Potrat v říjnu 2014

irisie
4. lis 2014

Kolik nas je? Pojdme se podporit 🙂

hanka.knizkova
20. lis 2014

@78marcela nezávidím mas to hodně těžký..přeji ti aby další pokus vyšel a dočkala ses aspoň dvojcatek nebo trojcatek 😉

78marcela
20. lis 2014

@irisie díky za držení. Není to zrovna ideální. Snad pomůže to pohnojeni.

@lejla29 jsi dobrá, že uvažujes tímto směrem. My jsme adopci zavrhli. Chceme svoje. Darované bych určitě taky brala, ale u nás to není třeba, při stimulaci reaguji dobře, vše je prostě ok. Akorát u mě nechtějí zůstat. To poslední co se povedlo, říkala doktorka, že příčin mohlo byt spousta, prý i ta moje viróza, kterou jsem měla. Taky jsem si nadávala že jsem měla zůstat doma a ne přecházet to. Jenže jsem byla 14dnů v nové práci a nechtěla jsem hned chybět. Co už teď.
.

78marcela
20. lis 2014

Jsi milá. Uvidíme. Třeba se podaří. Ale jsem opravdu ve fázi, že kdyby aspoň to jedno bylo..
@hanka.knizkova

lejla29
20. lis 2014

@78marcela Jednou to přijít musí a teď je opravdu větší šance. Bojuj a nevzdávej to! Musíme být silné!

Holky, doufám, že se nám všem v příštím roce zadaří, ať se tady sejdeme jen s dobrýma zprávami.
Já si pořád říkám, co tě nezabije, to tě posílí. A s manželem opravdu teď držíme při sobě. Holt to nesmíme vzdávat.

@hanka.knizkova držím palce, ať to máš rychle za sebou. Mě se po tom hrozně ulevilo. Sice mi je občas furt do breku, ale snad to čas zpraví. Já se těším, že za dva týdny jdu do Caru a doufám, že nám zase pomůžou.
Musíme myslet pozitivně, těšit se na Vánoce nebo jinak se od toho odpoutat....

78marcela
20. lis 2014

@lejla29 já brečela ještě při příjmu na revizi, pořád jsem se s tím nemohla srovnat. Ale pak při tom čekání několika hodinovém, jsme se daly do řeči s paní co taky ležela. Už měla za sebou třetí potrat v prvním trimestru a a teď byla už v 20.týdnu a byla šťastná že se povedlo a najednou jí zjistilii vývojové vady. Takže ji vyvolali porod, musela to dat pryč. Tohle muselo byt úplně strašné, řekla jsem si, že jsem na tom v podstatě dobře.. Takže kupodivu to mi pomohlo a přestala jsem se litovat. Tak uvidíme.
Holky, ať se nám všem podaří a na příští vánoce nás je víc.

hanka.knizkova
20. lis 2014

Dekuji vaše slova mi ted moc pomáhají,manžel je v práci,dítě spí a ja to potřebuji s někým probrat,kromě moji mamky to nikdo nevěděl..moje mamča je taky z toho smutná ale je pravda ze radši ted než v půlce nebo ke konci těhotenství,moji kamarádce se uškrtilo miminko tyden pred termínem porodu,musela pak porodit mrtvou holcicku ☹ kdykoliv si na ni vzpomenu tak si říkám ze jsem na tom jeste dobre..

lejla29
20. lis 2014

Jo holky, máte pravdu, vždycky může být hůř. Ale stejně to bolí. Já brečela ještě před narkózou a pak i po. Ale potom už to bylo lepší. Holt nový start. Pořád si opakuji, nevzdávat se. V životě jsem si musela vždy všechno vybojovat a vždy se mi to nakonec povedlo. Pak si toho člověk víc váží...

zukanak
21. lis 2014

hanka, lejla, marcela: Holky je takových osudů....ALE věřím v dobré konce 😉 Nedávno jsem četla článek, jak je na tom ČR výborně jako jedna z mála zemích na světě, že u nás pomůžou 95% lidí, u kterých je léčená neplodnost, je takových možností, že prostě jedna z těch možností jednou vyjde! Musíme tomu jít trošku naproti - myslet pozitivně, pít čajíky, dávat na sebe pozor a ono to klapne. Já už slyšela takových osudů se šťastným koncem, že to by bylo aby nebylo... 🙂 Všem držím pěsti.

hanka.knizkova
22. lis 2014

Tak už to mám za sebou ☹ měla jsem jít na řadu v 11h tak mi vzali v 15h,čekání bylo šílený,ležela jsem na onkologii nikde jinde nebylo místo takže to byl opravdu příšernej den..zákrok tak hroznej nebyl,nic mi nebolí akorát srdíčko a dušička a to mi asi ještě dlouho vydrží..v pondělí jedu ke svojí doktorce,zatim mám neschopenku a vůbec si nedovedu představit že bych se měla vrátit do práce ☹ potřebuji se dát psychicky do pořádku...

