Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

nunacek
24. kvě 2012

@kacikaci Tak tak, dneska jsou netradiční úplně jiná jména, než tady většinou padají v této diskuzi 😉

sysysy
24. kvě 2012

Amélie je fakt krásná 😵 . U kámošky v rodině se teď čekají holčičky Scarlet a Inéz. Taky moc pěkné jména🙂

cervena_vila
30. kvě 2012

Další pokus o shodu: Možná to bude Maya. (Sbohem Carmelo, Violo, Marleno...)

lucisa
31. kvě 2012

@cervena_vila Tak Maya je teda super, moc pěkné jméno 🙂

petja
31. kvě 2012

@cervena_vila
@lucisa Mayu má moje kamarádka ve Švýcarsku a je to zlatíííčko 😵

janca_dobi
31. kvě 2012

@stepanka17 Máme Ellu a na matrice nic řešit nemusíš. 😉

cervena_vila
31. kvě 2012

Právě jsem se dověděla, že po ČR běhá 192 Májinek, asi jich bude za pár dnů 193 😵

maximaty
31. kvě 2012

A co třeba Leonie (čteno "leoný") ? Valentina, Samantha, Emily 🙂

maximaty
31. kvě 2012

Ještě me napadlo, jak je to v Česku s dvojtymi jmeny? Třeba Anna-Marie, Ella-Valentýna, Amy-Leonie nebo Emma-Jessica atd. ? Líbí se někomu nebo se v ČR nedávají?

camelinka
31. kvě 2012

@maximaty Me se moc moc libi Anna Marie a celkove tyhle zdvojeny jmena 😵 😵 😵

leiladelly
31. kvě 2012

@maximaty zdvojená jména se mohou dát bez problému, mám syna, který se jmenuje Alex Matias a dcerka je Leila Sofie
@camelinka nápodobně, také máme rádi zdvojená jména 🙂 viz. naše děti. 🙂

nunacek
31. kvě 2012

@maximaty Dvě jména se tady dávají běžně, ale nevím, jestli úředně s pomlčkou nebo bez pomlčky. Každopádně já jsem zastáncem dávání jednoho jména 😉

maximaty
31. kvě 2012

@leiladelly žiju v Rakousku a tady jsou doppelnamen běžná. Můj malý je Maxim ale pokud bych měla jednou mít děvčátko, urco s dvěma jmeny 🙂 jinac krásná jména mas 🙂 jak sr na to tváří české školky, úřady?

maximaty
31. kvě 2012

@nunacek 🙂 s tou pomlčkou netuším no fakt je, ze pokud ma děťátko dvojité jméno v RL musí se na úřadě a podobne vypisovat faaakt dlouze 🙂 ale obzvlášt u holcicich jmen se mi to líbí 🙂 pokud vim, dřív se děti druhým jmenem křtily bezně...

leiladelly
31. kvě 2012

@maximaty děkuju 🙂 Maxim je také krásné jméno, i kratší verze je Max. 🙂 S úřady není problém vůbec, my nemáme úplně česká jména, Matias je portugalská verze Matyáše, Leila taky není české jméno, ale nikde problém nebyl.
Ve školce synovi říkají jen prvním jménem, u dcerky je to už víc tak, že ji někdy oslovujeme oběma jmény. Okolí problém nemá vůbec 🙂
Kde žiješ? Rakouskou mám moc ráda, mám tam i dost přátel 🙂

leiladelly
31. kvě 2012

@maximaty pomlčku mezi jmény nemáme

camelinka
31. kvě 2012

@leiladelly 🙂 me se libi, jen kdyz se hodi k tomu zbytku (jako celkove cizi jmena mi musi ladit 🙂 ),ale z tech zdvojenych se mi libi asi jen kombinace s Annou Anna Marie, Sofie Anna, nebo Gita Marie, jeste tak Sofie Elen by se dala, ale k nasemu se cizi jmena vubec nehodi 😅 😅 😅 😀

maximaty
31. kvě 2012

@leiladelly okres Perg 🙂

andara
31. kvě 2012

Ahojky, já mám Magdalénku a chtěla jsem pro druhou holčičku Apolenka, ale bohužel manžel je proti 😒

leiladelly
31. kvě 2012

@camelinka ladit to musí, to je fakt, nemá smysl dávat jméno, se kterým by dítě mělo problémy v kolektivech, ve škole atd. ty kombinace, co jsi psala, jsou moc hezké, Sofie Anna, Sofie Elen.... 🙂
@maximaty kde to zhruba je? nic mi to neříká... ☹

maximaty
31. kvě 2012

@leiladelly no do Linz to máme tak 40 a do Vídně 140? Tak v takových distancich mezi 🙂

leiladelly
31. kvě 2012

@maximaty prima destinace 🙂 V Linzi jsem kdysi byla jednou, ve Vídni samozřejmě častěji, jezdíváme většinou v době předvánoční. 🙂

vvvecna
12. črc 2012

holky mám dotaz s manžou bychom chtěli Yvetu,ale v kalendáři je Iveta,musím kvůli tomu někde žádat o něco nebo to mám nechat být?

petrajurinova
12. črc 2012

@vvvecna nemusíš nikam a o nic žádat - Yveta je v Evropě běžně používané jméno, takže ho klidně můžete dát. Taky máme děti pojmenované podobami jmen, které v českém kalendáři nejsou a nikdo nic neřešil.

vvvecna
12. črc 2012

@petrajurinova jo no super děkuju moc 🙂

cervena_vila
12. črc 2012

Kalendáře a to, kde je napsané jaké jméno, obvykle řeší jen vydavatelé 😉
V těch moderních už je na jeden den i pět jmen, aby se tam vešla ta nová módní.

moravanka
13. črc 2012

Strasne se mi libi Elisabeth a potom jeste Florence (tak se jmenuje znama z jizni Afriky). A potom se mi zacalo libit i madarska (popr. polska) Kinga.

evita_ij
14. črc 2012

Dnes ve zprávách mluvili o FELICITY 😉 a ještě přidám CELESTÝNKA, JUSTÝNKA.... a kamarádka má ted čerstvou ANITU 😉 a já mám kamarádku Maďarku ANIKO 😉

nunacek
19. črc 2012

Ze školy si pamatuju neobvyklá jména Azra, Kinga, Rana.

np22
13. srp 2012

Hannah nebo Evelin 🙂