Pes v paneláku. Jak to řešit?

misulka84
19. led 2024

Ahoj holky, pod nás se přistěhovali noví sousedé, a bohužel pro nás, mají psa. Pes jak je jeho zvyk, štěká. Je to bohužel slyšet až k nám do patra. Říkala jsem si, že to nechám pár dní usadit, třeba není zvyklí na nové prostředí a bla bla bla. Dost mě to vytáčí, ale moc to nepomáhá. Paní jsem ve výtahu naznačila problém, nikterat neřešila. Jak mám dál postupovat? Dost nás to obtěžuje. A z minulého bytu jsme se stěhovali mimo jiné i kvůli štěkání psů. Máte s tímto zkušenost?

klokanka31
19. led 2024

@misulka84 Kup si taky psa a nebudeš to tak vnímat 😉

zmrzlinka
19. led 2024

S tím nic neuděláš ....v každém paneláku je nějakej pes.

klokanka31
19. led 2024

A každý pes si zaštěká, jako každý dítě si zakřičí...

krisstina93
19. led 2024

A to steka cely den nebo jak? Jako občas zasteka každý pes, pokud nerve celou noc, tak nenadelas nic. Někde stekaji psi, někde rvou děti, jinde si sousedi pousti hlasitou televizi nebo hudbu. To by ses musela odstěhovat do baráku, abys nic neslysela.

miryp
19. led 2024

Když si k životu vybereš panelák, tak to děláš s vědomím, že tam budeš žít s dalšími lidmi a zvířaty a že se po panelu zvuky nesou, stejně jako po stoupačkách. Pokud jste chtěli bydlet v klidu, měli jste volit jiný styl bydlení.
Já úplně nevím, co si představuješ, že s tím psem udělají. Mají mu zalepit tlamu, nebo se ho mají zbavit, protože tobě leze na nervy? To je asi stejné, jako kdyby na tebe paní naběhla, že se máš zbavit dětí, nebo že se máte naučit doma levitovat, protože jí dupete nad hlavou...
Nad námi už dva roky bydlí DJ se psem. Často se nám tedy klepe obývák, když si pouští hudbu a také často slyšíme výt psa, když jeho majitelé odejdou oba na noční a on se tam bojí a vyje, dokud vysílením neusne. A fakt by mě nenapadlo za nimi chodit a trvat na tom, že od 22. hod bude ten jejich pes ticho, nebo jim to u pronajímatele zavařím. Ten pes za to fakt nemůže...

glimmer
19. led 2024

@misulka84 my bydlíme v byteovce, celkem 7 bytů ... z toho ve 4 bytech je pes ... my máme tedy psy 2 ... u tří majitelů (vč.nás) ani nevíš, že tam pes je ... a ten jeden, ještě nejmenší pes neustále štěká, rozeběhne se po dlouhé chodbě a skáče na dveře ... my bydlíme nad nimi a je to pěkný masakr ... zkusila jsem to řešit domluvou a paní mi řekla, že to je psí debil a odkráčela ... zaráží mě spíš to, že sousedi s tímto uštěkaným psem jsou nezaměstnaní, tedy celý den doma a vůbec, ale vůbec jim nevadí, že to ten pes dělá.

glimmer
19. led 2024

@krisstina93 se odstěhuje do baráku a pokud bude mít soused na zahradě psa, který bude štěkat také ... 🙂 🙂

eviicka
19. led 2024

Tak já měla psa v paneláku opravdu od štěněte učeného, že doma se neštěká a neštěkala, jen občas "bublala". Za to každé venčení spustila hned u od domovních dveří 😀.

Jinak souhlas s ostatními, pokud to není celý den, celou noc, tak je třeba si zvyknout. Někde jsou děti, někdo bydlí u silnice, u nádraží, i na vesnici psi štěkají...

Taky mi přijde brzy stěžovat si po pár dnech, počkala bych pár týdnů, tohle nejde změnit ze dne na den a když "prudíš" hned od začátku, tak tím spíš bude jejich ochota klesat.

misulka84
autor
19. led 2024

@klokanka31 to není řešení, bohužel alergik🙃

misulka84
autor
19. led 2024

@krisstina93 no ale asi spíš na samotu😁 dám tomu čas a pak budu prudit

misulka84
autor
19. led 2024

@glimmer mají pohodičku, a ostatní jsou jim u zádele, bohužel

klokanka31
19. led 2024

@misulka84 Co si ale myslíš že udělají? Dají psovi náplast přes čumák? Co bys dělala kdyby vedle tebe byli lidi s miminem, co by řvalo i po nocích?

ai30
19. led 2024

@misulka84 A ty uz se s nima nejak bliz znas? Nebo z jedne interakce ve vytahu uz vis, ze 'maji pohodicku a ostatni jsou jim u zadele'? Tebe bych teda chtela mit za sousedku, covece...

rebe
19. led 2024

@miryp A to je zrovna docela škoda, že jim neřekneš, že se jejich pes trápí. Spousta majitelů by to totiž řešila, kdyby se to dozvěděla.

miryp
19. led 2024

@rebe já neříkám, že jsem jim neřekla, že jim tam pes vyje, já říkám, že jim nevyhrožuji, že budu prudit u pronajímatele 😉

glimmer
19. led 2024

@klokanka31 tak u mimina bych doufala, že z toho vyroste a bude klid ... ale bohužel u psa to tak není ... ☹ ten vydrží štěkat klidně celý život ...

misulka84
autor
19. led 2024

@ai30 nemyslela jsem prece novou sousedku

misulka84
autor
19. led 2024

@glimmer miminko neřeším, to se snad nedá srovnat pes a dítě, to je přece zásadní rozdíl

rebe
19. led 2024

@miryp Tak to jo, to je jiná. Paní ale taky nepíše, že se chystá majiteli vyhrožovat, ptala se na zkušenost. A zkušenost je, že pokud pes štěká nebo vyje celý den nebo celou noc, je to proto, že se trápí, je to týrání psa, které majitel musí řešit.

misulka84
autor
19. led 2024

@rebe ano, přesně, ještě neprudím nejsem té povahy, jen se ptám vás všech na zkušenosti se štěkajícm psem, jak jste řešili (Budu řešit v případě celoden, noc. Jsem většinu týdne doma na HO) nikoliv plačícím mimčem, i když jako všímavý soused bych si často plačícího děcka všimla, v dnešní době se nelze divit ,no🤔

klokanka31
19. led 2024

@misulka84 A tak jak štěká často?

sigyn
19. led 2024

Bydlíme v domě a vedle jsou sousedé, co mají nějakého ratlíka. Ten štěká na vše, co vrhá stín. Takže kdykoliv je venku, pořád jen rafá a rafá, a to ani nikdo venku není, stačí aby projelo auto, nebo prolítl pták. Sousedům je to jedno, pro ně je to "jejich miminko, co je trochu nesvé." Když mají návštěvu, tak to ho okřiknou hned. Pokud se sousedy není rozumná domluva, tak s tím moc nezmůžete, protože je to o výchově psa. Bohužel řada lidí si myslí, že se láska projevuje jen tak, že si pes může dělat vše, co chce. Pak to bohužel dělá jen zlou krev, někomu rupne v hlavě a začne psy trávit. On je tedy dost nerozum, pořídit si aktivní zvíře, a pak ho nechávat celý den zavřený v bytu, kde nemá vyžití a nudí se...

miryp
19. led 2024

@rebe to je ale totální blbost, to co píšeš. Ségra má fenku, která se tedy rozhodně netrápí, má tolik lásky a pozornosti, že by jí řada zvířat i lidí mohla závidět. Dokonce má i chůvu, ke které chodí, když je rodina v práci a ve škole, aby nebyla sama doma. No a ta neštěká pouze ve chvíli, kdy spí. Jinak si pro štěkání vždycky najde důvod. Prostě je to její způsob komunikace s okolím.
A jak vidno z reakce autorky, ten pes rozhodně neštěká celé dny a noci...

misulka84
autor
19. led 2024

@klokanka31 zatím jen občas a intenzivně, tak bych řekla že tam není sám a třeba si zvyklá, právě nevím jak bude dál ten vývoj no

baris
19. led 2024

@misulka84 to je daň za bydlení v paneláku. Sama mám psa, určitě občas štěká, měla jsem malé děti a v případě velké rýmy jsem několikrát za noc zapínala vysavač s odsávačkou...
U nás ve vchodu má min. polovina bytů psa, další malé děti. Pod námi mají malé tele a jak zaštěká, tak se otřásá celý byt. Navíc mají nadané dítě-puboše a ten nemá problém se cvičením na kytaru po 22 hod.
Vedle nás mají 2 psy - jak já říkám štěknu a kňučku. První štěká na vše co se pohne i 2 patra pod námi a druhý hystericky kňučí když odejdou. Oba dva mají z útulku, doma milion přípravků na zklidnění a nic. Mě je to jedno, slyším je, ale neobtěžuje mě to. Soused pod nimi si stěžoval i na policii. Výsledek? Stěžovatel ma smůlu nebo se má odstěhovat.
Mě teda více serou kuřáci.

klokanka31
19. led 2024

@misulka84 Hele naše fenka taky párkrát za den zaštěká, je schopná štěkat i o půlnoci, když jde nějaký soused domů a jí se to zrovna nelíbí, nebo když se nám po terase prochází kočka. Když někdo zazvoní, to je teprve hitparáda...A nikdo s tím problém nemá...

miryp
19. led 2024

@misulka84 štěká občas a ty už si odchytáváš sousedku ve výtahu? Ty asi nestojíš o přátelské sousedské vztahy, což? Psi v paneláku štěkali, štěkají a štěkat budou. Pokud potřebuješ při HO naprostý klid, kup si zátky do uší, protože v paneláku nikdy naprosté ticho nebude. Počkej, až některý ze sousedů bude rekonstruovat celý byt a celou pracovní dobu budeš poslouchat sbíječky, vrtačky, kladiva, atd. To je teprve něco na nervy... Jsem na HO od doby covidu a ano, s tímto je třeba počítat...

klokanka31
19. led 2024

@miryp Nikde nemáš absolutní ticho. Ať jsi v paneláku, bytovce, nebo i v domě.

misulka84
autor
19. led 2024

@baris mě by u vás jeblo😂to je hukot tedy

misulka84
autor
19. led 2024

@miryp prosím tě to nikde nepíšu😇