Noční děsy celou a každou noc. Co pomohlo?

gatonegro
14. čer 2023

Dobré dopoledne, prosím o radu od těch, kteří si prošli něčím podobným. Syn 5 let po horečkách začal trpět nočními děsy. Už to trvá týden, začne to asi hodinu po usnutí, to má cca 10 minutový klasický průběh, pak se mu začne chtít spát a usne. Nicméně potom se cca co čtvrt hodinu budí, pláče, kope, jak na něj promluvím, pohladím, tak hned usne, ale tohle se opakuje celou noc třeba do 4 ráno. S Dr jsem to konzultovala, doporučila Sedalia sirup, dávám mu také vit B. Na neurologii objednaní jsme. Máte nějaké rady, co vám pomohlo, kdy to přešlo.... Je to vyčerpávají pro všechny, jediné, co mě drží je to, že on si ráno nic nepamatuje. Díky předem všem.

emillyhk
14. čer 2023

@gatonegro Zkuste rybí olej, my dáváme Equazen.

gatonegro
autor
14. čer 2023

@emillyhk díky, to není špatný nápad, zkusíme

martt
14. čer 2023

@gatonegro Jak dlouho bere tu Sedalii? U ní to chce čas než zabere. Starší syn ji bral( na jiný problem) , ale museli jsme vysadit naopak byl ještě více psychicky rozhozeny. Ještě můžeš zkusit , alespoň hodinu před spaním žádnou TV, jídlo. V pokoji nemít žádný mobilní telefon, rádio a TV. Mladší syn teď trpěl na noční běsy po narkóze trvalo to cca 3 měsíce než se to vrátilo do normálu.

perexka
14. čer 2023

@gatonegro ahoj, u nás aktuálně probíhá 6 nemoc u dvouletého dítěte a v noci se dějí taky šílená jatka, kdy třeba 2 hodiny v kuse řve, nejde utišit a je to na palici.. Horečka údajně nějak působí na nervovou soustavu, tak asi s tím to tělo bojuje a takhle se to projevuje.. U nás dneska aspoň po 6 dnu aspoň usnul přes den a zvládl něco málo pojist, ale očekávám taky ještě krusnou noc.. Nicméně doufám, že to rychle odezní! Muže jsem dneska poslala pro homeopatika, nějaké kapky na klidne spaní jsem vysomrala od MUDr a budu doufat, že bude brzy klid, protože ten řev beztak budi vsechny sousedy okolo.. Držte se

saralinda
14. čer 2023

Mela jsem to kdysi jako dite. Taky pri teplotách. Stale ten samy sen. Pamatuji si ho do ted. Byla jsem i na EEG a nic nenašli. Mohlo mi byt kolem 8-10 roku. Vim, ze jsem se pak bála usnout, aby se to nevrátilo. Pri teplotách mi nasi dávali Diazepam (1/4). Časem to samo odeznelo.

lv
14. čer 2023

Sedalia, denne, zkušenosti mam bohužel bohaté

sanoela
14. čer 2023

@gatonegro dceri po nemoci začaly také děsy a pomohla Sedalia 2x denně. Možná už po 3dnech šlo vidět zlepšení

gatonegro
autor
15. čer 2023

@martt Bere to zatím tři dny, tak budu čekat. Jinak žádné TV, mobil atd jsme nasadili hned, plus chodí spát o kousek dřív, ať si odpočine i přes ty psycha...

gatonegro
autor
15. čer 2023

Díky všem za rady. Já včera zkusila na radu doktorky dát Fenistil. Asi dvě hodiny po usnutí to teda bylo jako vždycky hrozný, ale pak už se uklidnil a až do rána spal jak zabitý. Takže asi to na děsy úplně nepomáhá, ale na odpočinek po nich ano.

vladena001
17. čer 2023

@gatonegro ahoj...skús Bachove kvapky...ú mňa top!..a potom,ale to sú "mojej metódy..😉miska s vodou pod posteľ...kamene...a bylinky pod vankúš...prajem skoré vyriešenie problému synčeka

gatonegro
autor
17. čer 2023

@vladena001 já už zkusím cokoliv, klidně i dešťový tanec, pokud to pomůže 😁 díky, ty bachovky asi zkusím, zbytek klidně taky