Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

sisstin
9. říj 2008

schnek: já mám spíš negativní zkušenost se sestrama...ale jak píše apon, je to spíš o tom, že narazíš třeba na špatnou směnu, nebo je ten doktor unavenej..je to taky jen člověk, což ho samozřejmě neomlouvá.. 😉 ale prostě ne každej je takovej... 😉 ale věřim, že ty takovou špatnou zkušenost máš..a chápu, proč nechceš už rodit v porodce 😉

berynka
9. říj 2008

Schnek, chápu, že je to hodně o zkušenostech, ale taky o systému... když budu uvažovat, že porod doma bude něco tak běžného jako třeba tatínek u porodu, zase se vyskytnou problémy, kdy si řada maminek bude myslet, že jejich PA se nezachovala, tak jak měla, netvářila se dost mile, nebo se nepřistupovala dost odborně. Prostě se jim bude vyčítat to, na co se poukazuje teď u porodníků.
A co situace, kdy se porod doma zkomplikuje? Měly by být varianty, kdy situaci řesit na místě a kdy už jet do porodnice. Zase by to znamenalo u každého porodu doma zajistit odpovídající zázemí...
Tím vším chci jen napsat, že si myslím, že v současné době a ani zatím v budoucnosti tohle u nás není reálné.

kristi
9. říj 2008

hm hm. tezko neco poradit, no. Schneku a tedka teda budes rodit doma?

cumacek
9. říj 2008

Včera jsem taky skoukla kousek debaty. Přišlo mi, že PA pouze omýlaly názory někoho jiného, výzkumy a oháněly se pořád nějakou brožurkou.Můj názor na porod doma tedy nezměnily.Doma bych nerodila nikdy.
Já rodila pouze s PA(lékař mě ani jednou neviděl) a díky této PA jsem o dítě málem přišla.Nebýt včasné pomoci primáře, neměla bbych zdravé a hlavně živé dítě.
Ale pokud si někdo troufne rodit doma, je to jeho názor a nevymlouvám mu ho.

kristi
9. říj 2008

cumacku: ty jo, taky hustej zazitek teda. Doufam,ze je vse v poradku? 🙂

cumacek
9. říj 2008

Kristi, naštěstí jo. 😉
Podle mého, se každý porod může změnit v minutě na porod, při kterém lékař potřeba je.Proto bybch si doma rodit netroufla.
Ale na druhou stranu znám bbabu, která rodila 2krát doma, pouze s PA ( z Ruska 😀 ), ve své vaně a všechno dopadlo na 1*.
prostě každý porod je jiný

schnek
9. říj 2008

vidíte, je to všechno o zkušenosti, vy jste měly dobrou a já zlou. Vy byste tam šly z nějakých důvodů a já mám zase důvody pro porod doma. Nepovažuju svoje požadavky za přehnané, co proběhlo, změnit se nedá a je to pro mě poučení. Každá na to máme svůj názor. Nechápu argumet porod doma jako běžná záležitost, vždyť vy byste rodily v nemocnici a co je vám tím pádem do porodu někoho druhého? ono klasické české - co mají sousedí dneska za oběd?... Jen ta skupina žen, která chce rodit přirozeně, věří svému tělu a sama sobě, že to dokáže, se snaží prosadit si svoje požadavky na svobodnou volbu. A to takovou, která je jinde ve světě běžná. Tahle debata se momentálně rozběhla jiným směrem, než jaké je původní téma. Takže já sama za sebe jsem pro, ať si každý porodí, kde uzná za vhodné a jak mu to jeho stav umožní a tedy jsem za právo rozumné svobodné volby 😉

sisstin
9. říj 2008

jo, a taky je to o přístupu obou stran..pro mě bylo normální poděkovat za každou krávovinu-např. vynesení koše uklízečkou 😉 ale některý matky byly fakt arogantní, přemíru chytré a myslely, že se kolem nich b ude točit celej personál 😕

aponchie
9. říj 2008

presne tak siss..ja jsem pohladila tu porodni asistentku a rekla ji,ze se moc bojim a ja nevim co a pristup se zrazu zmenil ani nevim jak

