Potrat v říjnu 2014

irisie
4. lis 2014

Kolik nas je? Pojdme se podporit 🙂

irisie
autor
30. lis 2014

Tak me poboliva podbrisek...nikdy jsem ovu necitila...zeby to ted po revizi bylo jine? Zkusim ovu test.

hanka.knizkova
1. pro 2014

Holky čekáte všechny 3.měsíce nebo už po první MS zkoušíte?
Mě se ted 3 noci zdálo že jsem těhotná nebo že rodim,pěkně mi hrabe , strašně moc chci být těhotná a nedokážu si předtavit se začít snažit až v březnu nebo ještě dýl,kdybych aspoň věděla že se to povede hned ale co když to zase půl roku rok nepůjde ☹

nessik
1. pro 2014

@hanka.knizkova v pohodě můžete zkoušet po první MS, čekat nemá cenu 😉

renes3
1. pro 2014

tak se k vám také přidávám....mě dr.řekla také 3měs,že prý na jaře a do té doby se chránit,ale to nechci,takže jsme najeli hnedka na snažení a čím dřive tím lépe.Jenže je to 7týdnů a já pořád nemám Ms ☹
a to jsem jí měla vždy pravidelnou jako hodinky,dokonce jsem poprvé v životě dostala vyvolávačku a pořád nic,jen jsem zašpinila chjo
A to jsem hned po revizy pila kontryhel,teď vyzk,gynex

irisie
autor
2. pro 2014

@renes3 nevěš hlavu: Bude líp!!!

renes3
2. pro 2014

@irisie děkuju v to doufám,svařák,horká vana,nic nezabírá. Bez ms nebude ovulka a to mě štve nejvíce.....
A jak dopadl ovu testík 30.? Já vždy podle bolesti v podbřišku poznala ovulku

irisie
autor
2. pro 2014

@renes3 nic ☹ kdo ví jestli vůbec ovuluju ☹

renes3
2. pro 2014

@irisie tak to je škoda....já měla ovulku hned 13 -14den po revizy,tak se divím že nemám ms. Zítra budu volat dr.tak uvidíme nejspíš mi dá další vyvolávačku. Aspoň že už mám na poště gynex když kontryhel nezabral.
Jukni na www.otěhotnět.cz mají tam teď akci na ovu testy,5ks asi za 79kč a nakup zásoby a zkus každý den nejlépe večer testovat,celý cyklus hned po ms

hanka.knizkova
2. pro 2014

Tak já jsem po revizi teprve 12 den,ovulaci jsem měla vždy 13-14 den,ale ted to zatím nevypadá,hlavně pořád špinim..to jsem zvědavá kdy dostanu MS..

@irisie a doktor by ti nepomohl s jištěním kdy je ovulace ?třeba máš ovulku později..

irisie
autor
2. pro 2014

@hanka.knizkova no jeste budu zkouset, snad to je jen posunute.

verunka_korunka
2. pro 2014

@irisie nezkoušela jsi třeba měřit teplotu? Podle toho se dá docela pěkně zpětne říct, jestli ovulace byla a kdy...

irisie
autor
2. pro 2014

@verunka_korunka pravdu rict na to jsem moc leniva☹

lejla29
3. pro 2014

Holky tak já myslím, že ovu byla přesně 13.den po revizi. Ale test jsem si nedělala. Jen mě tak dva dny předem šíleně začaly bolet vaječníky a 13.den to přestalo a přestalo konečně i velké špinění a teď už je to opravdu jen lehounce. Jen asi těma hormonama jsem měla asi 3 dny parádní depresi a doufám, že už to bude dneska lepší. Prostě to najednou na mě spadlo, ale takovým hrozným způsobem, že jsem celý dny jen brečela. Doufám, že to bylo jen tou ovulkou...ale ten strach, že se nemusí další IVF podařit je hrozný (já vám tak závidím, že můžete přirozeně otěhotnět)...Já mám málo zralých vajíček a manžel téměř žádné spermie, takže u nás je to hodně náročné...strach, aby bylo vajíčko, strach, aby našli spermii, strach aby bylo kvalitní embryo...a to je teprve začátek...tolikrát mě z toho už hrabe...Příští týden jedu do Prahy do Caru, tak jsem zvědavá, jak a kdy bude probíhat další IVF. Jen mám obavu, že mě špatně vyčistili a chci se zeptat, zda by mi mohli raději udělat znova hysteroskopii, aby se to tam pořádně vyčistilo. Holky, co se budete hned s první menstruací snažit, dejte vědět. Docela hodně čtu na fórech, že se to někomu povedlo hned po první menstruaci a nebo do těch 3 MS. Držím palce, ať jsme brzo zase těhu.

