Proč srovnávat, co kdy které dítě umí?

bereninka
30. kvě 2009

Ahoj holčiny,

všimla jsem si, že trendem naší doby je porovnávat děcka. kdo už leze, sedí, stojí, kolik kdo přibral a jak jí. Přímo to nesnáším!!!! Každé dítko je jiné, jinak se vyvíjí, někdo umí dříve mluvit, ale později chodí a naopak.
Mám kamarádku, která se od doby, co porodila, naprosto změnila.
Děcko má o tři dny mladší, ale od začátku se nebaví o ničem jiném, než že soutěží, co už její kluk umí a co umí náš.
Píše i sms s výpisem, co umí a chce, abych jí napsala, co umíme my!
ne jednou mne mrzelo, že náš kluk ještě neumí to, co její. I když úplně ji to nevěřím (např, že jí ve 4 měs. lezl i seděl atd.),a le i tak mně to vždy vyvede. Už jsem jí napsala, aŤ mi to enpíše, že rozhodně nechci soutěžit a že jsem ráda, že mám zdravé dítě.

Jak vy zvládáte soutěživochtivé mamky, které srovnávají a také si vymýšlejí.

Jinak mi taky vadí, když maminky děto drezurují, aby už jim lezli, chodily atd. Co vy?

dagina
30. kvě 2009

Teď jsem si vzpomněla na jednu perlu v poradně. Jedna mamina porovnávala naši Lůcu se svým synem, který je o týden mladší, ale o kilo a půl těžší, tak říkala, že holčičky bývají menší, pak se ptala zda jen kojím..., takže to je kojením že je drobnější 😀 .
Tím jsem chtěla říct, že přirovnávání holčičky bývají drobnější, holčičky jsou takové a makové mě docela točí 😝

soanpe
30. kvě 2009

fakt nestíhám

lenkabu
30. kvě 2009

moje drobnější holčička je nejtlustší ze všech březňátek a má přes 80 cm tak teda nevim esli neni chlapeček 😕

soanpe
30. kvě 2009

no nevím nevím
kámoška má holku a v roce má 15kg 😝

soanpe
30. kvě 2009

babička ji cpe palačinkama,knedlema....p rotože je chudinka , co nemá ttatínka
tatínej jim odešel,protože maminka se ráda družila s jinými tatínky

petruna
30. kvě 2009

Bereniko : uzasne tema !!! Se vsemi tvymi prispevky se plne ztotoznuju !!!

Par holek jako je tvoje kamoska taky znam a je to des.

Neco jineho je sem tam se podelit o radost z nove dovednosti a neco jineho je se porad chvastat a srovnavat se s ostatnimi.
Priznavam bez muceni, ze obcas nejake kamosce napisu nejakou Tonikovu dovednost, pac z ni mam radost , napr : Tonik uz zacal chodit, nebo Tonik prave zaznakoval kacenku, stejne tam me potesi, kdyz ona mi napise, ze jeji mimco si dnes poprve stouplo nebo ma prvni zoubek.

Nekdy jde jasne vycitit, co je jen potreba se podelit o radost ze sveho ditete a co uz je vychloubani.

Ja jsem kolikrat tak nadsena ze sveho syna (presne jak pises : spis z toho jaky je nez z toho co umi), ze se musim krotit, aby to prave nevyznelo, ze se chci chlubit. 🙂

petruna
30. kvě 2009

gedren : ty me fakt bavis !!! 😀

dagina
31. kvě 2009

Lenkabu 😎
Soanpe, to je také nářez 😅

bereninka
autor
31. kvě 2009

Haha, holky, to je super, to se to pěkně rozjelo. 😀 noangel, soanpe, gedren, haha.

Dobrá rada je teda nezájem anebo cynicky odpovídat, kolik s tím má ta či ona mamina práci, zkusím.

kubaka
31. kvě 2009

gedren - to je přesně ono - honění sebevědomí. Je umění být nezávislý na svém dítěti - to je jádro pudla, pravý důvod toho, proč se jedny chlubí a druhým to vadí.
Mě třeba vůbec nebaví kecat na písku - jsou to k smrti nudné řeči pořád dokola, stačí mi, že to jen slyším vedle z lavičky, které debatují dvě matky o polívčičkách, kdo má dudlík atd. Vlastně se z žádnou matkou nestýkám a kámošky mají už děti velké, takže jsem tohohle ušetřená 😵

jeudi
31. kvě 2009

ja tohle naprosto nesnasim uplne stejne ..presne,kazde dite je jine a nesnasim reci typu a vy mate jeste plinku,dudlik atd??nektere deti dokonce preskoci lezeni nebo sezeni a rovnou chodi ..achjo nektere matky jsou fakt na zabiti

soanpe
31. kvě 2009

hele, měla jsem snahu kamarádit s holkama se stejně starejma dětma a nějak mi to nejde 😝

moje nej kamarádka je o 2r starší a má 14ti letýho kluka a to mi vyhovuje 😀 😎

soanpe
31. kvě 2009

a už vůbec nechápu hromadné srazy s kočárkama atd. vždyt ty 4-5ti měs. děti z toho nemaj rozum a o posranejch plenáh se fáákt odmítám bavit 😀 😝

je to dost intimní záležitost na to, abych to rozebírala s pipinama na hřišti

mikulka
31. kvě 2009

Jé, holky, vy mi přesně padáte do noty. 😀

Mně včera jedna kamarádka, taky chlubivka, napsala, že její holka (stejně stará na den jako můj klučík) už umí lézt po schodech. Napsala to tak, že jí to jako vadí, že jí bude muset víc hlídat, ale mně je jasné, že se chlubila, jako dosud, kdy naše hovory jsou převážně o tom, co její holka umí.

