Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

renuliena
17. kvě 2018

@jodiddraselny já taky premyslim nad stelou, ale nemůžeme se rozhodnout, jestli stela anebo Viktorie novotna 🤔😉

lucinkamilerova
17. kvě 2018

Mě se líbí Olivie, Emily a manžel chce Mia.

modraopica
17. kvě 2018

@renuliena Viktória znie tak krásne kráľovsky..pri mene Stella ma vždy napadne Stella Zázvorková 🙂

penelopaw
17. kvě 2018

@lenouch211318 Lily má sestřenice, říkají jí Lulu 🙂. I se Zoe a Lily mne napadají další formy: Zo, "Zoeinka" (čteno bez "e"), "Zouška", ... Lilinka, Lilie, ... mazlivých přezdívek se dá vymyslet mraky 🙂. My máme Andělu a už je z ní Andi, Andinka, Anďurka, Andina, Aňu, Aňura, ... 😀
Aurora se mi líbí moc a Jindřiška taky, u nás byla ve hře - měla jsem dědu Jindřicha. Jindřiška je jinak Henrietta, to je taky netradiční a prosadila by sis svou 😉.
@jodiddraselny Haha, tak Mikuláš a Anděla jsou dobří 🙂. Ještě že máme syna Petra, to by jinak asi děti ve školství nedali 🙂. Četla jsem článek o jméně Čert v různých formách a prý někde žije paní, co se jmenuje Anděla Čertíková - taky dobrý 🙂.

hojda
17. kvě 2018

Dahlia nebo Dalia🙂

myjusiatko
17. kvě 2018

My mame Mínu. 🙂

renatka16
17. kvě 2018

Naše dcera se jmenuje Melánie, vetsinou ji říkáme Meli, Melinko (svagrova Melanko), Melčo, Meluško...

uzivatelkapetra
17. kvě 2018

@penelopaw zoe se mi moc líbí, akorát mi přišlo blbé, aby se moje dítě jmenovalo po mém prvním koni🙂
Naštěstí to prcek vyřešil a bude to kluk🙂

zelenaesmolda
17. kvě 2018

@codal Miriam je moc hezke jmeno

@ladyhacek Ze vy sledujete ordinaci? :D

ladyhacek
17. kvě 2018

@zelenaesmolda ne 🙂, proč?

zelenaesmolda
17. kvě 2018

@ladyhacek no ze tam hraje berenika kohoutova a je tam i postava jmenem bibi 🙂

sqita
17. kvě 2018

@lenouch211318 Doma mám Zoe čtenou Zoe. Bez Zoe. o Zoe. Neskloňuje se to správně. Každopádně o tom, jak ji kdo už říká je na Vás. Já říkám Zoe, Zoenka, Zoinka, Zojka, Zoja, Zouí, Žofka, Zetko a další pipinky, mušličky, sluníčka 😁

ladyhacek
17. kvě 2018

@zelenaesmolda no bereniku jako herečku jsem někdy zahlídla ale to jméno jsem četla tady na MK, a na jméno bibi jsme se koukali páč když jsem otěhotněla syn začal pořád říká bibi a my netušili kde to vzal a dělali si legraci, že se tak bude jmenovat naše mimi 🙂

lennus
17. kvě 2018

Thea (Tea), Malvína, Matea (Mathea), Berenika, Adina, Evelína, Marlena, Luisa, Žofie, Helen

mamitom
17. kvě 2018

Jee, jednu Bibi znám. Hrozně praštěná, ale chytrá a obětavá ženská. Nikdy jsem nezažila, že by se mračila 😉

hanyzka7
17. kvě 2018

My máme doma Zitu. To jméno se nám líbilo hned.

vanule
17. kvě 2018

Isabelku mám neteř a syn jí říká BIBI 🙂 bratranec má dvě dcery, kterým dal jména Jindřiška a Tonička

penelopaw
17. kvě 2018

Pokud se někdy dokopeme k tvorbě a porodu třetího dítka, tak máme ve hře u holčičky zmiňovanou Miriam (podle kamarádky) Jindřišku (děda Jindřich) a líbí se mi i Františka (ofiko děda František, ale v reálu moje oblíbená literární postava Francois :-P). U kluků Maxmilián (podle kresleného psa Maxe z Tajného života mazlíčku, vymyslel syn pro miminko, ale nakonec to byla holčička; takže jméno podle koně je podle mně cajk 😉), František (nelíbí se mi formy Franta, Fanda, které hovoří proti) a možná i ten Jindřich. Mrzí mne, že mi neprošla Mia pro dcerku, a na Vítání občánků s námi byla i jedna Ronja. Známá má Darju (podle kreslené postavy jménem Daria) a mně se líbila i Ida. Minulý týden jsme se účastnili závodu, kde měli holčičku Růženku - já měla sice babičku Růženu, ale to jméno mi pro mimi přišlo hodně tvrdé. Proto se mi líbilo, že někdo tohle jméno přesto dal (důvody samozřejmě neznám), dnes už je taky spíše netradiční.

kaliopea
17. kvě 2018

my mame Alici a Agatu,v okoli znam jen jednu Agatu,Alici ani jednu...na hristi jsem jeste taky zadnou z nich nezazila,i kdyz to nejsou uplne netradicni jmena asi 🙂

zelenaesmolda
17. kvě 2018

@penelopaw Ronja je super!

lesni_vila
17. kvě 2018

Anděla a Malvína

zelenaesmolda
17. kvě 2018

@lesni_vila chudak dite

frndafrrr
17. kvě 2018

Máme Adinu, volba byla mezi ní a Ladou. Kdysi jsem snila o Anděle, ikdyž jako ateista, kterému se v kostele dělá ouzko netuším proč, chlap si klepal na čelo, tehdy to vyřešilo pohlaví. 🙂

penelopaw
18. kvě 2018

@zelenaesmolda Souhlasím, ale doma mi to neprošlo 🙂.

babanci
18. kvě 2018

Vždycky, když napíšete, doma mi to neprošlo, přemýšlím, jestli je to jen takový řečnický obrat....Protože nevěřím, že my, ženské , bychom nedokázaly chlapa přesvědčit, pokud bychom skutečně chtěly. Já teda svého muže vždycky přesvědčila, do čeho jsem potřebovala. 😀

evitang
18. kvě 2018

Líbí se mi Malvína, Beáta, Glórie. V poslední době i jméno Růžena, i když je trochu zastaralé..

bh8
18. kvě 2018

Kamaradka dala dreri jmeno Linnea

odula
18. kvě 2018

@babanci šťastná to žena ;)

kac_kac
18. kvě 2018

@babanci Taky mi mnoho variant doma "neprošlo" sice dokážu manžela o mnohých věcech přesvědčit, ale u jména pro dítě se mi vlastně ani nechce. Nedokážu si představit že bych měla mít potomka se jménem které se mi nelíbí. Tak to nechci dělat ani tomu chlapovi.
Aktuálně čekáme čtvrté a vždycky jsme nakonec po mnohých debatách našli jméno které se nám líbilo oběma, i když to bylo až na poslední chvíli pár dní před porodem. Zcela paradoxně před čtvrtým porodem máme vyjasněno snad nejdřív ze všech dětí 😉

renuliena
18. kvě 2018

@babanci tise zavidim 😉