Nevím jestli se chci odstěhovat od rodičů

cashnatrash
28. dub 2019

Ahoj, je mi momentálně 17 let za pár už 18. Mam celkem velké dilema. S přítelem jsem něco přes rok a plánujeme, že by jsme se teda přestěhovali spolu ... mě by to nejak nelákalo jo ale mám brigádu už dlouho a rodičům musím platit skoro všechno ...oni maji dost penez oba dva pracují, jenomže chyba je v tom že neumí šetřit... například když jsem si chtěla už konečně koupit svůj mobil z našetřenených peněz, tak mi máti vyčítala že místo blbostí bych mohla něco koupit domů pro celou rodinu a takovéhle ... moje mladší ségra to má podobně ... takze by bylo jedno jestli platím rodičům nebo už vsůj např. Podnájem
Ve škole jsem hodně úspěšná a nikdy bych sni neskončila, protoze vzdělání je základ ... mi jde jen o ty vyhozené penize ... děkuju předem za radu 🙂))

zelenaesmolda
29. dub 2019

@kolibricek36
tu brigadu muze mit pres vikend klidne.vetsina studentu dneska brigadnici,nevim proc by to nemela stihat?

somalicats
29. dub 2019

@kolibricek36 Moje dcera brigádničí i v týdnu, podle toho, jak má rozvrh - dává si brigády většinou 2-3x do týdne - pracovní dny tak, že tam jde hned po škole a přijde domů kolem sedmé, a pak víkendy. Školu zvládá v pohodě, a to má nejen učení, ale i výtvarné domácí úkoly (studuje grafiku).

caverina
29. dub 2019

Misto aby rodice byli radi,ze maji takove dite tak ho za to jeste trestaji....

kolibricek36
29. dub 2019

@caverina ono, kazdy sveho stesti strujcem. Kdyz se ji to nelibi at jde.... Ale tak pod most smlouvy podpisovat nemuze

zelenaesmolda
29. dub 2019

@kolibricek36
znova,rodice maji vuci ni vyzivovaci povinnost takze takove at jde kdyz se ji to nelibi neni jenom tak jednoduche.proc si to dite teda porizovali kdyz se o nej nechteji starat?
bych chtela byt tvoje dcera fakt...na vsechno bych si musela vydelat sama a jeste bys mi vetsinu z vydelaneho sebrala s oduvodnenim,ze prece nebudu utracet svoje vydelane penize podle sebe.

caverina
29. dub 2019

@kolibricek36 psala ji brzo bude osmnact🙂

caverina
29. dub 2019

@zelenaesmolda presne tak....

sudylichozrout
29. dub 2019

Osobne si myslim, ze student SS ma hlavne studovat a pracovat ma jen do te miry, aby to nekolidovalo s vysledky studia. V zivote by me nenapadlo svym nezletilym detem davat nejaka ultimata a brat jim penize, ktere si vydelaji, na chod domacnosti. Podobne to mam s vysokoskolskymi studenty. Ano, at pracuji, je to dobre i pro jejich nasledne uplatneni, ale jako rodic bych jim mela vytvorit zazemi, aby mohli hlavne studovat. Pokud doma bydli nestudent, je to neco jineho, ten at na chod domacnosti prispiva nejakym pomerem z toho, co vydela v normalni praci.

zelenaesmolda
29. dub 2019

@kolibricek36
smlouvu muze klidne podepsat jeji pritel

zelenaesmolda
29. dub 2019

@sudylichozrout
souhlas! ono se to
@kolibricek36 a nazorove podobnym rodicum jednou dost dobre muze vymstit az budou potrebovat oni financne podporit ve stari a dite jim rekne,ze oni ho taky nepodporili kdyz bylo treba

kolibricek36
29. dub 2019

@zelenaesmolda ja bych nic po sve dceri nechtela.
Neco vam alw reknu. Nasi mi platili dva roky stredni posledni rok jsem si ji platila sama. Pak az jsem mela penize tak jsem jim to vratila.
A vlastne jsem se i ne starala do smrti.... Takze musite me poucovat o ucte l rodicum

zelenaesmolda
29. dub 2019

@kolibricek36
co myslis tim,ze ti platili stredni?myslis skolne na soukrome skole?pokud ano,tak i tak mi to prijde dost ujete,ze rodice chteji po studujicim stredoskolakovi aby si platil vydaje na studium.

caverina
29. dub 2019

Ja si umim tak trochu predstavit,ze by mi to treba jednou syn "vratil"az bude vydelavat treba malou dovolenou,welnesem...ale aby mi na stul polozil penize tak to fakt ne....

kolibricek36
29. dub 2019

@zelenaesmolda nic po me nechteli. Ja jim to dala z vlastni vule - nikdo me nenutil.

sudylichozrout
29. dub 2019

@kolibricek36 to te slechti, nicmene bezne to rozhodne neni.

caverina
29. dub 2019

@kolibricek36 a dalo by se to pochopit v pripade,kdy by jsi zila jen z jednim z rodicu a ten by se musel ohanet aby ti mohl doprat dobrou skolu atd. Ale bezne to fakt neni aby rodic cekal,ze mu jeho dospele a vydelavajici dite vratilo penize za to,ze se o neho staral...to bys mu musela vratit totiz daleko vic....

kolibricek36
29. dub 2019

@caverina je to jen dobra vule. A nasi se otacet museli - byli uz duchodci.
Uz jsem psala ze me nikdo nenutil. Proste jsem chtela.
Coz proste nekdo nepochopi....

caverina
29. dub 2019

@kolibricek36 tak to je super a nemas se za co stydet,ale rozhodne neni povinnost deti davat rodicum vydelane penize za brigady....zvlast kdyz to rodice nepotrebuji a vlastne tim jen s ditetem manipuluji..

sudylichozrout
29. dub 2019

@caverina Tak vidíš, že se občas i shodneme, žádné sci-fi 🙂

caverina
29. dub 2019

@sudylichozrout tak zazraky se obcas nastesti deji🙂

zelenaesmolda
29. dub 2019

@caverina
a hadka vypukne za 3...2....1.... :D

caverina
29. dub 2019

@zelenaesmolda nic neni nemozne🙂 🙂 🙂

bayt
29. dub 2019

@cashnatrash Ehh, promiň, že to vyzní trochu ošklivě vůči tvým rodičům. Samozřejmě tady píšeš pohled jen jedné strany, ale který normální rodič využívá peníze z brigády svých nezletilých dětí pro svoje účely, reps. pro základní živobytí? To je snad samozřejmost, že dětem hradím ubytování, stravu a základní oblečení/koníčky. Většina rodin funguje tak, že děcka si z brigády hradí nadstandard - nějaký to značkový oblečení, kalbu v klubu nebo lepší šminky.

Jinak si nedovedu představit se v sedmnácti sestěhovávat s přítelem. Nemusí vám to vyjít, jaký máš plán, kdyby to nevyšlo? Budeš žít sama? Utáhneš to? Prvně bych dodělala školu, pak si našla práci, a pak uvažovala o pronájmu.

bayt
29. dub 2019

@kolibricek36 A co ti teda rodiče takového platili? Ubytování by vám všem hradili tak jako tak, takže krmili jeden hladovej krk navíc, plus si je stála trochu protočené vody. A teda když si pořizuju dítě, tak snad chápu, že to dítě do té doby, než vychodí školu, musím nějak krmit a zaopatřit.

Mně připadá skvělé, že jsi pak rodičům dala nějaké peníze a že ses živila poslední rok školy sama. Je to chvályhodné a klobouk dolů před tebou! Ale nemyslím si, že to je jakákoliv povinnost dětí. Ani morální, natož zákonná.