irisie
autor
22. lis 2014

@hanka.knizkova chce to čas. já byla doma 3 týdny. Drž se holka, bude líp... 😀

lejla29
23. lis 2014

@hanka.knizkova Já se snažím na to co nejmíň myslet. Jsem ráda, že mám aspoň naší princeznu. Kdybych mohla otěhotnět přirozeně, tak bych se s první menstruací hned začala snažit. Takhle holt zase umělý oplodnění u kterého nevím, na kolikátý pokus to vyjde....mysli na to že už jedno dítě máš a soustřeď se na další snažení. Určitě ti to po psychické stránce pomůže. Co ty víš, třeba se vám s příští menstruací hned zadaří. Prý je po revizi větší šance. Držím pěsti.

hanka.knizkova
23. lis 2014

@lejla29 moc děkuji..je pravda že dcera mi nenecha na to myslet a být smutná,manžel je taky úžasnej a snaží se co může ..dneska v noci se mi zdálo že rodím ☹ je to težký ,ještě venku to hnusný počasí..v včera mi břicho nebolelo vůbec ale dneska mě pěkně bolí jak při velmi bolestivé MS přitom vůbec nekrvácím..mě teda doktoři řekli počkat 3.měsíce,četla jsem že někdo zkoušel hned po první MS,já zatim mám strach je to moc brzo takže další snažení jde mimo mě...já se určitě zablokuji v hlavě nepůjde nic ☹

@irisie děkuji už aby to bylo 🙂 já chci doma zůstat týden určitě pak uvidim..

lejla29
23. lis 2014

@hanka.knizkova Hani, buď ráda, že můžete mít děti a že všechno funguje, tak jak má. Bohužel se občas stává, že se miminko zastaví ve vývoji. Kort takhle na začátku těhotenství. Uvidíš, že brzy budeš zase těhotná a šťastná. Já bych s tebou taky ráda měnila. Hned bych se vrhla na další snažení. Neboj, brzo budeš zase těhotná a určitě to vyjde. Soustřeď se na budoucnost, mysli na to že máš zdravé děťátko a že máš možnost pořídit si i druhé, jste oba zdraví a to je nejdůležitější. Já osobně půjdu do dalšího IVF, hned jak to půjde. Kdyby byly peníze, tak to zkouším pořád. Přeju hodně štěstí....

lejla29
23. lis 2014

@78marcela mohu se zeptat, kdy plánujete další IVF? Já si říkám, že i tak je to dobré znamení, že otěhotnět můžeme. Genetiku máš v pořádku?

hanka.knizkova
23. lis 2014

@lejla29 děkuji jsi fakt moc hodná,sama máš trápení a smutek a utěšuješ ostatní 😉 A kdy chceš zkoušet další IVF?

78marcela
23. lis 2014

@lejla29 já teď stimuluji, respektive vyvolávám ms, transfer by měl byt 18-20 prosince, pokud všechno dobře půjde. Jdu na KET takže jsem nemusela čekat tak dlouho jako při stimulaci na odběr. Doporučili minimálně tři měsíce, což by mělo byt 1.1 a to mají v centru zavřeno, takže by se to posunulo minimálně o tři týdny. A to jsem nechtěla. Chci využít toho, že je "pohnojeno" a jít co nejdřív. Takže jsem si to naplánovala takhle. Navíc je leden v práci dost hektický, tak si říkám že těsně před vánocemi je to lepší, budu pak doma dva týdny v klidu a v pohodě..

lejla29
23. lis 2014

@78marcela tak to je super, že máte mrazáčky. ty my nikdy neměli. Bohužel nemáme tak kvalitní embrya. Mě po biochemickém těhotenství při dalším IVF vyšla holčička a taky to bylo prý pohojené a po 3 měsících, tak držím palce, ať ti to konečně vyjde... @hanka.knizkova Já taky doufám, že budu moci na další IVF, co nejdřív. Takže doporučují 3 měsíce od revize? No doufám, že bysme mohli teda v únoru. Jen ty nervy, zda budu mít dost vajíček, zda bude mít můj chlap aspoň nějakou spermii a pak zda nám vydrží aspoň jedno embryo...ufff....na to se netěším...

zukanak
24. lis 2014

@hanka.knizkova už to máš alespoň za sebou, teď se jen dát trošku do pohody a začít nanovo. Já být tebou, tak bych nechala projít 2 menstruace a pokud tě nebude bolet břicho a budeš se cítit po psychické stránce v pořádku, tak bych klidně začala zase se snažením...Tam se má akorát čekat, když třeba hrozí nějaké záněty atd. ale jinak bych využila "orné půdy" a pustila se do toho...Proč čekat, když budeš zdraví a cítit se fit 😉 Já čekám na menstruaci po biochemickém těhu...začala jsem potrácet 27.10. a tak nějak jsem špinila skoro 14 dnů. Myslíte, že mám počítat 1 den cyklu od toho 27? Pokud jo, tak bych to měla dnes dostat...nebo prostě tento týden.

