Nevychované dítě a laxní přístup rodičů

bureska
21. dub 2016

Ahoj holky, moc prosím o váš názor. Popíšu vám situaci, která se stala včera odpoledne. Syn měl narozeniny a měli jsme s jeho tátou a jeho synkem z druhého manželství sraz v hospůdce. Chtěli jsme to společně oslavit, syn se těšil na taťku a brášku. Chtěl mu ukázat letadlo, které dostal od strejdy. Vše probíhalo v pohodě, kluci si s tím letadlem hráli, pak se šli houpat a na kolotoč. Syn to letadlo všude tahal s sebou. Za chvíli přiběhl, se slzami v očích a to letadlo mělo ulámaná křídla! Syn říkal, že mu to ulomil jeden chlapeček, který tam byl s rodiči. Tak jsem za tím klukem šla a ptám se ho, zda to udělal on, on se šel schovat k mámě. Tak jdu za rodičema a říkám jim, že jejich syn rozbil našemu letadlo. A rodiče? Řekli Hm. Maminka pak řekla, Matyášku, běž se chlapečkovi omluvit. A já říkám, prosím? On rozbil letadlo a vy řeknete tohle? A už to nekomentovali, já tam stála, oni pili pivo...a já říkám a jak to budeme řešit, to letadlo bylo nové. A už dělali že tam nejsem. Co byste dělali??? Byla jsem z toho jak opařená! Kdyby pak k nám přišli ke stolu a omluvili se, nebo koupili synovi zmrzlinu, nic!!!! Toho kluka nechali, nemusel se jít omluvit, nic!!!! Přijde to nenormální jen mně???? Syn to teda dost obrečel...děkuji moc za reakce

stekkna
21. dub 2016

Takže nakonec to bude ještě tvoje chyba :D :D

yelowangel
21. dub 2016

Tak a teď by mě teda zajímalo jako jak by to jako paní měla řešit. Podle toho co tady čtu je to její chyba protože syna s letadlem neuhlídala a hlavně z toho moc dělá vědu (přestože zřejmě nebude mít zrovna peněz nazbyt na to aby se každý týden kupovala nová hračka) , ale měla se ozvat a všechno v klidu probrat (přestože už v úvodu je psáno že když na ně v klidu mluvila dělali že ji nevidí), ale neměla je seřvat protože to je špatně a špatný příklad pro syna, a přesto měla být důraznější. Začínám si ťukat na čelo.

bureska
autor
21. dub 2016

@stekkna normální prubeh tady ne?

bureska
autor
21. dub 2016

@yelowangel já popravdě taky, takže asi je lepší mít kluka šifra a chovat se ignirantsky

bureska
autor
21. dub 2016

@yelowangel sigra tam melo být

panickatlamicka
21. dub 2016

@yelowangel mela zavolat benga a socialku 😀 😝

lajla
21. dub 2016

Upřímně? Neresila a neresim to nijak.pokud není opravdu jiste že to to dítě udělalo schválně... Rozbít se může kdykoliv cokoliv... Děti jsou děti a pokud to byla tak drahá věc, měli jste si dávat větší pozor...děti tu hodnotu neznají a je jim jedno jestli se polame babovicka letadlo nebo něco jiné... Když je to jejich oblíbená věc, pláčou vždy stejně... Omluva stačí, pokud to dítě opravdu udělalo naschvál tak samozřejmě i vysvětlení proč se to nedělá
Pokud rodiče neviděli tu situaci, nemohli se omluvit, dokud jim to nebylo řečeno

panickatlamicka
21. dub 2016

@yelowangel no ale vazne: podle me je nejlepsi reseni je opakovane vyzvat rodice,jak budou situaci resit. Chtela bych konkretni odpoved na otazku: Zaplatite hotove,nebo koupite nove letadlo sami?

yelowangel
21. dub 2016

@panickatlamicka bohužel někdy je to jediná věc co na některý typy lidí platí

bureska
autor
21. dub 2016

@lajla rodiče věděli ze to rozbil, viděla a řekla jim to ta druha maminka...kdyby se aspoň omluvili,dobře...neudelali

bureska
autor
21. dub 2016

@panickatlamicka ptala jsem se jich několikrát, už jsem to tady psala... Odpovědi mi bylo vždy ticho...asi policajty na ne nezavolam,ti by se mi vysmáli

lajla
21. dub 2016

@bureska takže ona jim to řekla ještě předtím než jste za nimi šla... Jo to není pěkné, ale to nevyresite... Spodinu nevychovate, tady se to taky nevyřeší... Jak říkám, já to hazu za hlavu, a vyplatí se to

lajla
21. dub 2016

@panickatlamicka pošlou Vás někam a ještě to vyvolá hádku... Toto jsou zbytečnosti