Přístroj na vysávání/vytírání

barumat
3. bře 2018

Ahoj, uvažuju o koupi něčeho, co by mi usnadnilo práci. Máme všude lino nebo dlažbu, a já obden vysávám a pak hned vytírám. Vím, že existují přístroje, co umí tohle naráz, ale čtu i negativa - nevysaje to vlasy, nevysaje to větší drobky, nejde to až ke kraji, nejde to do ostrých úhlů, je to těžké, atp. Myslím, že hodně negativních reakcí přidávají lidi, co mají doma celkem "bordel" a čekají, že je tohle spasí. Já uklízím obden, nemáme psa ani kočku, takže počítám, že to, co máme doma, by nějaký přístroj hravě zvládl, mám v pácu kärcher fc 5, ale pořád nevím, není to levná investice, a nechci být zklamaná. Nějaké zkušenosti?

ajja87
3. bře 2018

Nemám sice to, co umí oboje naráz,ale mám robotický vysavač,je tu super věc, možná bych se příště nebála víc investovat a koupit dražší.Ten náš je trochu hlučnější,ale třeba na opak vysaje i koberec s nízkým chlupem.Je pravda, že ty rohy asi nejsou stopro,ale to dodělám při vytírání.Jo občas se stane, že někde najdu třeba smítko,ale to ani sám člověk podle mě neudělá do úplného ,,bez smeti,,

janapetrvalska
3. bře 2018

robezone ja mam vysavac se suchym vytiranim , ale maji i s mokrym .. mame dve kocky , me padaji dlouhe vlasy a poprve jak jsem to zala jsem si myslela, ze to je vyrobnik na prach a vlasy, tak vykartacovany konerec nikdy neudelae obyc vysavacem ...

leymea
4. bře 2018

@janapetrvalska souhlasim. 🙂 mame ho taky od robzone a nemuzu si stezovat 🙂 velkej pomocnik. Samozrejme i tak vysavam 1x tydne klasickym vysavacem 🙂

makiszek
4. bře 2018

Také máme Robzone i s mokrým vytiranim a už nikdy víc tuto značku a už nikdy víc 2 fukce v jednom přístroji. Takže roboticky vysavač určitě ano, jde o udržování pořádku, je jasné, ze je potřeba vzít občas do ruky normální vysavač. A pokud něco na vytirani, tak zvlášť přístroj. Nebo přístroj, co stříká vodu, viděla jsem ho nedávno v televizi.

viki999
4. bře 2018

@barumat Karcher přesně máme, přáli jsme si ho k Vánocům a asi teda jsem podle tebe ten případ, co neuklizi :D
Nevím, vlasy mi padají normalne, mám tmavé delší, takže jsou hodně vidět a jako některé vezme, některé ne, věci ala kockolit musím předem vysat vysavačem, u toho se nechyta vůbec, ale to jsem snad ani necekala a když beru velkou plochu, tak ten prach se stejně nascita a pak ho to nebere, ale odpadavaji chuchvalce, pac ho ty lišty z těch kartacu strhaji... máme kočku, takže to jsou samo i chlupy..
Největší problém pro mě ale je to, že než jsem vytrela pidi koupelnu s predsinkou (dohromady sotva 10m2), málem mi upadla ruka,musis to drzet vicemene v jednom úhlu, neni naklapeci .. pak zbytek patra dodělal manžel, tomu to těžké nebylo, ale má 2 metry a není to taky moc komfortní..
Od toho prvního použití to tu stojí, je pro mě jednodušší zamést a stáhnout mopem.. ale chceme dát další šanci.. obecně ale zatím dost zklamání..

viki999
4. bře 2018

@barumat Ještě bych dodala, že jakmile to zapne, kartáče jedou dopředu, takže se s tím celé vytírání vlastně pretahujes když couvas...

barumat
autor
4. bře 2018

@ajja87 Robovysavač u nás bohužel nejde, máme mezi některými místnostmi schod kvůli trámu v podlaze, takže by se nedostal všude ☹

barumat
autor
4. bře 2018

@viki999 Díky moc, to jsou cenný informace. My právě máme doma celkem čisto (nesnáším na zemi prach a drobky), jde teda hlavně o ty vlasy, no. Ale to naklápění, váha a tak, to je přesně ono, takové informace dá až provoz.

