• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

8. ledna 2017 
@kacikaci Tak tak, dneska jsou netradiční úplně jiná jména, než tady většinou padají v této diskuzi :wink:
24. kvě 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amélie je fakt krásná :dizzy_face: . U kámošky v rodině se teď čekají holčičky Scarlet a Inéz. Taky moc pěkné jména:slight_smile:
24. kvě 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Další pokus o shodu: Možná to bude Maya. (Sbohem Carmelo, Violo, Marleno...)
31. kvě 2012 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Tak Maya je teda super, moc pěkné jméno :slight_smile:
31. kvě 2012 v 07:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila
@lucisa Mayu má moje kamarádka ve Švýcarsku a je to zlatíííčko :dizzy_face:
31. kvě 2012 v 11:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stepanka17 Máme Ellu a na matrice nic řešit nemusíš. :wink:
31. kvě 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě jsem se dověděla, že po ČR běhá 192 Májinek, asi jich bude za pár dnů 193 :dizzy_face:
31. kvě 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A co třeba Leonie (čteno "leoný") ? Valentina, Samantha, Emily :slight_smile:
31. kvě 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě me napadlo, jak je to v Česku s dvojtymi jmeny? Třeba Anna-Marie, Ella-Valentýna, Amy-Leonie nebo Emma-Jessica atd. ? Líbí se někomu nebo se v ČR nedávají?
31. kvě 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximaty Me se moc moc libi Anna Marie a celkove tyhle zdvojeny jmena :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. kvě 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maximaty zdvojená jména se mohou dát bez problému, mám syna, který se jmenuje Alex Matias a dcerka je Leila Sofie
@camelinka nápodobně, také máme rádi zdvojená jména :slight_smile: viz. naše děti. :slight_smile:
31. kvě 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maximaty Dvě jména se tady dávají běžně, ale nevím, jestli úředně s pomlčkou nebo bez pomlčky. Každopádně já jsem zastáncem dávání jednoho jména :wink:
31. kvě 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leiladelly žiju v Rakousku a tady jsou doppelnamen běžná. Můj malý je Maxim ale pokud bych měla jednou mít děvčátko, urco s dvěma jmeny :slight_smile: jinac krásná jména mas :slight_smile: jak sr na to tváří české školky, úřady?
31. kvě 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nunacek :slight_smile: s tou pomlčkou netuším no fakt je, ze pokud ma děťátko dvojité jméno v RL musí se na úřadě a podobne vypisovat faaakt dlouze :slight_smile: ale obzvlášt u holcicich jmen se mi to líbí :slight_smile: pokud vim, dřív se děti druhým jmenem křtily bezně...
31. kvě 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximaty děkuju :slight_smile: Maxim je také krásné jméno, i kratší verze je Max. :slight_smile: S úřady není problém vůbec, my nemáme úplně česká jména, Matias je portugalská verze Matyáše, Leila taky není české jméno, ale nikde problém nebyl.
Ve školce synovi říkají jen prvním jménem, u dcerky je to už víc tak, že ji někdy oslovujeme oběma jmény. Okolí problém nemá vůbec :slight_smile:
Kde žiješ? Rakouskou mám moc ráda, mám tam i dost přátel :slight_smile:
31. kvě 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximaty pomlčku mezi jmény nemáme
31. kvě 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leiladelly :slight_smile: me se libi, jen kdyz se hodi k tomu zbytku (jako celkove cizi jmena mi musi ladit :slight_smile: ),ale z tech zdvojenych se mi libi asi jen kombinace s Annou Anna Marie, Sofie Anna, nebo Gita Marie, jeste tak Sofie Elen by se dala, ale k nasemu se cizi jmena vubec nehodi :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
31. kvě 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leiladelly okres Perg :slight_smile:
31. kvě 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já mám Magdalénku a chtěla jsem pro druhou holčičku Apolenka, ale bohužel manžel je proti :unamused:
31. kvě 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@camelinka ladit to musí, to je fakt, nemá smysl dávat jméno, se kterým by dítě mělo problémy v kolektivech, ve škole atd. ty kombinace, co jsi psala, jsou moc hezké, Sofie Anna, Sofie Elen.... :slight_smile:
@maximaty kde to zhruba je? nic mi to neříká... :frowning2:
31. kvě 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leiladelly no do Linz to máme tak 40 a do Vídně 140? Tak v takových distancich mezi :slight_smile:
31. kvě 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximaty prima destinace :slight_smile: V Linzi jsem kdysi byla jednou, ve Vídni samozřejmě častěji, jezdíváme většinou v době předvánoční. :slight_smile:
31. kvě 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mám dotaz s manžou bychom chtěli Yvetu,ale v kalendáři je Iveta,musím kvůli tomu někde žádat o něco nebo to mám nechat být?
12. črc 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vvvecna nemusíš nikam a o nic žádat - Yveta je v Evropě běžně používané jméno, takže ho klidně můžete dát. Taky máme děti pojmenované podobami jmen, které v českém kalendáři nejsou a nikdo nic neřešil.
12. črc 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajurinova jo no super děkuju moc :slight_smile:
12. črc 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalendáře a to, kde je napsané jaké jméno, obvykle řeší jen vydavatelé :wink:
V těch moderních už je na jeden den i pět jmen, aby se tam vešla ta nová módní.
12. črc 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Strasne se mi libi Elisabeth a potom jeste Florence (tak se jmenuje znama z jizni Afriky). A potom se mi zacalo libit i madarska (popr. polska) Kinga.
13. črc 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes ve zprávách mluvili o FELICITY :wink: a ještě přidám CELESTÝNKA, JUSTÝNKA.... a kamarádka má ted čerstvou ANITU :wink: a já mám kamarádku Maďarku ANIKO :wink:
14. črc 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ze školy si pamatuju neobvyklá jména Azra, Kinga, Rana.
19. črc 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hannah nebo Evelin :slight_smile:
13. srp 2012 ve 14:43  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek