Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

raady
14. led 2010

ahoj,
ráda bych se přidala s doatem k joohana.
Také používám kalíšek a ráda bych slipovky. Díky.

halintoa
14. led 2010

Dahlia: ja mám bundlesku (bambusovú s krídelkami) iba jednu, páči sa mi na nej, že sú na nej 2 cvočky, lebo si viem regulovať šírku zapínania podľa nohavičiek, no trošku mi vadí ten kúsoček látky, čo potom trčí. Pokiaľ máš nohavice, nie je problém, v sukni ma to šteklilo na stehne. Inak je materiál veľmi príjemný, mäkký, oproti nim sú ,,tvrdé" dokonca aj IV a to je čo povedať 🙂 . Do haipa daipa by som nešla určite, použila som ich asi 3x a sú hrozne tvrdé, hoci niekto tvrdí, že časom prním zmäknú 😒.

Joohana: kúp si IV alebo bundlesky, počet podľa toho, ako často si ich chceš meniť (po koľkých hodinách). 3-4 na deň by myslím mohlo stačiť (aspoň mne to ku koncu MS stačilo).

Čo sa týka dotazov pár strán dozadu, ja som používala do tehu po celú dobu MS výhradne látkovky a veľká spokojnosť, nikdy nič nepretieklo, žiadne mykózy ani nič podobné sa o mňa neobtrelo a zápach žiaden - oproti tomu krvavá ,,bežná" igelitová vložka páchla nechutne hneď po použití. Takže ja som spokojná 🙂 a teším sa na používanie látkoviek aj počas šestonedelia.

bettyna84
14. led 2010

joohana, raady: Mám látkové slipovky- 3 haipa daipa (jsou tvrdší, ale zase nesjíždějí kdoví kam 😉 ) a 2 bavlněné bundles. Těch 5 stačí na to, abych je stihla vyprat a stihly uschnout, než je zase prostřídám. (Při použití 1 na den). Takže záleží, jak často potřebujete měnit, ale u těch pěti mám zkušenost, že to uschne.

joohana
14. led 2010

Ještě jeden dotaz-líbí se mi bambusové bundles, černé mi přijdou praktické. Ale nebudou barvit plíny ??? Budu prát s plínkama, aspoň ještě rok a kus. Nemáte zkušenost ?

emjee
14. led 2010

kolko "kridielok" je treba k tym bundles slipovkam?

bambusko
14. led 2010

ak mate niekto zaujem, predam nove bundles bambusove intimky, cierne, tie, co sa pripinaju na kridla, 3ks, napiste mi do ip 🙂

dahlia23
21. led 2010

ahojte,
ja som oprala tie čierne, vôbec nepúšťajú farbu, takže v pohode aj s tými plienkami.
juj, vytešujem sa, ž eto mám konečne všetko doma.
už som stihla aj vyprať, aj vysušiť. bundles som ešte neskúšala, ale vyzerajú dobre. a IV flanelové slipovky sú fakt super. 🙂

bettyna84
29. led 2010

Ahoj!
Nezkoušely jste si některá ušít intimky sama? Zajímalo by mě, kolik to má vrstev, jakou látku jste použily a co jste použily jako patentky? Díky.

danae
21. bře 2010

betty, já bych řekla, že šít je doma se nevyplatí, ale to asi záleží na tom, jak je kdo zručný. 🙂 Já bych na tom strávila spoustu času a nevím, jestli bych byla s výsledkem vůbec spokojená.

Mám dotaz, jak je pak perete? Já mám jedno dítko pořád na plenkách, tak si říkám je přemáchnout jednou v krátkém cyklu a pak vyprat s plenkama? Zatím jsem je prala samostatně, ale takto by to také šlo ne? A jak to děláte, když už plenky neperete? Pak s jakýmkoliv prádlem na 60? Jinak jsem moc mile překvapená.

