Pozvánka na raut na svatbě. Je to pozvánka jen na raut nebo i na obřad?

hanafaustyna
26. črc 2023

Omlouvám se za asi zbytečnou diskuzi,ale nenašla jsem odpověď.

Když je někdo pozván na svatbě na raut,jde až na raut nebo má dojít i na obřad? Děkuji za názory.
Já bych třeba šla na obřad a pak až na raut. Chápu oběd s rodinou. Ale manžel tvrdí,že na obřad se nemá jít, protože by nevěsta se ženichem panikřili, že musí všechny z obřadu vzít na oběd. Doufám,že jsem to podala srozumitelně.

levandule_k
26. črc 2023

Na obřad můžete normálně přijít. Pak si uděláte svůj program. Na pozvánce by mělo být ještě v kolik ten raut začíná.

chybadel
26. črc 2023

@hanafaustyna jdete na obřad, pak si jdete po svejch někam sami na oběd a pak dorazite na raut a zábavu 😂😂 taky jsme to tak měli na naši svatbě oběd jsme měli jen pro rodinu

bara88
26. črc 2023

Určitě můžeš I na obřad ale nevěstě bych to řekla aby opravdu nebyla b tě chvíli vystresla ze si to nepochopila

janule0123
26. črc 2023

@hanafaustyna z 90 procent jsem měla pozvánku jen na raut, a vždy bylo myšleno ze jdem i na obřad… pak vlastní zábava 😂kde chceš … no a prijedes pak už na raut … jinak když dostaneš jen oznámení, bez pozvánky na raut/oběd .. tak se pocita i s tím ze můžeš přijít jen na obřad … akorát už nejdes nikam dal … me by spis vadilo, kdyby se pozváni na raut neobjevili na obřadu, lekla bych se ze se přišli jenom najist 🤣🤣🤣🤣

hanafaustyna
autor
26. črc 2023

@janule0123 ano to je můj názor. Ale manžel mě přesvědčuje,že to je zastaralý. Že se bavil se zenichem a očekává se až raut...

bara88
26. črc 2023

@hanafaustyna tak pokud se bavil s ženicha, tak to dost mění situaci.taky záleží kolik se vejde lidi tam,kde mají obřad. Není nic lehčího se prostě zeptat jestli by ste mohli přijít i na obřad

chybadel
26. črc 2023

@hanafaustyna zeptej se nevěsty a mas jasno👍😂 ženich ví prd ve většině svateb😂😂

hanafaustyna
autor
26. črc 2023

@bara88 zase se zeptal doslova, v kolik má dojít. A prý v 5. Ale nevím jestli ženich myslel jen že raut je v pět nebo opravdu přijít až na 5

bara88
26. črc 2023

@hanafaustyna není nic jednoduššího než se nevěsty zeptat

galatea_a
26. črc 2023

Zeptej se nevěsty, na chlapy v tomto není spolehnutí. 😉

janule0123
26. črc 2023

@hanafaustyna zeptej se nevěsty, pánové jsou někdy natvrdlejsi v tomto a mohli se bavit kazdej o něčem jiným 😜 budeš mít jistotu a klid … ale Jo, třeba to chtějí mít jinak než většina světa a podepíšou si něco v par lidech a pak až nejaka partoska …

87pavlina
26. črc 2023

Já teda nevím, ale hlavní na tý svatbě je ten obřad ne? 😀 To pak nemůžeš říct, že jsi šla na svatbu, ale jen na jídlo 😀 Možná, že se nechce manželovi oblíkat na obřad, tak radši řekl to, co řekl 😀

andelka
27. črc 2023

Tak za nás a u nás, pokud člověk dostane pozvánku,nebo o svatbě ví, tak může přijít. Mně přišly na obřad spolužačky, a kamarádky mojí mamky, a příbuzní,které jsme na oběd ani na večer nezvali. Prostě mě chtěli vidět a popřát. Na oběd jsme měli jen užší rodinu a svědky. Večer pak přišlo pár kamarádek.

exbordelar
27. črc 2023

Jasne, ze na obrad mate dorazit 😃 Obrad je ten nejdulezitejsi z cele svatby. Takze obrad, pak si jdete po svych, treba do restaurace na obed, a pak na patou dorazit na raut. Predpokladam, ze na pozvance stoji, kdo se bere, kdy a kde - to je pozvanka, ze mate na obrad prijit. Navic se tam novomanzelum gratuluje a predavaji se darky.
A jak pisou holky, chlapi jsou v tomhle proste natvrdli, zeptej se nevesty a napis, jak to dopadlo 😀

jaja01k
27. črc 2023

@hanafaustyna A dostali jste svatební oznámení s informací o obřadu, kdo, kdy, kde, nebo opravdu jen pozvánku na raut?

hanafaustyna
autor
27. črc 2023

Všechny vaše argumenty jsou i moje. Manželovy jsou dva. Sama nevesta při jiné svatbe někoho jiného tvrdila,že mají dojít až na raut. A druhý,že svatba je na uzavřeném místě. Není to veřejné přístupná radnice nebo kostel...ale u pozvánky na raut bylo i oznámení. No dám vědět,jak to v sobotu dopadlo

hanafaustyna
autor
28. črc 2023

Tak jsem se ptala maminky nevěsty a opravdu se počítá až se 17 hodinou na raut. No asi holt jiný kraj,jiný mrav...

ekou
28. črc 2023

Napsat nevěstě, že se objevíme na obřadu a pak se na ně budeme těšit na rautu ;) ať nestresuje

Ikdyž je pravda, že kamarád od přítele se ženil a taky jsme šli až na raut. Jelikož v pozvánce byl jen raut (Moravskoslezský kraj)...

miryp
28. črc 2023

Na obřad mohl přijít kdokoliv, na oběd formou rautu a za zábavou přišel ten, kdo byl pozvaný, tak jsme to měli my, klasický oběd jsme nedělali, chtěli jsme to pojmout volněji. Pokud to není z té pozvánky patrné, není nic jednoduššího, než si ověřit u budoucí nevěsty, jak to mají oni ;)