hanka.knizkova
5. pro 2014

Tak ja mám pěknou depku od včerejška,uz jsem byla celkem ok,ale od včera to na me zas hodně padlo ☹ Dneska je to 15dni,si říkám ze bych uz byla ve 12tt ,kdyz si čtu diskuzi kam jsem patřila červen 2015 tam je mi děsně smutno..dnesk jedu na kontrolu tak jsem zvedava jestli jsem e vycistila sama nebo budu muset na revizi..včera mi volal šéf jak to se mnou vypada a to je další věc,do prace se mi vubec nechce,vedouci si tam na me pekne smlsne,jenze i kdyz nenastoupim ted tak jednou mi to stejně ceka a bude to jeste horší..

@lejla29 držím palce ať to pristi tyden dobre dopadne..neboj taky se dočkas miminka,ja věřím ze se dočkáme všechny ,akorát je dlouhý to čekání.. ☹

zukanak
5. pro 2014

hanka.knizkova: to máme Hani asi každá, musíme myslet pozitivně a určitě se brzy zadaří i nám...Já jsem zase otěhotněla na stejno s jednou mojí kamarádkou a taky mě drtí pohled na její rostoucí bříško...No nedá se nic dělat. Držím palce, aby ti kontrola dobře dopadla a mohli jste se začít snažit😉 Rok 2015 bude určitě pro nás ten nejlepší 😉 Přeji hezký den všem.

lejla29
5. pro 2014

@hanka.knizkova Přesně, už jsem na tom byla líp a pak to asi na 4 dny přišlo, měla jsem hroznou depresi. Ale teď je to zase lepší. Asi to bylo hormonama a objevilo se to v období ovulace, pak to zase zmizí. Už teď ani nešpinim a mám pocit, že jsem konečně čistá. Jinak přesně, jak píšeš, když čtu diskuzi červen 2015, tak se mi chce taky brečet. Už tam radši nechodím. Snažím si říkat, že to osud tak chtěl a že každá věc se děje z nějakého důvodu. Člověk si pak mnohem víc váží, toho co má a i můj vztah s manželem to opět posílilo. Pořád mi je hrozně smutno, ale snažím se na tom hledat i pozitiva. Jen se hrozně bojím, jestli budu mít možnost znova otěhotnět a hrozně závidím lidem, kteří nemusí na umělí oplodnění. ☹
Taky prý pomáhá, když se s miminkem v duchu rozloučíš, zapálíš mu svíčku nebo tak. Já jsem včera vyhodila pozitivní testy, ketré jsem si schovala a koupila jsem si v lékárně vitamíny Fertilan pro muže a kyselinu listovou a B-komplex pro mě a od nového roku je začneme brát. Bude to pro nás opět nový start. Tak nějak se mi ulevilo, když jsem vyšla z té lékárny. U mě je nejhorší, že nemám s kým o tom mluvit. Jen s manželem. Moje rodiče o tom ví, ale nechtějí se o tom bavit. Mamka mi řekla, že to ještě ani nebylo miminko a brácha mi řekl, že jsem blázen, že to chci zkoušet znova (umělý oplodnění)...takže asi tak. Podpora žádná. Ještě že je Modrý koník a člověk se může aspoň takhle vypovídat. 😢

irisie
autor
5. pro 2014

Tak me zase zacal zlobit Crohn. Ach jo☹

hanka.knizkova
6. pro 2014

Ahoj tak včera jsem dopadla dobre,pry jsem v pořádku,delohu mám prázdnou,ovulace proběhne do 2 dnu-tak asi proto ta nálada..v pondeli nastupuji do prace..řekla mi ať pockam na MS a začneme se snažit..

