Poraďte hezké neobvyklé jméno na chlapečka nebo holčičku

hanulka91
26. únor 2016

Ahoj, potřebovala bych trošku poradit. Mám termín porodu 5.9 a zatím nevíme jestli budeme mít holčičku nebo chlapečka. Ale ... už řešíme jména. Chceme být připraveni. Náš první syn se jmenuje Maxíček (Max) a na druhé miminko by jsme chtěli zase nějaké takové jméno jako je Oliver, Jáchym, Sebastian, Bruno a na holčičku Eli, Nelly, Emily ...
Jaká jména jste dali svým dětem vy?

semisovamys
26. únor 2016

Náš první se jmenuje Michael, a nyní čekáme druhatko,buďto Max ( Maxmilián) nebo holčička Miriam 🙂 mne by se líbila i Laura.... Ale různých Ellinek a Nellinek mi připadá že je hodně.

nininka23
26. únor 2016

My máme Violku, chtěla jsem něco ne moc používaného, ale zároveň známého (moc se nám líbila Timea, ale to mi znechutil tchán). Chlapečka jsme chtěli Alberta, toho nám pro změnu znechutila moje máma, tak jsme dali Daniela. Pokud budeme mít třetí, nikomu z rodiny neprozradíme ani jméno, ani pohlaví. Jinak kamarádka má Huga, mně se líbi i Kvido.

modrazebra
26. únor 2016

My máme chlapečka Richarda a každý mu to jméno moc chválí 🙂

hanulka91
autor
26. únor 2016

Laura je taky moc hezké, tu si tam zařadím taky 🙂 a přesně jak říkáte, nikomu jméno taky říkat nebudeme každý to jen kritizuje a uráží. A pohlaví, si nejspíš nenecháme ani říci my 😀 obávám se, že to nevydržím, ale manžel si přeje překvapení.

barumat
26. únor 2016

Mně se neobvyklá jména nelíbí, ale prosím, zde jsou (dle mého názoru neobvyklá) jména, která dali kamarádi: Kvido, Bruno, Viktorie, Tamara, Barnabáš, Eduard, Anežka, Oskar, Valerie, Tea (možná Thea, nejsem si jistá), Jeremiáš, Maja, Nina. Jak nad tím tak přemýšlím, tak spíš dneska nikdo nedává normální jména 😀

sara84
26. únor 2016

Me se libi Timoty a Miriam 🙂

ssandy
26. únor 2016

U kluka jsme meli jasno, shodli jsme se na Bořkovi.S holkou jsme vybirali dlouho, padaly varianty jako Edita, Elza, Eleonora, Vesna, Lada, Milana a nakonec zvitezilo kratke jmeno slovanskeho puvodu, ktere ma u nas sotva 60 lidi.Psat ho ale nechci verejne, aby jich za chvili nebylo jak Emicek a Elinek.

marcicek84
26. únor 2016

@hanulka91 - no k tomu MAXOVI mi jde celkem Oliver, sebastian je taky fajn, ostatní bych asi nedala, znala jsem Jáchma a osobně tím jménem dost trpěl a BRUNA máme v rodině a taky tím celkem trpí...
TA jména pro holčičku, jsou celkem provařená, možná ta EMILY nejmín, osobněš my dali dceři jméno Anetka, pěkná mi přijde i Natálka, Kristýnka či Leontýnka, pro kluka máme připraveno jméno Daniel

hani1234
26. únor 2016

Ahoj, my třeba budeme mít Evelínku 🙂

marcicek84
26. únor 2016

@ssandy - no ty s tím teda naděláš, myslím, že když jich má jen 60 lidí, těžko z toho bude trhák měsíce, že ho všichni hned začnou dávat 😀 😀 😀

jhhd
26. únor 2016

My máme Jarušku (Jaroslava) po mně. V roce 2013, kdy se narodila, se narodilo pouze 31 holčiček tohoto jména, takže z tohoto pohledu je to jistě jméno neobvyklé. Syn se jmenuje Matěj a to je tuctovka, ale naše. 😉