Ad písek a srazy kočárků. Tak to je něco pro mně. teda ironicky. Tlachání slepic, pardon, na písku, to fakt ne. Stačilo mi na takové narazit, když jsem byla těhotná a utíkala jsem pryč.
A srazy kočárků, to ani náhodou, proč???
Dětem to absolutně nic nedá. Já chodím s malým ven proto, aby se prospal a ne, abych se já bavila s maminama a jeho to ještě rušila.
To si radši jdu někam sednout s kamarády, když pohlídá manža. A mám klid. Malý je spokoiený doma a já se odreaguju (teda ne že bych chodila nějak často, vlastně jsem byla jen 2x za těch 8 měs., co je malý na světě. Zatím plně kojím, tak nemám moc času...).

Jinak musím říct, že když se mi malý něco navého naučí, mám velkou radost a hned to volám tatínkovi a taky někdy našim. Tedy ne v rámci srovnávání, není s kým, že jo, u našich, ale čistě z radosti.

Mně třeba malý pásl brzo koníčky a já nadšenkyně si ho furt fotila. 🙂
Zato teď že by se mu nějak chtělo lézt, to ne. 😉 🙂 😕

jeudi, máš připravená krásná jména, přesně taková, ale na vlas, jsem chtěla dát! Nakonec jsem se nechala přemluvit od tatínka a máme klasiku. 😝

aponchie
31. kvě 2009

jezisi ja ztratila asi dve kamaradky timto debilnim porovnavanim za prvni dcery a jsem za to i uprimne rada pac jsem milujici matka rekla bych ,ze az kvocna ,ale nenavidim pokec o plenach posranych a o tom co kdo umi a neumi proto mam problem najit stejne zamerene maminky..jsem rada,ze se schazim s kamoskou co je bezdetna jinak by me slehlo 😀 😝

consti
31. kvě 2009

Tak já děti zatím nemám, ale říkala jsem manželovi, ať mi jednu vrazí, pokud se budu takto chovat 😀 😀 . Bohužel v okolí mám jednu známou, která je prototypem dokonalé matky a její malá je prostě dokonalé dítě 😀 😅 . Už od narození slýcháme, jak je malá krásná, šikovná, nejlepší. Jak seděla dřív jak jiné děti, jak měla o dva zoubky víc, jak sousedovic holčička, co je o měsíc starší 😲 😀 . Jak umí držet tužku jako dospělá, rozuměj:ne, jak ostatní hloupé děti. Jak z ní bude teda asi spisovatelka nebo právnička. Jak v chytré knížce psali, že děti chodí kolem roku a ona už v 7. měsících a tak bych mohla pokračovat. Teď už se její máma docela krotí, ale občas si neodpustí poznámku, jak je malá nej. Doufám, že neplánují druhé a že se nedejbože strefíme do podobného termínu. To bych pak srovnání mého dítka s jejich druhým dítkem asi nedala 😀 😝 😅 .

dagina
31. kvě 2009

Consti, až budeš mít mimi, budé také nejkrásnější, nejšikovnější, nejlepší 😉 , fakt. To je naše Lucinka také 😉 😉 .

soanpe
31. kvě 2009

apon,
tak si už zpět z porodky 🙂 🙂 🙂

A určitě máš to nejdokonalajší mimčo. 😀

bereninka
autor
31. kvě 2009

No, porovnávat zuby, to je úplně debilní!

Holky, teda ale musím se přiznat, že já si taky o malým myslím, že je hrozně krásný a chytrý. 😅 Tak to má asi každá máma. Ale ne že bych ti někomu cpala. 😉

petruna
31. kvě 2009

tak to já mám "srazy kočárků " ráda. Ovšem s holkama, co mám ráda a co právě nejsou chlubilky a srovnávačky.
Nescházím se s nimi jen proto , abych tlachala, ale proto, že to i Toník miluje, být mezi dětma, má hrozně rád dospělé a venku mezi lidma to má prostě radši než být se mnou sám doma. Takže mému synovi to určitě něco dává 🙂 , spát může doma, venku se baví a hraje si.
Nehledě na to, že i já se nabiju energií, viď Majmu , Zuzik.... 😎
Jako fakt jsem hrozně vděčná, že mám pár kamarádek - matek, které mi nelezou na nervy 😎 a nemusím tedy pořád sedět doma na zadku nebo courat po sídlišti.