cumacek
9. říj 2008

Přesně jak píše sisstin.Já jsem zdravotní sestra a to, co si k tobě kolikrát pacoši dovolí, nestačíš zírat. 😠 Já samozřejmě chápu, že jim není dobře, proto jsou taky v nemocnici, ale určitá pravidla slušnosti by se dodržovat měla. 😉

kristi
9. říj 2008

siss, i ja jsem pokorny pacient, ani jsem nechtela prevlikat povleceni 🙂 a kdyz vedle me lezela arogantni cinanka s malym cinankem a cinan tam chodil i v nenavstevnich hodinach, prinesl ji varnou konvici a varil ji tam polivky, tak jsem cumela jak pero z gauce 😀 😀

schneku: ne, ja myslim,ze diskuze je v pohode. Mne zajima, proc jsi se tak rozhodla a jaky konkretni neg. zazitek jsi mela a dekuju, ze jsi se snazila vysvetlit. Vsak rikam, ze v tvem pripade opravdu chapu

nensy
9. říj 2008

jako k lepšímu nebo horšímu apííí

aponchie
9. říj 2008

k lepsimu ono kdyz totiz na neurvale chovani druheho pouzijes dobre chovani razem se zmeni v to dobre

nensy
9. říj 2008

tak to je dobrý

haluskacz
9. říj 2008

ono kdyby slo o takovy kravoviny jako povleceni, tak vcelku pohoda, ze jo, ale rozhodne nikdy nebudu v porodnici "pokorny pacient", kdyz mi budou proti me vuli brat dite, aniz by to bylo nutne, koupat ho v chemickych sajrajtech a dirigovat me, v jakych casovych intervalech a v jaky poloze mam kojit. Vzdycky se najde nejaka ta sestra, co snedla vsechnu moudrost, a buzeruje matky, jak to, ze kojej casto a v sede jak cikanky v parku (interpretuju doslova), ze prece nechtej dite rozmazlit, tak co ho maj u sebe v posteli, a vubec, je to nehygienicke.

sisstin
9. říj 2008

haluska: no..mně třeba tohle přijde normální a neřešim to, též koupu v "chemických sajrajtech"..Sebamed 😉 nechci s ním spát v posteli...kor, když jsem měla očistky 😉 ono vás alternativních je furt mín, než nás "normálních"..schválně dáno v uvozovkách 😉

kristi
9. říj 2008

ty jo, tak to na me si nedovolili,prinesli malou na kojeni, a nechala jsem si ji u sebe v posteli, jen me upozornila, aby nespadla,ale jinak nic. Kdy a jak kojim jim bylo jedno, snazili se moc a moc abycch se vubec rozkojila atd. hele, to je fakt o lidech, ja jako clovek jsem svym zpusobem v tomhle nenarocna,pro vas by to treba bylo malo nebo naopak hodne pece, ja nevim. Kazda jsme jina a kazda to citime jinak, je zbytecny se o tom bavit,no.

sisstin
9. říj 2008

kristi: přesně..pro někoho je to málo, pro někoho zas moc..fakt je to o povaze především 😉 já nechápu lidi, co dávaj děckám makrobiotickou stravu, kojej do tří let..maj je v posteli..a ony zas nedokážou pochopit, že je v posteli nemáme záměrně, nechceme je rozmazlit atd. 😉

zanetka82
9. říj 2008

haluska....jestli se smím zeptat. Co ti řekli k tomu že tí berou dítě? Jako kde ti jí braly 😕

zanetka82
9. říj 2008

Co ti k tomu řekly, Braly je na vyšetření?

mimco
9. říj 2008

Můj názor.
Sledovala jsem celou debatu a dost dobře jsem se pobavila. Hlavně ty dvě domácí rodičky byly super, to myslím ironicky. Přišlo mi, že omílaly dokola, něco, co jim někdo nakukal a ta v levo se nebyla schpná vyjádřit k tématu a odpovědět srozumitelně na položenou otázku. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ty dvě osoby byly naprosto stupidní, bez názorů a bez argumentů. Nechápu, jak někdo může vystavit své dítě takovému riziku jako je porod doma.
Toť můj názor.

