• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

9. srpna 2017 
@jasekd svatky neresime :slight_smile:
16. led 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xaverov U dospelyho o nic nejde, ale jako deti jsme byly rady za darecek :slight_smile: My jsme pres rok nedostavaly skoro nic, dlouho ani kapesne, ale narozky, Vanoce a neco malo i na svatek vzdycky bylo a moc jsme se tesily. Tak prave nevim. Ja bych chtela Zuzanu, ma svatek v lete, ale manzel ne a ne.
K tem nadavkam, libi se mi jmeno Michal, kdyby ho nemela sestrenice, mozna bych ho idala, a manzel hned: "Michal kozu pichal", nadavali tak spoluzakovi na zakladce :sweat_smile: A Zuzanu "cte nemecky", cili ze by ji rikali Cucana...
16. led 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw neříkám že je to urážlivé, je fakt, že na každé jméno se něco najde, děti jsou fakt tvořivé.. Jinak jméno je to pěkné..:slight_smile:
16. led 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, to vis, pokud si dite chce najit nadavku, najde si ji v cemkoli. Kdo chce psa bit, hul si vzdycky najde a a muze to byt klidne roztomila holcicka s krasnym jmenem , vzezrenim, prospechem atd. Na svatek bych se fakt vykaslala, to mozna resili nasi rodice, kdyz tady byl MDZ a jiny ptakoviny, tehdy se na to bral ohled a svatek Josefu v Cr vypadal jako na Prvniho maje. Darek ji muzes dat i na jinou prilezitost, nebo si muzete ustanovit nejaky specialni rodinny svatek apod. Michal je hezky, nezny jmeno a v soucasnosti asi dost malo davany.
16. led 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
my taky svátky neřešíme, máme Šimona a má dva dny před vánocema svátek a narozeniny v únoru. Nechtěla jsem kvůli tomu vybírat jiný jméno.
Jinak k těm nadávkám, to vůbec neřešte, naši kluci choděj do 7. a do 5. třídy a nikdy se nesetkali s tím že by děti vymýšleli nadávky na jméno. To si myslím že už dnes moc není, je tolik různých i divných jmen že pochybuju že by někdo říkal Michalovi - Michal kozu píchal :grinning: atd. No a i kdyby, tak na každý jméno se dá něco vymyslet. Já jsem Marie a teda byla jsem jako dítě uplně nešťastná z toho jména, jsem se bála že si mě nikdo kvůli tomu nevezme a jediná útěcha pro mě byly hlasatelky Marie Retková a Tomsová, že i s tak hroznym jménem se dostaly do televize a maj manžela :grinning: :grinning: :grinning: no konec. A nadávky mi ségry (Zuzana a Eva) vymyslely i na Marii - Mařáta pařáta. Takže vymyslet se dá fakt hodně.
16. led 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už takhle bych měla velký problém si jméno vybrat a ještě koukat na svátek, to fakt nee.Asi je to tím, že svátky nijak neslavíme, jen drobnosti si dáváme,nejsem slavící typ.A u syna to vyšlo i tak, že má narozky ne každý rok, takže jsme se mu i se svátkem kolem vánoc a narozkama jednou za 4 roky pěkně pomstili... :grinning:
A vždy se dá, když už někdo trvá na svátku stanovit své datum slavení...
16. led 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
mv:no jo mít narozky 29 února,je fakt dobrý.... :slight_smile:
16. led 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 že jo... :grinning: synovi to ale dobrý moc nepřipadá... :grinning:
16. led 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mv:no to dostává dárky k narozeninám jenom raz za 4 roky?pokud jo,tak se mu nedivím........ :slight_smile: nebo mu dáváte 28 dárky?? :slight_smile:
16. led 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ne, to mu vždy jen z legrace říkám, že letos nemá nárok nic dostat, když nemá narozky... :grinning:
16. led 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, moc se mi líbí jméno pro holčičku Thea. Jde nám to i k příjmení, ale jak byste jí říkaly?
