• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

25. srpna 2010 
Holky taky myslím, že deka bude stačit, když bude mít kombinézku.

tak díkes :slight_smile:
18. srp 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy, my sme teda zavinku do autosedajdy využili hooodně moc :wink: nejen, že byla dobrá do kočárku, když nebyla taková zima na fusak, ale i pak na jaře, když bylo chladnějc, tak i do sporťáku :wink: Pro mě to byla jedna z nejužitečnějších věcí, co sem koupila :wink:
18. srp 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lukin,

co je perlan? :confused: jinak dík za odpověd.... :slight_smile:
18. srp 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri: a ty budeš při každém přebalování mýt prdku pod vodou? já třeba nepoužívám ty převoněné ubrousky (ty máme jen na cestování), ale navlhčený perlan. mám ho nastříhaný na malé čtverce. Podle mě často děti mají vyrážku právě z těch naparfémovaných a napuštěných ubrousků.
Perlan je netkaná textilie, která se používá už v porodnicích, normálně ji prodávají v lékárně :wink:
18. srp 2008 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko,

jo chtěla bych to dělat jak jsem to viděla u kamarádky...tedy žínkou nebo malým ručníčkem pro děti namočeným ve vodě mu to tak utře..a když je to moc tak zadek umýt...
Ne já jsem celkem proti těm ubrouskům a podobným chemikáliím, a voda snad nikomu neublíží, ne? :sweat_smile:

No ten perlan fakt nevím o co jde, ale jemný ručníček pro děti snad v poho ne? :slight_smile:
18. srp 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky zkusene maminy,vim ze se tu vybavicka probirala uz x krat,ale nemate nektera nejak hruby prehled kolik kusu obleceni jste od kaze velikosti ze zacatku kupovaly? 56,62,68
18. srp 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri: no právě proto používám ten namočený perlan a můžu přebalovat kdekoliv :wink:.
beru: já toho moc neměla, asi čtvery dupajdy 56. Sice jí to bylo trochu větší, ale rychle do toho dorostla, myslím, že třeba tu 62/68 velikost můžeš počkat a dokupovat to až potom, já měla některé věci koupené dopředu i větší, ale pak jsem zjistila, že jsou na tohle roční období třeba nepraktické a nebo že jsem koupila s blbým zapínáním, takže je podle mě lepší si vyzkoušet, co ti bude nejvíc vyhovovat a podle toho kupovat ty větší velikosti. Kamarádka např. musela mít široké balení, takže jí vůbec nevyhovujou bodýčka a má trička a kaťátka.
19. srp 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přokláním se k perlanu nic moc nestojí a když si ho nastříháte do krabičky a vlhčíte a uložíte tak na den dva máte klid a můžete přebalovat kdlidně mimo umyvadllo.
beru: no já měla 56vel asi 6body dl.a kr. podle období. dupky asi 5krát, ponožky, overalky na spaní 5x, kalhoty 1x, bundičku 1x,tepláčky2x. a potom různě od 62,68. a dokupuji stále přes net a v obchodech. neboj lepší je míň méně. :wink:
19. srp 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro me byl dost problem v noci zapinat a rozepinat dupacky.....fuj. Takze u nas bodycka a teplacky od malinka
19. srp 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri: Myslím, že je vyrobený z celulozy. Je bílý a jeden arch vyjde na 3 koruny. Zatím jsem spotřebovala pět archů, takže mytí zadku mě vyšlo na 15 korun. Nejsou tam žádné chemikálie. Myslím si, že je to jak vlhčený ubrousek, ale bez chemikálií a namočí se do vody. A je krásně jemný a jde prát :slight_smile:
19. srp 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám na spaní pyžama od narození. :wink:
no tak já ho tedy spotřebovala více (perlanu),ale i tak je to levné a jinak mám plínky a vl.ubrousky také.
19. srp 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím zkušené matky :slight_smile: Co na nožičky pro zimní mimčo?Jediné co jsem našla, jsou z ovčí vlny takový "papuče".Díky za rady
19. srp 2008 ve 13:09  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
já používala pro svoji dceru capáčky z venku manžestr a ve vnitř chlupanina jinak konmbinéza přímo s capáčkama připínacíma na knoflíček.
19. srp 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
my měli i dupačky rozepínací u nohou, takže to byla pohoda :slight_smile:. Já kupuju ta velká balení perlanu, takže ani nevím, kolik mě to stojí :wink:.
19. srp 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem koupila u bate zajickove chlupate kozene zvrchu paradni vec asi 100kc a jinak kdo ma moznost jet do polskeho zakopaneho tak tam je rad kuze...neskutecne veci od cepicek boticek kabatku mrak..
19. srp 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dotaz, možná hloupý, ale potřebuji poradit. Koupili jsme mantinel a kolotoč. Máme postýlku se stahovacím bokem, takže ten mantinel tam při stahování vadí. Co s tím? A kolotoč se umisťuje kam přesně-na bok postýlky doprostřed? Připadá nám, že je hodně nízko a vlastně tam bude vadit, když budu mimi vyndávat atp. Díky
24. srp 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem mantinel oddelala, ale pokud teprve cekate mimi, tak docela dlouhou dobu ten bok stahovat nemusis, ne?