@lejla29 ja si koupila andilka,zapálila svíčku,koupila si vitaminy sobě i manželovi,ale stejně je to jak na houpačce,někdy dobrý,včera teda jsem zas brecela..u nás uz o tom nemluví nikdo,manžel si mysli jak uz nejsem v pohodě,takze jsem rada ze si muzu vylit srdíčko aspoň tady..

@irisie co je Crohn? 😕

renes3
6. pro 2014

Holky chce to prostě čas,ale stejně se asi nedá na to úplně zapomenout.Taky jsem teď byla dost v pohodě,a včera večer to na mě padlo........je to jako na houpačce a kdo nezažil,nepochopí. Mám kamarádku která už 3xpotratila+2umělka.(má problém udržet mimi musí si pichat když je těhu)trašně bych jí to přála,jen s ní se o tom dá mluvit i když jí tím nechci zatěžovat,aby na to nemyslela,ale věřím že se jí to jednou podaří.
Já teď dělám testy a ovu zatím nikde. Tak snad brzy bude ať se můžeme zas snažit.
Ale bez menzes asi nebude☹ už to budou 2měs a ms prostě nikde

Taky by mě zajímalo co je to crohn
@hanka.knizkova mě práce pomáhá pak člověk nemá čas na to myslet😉 bude to dobrý

renes3
6. pro 2014

@lejla29 držím palce ať se příští ivf podaří,máš to těžké,ale aspoň že existují taková centra,akorát to musí být náročné a nákladné.....
Já si myslím,že jediné co na tu bolest pomůže je nové těhu,akorát se už asi nezbavíme toho strachu.Doufám že se brzy sejdeme třeba v tehulkach 🙂

irisie
autor
6. pro 2014

@hanka.knizkova
@renes3
Crohnova nemoc je ve zkratce zanetlive onemocneni strev. 2krat denne beru leky. Bohuzel je to nevylecitelne. Nekdy ani nevim, ze ji mam. Ale momentalne me trapi. Muze se projevovat prujmy, bolestmi bricha, nadymani...proste spatne zazivani. Zjistili mi to v kvetnu, pak mi vzali zaniceny slepak, mesic na to jsem zapadla a proto asi ten potrat, telo se s tim nesrovnalo. Uvidime co bude v lednu na genetice.

renes3
6. pro 2014

@irisie aha tak to je mi líto,,snad se to brzy zase zlepší a přestane zlobit.

emisekkk
6. pro 2014

Já byla na revizi po SP před dvěma týdny, hrozně mě to vzalo. Už jsme těhotenství doma nečekali, takže jsem nejdřív doma obrečela, že jsem těhotná, pak se začala těšit a pak obrečela potrat. No, kdo nezažil, nepochopí. Doktorka mi řekla, že pokud chceme, můžeme se snažit po 2 menstruacích....

hanka.knizkova
7. pro 2014

@renes3 máš pravdu v tom ze kdo nezažil nepochopí,taky to mam jak na houpačce,uvidím jak v práci,ale nejsme tam moc dobrý kolektiv tak se toho trochu bojím,kolegyne pracovaly i za me,od rana do večera,takze ted to po me budou chtit vse vrátit..Hele a kdyz nemáš uz 2.mes MS tak to bych radši zacla na gyndu, nebo nemůžeš byt těhotná? 🙂

renes3
7. pro 2014

@hanka.knizkova tak snad nebudou moc zlé koleg.před vánoci 😉
No těhu test byl negativnía kéž bych byla dr.řekla že tomu ještě chvíli necháme a 15.mě chce vidět.
Tak jsem zvědavá,jestli se dá špinění po vyvolávačce považovat za menzes:-/
Teď dělám ovu testy ob den a čárka začíná sílit, tak doufám že v týdnu či na víkend bude ovu. Taky nasazen gynex tak jsem zvědavá na ten zázrak.......
@emisekkk to mě mrzí a přeji hodně sil.
Já měla zas v pá.depku achjo,ještě ta tma bez slunce,to je tak depresívní.
No aspoň jsme byli dnes v altenberku se vykoupat,mají tam teploučkou vodičku,termalni. Tak je mi líp

emisekkk
7. pro 2014

renes3 - díky za podporu. Už je to trochu lepší, ale jsem jak na houpačce - pocity marnosti a depka se střídá se zvladatelnějšími stavy. Nikdy bych neřekla, že mě to takto vezme. Jasně hormony... 😀. Ale jak se fakt během chvíle člověk nastaví, že bud emít mimi a pak nic...no děs. Už je to vše lepší než ihned po potratu, ale i tak se v tom plácám. A to mám doma 3 děti, přeci jen to trochu podrží, kdyby nebyly tak si myslím, že bych to prožívala ještě hůř. Jak píšeš, ještě to počasíčko - to je chuť...je fajn, že sis jela vyčistit hlavu. Termály, vodu a sauny miluju, je to relax maximální - jenže to ještě nemůžu, fňuk 😖 .
Všem držím palce, ať se z toho brzy vyhrabeme a snažení se zadaří. I když já už nevím, zda do toho půjdu, už jsem stará řepa 😀 .

renes3
7. pro 2014

@emisekkk já jsem měla ZP 13.10.revize a pořád mám náladu jako na houpačce:-/ děti ještě nemáme,tak aspoň. mě drží nad vodou to,že jsem zapadla hned 2měs po svatbě. Tak jsem si tak říkala,že když se zadaří,tak bych měla ten nejkrásnější dárek od ježíška,ale zatím to tak nevypadá. Nedorazila ta ms,pro to testuju,jestli vůbec ovuluji,jsem jak blázen s těmi testy😀
3 děti bych také chtěla,tak aspoň že je máš😉

emisekkk
7. pro 2014

pro renes3 - já 19.11., přesně na Vánoce bych byla konec 12. týdne, tak jsem si říkala, že super dáreček, a ono toto. Mám tři děti 15,12 let a teď tříletou cácorku, tak jsme ještě chtěli k ní. snažili jsme se 10 měsíců. U těch předešlých tří to bylo hned. Jak jsem to teď vypustila, že to nejde, tak jsem otěhotněla. Přeci jen - věk už tu je - a to na otěhotnění není ideální. Asi už to tělo nefuguje jako dřív.
S těma testama Tě chápu a na houby je, že ještě nemenstruuješ - člověk na to čeká, aby se mohl opět snažit. Držím palce.

renes3
7. pro 2014

@emisekkk to je na prt tak třeba se ještě podaří,prý je potom tělo jako pohnojené,ale musí být aspoň ta ms.
To mě teď fakt štve,snažíme se i tak,ale těžko z toho něco bude ☹
Tak snad se nám všem brzy zadaří 😉

emisekkk
7. pro 2014

@renes3 - když to tak čtu, tak nejme první ani poslední, co se jim toto stalo. Příroda asi ví, co dělá. I v mém okolí takové případy byly a VŠICHNI už mají dětičky a jak píšeš - asi byly ženský pohnojený 😀, protože nikomu to netrvalo nikdy dlouho, že se zase zadařilo. Já nasadila kys. listovou a nosifol, aby se vše srovnalo a mám 2 měsíce na to si rozmyslet, zda do toho ještě jít.
A s tím snažením - já mám tu zkušenost, že jak jsem na to přestala myslet, hned to vyšlo. U těch narozených dětí mi bylo jedno, kdy se zadaří a šlo to hned. Teď jsme chtěli a snažili se a až jsem to hodila za hlavu, že už to nepůjde - buch a bylo to.
Přeji Ti hlavně tu ms. To je začátek. Dej pak vědět, jak to dopadlo.