Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

bobinna
31. říj 2008

ahojda holky malá je na prochajdě s babčou tak se jdu na vás juknout.

bobinna
31. říj 2008

lis to je starostí viď ... představ si že mě se přestalo dělat v jednom prsu mléko... je teda fakt že z něj nerada kojím mám radši to druhé...🙂 ale malé to asi moc neva vážíme už 5250gr. tak jsem ráda že aspoň něco jinak mám taky pocit že nic nestíhám od sedmi lítám jak hadr na koštěti a taťka si sedí u telky nebo netu taky mě s tím leze dost na nervy

lisounek
autor
31. říj 2008

Honzul: proste ji drzim jakoby ty rucicky mirne prizvedle a ona cumakuje..ale posledni dobou spis buli 😝

ahoj bobi: rada Te vidim..my musime jit na to kojeni, porad spi a me se ani nechce ji teda budit 😔. No jo Ti chlapi to jsou priority ze?? 😠

bobinna
31. říj 2008

holky dneska jsem se ptala doktorky že si Linduška snaží sednout normálně se v sedačce přitahuje do sedu mám strach aby neměla skoliozu páteře ale prý ji mám nechat když chce ale koníky taky moc neumíme jak kdy no někdy se vzteká a nebaví ji to ale oproti Petříkovi je šikovná ten byl na všechno moc pohodlnej a línej

lisounek
autor
31. říj 2008

bobi: kluci jsou pry na to linejsi a hele ta nase kdyz ji chytnu za rucicky vleze tak ma tendenci se uz pritahovat je to sranda... 😀 😀

bobinna
31. říj 2008

hele já bych jí nebudila ve spánku taky přibývají na váze, Linduš spí od půlnoci až do deseti dopoledne ale pak je teda hladová až hrůza

lisounek
autor
31. říj 2008

Jinak super vaha Lindusky...my nemame ani o to kilo min ach jooo 😖 😲

lisounek
autor
31. říj 2008

no jo kdyz my nepribirame ted vubec a ja se zarekla ze pres den fakt budu kojit po tech 3 hodkach, ale nejak mi to stejne nejde a nechavam ji spat... 😔

bobinna
31. říj 2008

my jdeme za dva týdny na první očko teda vlastně druhé, a pak nás budou čekat naušničky už se těším to bude fešanda

bobinna
31. říj 2008

prosím tě hlavně se nesmíš nervovat jinak přijdeš o mléko nech ji sama si řekne až bude mít hlad a když je vzůru tak ji pořád přikládej jakmile začne brečet nebo aspoň já jsem to takhle dělalal ze začátku když taky nepřibírala, teď při kojení prsa střídám klidně i 4x abych měla víc papání pak už je na ní vidět že nejí jenom dělá blbiny a tlemí se je to sranda je pozorovat viď

lisounek
autor
31. říj 2008

holky prosim jak merite detem teplotu v tom zadecku? Ono to nejdriv jde hrozne rychle myslim rychlobezkou a pak uz pomalu a ono udrzet ji to v zadnici je docela prace..staci ze se malo pohne a hned to povyleze a teplota se snizuje..mereni je na dlouho teda... a kdy teda je to ta aktualni teplota? Az se to uplne zastavi? Kdyz to je nekdy hrozna doba a me to mezitim zase vypadne.. a nekdy se mi pri tom jeste pokadi ..jo a je mi divny, ze ted Kata zase zacala kandit tak 2x denne ale jak uplne se v tom topi !!! Pak ma neco pribirat, kdyz to vykadi hned... 🙄

bobi: nechavam ji prave a neprijde mi, ze by stradala hlady...a jak pises nekdy uplne dumla jen ten cecek a to vidim, ze neji..no otazkou ovsem je kolik toho jako ve skutecnosti vypije, vahu nemam tak nevim.... 😕

lisounek
autor
31. říj 2008

uz se taky tesim na nausnicky 😵

lisounek
autor
31. říj 2008

bobi: a hod nejake fotecky male ju az nekdy budes mit casik 😉 jsem na ni zvedava na kukacku 😀