Kdo se tady ošklíbá, že užíváme látkové vložky, tak mně přijde mnohem větší "eee" mít jednorázovou vložku v koši a pak jít s balíčkem do popelnice. To samé jako s látkovýma plenkama. Nechápu, jak někdo může v jednorázovce skladovat bobek i třeba dva nebo tři dny, než jdou do popelnice. S látkovkou bobek vyhodím do záchodu a mám jen trošku špinavou plenku v kyblíku s víkem...no ale tohle není diskuse o látkových plenkách. 🙂 S látkovýma vložkama mi to jen přijde podobné. Ty jednorázové vložky i plenky jsou fakt v popelnicích nechutné...Nám vyváží směsný odpad jen jednou za 14 dní, protože stěží naplníme čtvrtku popelnice. (Třídíme a pereme 🙂), takže fakt to tam tak dlouho mít...nechutné. To radši hned vyprat. Budu moc ráda za tipy, jak je perete.

misao
6. kvě 2010

betty, já si intimky šila sama, podle vzoru tierra verde (ty jsem si na zkoušku objednala), nemám stroj, šila jsem v ruce 😀 a šlo to docela rychle : vrchní vrstva - bavlněné plátno, spodní - fleece, patentky - normální baby patentky z galanterky 😉 nezitím nic, na intimku to stačí (tedy aspoň mě 😉 ) Plátno mám bílé - zrovna nic lepšího nebylo, příště bych radši s potiskem

ten fleece je tam proto, že tak snadno neprovlhe (nebo se taky dá použít látka s PUL zátěrem)

jo a peru s plenami, předtím s ostatním prádlem na 60

cecil
18. kvě 2010

Ahoj vespolek, narazila jsem na vaši diskusi, taky si už rok říkám (co mám kalíšek), že si koupím nějaké látkové slipovky a pořád se k tomu nemůžu dokopat...potřebovala bych si to někde "ochytat" v kamenném obchodě....

Meleri, jen jsem viděla že Ti dělal zle tampón. Mně taky. Rok jsem zvažovala kalíšek a pořád nevěděla, jestli mi nebude vadit nebo ne....ale nevadí vůbec! Není totiž suchý jako tampon. Často se v koupelně přistihnu, že se oblíkám po sprše do pyžama a hledám kalíšek....a on je už dávno na svém místě 😀 . Prostě o něm vůbec nevím. A to mám docela silnou MS. Taky co používám kalíšek, tak mi přestaly křeče v břiše, které jsem myslela, že k MS neodmyslitelně patří. Prostě je nemám. Bez kalíšku bych si už život nedovedla představit. Klidně si s ním vyjedu na hodinu a půl na jógu druhej den menstruace - to bych s vložkami vůbec neriskovala.

cecil
18. kvě 2010

Ještě mám "blbej" dotaz 😅. Ty křídélka na nich patentky - kam se to připíná???? 😕 Na kalhotky? To jsou nějaký spešl na látkový vložky?
Danae, já bych to přeletěla v ruce žlučovým mýdlem a pak to strčila k plínkám....ale praktický zkušenosit nemám. Jen když vím, jak se kolikrát ty pokaděný plíny pěkně vypraly, proč by nevypraly krev. Kor tim žlučovým mýdlem jde ta krev dobře.

emjee
18. kvě 2010

cecil na jednom kridielku je patentka, ktora sa pripne o patentku na druhom kridielku - t.j. obopne ti to nohavicky 😉

cecil
18. kvě 2010

Aháááá, dík emjee 😀 , že mě to nenapadlo.

meleri
14. čer 2010

čaute holky, už druhý měsíc jedu na látkových vložkách a super! je to jednodušší než jsem si myslela....zatím u mě vedou popolini a pak jsou fajn jedny, když tak omrkněte na www.anavy.cz jsou krásné a příjemné ale nevýhoda - strašně blbě schnou. v zimě na radiátoru to bude asi ok, ale při tomto vlhkém počasí fakt nic moc..

cecil,

super! já bych nakonec do toho kalichu i šla ale mám těch vložek fakt dost a vyhovuje mi to, ale kdybych je nekoupila určitě bych pořídila ten kalich protože mi to říkalo už víc lidí že s tamponem se to nedá porovnat...

jasekd
15. čer 2010

Ahoj,
latkovy vlozky nepouzivam, nepouzivala jsem ani klasicky vlozky. Hodlam vymenit tampony za kalisek, az to bude aktualni a zatim pouzivam latkove intimky, je to o moc prijemnejsi nez jednorazove s tou folii. Pokud jsou ty klasicke bez folie, tak jsou ale tenci a treba na sport bych volila je. Mne ze zacatku trochu vadily ty patentky, uz jsem si zvykla. Mam Tierra verde, jsou prijemne a levne, ale trochu se posouvaji, a Haipa Daipa cerne a bile, ty drzi lip, jsou o neco vetsi, ale zas drazsi a trochu tvrdsi. Celkove spokojenost. Ja si je porizovala hlavne z ekologickejch duvodu stejne jako latkove pliny pro malyho, abysme nevytvareli dalsi odpad, protoze ja intimky pouzivam porad. Jak jsou hnusne klasicke vlozky pozna clovek nejlip po porodu, ja i pak na doma kupovala ty porodnicky fosny, ktere jsou prodysne, s normalnima jsem se mohla zblaznit, ta jizva strasne bolela. Tak asi i v tomhle maj ty latkovy vlozky smysl.

meleri
15. čer 2010

jasekd,

na kalich slyším jenom chválu, prý je to stokrát lepší než tampony, měkčí, prostě pohodlnější.... já sama moc tampony nesnáším dobře, takže do kalichu jsem nešla, ale přesně jak píšeš....tuny smradlavého odpadu a ty "plastové" vložky to je celkem humus....navíc mám pocit že jsem měla asi alergii na nějaké ty chemikálie v tom bo po každých menckách jsem měla fakt problémy...

jo taky hodlám je používat na šestinedělí jednou... 🙂

poisonblu
28. čer 2010

ja pouzivam anionky, okrem toho ze maju pozitivny vplyv na zdravie, tak aj dobre saju a nepachnu..info u mna, kto by chcel vediet viac

martina46
12. zář 2010

ahojte, potrebovala by som poradit, chcem nejake latkovk ku kalichu, pre istotu, kedze mi obcas nie priamo pretekal, ale spinila som. a jednorazove su mi uz nejake nechutne a nepriedusnost mi strasne vadi.
poradte mi prosim, coje naj, na cene nezalezi,
mam predstavu:
-mali by to byt teda asi slipovky, no nie nejake extra male,
-aby sa mi neposuvali v nohavickach (s kridelkami?)
-urcite tam nechcem nic umele, hlavne nie na casti, kde to ide na telo a teda max. priedusnost.
-aby to co najrychlejsie schlo a s tym aj radu, kolko ich asi budem potrebovat, odhadujem, ze by som minula 2 denne pocas 3 dni, no to je len odhad po predch. skusenostiach.
dakujem vam 🙂

emjee
13. zář 2010

@martina46 ja mam 4 intimky MaM a 3 regularky bambusove Bundles - tie bambusky su priedusnejsie, ale v pripade nehody nic moc, ku kalichu si radsej davam slipovky MaM
pocet - zalezi od osobnych preferencii, ja pouzivam naozaj len pre strycka nahodu a s tymto poctom si v pohode vystacim

meleri
13. zář 2010

ahoj,
já mám většinu vložek Popolini a ikdyž mi zezačátku přišly krátké, tak skvěle sajou, takže ani moc dlouhé být nemusí. jsou hrozně příjemné a dobře schnou. a cenově jsou taky přijatelné. 🙂

martina46
13. zář 2010

@emjee tie MaM su menej priedusne prave kvoli neprem. vrstve? bundles drzia na mieste?

@meleri tie popolini nie su moc hrube? tiez, ako drzia na mieste, neposuvaju sa ?

meleri
13. zář 2010

martino,

mě se popolini neposouvají. zespodu se do nich vkládají takové dva polštářky. mě tam stačí jeden. nejsou úplně ploché, jsou trochu vycpané. pokud chceš vyloženě tenké tak to nebude asi ono.

emjee
13. zář 2010

@martina46 ano MaM maju aj nejaku nepriepustnu vrstvu - drzia lepsie ako tie bambusky a zistila som, ze cim dlhsia vlozka tym horsie drzi

martina46
13. zář 2010

dievcata, dakujem vam za skusenosti, mam este cas rozmyslat, tak budem 🙂

meleri
13. zář 2010

emjee,
to s tou délkou je pravda... 😖 čím delší tím horší...proto mám asi nakonec nejradši ty popolínky. v noci je to kolikrát o hubu s těma nočníma... 😅

jasekd
15. zář 2010

@martina46 Ja nakonec koupila ten kalich a nevyzkousela ho, cekame neplanovane druhe dite 😀 , takze MS jsem mela jednou, pak koupila kalich... Ale ja denne, i na spineni nebo slabounkou MS nebo treba k tamponu, pouzivam intimky Haipa Daipa. Vyhody: pevne, neposouvaji se a ja mam hlavne cerne, takze ke kalichu super, nebudou flekate... Nevyhody: jsou pomerne hrube, takove tvrdsi, ale zas drzi na miste i tvar a ja je zehlim a tim taky zmeknou. A rekla bych , ze docela nepropoustej, i kdyz nemaji umelou vrstvu. Trochu vetsi je patentek, ze zacatku mi vadil, ale ted uz nevim, ze vlozku mam. Pak mam Tierra Verde, jemnounke, mekke, hned suche, levnejsi,ale posouvaji se trochu a proto bych je ke kalisku nepouzivala.

sussanah
12. lis 2010

Ahoj, ctu tady ze mate vcelku dobre zkusenosti s popolini vlozkami, mate na mysli tyhle? http://www.mamaja.cz/pro-maminky/damske-hygieni... ? Hledam jeste i nejake slopovky pod kalisek, jde pouzit ta popolini bez saci vrstvy jako slipovka? Ma nepromokavou vrstvu? Jo a nemate zkusenost treba i s temito http://www.mamaja.cz/pro-maminky/damske-slipove... ? Jo a pouzivali jste latkove vlozky i po porodu? Staci i po porodu prani na 60 i kdyz se potom nezehli? Diky 🙂 Mam pocit, ze vybirani plinek bylo jednodussi 😅

meleri
13. lis 2010

@sussanah ahoj ano jsou to tyto. Já je ted nosím i v těhotenství protože mám silný výtok, jako slipovou vložku.
zespodu je takový otvor kde se vloží dva savé kousky látky, na silnou menstruaci, ale můžeš je vytáhnout a vznikne ti úplně plochá vložka. i když nemají ten PUL nebo igelit naspodu, tak fakt mi neprotekly. jsou příjemné a hodně rychle schnou.

tak to se ptám taky, spíš jestli na to budu mít žaludek. protože ty očistky jsou zezačátku fakt silné kafe ale myslím, že tak po dvou týdnech bych na to možná najela..prý stačí vyprat na 60, tak uvidím.
já používám látkové vložky na menstruaci a řeknu ti že mi to nevadí to přeprat a pak hodit do pračky, neštítím se toho, to už mi přijdou horší ty pokaděné plíny 😅 ale fakt ty látkové vložky jsou super, člověk si to zezačátku nemyslí, ale látka saje fakt víc než papír (co se týče vložek), kdežto papírové vložky kolikrát i protečou.

sussanah
13. lis 2010

@meleri diky, uz jsem je objednala, tak uvidim 🙂 Prave ze ja pouzivam kalisek, tak nic super saveho nepotrebuju, jen jisteni pres den a neco vic na noc. ted jsem totiz musela vzit na noc nejakou libress co mam, a rano jsem byla tak odrena, ze jsem si teda rekla, ze stacilo a budou latkove 😅 Jsi me uklidnila s tim neprotekanim, me totiz fakt prekvapilo, ze tam neni pul, trochu jsem se toho bala.