Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

dvnz
8. kvě 2012

moj syn sa vola Rikin 🙂..volame ho Ricky

kamino
8. kvě 2012

@kristi Ja to mam taky tak,moc jsem chtela Radima,zboznuju Radima Hladika😉 ale pritel je Bohumir ctvrty a ja tu tradici nechtela kazit, tohle je asi jedina sance na pokracovatele a uz jsem si tak zvykla,ze se na Boba juniora moc tesim😉 svym zpusobem je Bohumir taky uz neobvykle jmeno😉

lilla244
8. kvě 2012

moja kamaratka ma krasnu dcerku Eden..

sabkaaa
8. kvě 2012

Náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi tak taky něco přidám 🙂 Můj děda se jmenuje Odon, hodně neobyvlé jméno co? 😀 já už jsem na něj zvyklá, takže mi přijde normální,... mám jednu sestru a tři sestřenice, takže má děda 5 vnuček, každá už máme dítě a každá máme kluky, plus jeden bratranec který má dva kluky, nikdo z nás nedal jméno Odon, ačkoliv by byl děda štestím bez sebe, být to na mě, já bych to jméno dala, jsem nejmalší vnučka a tím tuplem by měl děda ještě větší radost, a poslední dobou si říkám že bych to jmeno dala víc a víc protože deda onemocnel rakovinou, bohužel tou zhoubnou.... ale komukoliv to jméno řeknu tak se mi vysměje do obličeje, což mě trochu uráží a mrzí a ani přítel nesouhlasí s tímhle jménem.... když se narodila před 28 lety moje ségra, mamka jí dala jméno Odona, další den, nebo možná ještě ten samý to změnila na Denisa 🙂 Jinak ale vím, že když už máme Deniska, tak by se k němu ani moc Odon nehodil, a kdybychom měly někdy holčičku tak uvažuje o Doris. DENIS A DORIS. A ještě se mi moc líbí Sofie 🙂

lucisa
8. kvě 2012

@sabkaaa a kdybyste dali dítěti dvě křestní jména, přičemž druhé by byl třeba Odon?

lucisa
8. kvě 2012

@kamino , @hondashi , @kristi chápu v některých rodinách silné tradice, ale taky bych se nedala nutit. Pokud by se mi jméno líbilo, tak proč ne... Ale aby si jeden rodič za každou cenu prosazoval své a vůbec nebral ohled na přání matky/otce to mi nepřijde fér a už vůbec ne v partnerském vztahu, nějaký kompromis, diskuse, zohlednit všechny aspekty....
Je pravdou, že u nás jsem téměř vždy navrhovala jména já, ale manžel mi rovnou řekl, které se mu nelíbilo a se kterým souhlasil. V podstatě neměl žádné požadavky, jen se vyjadřoval k mým návrhům a pokud by řekl, že tohle se mu nelíbí nebo nesouhlasí, rozhodně bych to proti jeho vůli nedala.

Ale já obecně nemám ráda, když se v rodinách dědí jméno po otci, dědovi za každou cenu (příp. za zemřelého sourozence), pak je v tom chaos, mate to ostatní v oslovování, jsou problémy s úřady. Můj strejda dostal jméno po otci a protože byl děda despota a absolutně neuznával právo na soukromí svých dětí, úplně běžně mu otevíral korespondenci s tím, že je tam jeho jméno, byť tam byl dovětek ml., a to byl strejda už dospělý, na vojně a výšce. 😠 ☹

mia258
8. kvě 2012

Čo hovoríte na meno Dabria? 😵

hondashi
8. kvě 2012

@kristi Je to jeho přání, mě to jméno nevadí, en už bude tohle jméno potřetí v rodině tak v tom bude chaos. Na druhou stranu, po tom všem co jsme si spolu kvůli mimnku prošli je to to nejmenší dát jméno po otci.

martinakl
8. kvě 2012

@llia My mame prozatimni jmeno Hugo. Dali jsme ho jen pro ted, dokud je prcek v brisku s tim, ze vyberem jiny. Ale nejak se nemuzem dohodnout.. A mne se ten Hugousek nejak zacina libit nakonec 😀

kamino
8. kvě 2012

@martinakl Ja mela byt take Hugo,mama vybirala pro kluka,tata pro holku. Modlil se celou dobu,aby to byla holka😉 takovy Hugo Veverka by byla spis pomsta 🙂

martinakl
8. kvě 2012

@kamino No u nas by to byl Hugo Pařík, tak nevim nevim, jestli je to lepsi 😀 Ale my se faaakt vubec nemuzem shodnout, takze nemam tuseni, jak tohle dopadne...

kamino
8. kvě 2012

@lucisa Mne taky nikdo nenutí,je to má volba,kdybych řekla ne,tak by asi platilo právo veta🙂

lucia1981
8. kvě 2012

ahojte! náš druhý drobček sa volá Lenny Pavel.... 🙂

kamino
8. kvě 2012

@martinakl To jmeno mi evokuje takového třídního rostaka🙂 Kdo to byl? Hugo Parik!😉 uplne to vidim😉 zly vyrostek Hugo😉 jak z te pohadky😉

martinakl
8. kvě 2012

@kamino Mne se libi treba Teodor a Samuel, ale asi zustanem u nejakych cesky vzhledem k tomu prijmeni 🙂

kamino
8. kvě 2012

@sabkaaa Odon se jmenoval muj prvni ucitel na kytaru😉 mne se to jmeno strasne libilo😉

kamino
8. kvě 2012

@martinakl Vzhledem k prijmeni bych se taky priklonila ke klasice.. 😉

ivulda32
8. kvě 2012

My mame doma Mercedes. Najcastejsie ju volame Merci, Merce alebo Mercinka. Je to krasne meno a nelutujeme, ze sme ho dali. Aj ked viem, ze je to u nas velmi netradicne meno. Dalsie mena, ktore sa mi pacia su Jasminka, Marion, Gretka a Vaneska pre dievca. Priatel ma ale problem s menom Jasminka, ze ako by ju skratene volal.

kamino
8. kvě 2012

@ivulda32 Kamaradka ma taky Jasminu,ovsem psano Jasmine,manzel je cizinec a rika ji bud Jessy,nebo Míno.

mia258
8. kvě 2012

@ivulda32 moja mladšia sestra sa píše Jasmine a voláme ju Jess (Džes), alebo Jessi. Už si na to zvykla, len niekedy v škole jej povedia celý menom 🙂

jankka21
8. kvě 2012

Inak ked som prezerala taky rozsireny zoznam slovenskych mien cca 1700 ks tak som nasla aj mena ako Duňa , Kunigunda, Mstislav.... to ako za trest 😝 😀

evuliki
9. kvě 2012

@ivulda32 moja dcera je Jasmine a problem s tym menom nemame 😉 Skratene ju volame Jasmi a ked bola mala,sama seba oslovovala Jaja 😀

ivulda32
9. kvě 2012

Dakujem kocky za rady.Mne sa Jasminka velmi paci a chcem nan ukecat mojho priatela. Uz ho pomaly pripravujem.Tiez si myslim, ze s tym menom nie je ziadny problem.

mirka_mt
9. kvě 2012

a čo Damiánka? Tiež nezvyčajné meno. Pred mesiacom ho dali známi dcérke a zapáčilo sa mi.

sammaelka
9. kvě 2012

Ahoj holky, jak vas tak procitam, (nechci se nikoho dotknout) nektera jmena mi projdou docela ujeta. 😅 Ale jak se rika, je to opravdu kazdeho vec, proti gustu zadny disputat.
Jen bych chtela upozornit na jednu vec - ne kazde dite (a kolektiv deti) libe nese cizi neobvykle ci spatne vyslovitelne jmeno. Vim, o cem mluvim.
Mela jsem cizi (rumunske) jmeno, ktere nikdo neznal, malokdo ho umel vyslovit, vsichni uz od skolky si na mne ukazovali a posmivali se mi, ze jsem "divna", protoze mam divne jmeno. Spoluzaci meli klasicka jmena Vlastimil, Jan, Pavel, Miroslav, Lukas, Karel, holky zase Katerina, Monika, Jaroslava, Iveta, Lucie...proste nic neobvykleho. V cele skole nebylo jedine "jine" jmeno, jenom ja. Bez ohledu na to, ze s vekem to bylo jeste horsi, predstavovani na uradech, ve skole, na pracovnim pohovoru, u doktora apod. Hrozny.
Komukoliv jsem se predstavila, reagoval slovy: "Cozeeee????" popr. "Vy nejste ceska?/Nemate cesky predky?"
Nejlepe zakoncene vetou: "A kde jste PROBOHA prisla k TAKOVEMU jmenu????"

V 23letech jsem si nechala zmenit krestni jmeno a konecne jsem si oddychla. Opravdu jakoby mi spadl kamen ze srdce. Tak stastnou ruku pri vyberu 🙂

jk77
9. kvě 2012

@llia Moj 3 rocny syn je Jakub.Kazdy vravi, ze je mu to meno ako usite na mieru - suhlasim s mimi. 🙂 Som nan hrda, vobec mi nepride otrepane, ako vravis... Ved ale kazda doba, kazdy rok ma tie svoje mena. Bolo to, aj to tak bude. Ak niekto chce nieco netradicne, preco nie... Je to kazdeho osobna vec...

maela
9. kvě 2012

Ak bude nase baby dievca,bude Ena ,ak to bude chlapec tak Raffaelle

kali23
9. kvě 2012

no ked si tu čítam o tých netradičných, či skor uz aj zabudnutých menách tak sa nestačím čudovať, prečo mne každý hovorí, že mnou vybraté meno Tadeáš, je hrozné, škaredé, otrasné, že sa mu budú deti smiať, že bude nešťastný, že ako ho asi tak budem volať, ked bude maličký.... a mne príde Tadeáš úplne normálne meno... vrr

slucky
9. kvě 2012

My budeme mít v červenci chlapečka Henryka

lilla244
9. kvě 2012

@slucky my mame henryho 🙂