barumat
autor
4. bře 2018

Když já se prostě nechci smířit s tím, že budu navždycky obden všechno vysávat a pak znova projíždět namokro 😣

viki999
4. bře 2018

@barumat Já zametam 2x týdne a přesto fakt žádný zázrak.. taky mi vadí jak je na těch podlahach cokoli videt.. ale u nás tomu dost pomáhá ta kočka, kde prostě ty černý chlupy, kockolit který neustále vyhazuje ze záchoda a navíc je polovenkovni, takže vyleze ven, tam se pomazli o chodník a domu prinese bordel.. spolecne s myma vlasama a topenim v krbu (tedy nanášení dreva)..no a já jsem na mrtvici, takže jsem si od tohohle slibovala, že to taky nebudu muset dělat na dvakrát.. a zatím prd...

viki999
4. bře 2018

@barumat a co jak je teď reklama na myslím Philips? Přiznám se, že jsem to úplně nekoumala co to umí, jen jsem si říkala zda jsme neměli počkat až to vymakaji líp.. tak jestli to nebude trochu lepší..?

marketa11112
4. bře 2018

I me by se takovy pristroj hodil....s dvema malyma detma, pejskama, papouskem , zametam nekolikrat za den, obden asi vytru..a hodilo by se neco, co to umi naraz..usetrila bych cas...a take topim v krbu..celou zimu kazdy den...

barumat
autor
4. bře 2018

@viki999 To nevím, já na televizi skoro nekoukám. Zkusím mrknout. Jinak mně právě přijde, že proti tobě a třeba @marketa11112 mám doma těch zdrojů bordelu prostě míň 😁 Žádný domácí zvíře, krb, nic takového, jedno dítě a to je maniakálně čistotný, neustále za mnou chodí a nosí mi vlasy, ať je laskavě vyhodím... 🙄 Tak si jako říkám, že u nás by to stačit mohlo, plus samozřejmě hadr na vytření nedostupných míst a vysavač na sedačku atd. Ale mě prostě drtí celou tu plochu šudlat nadvakrát 😣

marketa11112
4. bře 2018

@barumat i me to stve na dvakrat...🙂)...jinak psi mam nahace, takze zadne chlupy tu nenajdes, ja i manzel vlasy dlouhe, ceseme nad vanou, nosime stazene, takze ani vlasy se u nas nepovaluji, kolem krbu zametam pri kazdem prilozeni....lezou mi tu dve deti po zemi, musim mit cisto....proto uklizim porad...potrebuji to jen zjednodusit, urychlit....

sarkar
Autor odpověď smazal
Zobraz
barumat
autor
4. bře 2018

@sarkar Mluvíš ale o robotickém prckovi, od toho bych nic extra nečekala, hlavně ho tu mít nemůžu, dostal by se jen do půlky bytu, všude jinam je schod kvůli trámu v podlaze. Já myslela velký kvalitní vysavač/motorový mop v jednom. Jako je právě ten karcher fc 5 a podobně. Ale jak říkám, je tam spousta ale, tak pořád váhám 😕

viki999
4. bře 2018

@barumat Tak jako já přiznávám, že u nás ty zdroje jsou.. a u nás to prostě 2v1 není a když nad tím přemýšlím, je pravda že jsem taky viděla stopy kudy projel, ale to jsem si říkala, že jsem to třeba neprojela dostkrat, za me největší průšvih ta manipulace, váha a přetahování..
Jinak si nejsem jistá zda ta reklama je v televizi nebo na mě vybíha třeba na youtube, vybavuji si akorát že to vkládají do modré "stanice" s vodou :D
Každopádně pokud něco poridis, budu zvědavá na výsledek 🙂

sarkar
4. bře 2018

@barumat jj, já jsem to pak smazala, až potom jsem zjistila, že je to jiný vysavač 😉 Omlouvám se.

ajja87
4. bře 2018

@barumat aha, promiň já myslela, že myslíš robotický vysavač co i vytírá.😉

barumat
autor
4. bře 2018

@viki999 Dám určitě vědět. Teď jsem si střihla komplet včetně kumbálu, pod postelí, za gaučem atd a tři čtvrtě hodiny v čudu 🙄 Tchýně o patro níž má takový ten rainbow, který má nástavec co to umí taky. Tak si ho asi půjčím, ale zase nevím, no, přece si nebudu obden půjčovat a přenastavovat vysavač. I když ona ho moc nepoužívá. Určitě ho aspoň zkusím.

viki999
4. bře 2018

@barumat Za třičtvrtě hodiny nemam hotovy ani obyvak :( máme obývák přes téměř celé spodní patro.. proto jsem hledala něco co mi to ulehčí..

