• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

25. srpna 2010 
pirlenka bingo!!ja mela svicky jak upiri u rakve :grinning: :grinning: :grinning: ty male cajovky a jak dosel manza tak je sfoukl nebo apalil dalsi ja jsem nemela zadne svetlo ale uz mam takove za 100kc medvidek zlutej ho zmacknes a jemne sviti je to super!

lucenek jezisi ja mam bujnou predstavivost si te uplne predstavuju jak prijdes z obchodu flaknes taskama a zacnes blazene usrkavat malinik a masirovat bradavky :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana: pouzivala tvoje maminka to polohovaci kresilko s hrazdickou? jak s nim byla spokojena? my by jsme ho urcite chteli poridit,myslim ze je to docela sikovna vecicka.
22. črc 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já tu nečetla ani jednu urážku, asi neumím číst...
Vrano, noooo, pokud musíš i přebalit, tak většinou ne.
Luc, ty teda jedeš :confused: :grinning: Já den před porodem upekla buchtu, dala si horkou vanu, svařák a sexík a bylo :wink:
22. črc 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dávala malýmu plínky pod šišku jen chvilinku. Věršinou ho mám na zavinovačce. A nějaký poblitý rukávek mě nevyvádí z rovnováhy - ono to uschne :wink:
22. črc 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vida, tak noční světýlko mě teda nenapadlo, jsem si nějak myslela, že prostě nakojím v posteli po tmě a hotovo. Ale možná bude stačit světlo od digi budíku, docela to září, že mě to kolikrát zbudí. No a nebo pořídím nějakou ňuňu lampičku :grinning:
22. črc 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si koupila přidělavatelné mini světýlko s bílým jemným světlem na dvě pozice je to měsíček a na něm míša....a moc nestálo....ale uvidíme jak se v praxi osvědčí
apon.....když přijdu z obchodu buchnu tašky tlačím snídani a koníkuju..to ostatní potom :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mezi nama kolotoc je kapitola sama pro sebe..vubec ji nenadchl a naopak byla nervni a nemohla spat a ani v bdelosti ji nebavil toz skoncil pod posteli behem tydne ..pak sme jeste zkusili a jen si odfrkla a knucela takze skoda penez,ale to nevis moc dopredu co..
22. črc 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
beru neměla ji. Takže nemůžu sloužit. Já ji teď kupovat nebudu, počkám po porodu.
22. črc 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Noční světýlko jsem nepořizovala, rozsvítila jsem vždy menší světlov kuchni a bylo světlo i v obýváku, máme kuchyň hned vedle
22. črc 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no po tme to je spatne nakojit presne jak pise s tim blinkanim a tak vubec..a nejvic me vytocil manza parkrat zapnul lampicku a mala knourala jak blazen tak nechaval svitit na chodbe a hodil deku jste pres dvere pac sou sklenene ,ale uz sme se dokopali s lampicce..fakt doporucuju!!a kdyz nebude aspon jako rychla zachrana na parapet tu svicku cajovou
22. črc 2008 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a co ta hraci deka na zem kam se muze pripojit hrazdicka?je to spis asi pro trochu starsi ale mate ji nektera?
22. črc 2008 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek: někdy nepomůže nic :sweat_smile: já masírovala kozy i hráz, pila maliník na hektolitry, trajdal furt venku jak debil, a NIC. Porod mi vyvolávali po 8 dnech kvůli váze malého a řeknu ti DÍKY BOHU ŽE MI NEZAČAL SPONTÁNNÍ POROD - malej by se asi udusil. Měl 4x šňůru kolem krku a ta ho nemustila vůbec dolů. Příroda prostě VÍ :wink:
22. črc 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ambret :meli sme mega doplatet za elektriku :grinning:
22. črc 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ygreen, od kolika jse používala to lehátko? některé jsou až od 6 měs. to mi přijde docela pozdě...