bobinna
31. říj 2008

no teplota já ji teda ještě neměřila co jsme doma 😅 hele já u Peti poznám teplotu že má teplé ruce a tváře u Lindy jsem to ještě nezkušela já mám na měření ten digitální to je za chvilku změřeno, ale taky se mi u toho v porodnici vždycky podělala, a když zatlačila tak to povylezlo to je fakt, u měření v zadečku odečítáš vždy o pět míň takže když naměříš 38 tak je to 37,5 a léky se dávají nad 38

bobinna
31. říj 2008

no jo fotky já už nevím jak se to dělá 😅 🙄

lisounek
autor
31. říj 2008

jj to odecitani vim...my teplotu nemame jen to mereni je boj 😀 . Joo na fotky si vzpomenes 😝 😀 uz se budi pujdeme papat..snad uz bude jist sama...ted fakt nejak u toho blbne..ja nevim.. 😒

honzulka
31. říj 2008

lois-já mám taky digi.teploměr a mě doktorka tehdy u jeníka říkala,že je lepší si ho chytit ě měřit normálně v jamce nebo koupit ten n čelo,který sice neukáže přesně,ale je to lepší,protože v tom zadečku je to právě dráždí ke kadění a teploměr ve stoličce se zahřeje,takže ukazuje i víc.. 😕

dukie
31. říj 2008

honzul: No tak snad se Vám to s těma koníkama nějak podaří... a za tou sestřičkou určitě zajdi, alespoň budeš mít jistotu, že všechno děláš dobře. A třeba přijdete na to, proč se malýmu nechce tu hlavičku zvedat...

lis: My tu odsávačku na vysavač taky koupili a odsáváme pravidelně každé ráno. A ačkoli je malej z lékařského hlediska zdráv, každé ráno nějaký ten soplík odsajeme. Nejdřív vždycky prostříkneme nosánek a pak odsajem. Malýmu nevadí odsávání, ale to stříknutí do nosu nerad. 😒 Rozhodně je ta odsávačka dobrá, doporučili nám ji na ORL, že "vytáhne" i ty zadní soplíky.

Jinak se Ti nedivím, že Tě rozhodí manželovy moudré rady 😀 , páč mě to rozhodí vždycky taky... Malej řve kvůli prdíkům a manžel se mě neustále vyptává, jestli jsem mu dala kapičky, jestli jsem zkoušela rourku, jestli jsme masírovali... no ne, nechám všechno plavat a nechám ho řvát bez pomoci, chudáčka, že jo... 😝 😀 Ale vím, že to manžel myslí dobře. Jen v tu chvíli, když mi dítě křičí, na to nějak zapomínám... A nejlepší rady má stejně moje maminka, ta mě fakt vždycky podpoří... 😀 Když malej pláče, tak mi hned vykládá, že má žízeň nebo hlad... a že mám málo mlíka... a má to vyřešený. 😀 To fakt potřebuje zoufalá ženská slyšet. 😝 A když jí povím, že nám přibírá "nad normu", tak mi tvrdí, že má teda žízeň, proto že jako pláče, že mu mám dát napít čaj atp. No prostě je to s ní legrace. Taky to myslí dobře, já vím, ale zoufalá matka potřebuje podpořit, ne utlouct argumentama, že má málo mlíka... 😝 😀

uci: Já bych se tak netěšila, páč některý děti na ty koliky trpí i celý čtvrtý měsíc... takže... dokud to nebudem mít za sebou, tak klidná nejsem... 😒

dukie
31. říj 2008

lis: Já koupila digitální teploměr s ohebnou špičkou, ten naměří teplotu cca během 5 sekund. A to v tom zadečku vždycky nějak udržím. 😵 A pak se musí, pochopitelně, odečíst 0,5 stupně, páč v zadečku je to víc než pod pažičkou... A tím, že má ohebnou špičku, tak jsem i klidnější, když se malej mele, abych mu tím neublížila... 🙂

honzulka
31. říj 2008

Dukie-tak jsem zkusila mu tam tu ruku nechat a to hlavičku zvedl a i držel chvíli,ale jak jsem jí dala pryč..tak hááájííí.. ☹ Dnes měl i dvakrát světlou chvilku,že když jsem ho položila normálně na bříško,tak ji na chvíli taky zvedl a podíval se na druhou stranu..ale pak opět hají a hlavičku na stejnou stranu.. 😢

bobinna
31. říj 2008

teda holky když to čtu tak jsem ráda že my s prdíkama teda problémy nemáme 😀 někdy je to síla a ty rady že mám málo mlíka slýchám taky překvapivě od mojí matky tchýně mě spíš podporuje ať vydržím a dělám to podle sebe takže jí patří velké plus!

dukie
31. říj 2008

honzul: Tak to zítra zase zkuste. Nenuť ho moc dlouho, ať se mu to neprotiví. Ale trpělivě... vždycky na chviličku. Ono to určo půjde. 🙂 Ale za tou sestřičkou zajdi, to jo. 🙂

bobina: No u nás je to taky moje mamka. Tchýni zase napadlo, že když trpí na ty prdíky, tak že to má z mlíka (z čeho asi taky jinýho, to má pravdu), takže by bylo možná dobrý přestat ho kojit 😀 a dát mu "umělou" výživu. To, že miminka na umělé mají koliky taky, to už nějak neber. 😒 Ale jinak se tchýně musím zastat, páč mi do ničeho nemluví (oproti očekávání to dělá naopak spíš moje vlastní maminka - ale skutečně v dobrém), naopak mě trošku mrzí, že se za náma ani nepřijede podívat (a to to má 1+ 1 zastávku...). Od narození malýho tu byla jednou, a to ji ještě manžel musel přivéz... tak jsem na rozpacích, jestli se mi do ničeho nechce plést a nečeká třeba, až já sama jí řeknu, aby se za náma přijela podívat... asi bych to měla takhle udělat, manžel jí sice říká, aby přijela, ale třeba čeká, až jí to řeknu já sama, páč ženská věci vždycky vidí jinak než chlap... 😕

Holky, manžel vzal malýho ven... a já stihla upéct žebra, uvařit brambory a mrkvovou omáčku (tedy takovou tu omáčku, do které se obvykle dává i hrášek, ale ten jsem jaksi vypustila... 😀 ...), dala prát prádlo, uklidila... jé-je. Chtěla jsem jít spát, ale nedalo mi to, jednou má člověk klid na práci... to pak všechno tak hezky odsejpá... 🙂

uci
31. říj 2008

jo dukie, ja viem ale hlavne ze mame svetly bod v nasej blizkej buducnosti kedy nas tie prdiky prestanu trapit a netrpezlivo sa k nemu priblizujeme 😉
lis: aj my mame ten digitalny teplomer s ohybnou spickou a ten je super, kupili sme sice na radu doktorky aj rychlobezku ale ako pises aj ty moc sa mi ako "rychlo"bezka nezda 😠 takze sme sa vratili k tomu digitalnemu a tam je to fakt za par sekund, a to ako si opisovala manzela tak to je cely nas tatik 😀 ta telka fakt sedi

uci
31. říj 2008

ty brdo dukie 😨 a to bol manzel vonku cely den??? lebo mne by to vsetko co si stihla asi trvalo aj 2 dni 😀

dukie
31. říj 2008

uci: 😀 Ne, šli před 2 hoďkama. 🙂 Už by se pomalu měli vracet.

Nicméně... než mi začne náš večerní kolotoč... tak Vám všem chci napsat jednu věc... je to pár dní, co ta naše dítka skoro všechna potrápily prdíky... a abych tu moji mamču jen nepomlouvala... tak mě přivedla, nevědomky, na jednu myšlenku... on byl totiž úplněk... těžko říct, jestli to může mít souvislost, ale věřila bych, že to ti prckové cítí... Vyprávěla mi totiž, že když jezdili za bráchou do nemocnice (tehdy mu bylo 6 let), tak tam jednou dojeli a bylo tam božský ticho a klid... tak se ptali primáře, kterýho potkali cestou na chodbě, jestli ty děti někam přestěhovali či co... a on říkal, že ne, že je před bouřkou... a já si vzpomněla, že za bouřky a za úplňku se i rodí víc dětí... a tak mě to prostě napadlo... protože já si tu tehdy stěžovala, že malej trpí... a Vy jste mi druhej den skoro všechny psaly, že jste to zakřikly, že Vaši prckové si to taky obrečeli... přišlo mi to "nápadný", že takhe skoro všichni současně... Tak jsem jukla do kalendáře a úplněk fakt teďka byl... Tak nevím, no. Je to jen taková myšlenka... 😕

uci
31. říj 2008

dukie: no nieco na tom moze byt 😕 ja ked som si polezala pred porodom v nemocke, tak tiez dokinovia hovorili, ze ked je burka alebo zmena pocasia, tak sa viac rodi, ale podla mna to skor suvisi s tlakom, no ale ten spln ... hm, ved aj mne sa vtedy horsie spi, tak mozno su z toho prdaskovia tiez taki viac nekludni, no uvidime za par dni ako sa to bude vyvijat, mozno si dukie budes moct patentovat novu teoriu o prdikoch 😀

lisounek
autor
31. říj 2008

dukie: tohle znam, ja taky udelam plno prace, kdyz treba spi v kocare a pak se az nudim..vetsinou s ni teda chodim sama..jen manza nekdy o vikendu a to je pak klidek... 😉 taky mi to neda a nemuzu jit spat, kdyz toho tolik zvladnu a pak mam dobry pocit.. 😝 😅. Jinak me paradoxne taky "radi" moje mamka, takze to ocenuju, ze tchyne s nami bydli, ale ani nemukne, toz to je super. Za to ale tak priserne sisla a je hin uplne ze vseho co Kata udela a to me teda taky toci...vzdyt to sislani proste nesnasim!!! :o)))

Uplnek zni k zamysleni... 😨

silrej
31. říj 2008

Ahojky holky, teda vy jste se tu rozkecaly! 😀 Věřím tomu, že to chce čas a všechna naše dítka budou zase v pohodě bez prdíků a bolestí bříška, jen musíme vydržet! 🙂 A přidávám se k radícím maminkám, ta moje má taky vždy "podpůrné" rady a občas se přistihnu jak už jsem nevrlá, protože přesně jak napsala Dukie, potřebuji podporu a né rady, které mi nepomáhají....ale věřím tomu, že to myslí dobře, jen víte jak... 😀 A co se týče manžílků, občas bych jim přála, aby si tu mateřskou uživaly místo nás, pak by pochopily, že to není žádná legrace a že i my potřebujeme odpočinek... 😉 S tím úplňkem je to zajímavé... 🙂

honzulka
31. říj 2008

dukie-to je možná právě ono..měla jsem ho nechat a ne dle sestry už od maličkata ho trápi 5-10 minutovým pasením.. 😠 Možná jsem mu to už právě zprotivila.. 😠 Jinak úplňku taky věřím...má dost velký vliv na hodně lidí.. 😉 ¨
a radící maminky jsou ještě v pohodě-někdy jim stačí vysvětlit,že je jiná doba a tudíž i ..blablabla...Ale do nás furt prudí manželova babka.. 😠 😠
A chlapů fakt přeju být 24 hodin samotný s prckama...a pokud můžete,dopřejte jim to... 😉 😉 Ten můj tu vět obdivu tehdy pronesl.... 😉

dukie
31. říj 2008

honzulka: No právě... já nechci říct, že to dělám správně, ale na našeho Toníčka platí, že ho položím na bříško, on zvedá hlavičku... a po čase začne fňukat... a když ho nechám být, tak přímo řvát... 😖 Takže vždycky, když začne pofňukávat, tak ho hned převrátím na zádíčka a hraju si s ním a zkusím to zase třeba v druhé polovině dne nebo až další den... nenutím ho, nemáme žádný časový interval. Někdy je to 30 vteřin, jindy i několik minut... jak se mu chce. A hodně ho chválím, jakej je šikulka, když se mu daří hlavičku zvedat a držet. 🙂