penelopaw
4. bře 2018

My máme vysavač Vorwerk, který je hodně drahý (nám ho koupili rodiče jako svatební dar), a který má nástavec na pevné podlahy, nástavec na koberec a nástavec, kam se připevní hadr a současně to vysává a vytírá. Ten jsme si tehdy nepořídili, měli jsme malý byt, během hodiny a půl jsem měla komplet všude uklizeno, takže nám to přišlo zbytečné. Ovšem teď máme ultra velký byt a já se zpětně biju do hlavy, že jsme to nekoupili, protože časová úspora by byla značná... Vorwerk prodává prostřednictvím podomního prodeje, takže to ne každému vyhovuje a většina lidí k tomu má předem odpor. Plus ta cena. Ale zkus si dohodnout někoho na předváděčku, během té Ti ukáží všechno, co vysavač umí (takže si nenápadně můžeš poklidit byt jejich vysavačem 😉), a pak se můžeš rozhodnout, jestli do něj půjdeš nebo ne. Naši mají jeden z prvních typů, kupovali ho tehdy na splátky, pořád jim slouží a jsou s ním fakt spokojení. A my taky 🙂.

penelopaw
4. bře 2018

Druhá možnost je pořídit si za peníze, co bych vrazila do vysavače, někoho na úklid 🙂.

nikipos
4. bře 2018

Ahoj, já mám už cca 2 roky AquaTrio od Philips a jsem s ním maximálně spokojená! Vysává a vytira zároveň, takže ušetří spoustu času. Máme doma i malého jezevčíka a hravě si poradí s jeho chlupy... Když se syn plazil, byla jsem nešťastná z toho, že je i po důkladném vytirani za chvíli usmudlany, tak jsem pořídila ten Philips a super 😊 pořizovací cena byla nějak kolem 11tis. Není to levná záležitost, ale za mě se vyplatí 😉

bassetlady
4. bře 2018

@penelopaw já mám i ten nástavec na obojí a fakt pecka. Hlavně jsem zkoušela setřít klasika mopem a potom pro kontrolu tímhle a hadr byl úplně černý. A to vytírám každý den.

barumat
autor
4. bře 2018

@penelopaw Ehm... Tchýně má samozřejmě vorwerk, ne rainbow, jsem blbá 😁 Takže vyzkouším.
@nikipos Na ten jsem teď taky koukala, trošku mi vadí, že nevytírá až do strany. To ten karcher zase jo, a je za půlku. Jsou to dilemata 😕

journals
4. bře 2018

Koupili jsme Roombu, stála tenkrát snad 17, 18 tis., nic levného a obratem jsme jí šli vrátit. Místo aby uklízela, tak rozmetala. A nemyslím si, že bych doma "měla celkem bordel a čekala že mě to spasí" to opravdu ne 😀 jen když už ta to člověk dá takové peníze, tak čeká, že to bude fungovat. Chtěla jsem to na drobný úklid a ani to nezvládla - nesnáším, když mi pod nohama něco křupne, takže jsem opravdu chtěla aby to jen občas projela. Byla jsem strašně zklamaná, ale klasický vysavač je klasický vysavač.

vcelkalenka
4. bře 2018

@barumat jestli muzu malinko prispet.Mame RD,dost velky.Taky jsem resila vytirani.Na vysavani mame IRobota a max spokojenost.Loni jsme poridili Karcher Fc5 a za mne naprosta spokojenost.Vytreno mam za chvili,a ze to beru treba i dvakrat mistnost,mame maleho syna a 10.leteho,plus kocour.Takze bordelu kazdy den dostatek😱😀.Ale vytreno je super.Mame dlazbu a v patre vinyl.Pokud by jsi o tom chtela vedet vic,ptej se.Ale za mne opravdu muzu doporucit.Jsem za nej rada.Nemusim tahat kybl s vodou,co se mi moc libi je,ze vytira stale cistou vodou a spinava je v jine nadrzce.

barumat
autor
4. bře 2018

@vcelkalenka Díky, zase názor opačný. Ten iRobot je robotický vysavač? Ten bohužel nemůžu mít. Myslíš, že ten karcher zvládne běžný úklid poměrně čisté domácnosti sám, bez robovysavače?

vcelkalenka
4. bře 2018

@barumat Ano IRobot je robotický vysavač,máme ho už asi 4 roky.Myslím si,že zvládne.Mám hodně dlouhé tmavé vlasy a i ty vezme,chlupy z kocoura taky.Drobky taktéž,ale samozřejmě něco je lepší před tím zamést či vyluxovat.Když už je něco zaschlého,tak stačí vícekrát po tom přejet.Hlavně já mám pak pocit,že mám opravdu uklizeno a čisto.No a co se týče mínusů...tak snad jen,že je těžší,ale nic hrozného,už jsem si zvykla🙂) Že nezajede pod všechen nábytek a tak.Vytírám s ním i schodiště,máme celodřevěné.