arakad21
26. únor 2016

@hanulka91 tohle je hrozně subjektivní. každý má jiný vkus a i jiná jména v okolí - kolem nás je třeba hodně Adélek, Elišek, Ell, Nel apod., klučičích zas hodně Matějů, Matyášů, Filipů - takže i proto jsme třeba tato jména vyloučili- A podle mě je dobré, aby jméno aspoň troch korespondovalo s příjmením - některé kombinace jsou fakt hrůza - ale zase - je to subjektivní - mně to přijde hrůza rodičům se to líbí

barumat
26. únor 2016

Jinak když se nad tím zamyslím, tak z pozice toho, že nejvíc neobvyklá začínají být poslední dobou jména úplně obyčejná (rozuměj ani Timoty, ani Timea, ale ani Marie, Růžena nebo Rozálie), dáme vlastně taky "neobvyklá" jména. Holčička bude Pavla (na rozdíl od Viktorek, které máme v práci tři a obecně o ně člověk skoro zakopává, jsem dítě - Pavlu nepotkala už asi dvacet let) a kluk bude Jiří 😎

hani1234
26. únor 2016

Pro kluka se mi líbí treba Florián

arakad21
26. únor 2016

@barumat moc pěkná jména plně souhlasím, že dříve neobvyklá jména jsou teď běžná a naopak

pkolin
26. únor 2016

První syn se jmenuje Šimon Petr a druhý Jáchym Pavel. Holčička měla být Viktorie Marta😉

nikush150
26. únor 2016

Mně se moc líbí Oliver, ale vůbec nám nesedí k příjmení, pro mě je favorit Eliáš přítel by chtěl Tadeáše ale přijde mi, že teď jich máme v okolí nějak moc. A u holčičích se mi strašně líbí Agáta a Stela 🙂

juliemichal
26. únor 2016

máme doma Michala a Davida.jinak se snažíme o třetí a kdyby to byl chlapeček tak chceme buď Samuela anebo Sebastiána a kdyby to byla holčička tak chceme Anitu anebo Melanii.já jsem chtěla Annu Marii,ale to se manželovi nelíbilo a manžel chtěl Julii a to se zase mi nelíbilo 🙂

barumat
26. únor 2016

@arakad21 Díky 🙂

byra
26. únor 2016

Ve svém okolí máme:
Kluci: Max, Felix, Bartoloměj, Hubert, Mikuláš, Timon, Damián
Holky: Anabelle, Ellie, Amálie, Anděla, Josefína, Aurelie

jerrysskating
26. únor 2016

Já mám Hanu, Daniela a Andělu.

maxinkaa
26. únor 2016

My máme Julinku a široko dalek žádnou neznám 😉

svetlus_pepca
26. únor 2016

Maxmilián 😀 To jsem ti pomohla, viď?? 😀

lv
26. únor 2016

vkládám svůj článek s tipy, je jich moc, tak to mám sepsané 😀

terry1512
26. únor 2016

Taky máme doma julinku,v okolí nikdo nemá.A teď pro druhátko buď Adina nebo Beátka, pro kluka si manžel přeje Richard.

evulinka27
26. únor 2016

Já mám u kluka tyhle favority:
Eduard, Benjamín, Timotej, Oliver (ale nemůžu kvůli příjmení - začíná nám na R), Mikuláš, Richard (manžel nechce, že to bude změkčelý Rííííííša 😀) a domácího Kubu 🙂
U holčičky jsme už na posledních třech, které jsou prozměnu hezky české a to Anička, Adélka a Anetka.
Jinak v okolí je:
Liana, Viktorie, Valerie, Julie
Fabián, Oskar, Albert, Damián, Alex, Kristián

barumat
26. únor 2016

@evulinka27 U Timoteje, nebojíte se toho srovnávání se značkou šamponů?

maxinkaa
26. únor 2016

My se rozhodneme mezi jmény Ella a Viktorie, jdou nám i hezky k příjmení na T.

nurmisur
26. únor 2016

Kolegyně má čerstvě Huga a je to super, malému to jméno děsně sedí🙂