haluskacz
9. říj 2008

sisstin, jiste, ale to prece neznamena, ze se personal v porodnici bude chovat jak hovada. Tobe taky nikdo nenarizuje, ze mas mit dite v posteli a nosit ho. Jakkoli je mozna tvuj pohled na vec vetsinovy, neznamena to, ze automaticky je treba ty, co to chteji jinak, buzerovat. Sestra v porodnici vi vetsinou o vychove prd a papouskuje neco, cemu sama poradne nerozumi. Ja mela tyhle nazory taky, dokud jsem nemela deti, takze chapu.

sisstin
9. říj 2008

haluska: jak bych to napsala...zatim je prostě AP přístup tady v ČR nerozvinut...a je prostě jakasi standartní zavedená péče..a ty sestry to musí dodržovat..já neříkám, že většinový či právě AP přístup je jediný správný, prostě každýmu vyhovuje něco jinýho...ale holt u nás se prostě jede podle zadaného systému, je to těch sester práce..maj to tak přikazaný a nějaký alternativnosti prostě povolit ani nemůžou 😉 .....a rozhodně nevychovávám své dítě tak, jak to dělám proto, že to tak dělá většina..ale mně prostě to AP nesedlo a nikdy sedět nebude..i jsem si o tom dost přečetla, je to zajímavý...vy věříte tomu, že to funguje...já zas znám pár AP matek osobně..a ty děcka podle mě prostě pak exoti jsou...a smějou se jim i ve škole.... 😕 protože jsou prostě jiné než ostatní..takže já nejsem přesvědčená, že v našich podmínkách je to dobré 😉 třeba v těch severních zemích je to zas o něčem jiném 😉

sisstin
9. říj 2008

halus: tam mělo být: v našich podmínkch není dobré 😉

haluskacz
9. říj 2008

zanetko, klasicky, po porodu "abych si odpocinula". Totalni hovadina. Veskery moje namitky byly mluveni do zdi. A kdyz jsem za nima prisla, ze chci dite mit u sebe, tak me odbyli, ze mi ho za chvili privezou. Privezli mi ho az po nekolika hodinach a nekolikate urgenci a s dudlikem. Fakt na palici. Neco jinyho bylo, kdyz jsem mela dite pod lampou (pouze to treti), tehdy ho ovsem zase pres moje namitky koupali v samponu. Bylo to v Podoli.

sisstin
9. říj 2008

halus: to první bylo správně..už jsem z toho debil 😅

sisstin
9. říj 2008

halus: tak já si teda odpočinou fakt potřebovala..pro mě to kravina nebyla..byla jsem úplně vyřízená..nespala jsem dva dny..a poslední, co bych chtěla bylo, dostat narozený dítě 😕

misicka455
9. říj 2008

Ahojky tak i já jsem včera sledovala debatu na čt1 o domacích porodech a taky jsem se pěkně bavila. Ńemohu bohužel říct za sebe jaké mám zkušenosti z nemocnic jelikož jsem ještě nerodila, ale po včerejší debatě vím jedno vždy rodit v nenmocnici, nikdy porod doma. _Ty dvě matky co tam byly, jejda co to bylo za hrůzy a ty jejich názory 😲 Chápu, že pokaždé v nemocnicích se nesetkáte s ochotou, ale co bych pro své ditě neudělala hlavně, že bude mít peči jakou si zaslouží 🙂

haluskacz
9. říj 2008

siss, asi taky zalezi na mire ty "alternativnosti", ze jo. K praci tech sester - kdyby dodrzovaly nejaky jasny pokyny, nebude kazda mlit neco jinyho. Ale ony se v tom ani navzajem neshodnou 😉 Jedna mi dokonce falsovala casy kojeni, aby to bylo presne po trech hodinach 😀 Jina zase hlasala, ze po dvou hodinach je to jeste dobry.

zanetka82
9. říj 2008

halus... souhlasím se sistin. Po dlouhém porodu. si ani neumím představit že bych ho měla mít u sebe. Jen co odešel domů manžel se vyspat tak my Petříka vzaly na novorozenecké (ale zeptaly se mě). Kubíka sem si už nechala u sebe to už byla pohoda.