Když jsem byla těhotná, tak mě k smrti ubíjely telefonáty ségry, která má o 3 měsíce mladší holku...Ona byla schopná hodinu mluvit o tom, jaký kdo má odhad váhy, jaký kdo má potíže,kdy mám jakou kontrolu, co jí řekli v poradně, o těhotenstvích a porodech všech svých kamarádek, které já ani neznám, kolik které dítě její kámošky při porodu vážilo a měřilo. Pořád dokola srovnávala těhotenství s neteří s předchozím těhotenstvím atd atd....fakt skoro každý den a já nebyla schopná jí říct, že mi je úplně u pr....jaký porod měly její kámošky a která ještě kojí atd 😝

Hrozně jsem se bála, co bude, až se prckové narodí, ale naštěstí už pak tolik nevolala....asi už neměla čas.

soanpe
31. kvě 2009

petruno
když jsou děti větší a běhaj, tak jsou srazy fajn. Děti se vyblbnou a pak chrní 😉
Už se těším,až Sofi bude běhat a budem jezdit do ZOO.
btw. Už tam byla 2x 😉

Ale jít na sraz se 3měs. miminem jen pro to, abych ukázala, že mám lepší kočár a hezčí mimino atd. mi přijde fak divný.

Právě bych se bála těch debat o kojení, v mém případě dotazy proč nakojím... 😝
Jsem si to nevybrala.Kdyby to šlo,tak kojím.Bych nemusela s sebou tahat mega tašku s termoskou a pixlou s mlíkem 😀 😀 😀

Hold máme Sunar a spokojené najedené dítě 😎 😀 A maminka není vystreslá, že jí nebude stačit mlíko atd.

petruna
31. kvě 2009

soanpe : my se teda s holkama scházeli i s miminkama a myslím, že tam nikdo nejel předvádět kočár 😀 , to by mě kleplo s tou mojí soc károu 😎 (nejlevnější na trhu, mám pocit 😀). Ale těch srazů bylo o dost míň než třeba teď, páč z toho ty děti fakt ještě nic neměli, to je jasný...
Teď , co jsou děti větší a už se vnímaj, tak se scházíme docela často a v ZOO jsme pečený vařený a to doslova... 😀
Ale jak řikám, scházím se jen s matkama, které me nes.... 😎 Kámoškám, co se rádi chlubí nebo srovnávají se snažím vyhnout.

soanpe
31. kvě 2009

petruno
já mám nej kamarádku se 14ti letým pubošem ,takže pohoda 😎 😀

petruna
31. kvě 2009

ad kojení, už jsme to s holkama několikrát řešily, buď se lidi ptají : kojíš ? a pak se ptají s děsem v očích : ty ještě kojíš ?
Jako otázky na kojení by se měly fakt zakázat. 😠
Myslím hlavně cizích lidí. Když se mě zeptá kámoška v souvislosti stím, že se chce na něco okolo toho zeptat, tak to je něco jiného.

Mám jeden zážitek z porodnice.
Volala mi kolegyně, co šla na moje místo, potřebovala s něčím poradit a volala pod záminkou, že mi pogratuluje k narození Tondy atak...takže pogratulovala a pak se hned ptala na tu pracovní věc...Sem byla den po porodu a fakt jsem neměla chut řešit něco pracovního. Toník do toho začla brečet, už měl hlad a ona místo toho, aby se rozloučila (slyšela ho brečet), tak začla komentovat, jak má silný hlas a začla mi dávat rady, proč asi pláče, pak začla vyprávět o prdíkách, o tom jak na to kluci trpí víc atd....jako Tonda už začínal fakt řvát a ona furt dávala rady... 😝 😝 😝 😝
Si asi myslela, že jsem neschná prvorodička a že se neobejdu bez "přítele na teleon" nebo co... 😠 , přitom bylo jasné, že stačí ho nakojit...

kacamar
31. kvě 2009

cau petru, ty by ses mohla zivit pecenim dortů a psanim romanu pro zeny 😀 😉

petruna
31. kvě 2009

soanpe : a co rika ? da se puberta prezit ? mam z toho docela vitr 😎

jinak mit kamosky co deti nemaji je fakt fajn, to je jasny...pokec o necem jinem nez o detech je super(ale to mam nekdy i s tema matkama), ale ty nematky uz bohuzel nemaji tolik casu....Vetsinou pracuji a to do vecera, takze jsem vdecna za kamosky matky, co se se mnou prdeli v ZOO nebo nekde na prochajde kolem obeda a atak...I kdyz jit do ZOO jen sama s Tonikem je taky fajn...ale proste to chce obcas prostridat.

soanpe
31. kvě 2009

kojící dotazy 😝 😝 😝 😝

petruna
31. kvě 2009

kac : 😎 no jo no...tak jsi me vyhmatla...dorty ale lidem chutnaj, kdezto moje žgryndy pindy čte málokdo 😀 😀

kacamar
31. kvě 2009

petru ja jo, pokud se netykaji figury 😉

soanpe
31. kvě 2009

petru,
puberta docela fajn 😉
holku obdivuju, je sama bez chlapa. Kluka vychovává sama, ona dělá krátkej - dlouhej a kluk se musí starat sám o sebe.
docela jim to funguje

píšu jako prase
ale sere pes na ves 😀 😎