Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

sussanah
13. lis 2010

@jasekd prosim te, asi mam hloupy dotaz, ty tierra verde jsou ty s tou jednou vrstvou bavlna a druha flis, ze? Prosim te,ktera strana jde pak k telu? 😅 Ja bych teda rekla, ze bavlna a ten flis ze plni funkci jakoby nepromokave vrstvy ne? A kdyz je ten flis na kalhotkach, fakt se to potom posouva? Diky 🙂

meleri
14. lis 2010

@sussanah
teda pokud si nebudeš jistá tak tam kousek látky v té vložce můžeš nechat a fakt to neproteče.
já měla s papírovýma vložkama pořád nějaké svědění a pak mě to přešlo.

sussanah
16. lis 2010

tak uz mi prisly ty popoliny a ultra light od Tierra verde a vypadaji fakt slibne 🙂 Jenom teda porad vaham, ktera strana u tech slipovek jde na telo 😅 Poradite?

meleri
17. lis 2010

@sussanah neznám Tierra verde, ale jestli to chápu tak je tam nějaká "ochranná vrstva" nějaká trošku umělina, tak tou naspod a tou savou vrstvou ven. u popolin tou "dírkou" naspod, zapneš patentkama a dobré...🙂

sussanah
17. lis 2010

@meleri jj popolini jsem smer ven a dovnitr pochopila, ale ty tierra verde me fakt dostaly 😀 No je tam prave vrsta flis a vrstva platna, tak asi tim platnem k telu, ale zdalo se mi hrozne tvrde, uvidim po vyprani. No ale uz to vidim, ze si usiju nejake i treba v ruce podle toho vzoru slipovky 🙂 Diky

meleri
17. lis 2010

@sussanah
co vím tak jestli je tam flís tak ten patří dospodu jako že to je ta vrstva která neproteče....🙂 ale jestli je to tvrdé tak to nevím možná to fakt chce vyprat asi..
není zač!

sussanah
17. lis 2010

@meleri jj taky jsem sla ze stejne logiky, jako u plin, kdy jsou z toho nepropustne svrchni kalhotky 🙂 No a pranim to zmeklo, takze asi fakt platno k telu. Ale zas po vyprani se mi zda ta platnova trosku mensi nez ta flisova, takze se to jakoby lepe ohyba na tu druhou stranu 😒 No je to fakt nejake slozite 😀

meleri
17. lis 2010

já mám jedny vložky které jsou taky z plátna a bylo to takové tužší zase ne moc ale bylo.....tak to je divné to fakt nevím, že by se to srazilo? to by snad nemělo....
já právě taky co vím tak např pleny mají ty kalhotky flísové tak spíš tak. protože ten flís přímo na .... asi není moc příjemné...i když jsou i pleny které mají vnitřek flísový.

sussanah
17. lis 2010

@meleri tj, ze maji vnitrek flisovy, tam je to, aby bylo mimco v suchu, coz u slipovky se snad takovy proud nepredpoklada 😀 No zkousim ji tim platynkem k telu, asi to bude to spravne 🙂

meleri
17. lis 2010

@sussanah jo to je pravda! 😅 a na té vložce je ten flís takový ten hodně jemný? přinejhorším by to šlo asi i naopak, ale zase si říkám jestli by se to vsálo...
vím že je to mimo mísu, ale koupila jsem si úžasné teplé flísové pyžamo a nemůžu ho nosit páč po dvou nocích jsem chytla výtok, prostě ta kůže asi nedýchá no štve mě to protože mám jinak flís strašně ráda (mám pár mikin a i tričko).

sussanah
17. lis 2010

@meleri aha 😕 no ono to bude asi i u kazde jinak, precejen i mimca jsou nekdy na flis citliva. No ja myslim,z e to mozna zkusim i naopak, co se osvedci vic 🙂

meleri
17. lis 2010

@sussanah jo! 🙂 ale jestli to máš jen k tomu kalichu tak to bude určitě v poho tak i tak.....já ten kalich strašně chtěla ale pak jsem viděla jak to vypadá a dostala jsem strach....já nesnesu ani tampony....🙂

sussanah
17. lis 2010

@meleri no to s temi tampony, slysela jsem od dost holek, ze trebaze tampony nesnesly, tak ze kalich v pohode. On sice vypada obri, ale me teda sedi mnohem lepe nez tampony. Ty jsem teda hlavne na zacatku a na konci docela protrpela, jak nebyly nacucane, tak mi to delalo vylozene spatne 😖

meleri
17. lis 2010

@sussanah jejda no ty já fakt nesnesu, já si je občas beru v létě když chci jít k vodě a je to záhul....já mám slušnou zásobu těch látkových vložek, asi 20 a jsem fakt spokojená, jen nevím jak to půjde v šestinedělí..někdo to používá i v šestinedělí já mám trochu obavy....

sussanah
17. lis 2010

@meleri ja myslim, ze v tom pozdejsim sestinedeli to je v poho, ale priznam se, ze ty prvni dny bych do tech latkovych teda nesla, u me to byl docela zahul 😖 Ale vim o jedne, ktera rodila doma a pouzivala latkove vlozky hnedka a spokojenost.

meleri
18. lis 2010

@sussanah právě že u mě taky, nevím jestli bych to měla tady psát ale bylo to celkem nechutné, fakt představa praní tohoto sajrajtu s prominutím v rukou a pak to ještě přimíchávat k ostatnímu prádlu......no uvidím jestli to bude stejné jako minule, ale ke konci máš pravdu už to bylo ok, asi posledních 10 dní co si pamatuju....

sussanah
18. lis 2010

@meleri aha, no u me to bylo nejhorsi tak 1-2tydny a pak jsem jeste mela dalsi 3 tydny slabe krvaceni, takze ja bych to urco vyuzila minimalne na pulku sestinedeli. Tohle je myslim hooodne individualni

jasekd
18. lis 2010

@sussanah Ahoj, pisu az ted, nejak jsem tvuj dotaz prehlidla a dnes jen tak nakoukla, co tu noveho 😅 Ja teda pouzivam ty TV flisem navrch, on je takovej jemnej, je to prijemny, ze je to tak trochu umelina mi nevadi. Kdyz resite ty pliny, tak ja to beru tak, ze do plinky se davaj separacky a ja mam flis. HD. Ze je to pro ten pocit sucha, ze ten flis to propusti dal a je jakoby suchej. Asi to davam blbe, ale mne to vyhovuje. Jinak mam pocit, ze to ma byt tak, jak vy pisete, bavlnou nahoru. Mozna taky zkusim. Ja ty latkovy slipky pouzivam jen mimo menses na vytok, slipovky nosim denne. Ke kalisku planuju ty cerne HD, TV jsou podle me k tomu nespolehlive. Ja flis. svrchnaky prakticky nepouzivala, provlhaly, takze ja ho jako nepropustnou vrstvu neberu, spis jako neco, co odvede vlhkost dal. Takze to delam asi blbe, ale vyhovuje mi to. Jinak obe znacky zehlim, HD z obou stran, aby zmekly i kvuli desinfekci, TV po te bavlnene strane a hodne pary, a peru je s plinkama na 60, stejne tak bile HD, a cerne HD na 40 s cernym pradlem.
@meleri S tim flisem u tebe to bude asi jako u deti, nektery mimina taky flis nesnasej a my ho normalne pouzivame a pohoda. A u me taky v pohode.

sussanah
18. lis 2010

@jasekd diky za odpoved 🙂 No uvidim, jak prijde ms, jak se to osvedci s kaliskem. Vcera jsem tu TV vyzkousel a vubec se mi neposouvala, tak uvidime

meleri
18. lis 2010

holky jo ten fleece je super věc, máme teda jednu plínku takovou a malému vůbec nevadí, kdybych to tušila tak koupím asi víc toho než bavlny protože ta bavlna tak nesaje....

s tím flísem, mám smůlu no, co ted s tím pyžamem že.. 😅

jinak ty vložky co máte vy jsou možná oboustranné kdo ví, nakonec to každému vyhovuje jinak..

já slyšela že prý po cís. řezu člověk krvácí víc jestli je to pravda nebo blbost nevím já rodila takto, tak doufám že třeba podruhé to bude slabší....

já jsem asi nejspokojenější s těma popolinkama a pak mi našila jedna paní látkové vložky a ty jsou taky super, k tomu jsem zakoupila jednu noční z nějakého egyptského plátna ale ta mi bohužel protéká :(. tak nevím zda to plátno není třeba nechat nějak nasáknout ve vodě předem aby to líp salo, já s plátnem nemám moc zkušenosti..

sussanah
21. lis 2010

Tak jsem z tech slipovych vlozek taaaak nadsena, ze jsem si zkusila usit v ruce sama a super, drzi jeste lepe nez Tierra verde 😎 A po odzkouseni teda za sebe rozhodne platno/bavlna k telu, flis od tela 😉

sussanah
10. pro 2010

Nechapu, proc mi nikdo predtim nerekl, jak uzasne pohodlne latkove vlozky jsou, jsem unesena 😵

meleri
28. pro 2010

@sussanah já bych ti to klidně vnutila hned ale věřila bys mi to! 😀 jo jsou super že? já je ted používám i v těhotenství na problémy s výtokem a fakt se to nedá srovnat.....uvidím jak v šestinedělí jestli to půjde, ale rozhodně s papírovýma už jsem taky skončila....

pifina
28. pro 2010

@sussanah uz som sa dostala k sitiu a aj k testovaniu 😅 parada 😵 nakoniec som to obkreslila podla klasickej vlozky s kridelkami 😀

pifina
28. pro 2010

este spodok 😅

meleri
29. pro 2010

@pifina jeje ty jsou krásné ty květinkované! at dobře slouží!

pifina
29. pro 2010

@meleri dakujem, su prijemne 😅

jonka2
29. pro 2010

používala som látkové vložky http://www.bionatural.sk/latkove-vlozky-2vrstvo... ale teraz používam menštruačný pohárik lady cup http://www.bionatural.sk/ekodrogeria-menstruacn...

myshellka
30. pro 2010

jak dlouho vám vydrží látkové vložky - myslím, jestli se netrhají a tak při praní

meleri
31. pro 2010

no já doufám že vydrží do přechodu! 😀