Potrat v říjnu 2014

irisie
4. lis 2014

Kolik nas je? Pojdme se podporit 🙂

irisie
autor
26. lis 2014

@lejla29 me se spatne zavinovala deloha, doktorka mi pichla hormony a za tyden to bylo ok. Do prvni ms jsem nespinila, ale ted me poboliva bricho a mam takovy divny vytok, tak nevim co z toho bude ci nebude☹ snad to bude ok.

zukanak
26. lis 2014

@lejla29 já jsem teda nemusela na revizi, ale je normální, že se tělo čistí....já když potratila, tak jsem špinila čtrnáct dnů a většinou to byla hnědá krev a taky mě bolelo břicho a vaječníky...pokud nebudeš mít nějaké velké bolesti nebo nezačneš krvácet, tak buď v klidu, do pátku vydrž. Udělej si meduňkový čaj a odpočívej 😉 Tvoje příznaky nejsou nic nestandartního.

lejla29
26. lis 2014

@irisie @zukanak děkuji holky, jsem jen trochu nervózní, jestli mi to v té nemocnici nezpackali. Nechtěla bych na to jít znova ani za boha.

irisie
autor
26. lis 2014

@lejla29 bude to dobre! Drzim pesti! Uz se tesim az sem budu davat test s dvema carkama....snad to nebude dlouho trvat.

irisie
autor
26. lis 2014

😉

hanka.knizkova
26. lis 2014

@zukanak přeji hodně štěstí 😉

@lejla29 já byla včera na kontrole a doktorka mi řekla že jsem špatně vyčištěná,mám zvětšenou dělohu a plnou sraženin,dostala jsem injekci na stažení dělohy a atb..za týden jdu na kontrolu tak doufám že to pomůže i když zatim se nic neděje.. 😒 mě pořád bolí břicho jak při hodně silné MS ale to je vše..pokud špiníš tak se ještě čistíš a ta bolest by měla být ke stažení tý dělohy né?

irisie
autor
27. lis 2014

Tak devcata dneska se mi zdalo o rybniku. Kouknu do snare a znamena to tehotenstvi 😀 no tak snad to v lednu dopadne 😀

hanka.knizkova
27. lis 2014

@irisie tak super 😉 já jdu zítra ke kartářce tak jsme zvědavá co mi řekne 😅

irisie
autor
27. lis 2014

Tak pak dej vedet!

kordul
27. lis 2014

Tak holky ja si dnes dělala svůj prvni "ovu" test v životě a hle! Takže? ;) manžel se dnes vrací po 4 dnech z Kaprunu... Takže podmínky nejspíš ideální..;) hihi

kordul
27. lis 2014

Ja to sem zapomněla vložit!;!

kordul
27. lis 2014

Nejsem ja blba?;)

zukanak
27. lis 2014

@kordul tak to Ti první ovu test vyšel ukázkově 🙂 😉

verunka_korunka
27. lis 2014

@hanka.knizkova nevím jestli tě potěší, ale taky jsem to nesla hodně špatně. Byla jsem na revizi v září. Taky zbytky v děloze a nasledozvala injekce a po ní další čištění dělohy. Byla jsem doma měsíc na neschopenku. Vycházky jsem mohla jen kolem baráku, kde byly samé maminy s kočárky a detmi. Doktor mě honil do ordinace po 2-3 dnech a vždy jsem tam potkávala těhotné. Byla jsem z toho vždy vyřízena a cestou od doktora jsem probrecela. Pomohl až navrat do práce. Hodně... Ale i tak jsem nemohla ještě v říjnu žádné děti vidět a to jsme měli tolik restu na navstevy novorozenců od známých a rodiny... Teď už je to ok. Akorát kvůli té druhé revizi musím čekat na třetí MS, tak jsme s manželem řekli, že jako náhradu pojedeme místo vanoc na dovolenou... A tak se těším, protože po ní, se mužem začít snažit.
Držím ti palce ať ti injekce zabere, to cekani na 3 MS je ubijejici... Tak hlavně držím palce ať tě to taky nepotká.

hanka.knizkova
27. lis 2014

@verunka_korunka Ahoj 🙂 a to jsi byla na revizi,pak u doktora na kontrole která ti vyšla špatně a pak jsi šla zase do nemocnice na vyčištění?Toho já se fakt bojim,ale asi se tomu nevyhnu protože ani po injekci se neděje vůbec nic ☹ Zrovna ted v úterý byla před mnou paní která dostala průkazku,byla tam s manželem,měli hroznou radost a já se tam hroutila na židli a strašně jim záviděla ☹ A kolikátý už jsi byla týden?Koukám že jsi z Prahy kde ti dělali revizi?

