternativ jak ho oslovit. Jak mu říkáte? Mě napadá akorát Bertík.

luciena
15. dub 2012

Bertíku taky, ale hlavně Nori, Norinku, někdy Norísku a když zlobí, tak Norišu 😀

babulatko
15. dub 2012

My sme dali dcérke meno Amy a neľutujem. S iným menom si ju ani neviem predstaviť. Blonďavý, modrooký anjelik Amynka 🙂

luciena
15. dub 2012

Amy je hezké, ačkoliv já moc nejsem pro dávání vyloženě cizích jmen...ale jsou jména, o kterých jsem si třeba myslela, že jsou cizí a na Slovensku jsou to běžná jména, byla jsem překvapená 🙂 Akorát si teď na žádné nevzpomenu 😀 Ale kamarádka má manžela Slováka a mají holčičku Bianku, hrozně se mi to líbí 😵

sarkachmelova
16. dub 2012

@petrajurinova Alžběta ani Františka se mi nelíbí a Elišku má ségra.. právě,k Anežce se hodí jen taková jména.. ale z těch si nevyberu 😀

katka_g
16. dub 2012

my sa nevieme rozhodnut pre chlapcenske meno .... mne sa dlho pacil Tomas, aj teraz sa mi paci, ale nejak mi neladi k priezvisku, tak sme vcera premyslali nad Teom, ale nie Teodor, ani Teofil, ale len Teo. Tak som zvedava, co z toho nakoniec bude. Dievcatko bude Natalia!!! 🙂