a kolotoc si muzes dat i na celni stranu
24. srp 2008 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co jste si praly od pribuzenstva pro vase mimisky k Vanocum kdyz jste je cekaly?
27. srp 2008 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od mé sestry šátek na dítko, můj dědeček nedal jinak, než že koupí kočárek včetně autosedačky. Máma kupovala jednorázové plenky, které jsme pak zase prodávali. Jinak asi nic... dostali jsme pak po narození dítka nějaké prachy, které jsme uložili na stavební spoření.

Jo, kolotoč hlavně tak, aby nepřekážel :slight_smile: Taky jsme ho měli na čelní = vyšší straně, jinak bychom se pro něj do postýlky ani nedostali.
28. srp 2008 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
berunka: Nic, to by mě ani ve snu nenapadlo chtít něco k Vánocům ještě nenarozenému dítěti :grinning:
28. srp 2008 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
berunko:nechtěla jsem nic,dostala jsem nějaké oblečky a hračky :wink:
28. srp 2008 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolotoč sem měli zboku postýlky do 5 měsíců, pak jsem ho přemístila jinam, protože to začal strhávat na sebe a prakticky to celé dokázal rozložit
28. srp 2008 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: "jsme"
28. srp 2008 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
my si nepřáli nic, když někdo chtěl dát dal, když ne, tak ne. naši nám dali nakonec peníze na kočár a od tchánovců jsme dostali chrastítko a držák na dudlík :grinning:
28. srp 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme rikali ze jim navrhneme co jeste potrebujeme koupit a presne,bud budou chtit pridat nebo koupit nebo ne.rozhodne nechceme nikoho nutit. :wink:
28. srp 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
berunka: A oni se vás ptali, co mají malé koupit k Vánocům nebo to byl váš návrh?
28. srp 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych jim to navrhla, až pokud by se zeptali, co chceme k Vánocům, jinak ne.
28. srp 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
oni se nas vzdycky ptaji co budem chtit k Vanocum,prto se na to tady ptam :wink: zatim jsme jim jeste nic nenavrhli.
28. srp 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla kolotoč do roku :slight_smile: je to úžasná věc, dala jsem mléko zapla, nastavila hudbu a max to šla zapnout ještě jednou dokola a malej spal
29. srp 2008 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
slyšela jsem z více stran, že je blbost kupovat nůžky s kulatou špičkou, kamarádky s tím prý nic neustřihly a nechtíčky stříhaly klas.nůžkami
jaké máte zkušenosti?
2. zář 2008 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek