Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

shine2015
17. črc 2015

Valerie, Vanda i Linda.

elinka89
20. črc 2015

Trochu se sem vetřu 😀 Včera jsme se s manželem dohadovali nad jménem pro holčičku, se jmény pro kluka se jakž takž smířil - Viktor nebo Kristián.
Holčičku chtěl už při prvním Barboru, s tou jsem tenkrát souhlasila (nakonec máme kluka Daniela), ale když teď začal mluvit o Bramboře a Brambůrce, tak jsem to zavrhla, že když by jí vlastní otec oslovoval jako zeleninu, tak je to dost hrůza 😖 Mě se líbí jméno Mariana, zamilovala jsem se do něj v pohádce Kouzla králů. Když jsem to jméno slyšela, tak jsem zbystřila a hned jsem cítila, že to je to pravé. Bohužel né pro manžela ☹ Pak jsem mu teda dala ještě na výběr Rozálie, Isabela, Klaudie, Viktorie, s těmi taky nesouhlasí. Jemu se líbí jména Magdaléna a Štěpánka. Což o to, jména to nejsou špatná, ale nic se mnou nedělají. Nakonec jsem mu řekla, že když se teda do porodu nerozhodne mezi Marianou a Rozálií, tak to bude Terezie, na té se shodneme oba, ale je to jen taková "nouzovka"
Co byste vybraly vy? Klidně hoďte i jiná jména k příjmení Hanková 🙂 Děkuji

nonnni
20. črc 2015

@elinka89 a co jenom verzie Bara (s dlouhym a)? K prijmeni mi nic jineho z tohoto vyberu nepasuje.

pepr
29. črc 2015

Zdravím všechny.
Nám se nejvíce líbí jména Radovan, Kristián a Mariana, Stela. S manželem se krásně shodnem. Už máme doma dva kluky, chtělo by to holčičku, manžel by si jí moc přál, ale pokud mě má intuice neklame (2x nezklamala, tak myslím že to bude opět chlapeček a u mě by vítězil Radovánek

elinka89
29. črc 2015

@pepr Kristián a Mariana se mi taky moc líbí. Ten můj to prostě nemůže nějak zkousnout 😒 Tak jsme smetli ze stolu všechna jména mnou i jím vybraná a začínáme úplně od začátku. Času máme ještě celkem dost, ale stejně bych se už ráda rozhodla a neříkala pořád "mimčo, ta malá, ten malý, ..."
@nonnni děkuju za radu, ale Bára u mě taky neprojde 🙂 s manželem jsme oba zavrhli všechna vybraná jména a začínáme vybírat znova, snad nás něco praští do očí (už možná praštilo) 🙂

ivussska
31. črc 2015

Holky máte někdo holčičku se jménem Inna?

anetaviki
9. srp 2015

Ahoj já mám vybráno kluk se mi líbí Leonel a holčička Isabel 😉

standin
28. zář 2015

Ahoj, co si myslíte o jménu Robin pro holčičku?
Přítelkyně je z toho jména nadšená, já si myslím
, že je sexy, ale zároveň jsem na pochybách,
přeci jen je to v ČR nezvyklé.
Díky za váš názor!

standin
28. zář 2015

Ahoj, co si myslíte o jménu Robin pro holčičku?
Přítelkyně je z toho jména nadšená, já si myslím
, že je sexy, ale zároveň jsem na pochybách,
přeci jen ke to v ČR nezvyklé.
Díky za váš názor!

shine2015
28. zář 2015

@standin záleží i na příjmení....já bych ho ale asi nedala....

michaelamalak
6. říj 2015

@standin Asi bych nedávala dítěti jméno, které mi přijde sexuálně přitažlivé, to mi přijde trochu ujeté ...

standin
6. říj 2015

Díky za reakce,
myslím "sexy" v dobrém, jakože pěkné a netradiční, a že ho má pěkná Robin v seriálu.;)

nonnni
6. říj 2015

@standin no hlavne Robin se casto bere za muzske jmeno, jak jste asi i ze serialu pochopili, ona ho dostala, protoze si jeji otec pral syna...coz neznamena, ze nemuze byt i dano devcatku, jen jestli jste si vedomi toho, ze primarne je to muzske jmeno. Narozdil od Robyn. Kazdopadne bych se pripravila na boj s Knappovou.

michaelamalak
6. říj 2015

@standin Tak já beru sexy vždycky v dobrém, to asi ani jinak brát nedá 🙂. Ale souhlas s @nonnni , to jméno v seriálu má svůj příběh, který stojí za postřeh. 😉

villetta
6. říj 2015
Uživatel villetta je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od villetta.

@standin Já si myslím, že Robin je úplně super jméno pro holku 🙂 Mám hrozně ráda cizí jména, ale nejdou moc říct zdrobněle a to mi vadí. Co říkáte na jméno Ava pro holčičku?

marikuskus
6. říj 2015

@villetta že je jedno jestli je to Ava nebo Eva, protože jí budeš říkat Ejva a to můžeš i tak :D

im4fun
6. říj 2015

@marikuskus akorat ze Eva by byla íva...

marikuskus
6. říj 2015

@im4fun
ale ne pro čechy.
eva by byla eva, zatímco ava, nad tím by se zamyslel každý a řekl by ejva...

nebo paní
@villetta žije v anglicky mluvící zemi, pak pardon

petrajurinova
6. říj 2015

@villetta Robin jako dívčí jméno se mi líbí, ale Ava mi osobně vyvolává představu čistícího prostředku, takže já bych tohle jméno nezvolila.

nonnni
6. říj 2015

@villetta Me se Ava pro holcicku libi velmi, sama jsem ho chtela, ale zijic v CR jsem ho proste nedala. Po zkusenosti se tremi detmi s cizimi jmeny vim, ze by se nad Ava naopak nezamyslel vubec nikdo a proste ji Ava i rikal.

villetta
7. říj 2015
Uživatel villetta je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od villetta.

Byl to jenom takový nápad a postava z mého oblíbeného filmu a máte asi pravdu, že v česku by to nešlo 🙂 děkuju za radu .. budu hledat dál

petrajurinova
7. říj 2015

@nonnni @villetta a jakou to má vlastně správnou výslovnost? Lidi si zvyknou na všechno co jim ze začátku připadalo nezvyklé nebo podivné, takže pokud Vám se jméno líbí a máte k němu vztah, není důvod k tomu, ho nedávat.

villetta
7. říj 2015
Uživatel villetta je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od villetta.

@petrajurinova Je to Ava tak jak se to píše, když oslovuješ tak Avo 🙂

nonnni
7. říj 2015

@petrajurinova Ejva, ale zrovna u tohoto jmena bych si nedelala iluze, ze by nesli lide sebevedomne za fonetickou vyslovnosti Ava.

Jak jsem psala, mam dve deti ze tri s prvnim jmenem, ktere je v nasich koncinach netradicni, ale jinak zadna divocina (treti zase pisi spatne s jinych duvodu)....zejmena tu nejstarsi mi ani po bezmala osmi letech zpet v CR nedokazi podjmenovat tak, jak by meli a to se muzu naopakovat az do zblbnuti. Porad vyslovuji foneticky A misto, aby to cetli E...jde o pismenko druhe v rade. U lidi, kteri ji nevidi casto, tak dejme tomu, ale ani 3 roky ve skolce a pak roy ve skole nesavily zadny viditelny uspech.

standin
7. říj 2015

@nonnni
Pochopili🙂
Ale např. v USA nebo na Novém Zélandu je Robin pro holčičku běžné. Osobní zkušenost.
Opravdu Robin s měkkým i, ale na internetu jsem se setkal i s Robyn, s y pro holčičku, jak píšete.
Ale to se nám nelíbí.
A co třeba známá herčka Robin Wright😉
S matrikou není problém, Robin s měkkým pro holčičku povoleno, tam jsou taková divoká jména, že toto je normoš.🙂

nonnni
7. říj 2015

@standin Ja jsem nepsala, ze ho dat nemuzete, ale ze je to primarne muzske jmeno. Ashotn Kutcher a Mila Kunis take dali sve dceri vicemene muzske jmeno...to, ze ho nosi holcicka z ni zenske neudela.

Jmeno Robin je v CR pouzivano naprosto bezne, sama mam v okoli nejedno dite...vsechno chlapecky. Pokud jste s timto seznameni a mate overeno, ze je to jmeno povoleno v CR i pro holcicku, tak do nej klidne jdete, vase dite. Je realna sance, ze jako obsleh prave HIMYM se to jmeno tak zprofanovalo, ze ho lide za divci zacnou povazovat.

petrajurinova
7. říj 2015

@nonnni naše děti mají taky jména v ČR známá, ale málo používaná i když nejde o žádnou exotiku - jsou to německé podoby dneska běžně používaných jmen. A neustále nám z Bastiena někdo dělá Sebíka a ve školce zásadně ignorují pravopis dcerčina jména, takže na všech výkresech je jméno počeštěné. U syna se většinou ozvu a on sám se taky hlásí, že se jmenuje jinak u dcery to tak nějak přehlížím - s nebo z a počet písmenek zas tak velkou roli nehraje.

nonnni
7. říj 2015

@petrajurinova jj, a muzes donekonecna opakovat, ze takhle se to dite nejmenuje...

multimatka
19. říj 2015

@elinka89 Terezie je náhodou super. Když se na jiném neshodnete, dejte tohle. Je moc hezké.

andulka6
25. říj 2015

My zatím miminko taky nečekáme. A podle mého hezkých jmen na holčičky není, ale na kluka už máme vybráno, přítel by chtěl Vlastimila a já bych chtěla Kristiána, je to krásné jméno a chlapečků s tímto jménem je málo, ale na tu holčičku opravdu nevíme 😊😊