Oslava narozenin a Covid. Jaký na to máte pohled?

2. lis 2020

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, jak se díváte na oslavu narozenin se spolužáky ze školky v nynějším období? Malá měla dnes ve skříňce pozvánku na oslavu u spolužáka, nějak se mi nechce aby tam chodila, ale nechci být za hysterickou matku 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

sonnn
2. lis 2020

za mě ne - zbytečnej risk a ještě když je vyhlášenej nouzovej stav

fandysek_1
2. lis 2020

Vždyť je to zakázané ne?

marulu
2. lis 2020

Záleží na okolnostech. Pokud to je formou, že se u kamaráda sejde pár dětí, které spolu stejně chodí do školky, bude to bez rodičů a bez dalších dětí, tak je to z epidemilogickyho hlediska skoro stejné jako ve školce. Jenže pak je tu to, že je nouzový stav a platí vládní nařízení v rámci zabránění šíření epidemie a to by bylo jasný porušení. A z principu jde o to, že pokud se je všichni nebudeme snažit dodržovat, tak to bude trvat pěkně dlouho než se z toho vyhrabeme. Dcery kamarádka ze školky taky bude mít narozeniny a bude mít online oslavu😀, opravdová oslava bude, až to půjde.

fandysek_1
2. lis 2020

@marulu tak nějak si to myslím i já. Lépe bych to nenapsala.👍

keksik002
2. lis 2020

Pokud je to ve složení dětí ze školky, se kterými se normálně vídá, proč ne..

a_lexa
2. lis 2020

Pokud se děti normálně stýkají ve školce, tak bych v tom problém neviděla.

areh
2. lis 2020

Já jsem na jaře měla zrušené 30 a syn teď 3 roky. Oslavili jsme to vždycky jen já, manžel a syn. S ostatními, až když to bylo klidnější (v létě), teď ještě čekáme. A jak už bylo zmíněno, je to porušení vládních nařízení.

izz76
2. lis 2020

Předpokládám, že to není žádná velká party v herně, což je nemožné, když je vše zavřené, ale nejspíš domácí oslava kde bude pár děti ze školky.. Moje dcera byla na takové oslavě minulý týden, na oslavě byla maminka, oslavenkyne plus 4 kamarádky ze školky, takze nebylo nic porušeno, lidi bylo 6. Deti jsou spolu v kontaktu ve skolce tak jako tak, my se normálně navstevujeme s kamarádkama s kterýma je dcera ve třídě.

rnika
2. lis 2020

Já tedy s dětmi určitě ne. Zvažuju jestli vůbec pozvat prarodiče, ale mám ještě čas, tak uvidíme jak se celá situace vyvine....

irmamala
2. lis 2020

Nákazy se nebojím a s opatřeními příliš nesouhlasím. Na druhou stranu si dokážu představit, že můžou být ještě přísnější, proto se je snažím dodržovat. Nerada bych se totiž dočkala toho, že nebudeme moct jít ani do lesa.

elencze
2. lis 2020

Pokud jsou to děti, co jsou stejně každý den ve školce spolu, nevidím rozumný důvod proč ne a já bych své dítě pustila. S rizikovými prarodiči se nestýká, jen s babičkou, která nemá cukrovku, vysoký tlak, obezitu ani nic podobného a je mladší 60 let, s manželem pracujeme doma, kromě nákupu, kde kontakt rozhodně nepřesáhne 15 minut se s nikým nestýkáme. Dítě je malé jen jednou a chci, aby žilo co nejvíce normálně. Ale na koníku to za tebe stejně nevyřešíme, zvaž vlastní situaci a rozhodni se, jak to cítíš.

dk123
2. lis 2020

Pokud spolu chodí do školky a bude to bez rodičů, kromě rodičů oslavence, nebála bych se toho.

kupi
2. lis 2020

Když půjdeš do detailu, tak rodiče můžou mít covid a dítě ne, takže já bych to dceri vymluvila..přijde mi to v této době zbytecne

autor
2. lis 2020

Díky všem. Byla by to oslava jen 6 dětí bez dospělých. Musím to promyslet, je to ještě za 3 týdny....

fandysek_1
2. lis 2020

Tak to může být situace úplně někde jinde a bude to víc v klidu nebo zrovna na vás padne karanténa. Teď se nedá plánovat vůbec nic 😉

astyna88
3. lis 2020

Až za 3 týdny?? Tak to může už být úplně v pohodě. Syn má dnes, dort nachystaný a sousedé aspoň dostanou na ochutnavku ☺

priefi
3. lis 2020

Anonymní, to je přesně to "nechci být za hysterickou matku", takhle to bere hodně lidí... no... a díky tomu jsou horší a horší opatření... Raději nepůjdu proti proudu, ale proti opatřením a až budou ještě tvrdší opatření, tak všichni budou ještě víc békat...
Mimochodem, jen čistě teoreticky, kdyby se stalo, že jeden rodič, který by dělal oslavu, by měl Covid, zbytek rodiny ne, ale na oslavě by byl nakažlivý, myslíš, že přizná barvu, že tam byla dětská oslava? Nepřizná, kdo by dobrovolně platil nemalou pokutu. Některé děti by to tam chytly, ale tím, že by nesly do karantény, protože by se nevědělo, že byly v kontaktu, roznesou to dál... A s ohledem, že vlastně byly na oslavě, tak proc by nemohly za prarodiči, vždyť nám to jednou prošlo, tak proč bychom nešli za těmi a těmi známými na tajnacku... A pak tu máme klidně i 15tis pozitivních za den, přes 100 úmrtí a to jen díky tomu, že někdo nechce být za hysterku.

astyna88
3. lis 2020

A pak máme sousedku, za kterou nikdo z příbuzných nechce, tak zve celý panelák na kafe, protože už to nedává sama 🤣🤣

azanka
3. lis 2020

Syn ma narozeniny o víkendu a i když by děti chtěl, tak letos bohužel. Potkáme se jako nejbližší rodina.

tyname
4. lis 2020

Osobně bych nyní oslavy vynechala.

jaja01k
4. lis 2020

Já bych teď dítě na dětskou oslavu nepustila, i kdyby tam mělo být jen pár dětí ze školky.

ariadna12
4. lis 2020

Dala bych ve skolce darecek pro oslavence ucitelkam, at mu ho predaji ve skolce, nebo bych ho dala jeho rodicum s tim, ze bohuzel mame dlouhodobe jiny program, ale nezapomneli jsme.

ckei
4. lis 2020

Nedovolila bych.

fire85
4. lis 2020

úplně v pohodě, vždyt se ty děti stejně vídají ve školce.u nás chodí deti i na hřiště,a co? do školy nemůžou, ještě omezovat děti na hřišti! jinak se opatření snažím dodržovat, i když s nima moc nesouhlasím.ale žiju na vesnici o 150 lidech.

krtcice
4. lis 2020

Pustila bych.