hanka.knizkova
27. lis 2014

@kordul hodně štěstí,at vám to vyjde test máš ukázkovej 😉

verunka_korunka
27. lis 2014

@hanka.knizkova jj byla jsem na revizi 5.9. a v pondělí potom jsem šla ke svému doktorovi aby ukončil neschopenku, jenže mě začalo po obědě bolet podbříšek, bolel docela hodně. Jsem mu to říkala, po 2 mých výzvách jestli mě neprohlídne, ani neprohmatá řekl že je to dobrý a poslal mě domů. Večer to bylo nesnesitelné, tak jsem si volala do Podolí kde jsem byla na revizi, sestra mi řekla ať si vezmu ibalgin a když to nepřejde tak ať přijedu. Ráno už to bylo ok. Ale večer zase to stejné, šílené bolesti, takže zase ibalgin a ráno jsem naklusala do Podolí. Vyšetřili, poslali mě na lepší ultrazvuk, zjistili, že jsou tam zbytky, dali injekci a po týdnu kontrola. Za týden to bylo pořád stejné, takže další den mě napsali na druhou revizi, to bylo 18.9. Doktorka mě ujišťovala, že tentokrát to na sále zkontrolují UTZ. Na sále byla ona a nějaký docent (přizvala si ho). Docela šlo vidět, že mě nechtějí nechat dýl čekat, když věděli, že to bylo první těhotenství a chtěli aby to už bylo v pořádku. Teď už je to ok. MS přišla za měsíc a kousek od druhé revize.
Jediné blbé opravdu bylo to, že po první revizi mi řekli že se můžem za měsíc snažit znovu, po druhé 4 lékaři nezávisle na sobě řekli 3 MS počkat.
Těhotným jsem neskutečně záviděla, nechtěla jsem vidět ani těhotné kamarádky a kamarádky s dětmi. Den před první operací se sestřence (stejně staré) narodila druhá dcera, 2 týdny před tím kamarádce... no já byla vyřízená. I teď jim závidím (ale jen malinko) a říkám si proč já? A příště to už bude v pořádku, nebo si to vytrpím znovu, protože mám neustále jen smůlu... a vždy si vše vyžeru?
A co nesnáším... a teda asi nikdy nerozdýchám... věta "to tomu musíte dát volný průběh a nemyslet na to"... zejména od těch co se jim to povedlo na první vrznutí a 2x po sobě... 😀
No nic, odbočila jsem od tématu. Druhé revize se neboj, bude lepší, když tě vyčistí aby tam nic nezbylo a tělo se pak připraví znovu, neboj. Lékařka mi říkala, že se to stává často, hlavně u zamlklých těhotnství, že ty tkáně tam drží lépe než u samovolných potratů... Příště to bude lepší a věřím že se příští rok obě dočkáme 🙂

verunka_korunka
28. lis 2014

@hanka.knizkova jo a zapomněla jsem napsat týden... Plod se zastavil na velikost 9+3, ale zjistilo se to skoro po tydnu. A další 4 dny trvaly předoperační vyšetření.

hanka.knizkova
28. lis 2014

@verunka_korunka Ahoj ,děkuji ti za dlouhou odpověd 🙂 koukám že sis taky pěkně užila ☹
Já byla u Apolináře,měla jsem přijít na řadu v 11h vzali mě po 15h po mě ještě byly 3 ženský-děsný..kdyby to aspon udělali pořádně když už člověk zažívá takovej stres a bolest .. Já byla dnes u kartářky a ta mi řekla že mě budou čistit ještě jednou,takže to vypadá že se tomu nevyhnu ☹ mám začít chodit na nějaký cvičení a koupit si vitamíny,snažit se máme určitě až od května,dřív by to totiž nedopadlo dobře .. 😒 ach jo do května je teda pěkně dlouhá doba ☹ říkala že se musim dát do pořádku hlavně psychicky a tolik se na to neupínat,což se samozřejmě hrozně jednoduché že 😠 my se ted snažili 6.měs a už jsme propadala depresím,hlavně jsem já blbec všem řekla že se snažíme takže pak mě každej-rodina,přátelé podrobovali výslechu a radili co děláme nebo neděláme špatně 😠 což už ted určitě neudělám.. říkala mi že u mě vidí těhotenství příští rok ale rodit budu až v roce 2016 a opět to bude dost rizikové těhotenství-s dcerou jsme měla taky rizikové ☹

hanka.knizkova
28. lis 2014

@verunka_korunka jinak ti držim palečky at rok 2015 je pro tebe tim zlomovým a tu smůlu prolomíš 😉

hanka.knizkova
28. lis 2014

@irisie napsala jsem to zde verunce korunce tak si to předčti jak jsem dopadla 😉

hanka.knizkova
28. lis 2014

@lejla29 Ahoj tak jak jsi dnes dopadla,myslím na tebe 😉

verunka_korunka
28. lis 2014

@hanka.knizkova na kartářky moc nevěřím... Ale revizi moc neodkladej, budeš tím odhalovat snažení. ☹ já si v září taky říkala... Až leden, to je strašná doba. I jsem v ordinaci u doktorky brečela. Ale jde to. Psychika se zlepší uvidíš 🙂 ale nemyslet na to nejde. To jsou fakt debilní rady 😀. Jo a my se snažíme od ledna 2014. Takže taky žádná rychlovka 😖

hanka.knizkova
28. lis 2014

@verunka_korunka já téhle věřím je vyhlášená,ale beru to samozřejmě s rezervou 😉 já jdu na kontrolu ke své doktorce až ve čtvrtek 4.12 tak pak uvidím co mi řekne ale myslím že mi pošle k Apolináři takže příští pátek opět revize 🙄 byla jsem minulý pátek,tak bych šla po 14 dnech na další.. 😒 hlavně aby všechno bylo v pořádku,revize se nebojim,už vim co mi čeká a vim že to není nic strašnýho..Akorát mi štvě že je v pátek Mikuláš ,máme je pozvaný a já možná nebudu doma ☹ Nemyslet na to fakt nejde,to fakt vymyslely ženský kterým to vyšlo hned..ty už to máš za pár -závidim 😉 my až se začneme snažit tak ty už bude těhulka 🙂
A v práci věděli co se ti stalo?Já to tajim,řekla jsem jim něco o cystě.. 😒 nemáme tam moc dobrý vztahu,byla jsem ráda že jsem těhotná a už se tam nevrátím,ale ted zase musim zatnout zuby a vydržet to tam..akorát mám smlouvu na dobu určitou do září 2015 tak snad to nějak vyjde..

verunka_korunka
28. lis 2014

@hanka.knizkova neboj, uteče to rychle 🙂
V práci to někteří věděli (3). Kvůli tomu aby mě nepretezovali časově a stresem. No ale je to drbání, takže o tom ví mnohem víc lidi... Ani nevím kdo všechno. Určitě to vi šéf, protože klukům prý řekl ať mě nepretezuji, je už dvojnásobný dědeček a má slabost na děti 🙂 tak snad se to ze to vědí netočí proti mě. Mam smlouvu na neurčito.

lejla29
28. lis 2014

@hanka.knizkova Ahoj, tak jsem zpátky od gynekologa. Prý to není úplně čistý, jsou tam nějaké zbytky, ale okolo půl centimetru, což se dá prý akceptovat. Takže mi řekl, že další kontrola po MS, že se pak uvidí, jestli to odejde s MS. Včera večer ze mě vypadlo kus tkáně o velikosti asi centimetr a téměř hned po té jsme konečně přestala krvácet a teď už jen trošinku špiním. Tak snad to bude v pohodě. Jinak mě řekl, že jen kdyby mě bolelo břicho nebo měla teplotu, tak se mám ozvat dřív. Ale jinak až po té MS. Tak se taky modlím, aby bylo vše v pořádku. Naštěstí jdu 10.12. do Prahy do centra asistované reprodukce a tam mě nejspíš budou taky prohlížet. Takže budu mít i pohled na věc od jiného doktora. Jinak mi můj gynekolog potvrdil, že nejspíš jsem o dvojčata přišla kvůli přístupu na pohotovosti. Jelikož se mi tam ten hematom, co je zabil vytvořil po té jejich prohlídce, kde mi šíleně mačkali břicho a čípek. Před tím byli obě v pořádku a srdíčka jim bila a děloha byla čistá....

irisie
autor
28. lis 2014

@lejla29 mrchy jedny hnusne!!!!

lejla29
28. lis 2014

@irisie Neměla jsem na tu pohotovost jezdit. Je to moje vina, zpanikařila jsem. Nevěděla jsem, že je normální v prvním trimestru špinit tmavou krví, kort u dvojčat. A já začala špinit po preventivce, takže asi nějaká prasklá žilka. Kdybych nepanikařila a na pohotovost nejela, tak bych byla ještě těhotná. Nikdy si to neodpustim. Proto doufám, že se nám podaří znovu otěhotnět, protože jestli ne, tak s tím budu žít do konce života, že jsem mohla mít druhé dítě a mou vinou nemám. Proto chci, co nejdřív na další IVF, ale zároveň se bojím, aby to vyšlo. ☹

hanka.knizkova
28. lis 2014

@lejla29 to je smutný jestli za to opravdu můžou na pohotovosti ☹ koukám že jsi z Prahy a kde jsi byla na revizi?Super že nemusíš na další revizi,po MS budeš určitě krásně vyčištěná 🙂 Neboj příští rok bude pro nás pro všechny plodný 🙂

lejla29
29. lis 2014

@hanka.knizkova No taky doufám, že příští rok už budeme opět těhotné...manžel pracuje v Praze a máme tam byt, ale teď jsem většinu času v severních Čechách, protože tu dostavujeme dům. Na pohotovosti jsem byla v Litoměřicích a už mě tam nikdo nikdy v životě nedostane. Příště jedu do Prahy nebo do Roudnice.