Tanga. Od kolika let povolit dceři?

verca_20
28. říj 2019

Ahoj, zajímal by mě váš názor. Mladší dceři je 13 let, v září začala chodit na dance aerobik a od té doby na mě loudí abych ji koupila kalhotky typu tanga. Ve své skupině je spolu s její kamarádkou nejmladší, jinak tam jsou holky 15-18. Prý je ostatní holky nosí normálně a ona si připadá trapně v obyčejných kalhotkách. Tak nevím, moc se mi to nezdá, nepřipadá mi, že by tanga byla nejvhodnější prádlo na sport a i když také sportuji, přijde mi, že moc ženských je teda nenosí. Říkám si, jestli spíš s někým nerandí a tohle na mě nezkouší jako záminku. Co si o tom myslíte? Dovolili by jste dceři nosit tanga už v takhle mladém věku?

leneee
28. říj 2019

@verca_20 co zkusit napr. brazilky nebo francouzske kalhotky-jsou vykrojenejsi,treba by prosly... jinak doporucuji hladke bezesve od sloggi-ty nejsou pod leginami videt-maji i ruzne typy kalhotek od klasickych po tanga-treba by proslo jako kompromis i to 😉 (sehnat jdou treba v prodejnach Triumph), jinak na cviceni mi tedy par spojenych niti taky neprijde vhodne,ale musite to s dcerou probrat sama. Ja bych ji nebranila,ale sla bych vybrat s ni a vysvetlila vyhody/nevyhody.

leilinka1234
28. říj 2019

@zelenaesmolda dneska se na děti nesmí nic, už ani smát se prodřenému zadku. Našlapovat okolo nich po špičkách a nedej bože je ještě genderově zařadit. Kam to spěje. A k dotazu. Já dostala svoje první tanga taky takhle nějak 🙂 nebála bych se toho 🙂

zelenaesmolda
28. říj 2019

@leilinka1234
a tobe by se libilo kdybys udelala nejakou chybu a pak se ti nekdo smal,ze sis ublizila?
co kdyby sis zvrtla nohu v lodickach,pekelne te to bolelo a manzel by se ti posmival s tim,ze sis mela vzit baleriny?nic moc predstava ze?

leilinka1234
28. říj 2019

@zelenaesmolda tak já nevím, jak ty, ale u nás je normální, že si jeden z druhého děláme zdravou srandu. A když bych si dala na hubu v lodičkách, tak bych se smála jako první... Vím to, na tu hubu jsem si totiž jednou pořádně dala... Dámička 🙂 asi nejsme rodina sucharů 🙂

jituli84
28. říj 2019

@leilinka1234 Jako kdyby se mi něco opravdu stalo , tak by se mi manžel nesmál, ale v danou chvíli by se asi fakt skácel smíchem k zemi 😀

martaskaaa
28. říj 2019

@leilinka1234 taky si ze sebe utahujeme 😃 i naši pořád měli takový humor. Samozřejmě když se někomu něco stalo, tak jsme se nesmali, ale pak padaly takový ty řeči na odlehčení situace. Třeba babička jednou šla v zimě z nákupu, obě ruce plný a uklouzla na ledu, měla velikou bouli na hlavě a modřinu na tváři. A asi týden na to šla máma a taky ji vylítly kopyta nahoru. Pak to říká babičce, jak si nabila hubu a že ji bolí zadek a ta na to, že aspoň nevypadá jak jednorožec s monoklem 😃😃 s těma tangama bych to viděla taký výsměch jako že srandy, nic vážného. I když já si nikdy za 15let zadek nesedřela 😄

aselluska
28. říj 2019

@zelenaesmolda je, ale jak jsem psala, prostě rozmazlená náfuka co musela mít něco extra, vždycky je ve třídě někdo, kdo musí mít navrh 🙄

wendyp
28. říj 2019

Ve 13 sem je už nosila taky. V tom problém nevidím. Spíš na sport to teda opravdu vhodne spodní prádlo není..

nikola38
28. říj 2019

@wendyp proč by ne? Nikdo nemluví i tenkých provázcích ktere sotva zakryjí co mají. Sportovní tanga mi přijdou mnohem pohodlnější než obyčejné kalhotky ..

palacinka_marmeladova
28. říj 2019

Na taneční konzervatoři jsme nic jiného nenosily a to jsme tam nastupovaly od šesté třídy.Nebyly vidět pod trikotem.Nevím co je za problém,když je chce nosit na tréninky,ať je nosí.

atekram42
28. říj 2019

Nechápu co je v tom za problém. Je to jenom prádlo, co Tobě konkrétně na tom vlastně vadí? Jen ať si je vyzkouší a sama uvidí, zda jsou jí pohodlné či ne. Nic ve zlém, ale přijde mi dost zvláštní to takhle dramatizovat, jsou různé typy dámských kalhotek, proč zrovna tanga by měla být považována za něco nevhodného? Spojovat to s tím, že má nějakého kluka mi přijde trošku mimo, prostě je chce proto, že je mají ty ostatní holky, to je v tomhle věku normální. A kdyby přece jen s někým opravdu randila a mělo by to v tomhle věku zajít nějak nevhodně dál, tak myslím, že to, jaký typ kalhotek bude mít na sobě, je asi to poslední, co je potřeba řešit a nijak to tu situaci neovlivní.

ariadna12
28. říj 2019

Ja bych ji je koupila, je lepsi, kdyz si je koupi s tebou nez nekde potaji sama. Jen bych upozornila na rizika a na to, jak a kdy je nosit. Chce asi mit, co vidi na holkach. U nas na zakladce frcely tehdy barbiny, posleze elastaky a samolepky s klukama z Beverly Hills 90210. Ktera je nemela, byla uplne out😉. A ktera je mela (teda hlavne ty elastaky), za rok o nich nevedela. Pozn. pro neznale - elastaky jsou mysleny elasticke nejlepe leskle leginy, v nichz se pekne holka tam dole zaparila a jakykoliv nedostatek na tele pekne zvyraznily. Ale vsechny je musely mit🙂.

babanci
29. říj 2019

Klidně bych jí je dovolila. Moje holky je v tomhle věku taky chtěly a brzy zjistily, že "trinitidoriti", jak tomu říkají dnes, nejsou nic pohodlného ani příjemného. 😀 Teď, když jim je koupím ve vánoční sadě, tak se pídí po účtech, aby si je vyměnily za pohodlné bavlněné bombarďáky.😀

marble93
29. říj 2019

@verca_20 taky si pamatuju svoje dětství.. a každý mi to v rodině neustále připomíná. Nesnesla jsem klasické kalhotky, pořád jsem si je musela "vytahovat" na zadku. Prostě mi to na pulkach překáželo :D takže se mi neustále vysmivali dokud jsem si sama z napsaného cca ve 14 tanga nekoupila. Potom se stal zázrak a já mohla normálně fungovat. Teď je mi 26 a babička mi za ne i tak nemůže přijít na jméno... každopádně během těhotenství a po porodu jsem nosila klasické a nějak si na ně dokázala zvyknout. Takže alespoň na doma mám normální kalhotky a tanga jen na ven 🙂 za mě bych dovolila

dora13
29. říj 2019

Ja bych ji je dovolila, odrikaneho chleba nejvetsi krajic. Kdyz ji je nedovolis, tak si je stejne koupi z kapesneho a bude je nosit tajne, nedelala bych kolem toho zadne tema. Me spis prekvapuje, kolik lidi ma tanga nutne spojena se sexem, ja jsem si treba tanga koupila proste proto, ze mi zacalo vadit, ze se mi obrysy kalhotek rysuji pod prilehavym oblecenim -- a nasi taky delali desny vitr kolem toho, pritom v tom fakt nic jineho nebylo, s nikym jsem tenkrat nechodila.

saoirse
29. říj 2019

Uhh, pro mě snad neexistuje nepohodlnější a samoúčelnější kus oblečení, než jsou tanga. Klasické kalhotky mi na postavě přijdou daleko hezčí, zadek nezadek. Ale pokud by dcera po nich zatoužila, žádnej problém bych z toho nedělala, ať si je pořídí a udělá si vlastní názor. Je to spodní prádlo, schované pod oblečením, venku ho ukazovat nebude, tak proč ne!?

zelenaesmolda
29. říj 2019

@saoirse
to nevis kdy a kde ho bude ukazovat :D

nikola38
29. říj 2019

@zelenaesmolda když na to přijde bude ukazovat i obyčejné kalhotky . Tomu asi člověk nezabrání, pokud nemá dítě neustále pod dozorem že. A lot v dnešní době..

saoirse
29. říj 2019

@zelenaesmolda No tak to by pak byl problém trochu jinde, než ve zvoleným střihu kalhotek

jane46
29. říj 2019

Jaj... Me moje prvni tanga koupila moje super babicka v 15. Uzasne cervene krajkove. Byly TOP a nosila jsem je pro stesti... Treba na VS na zkousky. Uz hodne let tanga nenosim, mam jedny, ze svatby (prekvapeni pro chlapa)...
Az za mnou moje dcera prijde, ze by rada tanga... Boze, dam ji pusu, ze s tim za mnou jde a nejede si zivot beze me. Popadnu kabelku a vyrazime nakupovat, kavicku, kino... Pokecame, kdy nejsou zrovna terno atd. A at si se svoji prdeli dela co chce...

leymea
29. říj 2019

Uz si nepamatuju kdy mi je koupila mamka, ale bylo mi min nez 13 let. Jednou jsem za ni prisla, ze bych je chtela a ona s tim nemela problem. Sly jsme je pak spolu koupit. Koupila mi kvalitnejsi. Od te doby jsem je zacala nosit a vydrzelo mi to do prvniho tehotenstvi. To jsem pak poznala co je pohodlne 😀 😀 nevim co je na tom spatneho, normalne bych ji je koupila 🙂

babanci
29. říj 2019

@jane46 Já je taky svojí vnučce koupila. Přála si k narozeninám někdy zajít do obchodu Calvin Klein a ochutnat kávu ve Starbucks. Tak jsem koupily tangáče s podprďou a kafe bez kofeinu. 😀 Hned si fotila selfíčka pro kamarádky a tak šťastnou jsem jí už dlouho neviděla.

verca_20
autor
29. říj 2019

@saoirse No to je další věc, která mi vadí, já je nosila jen chvíli na střední, když mi bylo tak 16-17.. a je fakt, že tomu, aby tanga nebyla vidět, se dá zabránit jen těžko,stačilo se někde sehnout, nebo si dřepnout, nebo prostě jen sedět v lavici a vykoukla.. tehdy mi to připadalo cool, ale u holky ve 13 se mi ta představa prostě nelíbí.. ale možná sem jen ,,konzerva"

verca_20
autor
29. říj 2019

@jane46 a smím se zeptat, co vás od jejich nošení odradilo?

iris92
29. říj 2019

A co takhle ji koupit nejake hezci klasicke? Treba v Lindexu, tam maji krasne pradlo. At ma proste nejake paradni. Ja se uplne orosim kdyz si to predstavim, ale taky jsem je nosila (urcite pozdeji, mozna tak v 15ti) a uz nikdy 😀

iris92
29. říj 2019

Jeste z jineho soudku... tanga jsou celkem blbe z hygienickeho hlediska. Je u nich vyssi riziko prenosu bakterii a slecna muze snaz dostat zanet bud mocaku nebo v pochve.

jane46
29. říj 2019

@verca_20 Dospela jsem? 😀 😀 Zjistila jsem, ze memu zadku vic slusi takove ty francouzske kalhotky s nohavickou... A jelikoz nosim do prace jen sukne, preci jen jsou pod ne lepsi poradne kalhotky a ne hola prdel 😀 Ale nemam zase vubec tradicni strih, co jde pres pulky. Vadi mi, jak je to videt...

verca_20
autor
29. říj 2019

@iris92 a vy jste z nich nějaké problémy přímo měla, že jste na ně zanevřela, nebo proč už nikdy?🙂

atekram42
29. říj 2019

@verca_20 Jo, to tehdy bylo hrozně cool, vykukující tanga :D ale tenkrát se taky nosily bokovky. Dnes frčí věci do pasu, takže ta tanga ani nic jiného nemá šanci lézt.

iris92
29. říj 2019

@verca_20 Protoze neznam nepohodlnejsi vec 😀 a pracovala jsem par let jako sestricka na gynekologii, takze vim co muze byt z nevhodneho pradla za neplechu 😉