17. led 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
@lulii - nádherné jméno. Jestli se ti hodí k příjmení tak do toho. Variant je spousta: Thei, Theo, Theuš, Theinko, Theuško, Theunko atd. atd.
17. led 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasamin Spoustu variant, který jsi napsala mě ani nenapadlo, moc děkuju :wink:
17. led 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulii - vůbec není zač. Je to jméno, které se hodí jak pro malou holčičku, tak i pro slečnu a dospělou ženu. Lepší je ale jak píšeš ta varianta Thea. Můžeš dát i Tea, ale ta první možnost je lepší. A svátek slaví 15.10 na Terezku. Ale to asi víš.
17. led 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasamin No abych se přiznala, ještě jsem se na Theušku nekoukala, přitom mám doma i knížku Knappovou :sweat_smile: :grinning: Jdu to pořádně pročíst, co se o tom jméně píše. A moc se mi líbí, že jde takhle říkat jak miminku, tak i dospělé ženské, nebo aspoň mi to tak přijde, snad si to jen nenamlouvám :grinning: :grinning: :grinning:
17. led 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulii - tak to si přečti. Význam jména je úžasný :grinning:
17. led 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Znám Lidičky co jejich holka dala jméno pro Holčičku Tessa a je to docela moc pěkné jméno. :wink:
18. led 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Thea/Tea je zajímavé jméno. Předtim se mi moc nezdálo, přišlo mi, že byla "vlna" Theušek :sweat_smile: ale poslední dobou se mi to líbí mooooc :dizzy_face:
Narazila jsem na jméno Melánie, to je taky hezké a ne moc obvyklé :slight_smile:
18. led 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Thea je urcite lepsi nez Tea (tam to svadi trochu k caji :grinning: ) ....
a nad Tessou jsem take premyslela (respektive Tess - ale to se nam moc nehodilo k prijmeni, protoze konci take na S) a Tessa nechtel dat manzel (on je interierovy architekt a Tessa je pry znacka lepici pasky :grinning:, tak mu to nejak nesmakovalo)
18. led 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co říkáte na jméno Maya? (nevím teda, jestli je u nás povolené, ale někde jsem to zahlédla)
20. led 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@apollo11 víc se mi líbí verze Maja,ale jméno hodnotím jako mooc pěkný
20. led 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarádka bude dávat jméno Winona...
20. led 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
apollo11: nejsem si jistá, ale myslim že Mayu má Sabina Laurinová. No každopádně se mi to líbí.
pepi: no Winona je pěkný, ale tady bych to jméno nedala :wink:
20. led 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka oni mají takové cize znějící příjmení, Lenka si ho ani nepřechýlila, takže k nim to půjde. A kluk měl být Cedrik. (Navíc jsou trefený trochu pohanstvím atd). Nejsou to žádní Novákovi, to by fakt byl maglajz :slight_smile:
20. led 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apollo11 Mayu ma Cindy Crawford, v pocestene verzi Maja ji ma Laurinova.....mne se to vic libi v te "indianske" verzi

Winona je pekne, snad maji podobne prijmeni jako Rider :wink:
20. led 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi Taky se mi to zalíbilo právě kvůli té "indiánské" příchuti, ale myslím, že tady by se spíš uchytila asociace na včelku Máju :sweat_smile: Jinak se mi líbí i podobně znějící Freya, ale to už je hodně exotické (severské), dítěti bych to nedala, ale psovi-fence klidně :slight_smile:
20. led 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj já teda jméno teď neřeším, ale kamarádka má Celestýnu a Abigail :slight_smile: taky neobvyklá jména
20. led 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme se dohodli na jménu Sofie Anna. Mně teda nepřipadalo moc zvláštní, ale rodina se koukala dost překvapeně, když jsme jim to řekli.
21. led 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje kamaradka zijici v USA ma holcicku Tiannu Esther..moc hezke :dizzy_face:
21. led 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nunacek niekto tu kedysi písal že Melánie je v dnešnej dobe otrepané ale mne sa to meno tiež velmi páči a nikoho takého v čechách nepoznám.....moooc pekné
21. led 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek