Poraďte hezké neobvyklé jméno na chlapečka nebo holčičku

hanulka91
26. únor 2016

Ahoj, potřebovala bych trošku poradit. Mám termín porodu 5.9 a zatím nevíme jestli budeme mít holčičku nebo chlapečka. Ale ... už řešíme jména. Chceme být připraveni. Náš první syn se jmenuje Maxíček (Max) a na druhé miminko by jsme chtěli zase nějaké takové jméno jako je Oliver, Jáchym, Sebastian, Bruno a na holčičku Eli, Nelly, Emily ...
Jaká jména jste dali svým dětem vy?

bibinka2208
26. únor 2016

Chlapecek Barnabas a my cekame holcicku a budeme ji davat jmeno Bibiana 🙂

biscuitka
26. únor 2016

@pampeliska1 Dorotka a Editka, to je krásný 🙂.

marcicek84
26. únor 2016

@bibinka2208 - Tohle jméno jsem snad v životě neslyšela, to už spíš znám Vivian, než Bibianu...

bubbligum
26. únor 2016

Bibiana je třeba na Slovensku poměrně běžné...

class
26. únor 2016

My máme Lucase,Dominika a Mathiase a kamarádka má Samanthu a Cristofera krásných neobvyklých jmen je spousta 🙂

biscuitka
26. únor 2016

@class To ano, ale když se člověk musí shodnout v páru. U nás se nikdy na klukovi nedohodneme.

17mirka
26. únor 2016

Kamarádka má dceru Henrietu taky neobvyklé a docela hezké říkají jí Heňa 😀

olivie14
26. únor 2016

Charlotta, Kilián, Marcus

martinas91
26. únor 2016

Přijde mi,ze sice chce každý neobvyklý jméno,ale neuvědomují si,ze ty jmena začínají být běžný a naopak neobvyklý se stávají ta jména,co se dávaly dřív..například kdo z vás zná ve vašem okolí holčičku,která by se jmenovala stejně jako ja-Martina?ka teda asi tak jedinou a te je uz tak 13let! Přitom na tom jménu nevidím nic špatného a klidně bych ho holčičce dala a věřím,ze bychom byli jedini(takže vyjimecni😀)mrzí me,ze se teď dávají takový jména,o kterých ani nevím,ze existují.přitom je tolik krásných jmen,které uz se nedávají a tím pádem jsou výjimečný a neobvyklý 😉

janesafari
26. únor 2016

@martinas91 máš pravdu...i já hledám jméno co je neobvyklé...A přitom nevim o nikom,kdo by teď dával jmeno Jana...Sice sme v rodině samá Jana,ale to 28 a vice let...V dnešní době tak to jméno nejde ?V dnešní době taky hodně neobvyklé...

hanulka91
autor
26. únor 2016

@lucca13 termín máme na 5.9 a zatím všechna jména co se nám líbí jsou v horizontu měsíce od narození. A to nechceme, aby mělo všechno naráz ☹

olasek
26. únor 2016

My máme Michala a Lukáše ( byla jsem překvapená, že ve školce je to jediný Michal!). Švagrová má děti s krátkými jmény: Dan, Tom a Ela, přípravené měla i jméno Ada. Z těch zajímavějších jmen, které jsou kolem nás je Felix, Zoe, Tobiáš, Tanita, Hubert , Nicol, neteř je Tina. Ostatní taková hezká česká klasika....

vrtule333
26. únor 2016

Mateo /Nelly,Noemi,Nathalie,Ella

anezkanovakova
26. únor 2016

my máme Matouše a pro holčičku jsme meli vybranouu Sandru a tedkom máme pro mimíska Florián ... 😉 asi tak

lenuardos
26. únor 2016

Zalistovala bych v kalendáři. Tam najdeš mraky neobvyklých jmen a ani nemusíš chodit na matriky 😆. Např. Božena, Marta, Věra, Ludmila, .... A klučičí : Josef, Miloslav, Vladimír, Odřich,... Atd.

mrskato
26. únor 2016

My mame doma Zuzanku, dalsi by se mi libila Johanka nebo treba Zoe,ale to mi u manzela neprojde,takze to vidim na Kacenku.Na kluka by chtel manzel Bořka,ale to k nasemu skopcackymu prijmeni absolutne nejde,takze mozna Antonin nebo jsem vyse cetla Richard,to je moc hezke🙂

biscuitka
26. únor 2016

@hanulka91 A nebo, když máte toho krátkého Maxe, tak co na holčičku Aňa, tu mají známí a slaví na Anastázii, svátek má 15.4. Ono i Anastázie je krásné jméno. Kluk třeba David 30.12..

pampeliska1
26. únor 2016

@biscuitka díky, lidem se to docela plete 😀
Viléma jsme měli na kluka, je to fakt krásné jméno.. Pamatuju si, jak se mě PA v porodnici ptala, jestli to myslíme vážně 🤐 😅

petronelka20
26. únor 2016

Dcera se jmenuje Iveta Elisabeth a syn Martin Sebastian. Jinak se mi pro holčičku strašně líbí Meredith nebo Annabell.

kejt29
26. únor 2016

My mame Bereniku, klucici se mi libi Eliáš, Albert...

biscuitka
26. únor 2016

@pampeliska1 Jména se pletou tak jako tak, občas i se zvířecími miláčky 😀. Mě se líbí dát holčičce klidně i jen Dora, ač většinou fandím delším jménům. 🙂

michaela110
26. únor 2016

V Českých Budějovicích se nedávno narodila Análka.
Neobvyklé určitě, ale jestli jednou rodičům poděkuje, nevím... 😀

petronelka20
26. únor 2016

@milena_v Tak my máme také typicky český příjmení, ale nevidím nic špatného nad tím, že k němu máme i "netypický" jméno. Nemáme to kvůli výstřednosti, ale proto, že se nám to líbí. Já zase nechápu vlnu odporu k tomu, že když je někdo Novák, Novotný...musí se jmenovat Josef, Jan, Karel.... Myslím si, že je na každém, jaké jméno zvolí, zda zvolí jedno nebo dvě jména, zda české (i když ruku na srdce, opravdu českých jmen tolik není, hodně jich je převzatých, jen zdomácnělých) nebo zahraniční, u nás si taky ťukali nejdřív na čelo, že dáváme dětem dvě jména, ale měli jsme pro to důvod.

michaela_2
26. únor 2016

My máme Adrianu - což není tak obvyklé v ČR 🙂. Manželův kamarád má Hermínu a na cvičení s námi chodí Jasmína. Do školky, chodí s dcerou Justýna.
Další, z mého pohledu neobvyklá jména: Leontýna, Patricie, Julie, Teodora.
A na chlapečky například: Oskar, Alan, Nathanael, Leonard, Rafael........

kajovaevicka
26. únor 2016

Olivie (Oli, Olíček, Olivka, Olivinka, ona sama si říká Ojifka nebo Olijanka 😀), Miriam (Míňa, Mínka, Mirinka, Mínuška) 🙂

knoflice
26. únor 2016

Já volím jména česká na ústupu 🙂 ... Moje maminka s babičkou jsou Vlastičky ... neznám ve svém okolí nikoho, tohoto jména... A maminka mého manžela je Jiřinka...těch sem sice už pár potkala, ale určitě ne malé holčičky...
Při výběru by mohli pomoct tyhle stránky:
http://www.nasejmena.cz/nj/jmena-deti.php

schotja
26. únor 2016

@yelowangel Proboha chudák holka ☹ ☹ ☹ ☹ Snad jí budou říkat jenom Any..

ninive211
26. únor 2016

@olivie14 Mě teda vyloženě rozesmálo jméno KIlián, to je snad z nějaké pohádky, ne? 😀

jamia
26. únor 2016

Miriam je koukam v kurzu, a to mi v porodnici říkali, že je to dost neobvyklé 🙂 každopádně když jsem ted rodila Marlenku, říkal mi pediatr na šestinedělí, že se jim zrovna sešla Maya, Mia, Melissa a Marlen 🙂

ninive211
26. únor 2016

@jamia V den, kdy jsem já rodila, se zase v naší porodnici narodily dvě Emy, Elena (naše) a Ester 🙂 A ještě určitě nějaké další děti, jen toto vím od staniční na šestinedělí, že mi to říkala jako zajímavost, holky na E (jedna Emička a Esterka se narodila ženským, co se mnou ležely na JIP po císaři)🙂 A tři jsme měly příjmení na K.