Posedlost úklidem?

car_olina
11. říj 2015

Zdravím, ráda bych otevřela diskuzi na téma "dokonalý úklid" s nadějí, že se najde někdo s podobnými názory. Ráda uklízím. Myslím si, že když vidím u nás doma "nepořádek", pro mnohé to znamená "uklizeno". Přiznám se, NECHÁPU, že to ostatní nevidí, nicméně tím nikoho neobtěžuju a se svojí úchylkou se bavím jen já. 🙂
Utřený prach a čistá zem je samozřejmost, ale přípravky v kuchyni? V koupelně? Utěrky v šuplíku? Oblečení ve skříni? Jídlo v lednici? Botník? VŠECHNO MUSÍ MÍT SYSTÉM! :D
Nejsem bláznivá, mám synka a taky se nezbláznim, když jdeme ven a doma je bordel - i když mě to štve. Synovi se věnuji na 100%, a úklid musi stranou, ale je to ve me. 🙂)
Máte to někdo podobně? Milujete úklid a ten pocit všeho srovnaného? 🙂

daisymaminka
21. čer 2019

@car_olina Někdo existuje se stejnou "uchylkou" jako mám já? 🙂 Uuufff. No než jsme měli dítě, tak než jsem šla spát, musela jsem porovnat i potahy na pohovce v obýváku, jinak bych asi neusnula.
Jak tu píšou i jiné maminky, vše má své místo, svůj systém. Boty v šatně v krabicích, které mám popsané, prodalo v šuplíkách poskládané, kosmetika v koupelně taky. Ale co máme dítě, tak už to bohužel nejde tak jak bych si představovala, neb s ní chodím spát do ložnice dřív než manžel, který ještě kouká na TV, takže potahy rovnám až ráno. Zvykla jsem si. A sterilně čisto u nás samozřejmě taky není, opravdu nevytiram a neuklizim denně, ale vše musí mít své místo. Nesnesu manželovy nahazene oblečení přes zábradlí, spoustu špinavého nádobí na lince a ve drezu... S dítětem je to holt už jiný.

kuliseks
21. čer 2019

Ano,takovou uchylku ma muj jinak dokonaly manzel ☹ pro nej nebude u nas doma nikdy dost uklizeno.. ja jsem na uklid jeste uplny opak jeho, takze v tomhle jsou snad nase jedine hadky.. ☹ ja bych se rada ridila heslem.. uklizej, abys zil a nezij, abys uklizel.. ale pro mou polovicku to neplati 🙄