hanka.knizkova
25. lis 2014

@78marcela
@zukanak
@lejla29
@irisie
Ahoj holky,tak jsem dnes byla u svoji doktorky na kontrole a zjistila že jsem špatně vyčištěná,že mám v děloze sraženiny,který musí pryč-mě bylo divný že ze mě nic nevychází..dostala jsem injekci na stažení dělohy a ATB za týden ve čt jdu na kontrolu tak snad bude vše ok jinak bych musela jít na další vyčištění do nemocnice ☹
Holky brala jste některá léky na nervy?Manžel mi dnes řekl at si nechám něco napsat na zklidnění,nesu to všechno hodně špatně,jak jsem sama doma tak se v tom pěkně utápím,dneska přede mnou na gyndě byla paní s pánem a zřejmě dostala zrovna průkazku,hrozně se v čekárně radovali,plánovali a mě to totálně odrovnalo ☹ ale zas si říkám že to ještě není ani týden tak mám právo truchlit a smutnit..

krelisa
25. lis 2014

@hanka.knizkova Dojdi si za psychiatrem,předepíše ti léky na uklidnění a hlavně se vypovídáš 😉

irisie
autor
25. lis 2014

@hanka.knizkova díky bohu jsem to ustála, ale kamarádka, která potratila týden po mě skončila dokonce na antidepresivech. Určitě to není nic za co by se měl člověk stydět. Pokud cítíš, že to nezvládneš sama tak si nech klidně něco předepsat! drž se holka!!! 😉

zukanak
25. lis 2014

@hanka.knizkova já bych se na psychiatra zatím vykašlala...budeš do sebe cpát akorát nějaká antidepresiva a ty třeba utlumí chuť na sex a tak.. Jasně, že je normální smutnit. Je to čerstvé, čas všechno vyléčí. Nech tomu třeba měsíc a pokud se to nezlepší, tak se dojdi za někým poradit. Spíš bych volila lehčí formu odreagování - pustit si nějakou komedii, pokec s kámoškami, nějaký výlet, zimní prochajda se svařákem 😉 Však něco vymyslíš 😉

hanka.knizkova
25. lis 2014

@irisie
@zukanak díky za odpovědi,zatim to nechám,taky mi to přijde brzo,uvidim časem..zatim jsem se objednala ke kartářce 🙂

zukanak
26. lis 2014

Ahojte snažilky, tak já hlásím příchod MS, jsem ráda, že dorazila skoro na den od toho, kdy jsem začala potrácet...Takže začíná nový cyklus a třeba se zadaří a bude ten nejkrásnější dárek pod stromečkem 😉 Co vy holky? Jak válčíte? 😉

irisie
autor
26. lis 2014

@zukanak ahojky😉 my jdeme v lednu na genetiku, tak zatim nic nepokousime. Snad to bude ok, docela mam z toho strach.

Nevite holky kdyz si me na genetiku pozvali sami tak to plati pojistovna? Dik

kordul
26. lis 2014

@irisie ja myslim ze by mělo byt uplne normálně hrazeno... My byli taky a nic jsme neplatili...;)

lejla29
26. lis 2014

@irisie nás na genetiku poslal gynekolog a nic jsme neplatili. Jen na výsledky se čekalo měsíc.

irisie
autor
26. lis 2014

@kordul muzu vedet po kolika potratech ci po jakych problemech si te pozvali? Nas si pozvali hned po prvnim vyvolanem potratu v 15tydnu a bezne ctu ze si zvou az po dvou po trech potratech...tak mam z toho divny pocit.

lejla29
26. lis 2014

Holky v pátek jdu na kontrolu po revizi. Bude to 9 dní od revize. Tak doufám, že bude vše v pořádku, já jsem totiž od včera začala zase špinit hnědou krví a trošinku mě bolí břicho a vaječníky. Jak se cítíte vy po revizi. Taky špiníte? Cítíte se jinak nebo normálně? A taky trochu cítíte břicho? Můj gynekolog tam zítra není a nechci jet na pohotovost. Tak doufám, že to je o.k. 😒

kordul
26. lis 2014

@irisie my tam nebyli kvůli potratu, ale kvůli male... Testovali ji a potom i nas, prave aby se vědělo jak s druhým tehotenstvim... Takže trochu jiný případ ale ted po potratu mi doktor řekl ze kdybych jeste jednou potratila tak ze nas tam posle...