ap, kolotoč jsem pořídila ten fisher price s medvídkama, úplně mě uchvátil a teď mě napdá, že když malou nabude brát, tak sundám medvědy a postavím to na noční stolek, má to lampičku s tlumeným světlem a světýlko na kojení je rázem vyřešeno :wink:

ambret, když my máme kuchyň o dva pokoje dál :grinning: Musela bych svítit MM klasickou lampičkou nebo lustrem v ložnici a to by mě asi zabil
22. črc 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nene, já měla to štěstí, že se mi holky v noci nebudily tak často, všechny tři se asi tak dva měsíce budily 2x za noc, později jen jednou kolem 23 hodiny a pak jedly až ráno. Měla jsem štěstí na spavá hodná miminka, zato teď zlobí jak čerti
22. črc 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana: my to budeme mit podobne, loznice bude pres chodku takze bych musela male vzit a prejit s nim pulku bytu. ale mozna ze to tak proste bude muset byt.stehujeme se do noveho bytu a tak uvidim jak to pujde v loznici zaridit.
22. črc 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
beru:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=1646592&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F :grinning: děti kolem 6 týdne to baví tak max 20 minut denně, ale každým dnem je to lepší a lepší

souhlas s tím kolotočem - je to drahej špás - kdyžtak dokoupíte časem. Já jsem zastánce toho, aby malej věděl, že postýlka je na spaní a lehátko a hrací deka na blbnutí. Například jsme dostali takovou zpívající krávu chrastítko - moc hezký, ale malej u toho řve, páč se toho bojí :sweat_smile:
22. črc 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky narazily jste za na nejakou vec,kterou jste strasne pred porodem chtely a pak se ukazalo ze po porodu byla uplne na nic? neco co jsou vyhozene penize kdyz se to koupi?
22. črc 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ygreen, když mě ten FP kolotoč hrozně uchvátil, tak ho mám aspoň z mimibazaru, že byl levnější. Je fajn, že ho nemusíš mít na postýlce a postavíš ho kamkoliv jinam třeba jako lampičku. Tak snad ho využiju. Když ne, půjde do světa.
22. črc 2008 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek: jak se citis takhle pred porodem? myslim jak psychicky tak fyzicky :slight_smile:
22. črc 2008 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nebo ten kolotoc muzes dat na svuj nocni stolek a kochat se :grinning: :grinning: proste nektere veci chcou spis mamky..i ja mam rada ruzove krasne obleceni na malou a pritom ji je to sumak co ma na sobe :grinning:
22. črc 2008 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berunka u nás to bylo chodítko, úplně vyhozené peníze. Holky v tom byly chvilinku a za chvíly se vztekaly a musely jsme je vyndavat, takže jsem si řekla, že chodítko už mi nesmí přes práh. Vím, že třeba jiní si ho nemůžou vynachválit, švagrová v něm měla malou pořád a nedá na něj dopustit :wink:
22. črc 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana: nedivim se ti ze jsi kolotoc koupila,je moc hezkej a i jako lampicka bude urcite fajn :wink:
Ahoj holky :slight_smile: Můžu se taky přidat?
beru, já jsem hrozně chtěla komodu s přebalovákem a vaničkou. Stála 6.000,-- a po půl roce se tam malé nevešlo povlečení. Vanička v dětském pokojíčku děsně nepraktická a přebalovala jsem od prvního dne na posteli. Takže to považuju za největší chybu.
tohle lehátko se dá polohovat, takže od narození

berunka: kolotoč nad postýlku, spirála do postýlky, zbytečná kosmetika, zbytečné oblečky. Naopak jsem potřebovala a neměla odsávačku, více větších flašek, alespoň 3 dudlíky, min. 4 kojící podprdy, apod.
ap, přesně, proč myslíš, že už dva dny vyhlížím pošťáka? Má mi přinést žůžovoučké povlečení. :grinning: Hned jak to budu mít doma, tak to musím zkusit povlíct. :dizzy_face: A jak se těším na ty panenky a tak, že si budu mít s kým hrát :grinning: Takže je to fakt, holt bude když tak kolotoč uspávat mě :grinning:
22. črc 2008 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana posli mi pls link na ten kolotoc :grinning: me to teda zajima..ja mela obyc plastovej jedna melodie,ale kamoska ma takovej desne drahej hadrovej kolotoc a postylku strasne krasnou a spinkaji od narozeni spolu na letisti ma to jak nove vsecko :grinning:
22. črc 2008 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ambret: bohuzel nektere veci se zjisti az po chvili kdy prckovi nevyhovuji. taky si rikame,ze treba to lehatko bude fajn, ze budu moct mit prcka na lince a budu ho hupat,ale taky se mu v nem nemusi libit.to je sazka do loterie.

aponchie: mas taky to polohovaci lehatko a jestli ano jak ho mala snasi?
22. črc 2008 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj a kosmetiku jsem nakoupila komplet všechno od johnson&johnson. A používala jsem ji týden a potom dala pryč. Po pár dnech mi to smrdělo a měla jsem pocit, že má z toho malá vysušenou kůži :confounded:
22. črc 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek