Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

marki
2. únor 2006

Ahoj kočky, protože mě příchod mimouše čeká za necelé tři měsíce, snažím se sehnat co nevíce informací nejen v kurzech, ale všude možně. Proto vám sem nakopíruju rady jedné super maminky (má dva puberťáky 15,14 let a malýho 7m Vojtíška). Nemusíte se těmito radami řídit, spíš pro vás můžou být inspirací:

1. PRANÍ
Já pořád peru a nemůžu si vynachválit tekutý prášek pro miminka LOVELA je to úplně super do té doby, kdy ti mimčo nezačně baštit mrkvičky nebo jestli budeš používat klasické pleny látkové což si myslím že je NA PRD tak to bys nevyprala ale na takovéto obyčejné praní je to SUPER. Krásně voní, prádlo je hrozně svěží a přitom nenavoněné moc uměle víš jak to myslím. NEAVIVÁŽOVAT vůbec nepotřebuje to miminko a po LOVELE bude krásně měkkoučké uvidíš. Hned od začátku jsem prala a peru na 30 stupňů úplně to stačí a vypere si doteďk úplně všechno. Praní v RUCE nedoporučuji nevypereš to nikdy tak jako pračka, ztráta času a opravdu když dáš šetrnej program peru na EKO a ještě na VLNU tak věci a sama vidíš co máš ode mě, jsou krásné a kdybys viděla ty, co jsem měla na Vojtu úplně malinkaté, nebyly známky nošení.

2. LEHÁTKO
My jsme lehátko kupovali hned ze začátku, protože Vojtík šíleně trpěl na vetříky a vlastně od měsíce nám doktorka, která učí miminka plavat a hodně ví o motorice a vývoji, nám doporučila a vůbec nám nedoporučila právě autosedačku vajíčko, do kterého maminky dávají miminka a myslí si, jak jim je dobře. BLBOST !!!!!!!!! Nedělej to ikdyby stopadesát kamadárek to tak dělaly a řeknou ti, jak se to miminku líbí. V autě ANO to nevadí je tam jak v bříšku ale celé dopoledne aby ho měly na stole v kuchyni a vařily u toho to je ŠPATNÝ. Lehátko co jsme měli mi se dalo polohovat do sedmi poloh a ta nej........ byl skoro leh trochu vyvýšený ale krásně Vojtík ležel a nepoloseděl. Bylo mu tak dobře, přenášeli jsme si ho a taky houpali, to naše se dalo houpat ale myslím, že každé lehátko to tak má, když je jakoby podsunou rádoby nožičky tak se houpe takže DOPORUČUJI. Jo a dokdy? Do té doby, než se začne otáčet my ho měli do půl roku. Pak jsme koupili krmící židličku, která má tři polohy takže ta úplně dole je jakoby ve vajíčku a sedm poloh výškových, má dva pultíky a zezačátku tam Vojtík byl v té úplně naležato poloze, viděl protože židlička se dá vysunout do výšky ke stolu a byl na pohodu. Má kolečka, takže s ním jezdíme po celém bytě, teď ho v ní krmím, dám si ho níž, sedím třeba na sedačce v obýváku a krásně baští takže ikdyž je dražší než klasické krmící židličky které se nadají polohovat já si nemůžu stěžovat a od půl roku v ní krásně sedí.

3. PLENY my měli od začátku PAMPERSKY do porodnice jsem si kupovala úplně ty nejmenší myslím 2-5 kilo ty NEW BABY nevím jestli to píšu dobře a protože jsme byli dlouho malinkatí vydrželi nám. Ale maminky co měli prcky tak kolem těch tři a půl kil je využili jen v porodnici takže být tebou, toto balení si koupím jen jedno do porodnice a pak už ty další 3-6 kilo ty budeš využívat myslím tak do dvou měsíců opravdu těch jsme si nakoupili nejvíce. Ubrousky nejvíc jsem spokojena od PAMPERS ale ty bílý s heřmánkem, opravdu jsou nejlepší. Nejsou navoněný jako ostatní, nedráždí a je tam heřmánek a krásně je po tom prdelka hlaďoučká fakt že jo!!!!!!!!!!!! Teď už máme PAMPERSKY jen na spaní, na noc a na cestování a na doma, kdy ho přebaluju co hodinu aby se prokopal a dal chvíli pokoj máme obyčejné třeba dobrý jsou z ROSSMANA nebo z BILLY, HYPERNOVY mají obrázky a stačí. Pampersky jsou lepší v tom, že opravdu ikdyž je tam jak říkám NACHCÁNO tak nejsou těžké, nestudí a lepítko pořád lepí ale u těchto obyčejných je plena hned těžká, mokrá jakoby taková studená a lepítko lepí jen jednou pak už led izolepou (přeháním nedělám to jen přirovnání.)

3. PŘEBALOVACÍ PULT a pod......... já hrozně chtěla ten klasickej s vaničkou NEDĚLEJ TO !!!!!!!!!! Zabírá to moc místa, využíješ to jen prvních pár týdnů a pak zjistíš, že pohodlnější je přebalování na klasické posteli v ložnici nebo kdekoliv jinde, než tam, kde ti bude stát tento pultík. My jsme si nechali udělat k postýlce takovej jakoby pultík , vypadá to jakoby vál na válení těsta, má to asi pěticentimetrovou ohrádku ze tří stran, do toho jsem si koupila molitan, na ten jsem si ušila z dětské látky potah a krásně jsem to měla u ruky jo a připevnili jsme ho na dva noční stolky, které se nám kvůli postýlce nevešli k posteli tak jsme je dali na sebe, na to ten pultík, na to ten pošitej molitan a bylo to. Ale vůbec jsem tam malýho nepřebalovala, měla jsem strach, že mi spadne, na posteli jsem mohla odejít KAMKOLIV, malej si tam krásně ležel, pod něj jsem pořád a doteďka dávám PŘEBALOVACÍ PODLOŽKY těch si taky nakup ty se neztratí, můžeš mimčo nechat na posteli se prokopat, pod něj tuto podložku kdyby náhodou bylo nadělení a můžeš si fakt jít třeba vyndat prádlo z pračky takže PŘEBALOVACÍ PULT nic moc!!!!!!!!!!!!!!! Vím o holkách, kterým stojí někde v kuchyni nebo obýváku a mají na něm jen krámy.

4. VANIČKA máme obyčejnou z IKEI, je malá ale my jsme Vojtíka už od šesti týdnů koupali ve velké vaně, protože plaval jako plaváček a doteďka už jezdíme i do bazénu se potápět a můžu doporučit. Va vaničce co nejméně, vím, je to pro maminky pohodlnější, položit prcka do vaničky pěkně ho tam nechat ráchat, kopat ale pro jeho motoriku a vývoj je to právě špatný. My jsme od začátku a to vím od té kamarádky hned vrzly malýho do vaničky, ŽÁDNÉ LEHÁTKO rovnou ponořit uši do vody, nevadí jim to VĚŘ MI a ve velké vaně taky, napustit vodu, položit, uši pod vodu a miminka se cítí jako v bříšku je jim tam dobře. To je moje ZKUŠENOST a děti, kterým se dává takovéto lehátko nebo cokoliv aby se jim nenamočily ouška se později bojí vody, jak mají vodu v uších řvou takže DEJ NA MĚ!!!!!!! Jo a na vanu do koupelny jsme si nechali opět udělat desku přesně na šířku vany, dolů jsme nalepily takovou pěnovku, prodávají to různě aby neklouzaly věci třeba v autě na palubovce, určo víš, je to takové dírkované jakoby molitan a to jsme dali na vanu a ono to neklouzalo, na to vaničku a nemusela jsem se zohýbat do velké vany kvůli zádům a tak. Teď to mám taky, malýho si na tom zesleču před koupáním, pak ho osuším a přenáším do ložnice, tam ho namažu, obleču a jde baštit a spát. Už vím, jak je v ložnici po koupání že prostě už tam zůstává a je to SUPER.

MOC DOBRÁ VĚC : Monitor dechu, chůvičky - k nezaplacení !!!!!!!!!!!!!!!!

....a jo ještě co je SUPER VĚC je BABY VAK ten jsme měli, v albíčku tam o něm píšu, že když měl malej větry tak v něm byl schoulenej jako v bříšku, cítíl moje srdíčko a bylo mu dobře. Na nakupování je to paráda, když pláče, když jdeš třeba jen do sklepa pro brambory zase přeháním ale já jsem potřebovala třeba pošťačka zvonila, šupla jsem ho tam, nebyla mu zima, cítil mě a šupajdovali jsme. Máme ho doteďka, už tam neleží ale jakoby sedí a je zvyklej, je mu dobře a lepší než ten ŠÁTEK - pozn. - u tohoto baby vaku si nejsem jistá, jiná maminka mi zase napsala, že jí ve vaku její holčička nechtěla být a koupila si šátek, kterej je pro ni super - holt každé mimi je jiné 😉

Nakonec rada poslední........nejvíc mimi potřebuje TEBE, tvoji náruč, teplo🙂

Pokud budete chtít, příště vám sem přepošlu radu o kočárcích (vlastní zkušenost té maminky) a nebo pošlu odkaz na stránky, kde je toho hodně o těhotenství a mateřství napsáno... 😉

andy21
18. srp 2008

Holky taky myslím, že deka bude stačit, když bude mít kombinézku.

tak díkes 🙂

luucia
18. srp 2008

andy, my sme teda zavinku do autosedajdy využili hooodně moc 😉 nejen, že byla dobrá do kočárku, když nebyla taková zima na fusak, ale i pak na jaře, když bylo chladnějc, tak i do sporťáku 😉 Pro mě to byla jedna z nejužitečnějších věcí, co sem koupila 😉

meleri
18. srp 2008

Lukin,

co je perlan? 😕 jinak dík za odpověd.... 🙂

kacka.va
18. srp 2008

meleri: a ty budeš při každém přebalování mýt prdku pod vodou? já třeba nepoužívám ty převoněné ubrousky (ty máme jen na cestování), ale navlhčený perlan. mám ho nastříhaný na malé čtverce. Podle mě často děti mají vyrážku právě z těch naparfémovaných a napuštěných ubrousků.
Perlan je netkaná textilie, která se používá už v porodnicích, normálně ji prodávají v lékárně 😉

meleri
18. srp 2008

Kačko,

jo chtěla bych to dělat jak jsem to viděla u kamarádky...tedy žínkou nebo malým ručníčkem pro děti namočeným ve vodě mu to tak utře..a když je to moc tak zadek umýt...
Ne já jsem celkem proti těm ubrouskům a podobným chemikáliím, a voda snad nikomu neublíží, ne? 😅

No ten perlan fakt nevím o co jde, ale jemný ručníček pro děti snad v poho ne? 🙂

berunka
18. srp 2008

holky zkusene maminy,vim ze se tu vybavicka probirala uz x krat,ale nemate nektera nejak hruby prehled kolik kusu obleceni jste od kaze velikosti ze zacatku kupovaly? 56,62,68

kacka.va
19. srp 2008

meleri: no právě proto používám ten namočený perlan a můžu přebalovat kdekoliv 😉.
beru: já toho moc neměla, asi čtvery dupajdy 56. Sice jí to bylo trochu větší, ale rychle do toho dorostla, myslím, že třeba tu 62/68 velikost můžeš počkat a dokupovat to až potom, já měla některé věci koupené dopředu i větší, ale pak jsem zjistila, že jsou na tohle roční období třeba nepraktické a nebo že jsem koupila s blbým zapínáním, takže je podle mě lepší si vyzkoušet, co ti bude nejvíc vyhovovat a podle toho kupovat ty větší velikosti. Kamarádka např. musela mít široké balení, takže jí vůbec nevyhovujou bodýčka a má trička a kaťátka.

martinka79
19. srp 2008

Přokláním se k perlanu nic moc nestojí a když si ho nastříháte do krabičky a vlhčíte a uložíte tak na den dva máte klid a můžete přebalovat kdlidně mimo umyvadllo.
beru: no já měla 56vel asi 6body dl.a kr. podle období. dupky asi 5krát, ponožky, overalky na spaní 5x, kalhoty 1x, bundičku 1x,tepláčky2x. a potom různě od 62,68. a dokupuji stále přes net a v obchodech. neboj lepší je míň méně. 😉

kristi
19. srp 2008

pro me byl dost problem v noci zapinat a rozepinat dupacky.....fuj. Takze u nas bodycka a teplacky od malinka

lukin
19. srp 2008

meleri: Myslím, že je vyrobený z celulozy. Je bílý a jeden arch vyjde na 3 koruny. Zatím jsem spotřebovala pět archů, takže mytí zadku mě vyšlo na 15 korun. Nejsou tam žádné chemikálie. Myslím si, že je to jak vlhčený ubrousek, ale bez chemikálií a namočí se do vody. A je krásně jemný a jde prát 🙂

martinka79
19. srp 2008

já mám na spaní pyžama od narození. 😉
no tak já ho tedy spotřebovala více (perlanu),ale i tak je to levné a jinak mám plínky a vl.ubrousky také.

kruguer
19. srp 2008

Prosím zkušené matky 🙂 Co na nožičky pro zimní mimčo?Jediné co jsem našla, jsou z ovčí vlny takový "papuče".Díky za rady

martinka79
19. srp 2008

já používala pro svoji dceru capáčky z venku manžestr a ve vnitř chlupanina jinak konmbinéza přímo s capáčkama připínacíma na knoflíček.

kacka.va
19. srp 2008

my měli i dupačky rozepínací u nohou, takže to byla pohoda 🙂. Já kupuju ta velká balení perlanu, takže ani nevím, kolik mě to stojí 😉.

aponchie
19. srp 2008

ja jsem koupila u bate zajickove chlupate kozene zvrchu paradni vec asi 100kc a jinak kdo ma moznost jet do polskeho zakopaneho tak tam je rad kuze...neskutecne veci od cepicek boticek kabatku mrak..

laetti
24. srp 2008

Mám dotaz, možná hloupý, ale potřebuji poradit. Koupili jsme mantinel a kolotoč. Máme postýlku se stahovacím bokem, takže ten mantinel tam při stahování vadí. Co s tím? A kolotoč se umisťuje kam přesně-na bok postýlky doprostřed? Připadá nám, že je hodně nízko a vlastně tam bude vadit, když budu mimi vyndávat atp. Díky

kristi
24. srp 2008

taky jsem mantinel oddelala, ale pokud teprve cekate mimi, tak docela dlouhou dobu ten bok stahovat nemusis, ne?

a kolotoc si muzes dat i na celni stranu

berunka
27. srp 2008

holky co jste si praly od pribuzenstva pro vase mimisky k Vanocum kdyz jste je cekaly?

ladunka
27. srp 2008

Od mé sestry šátek na dítko, můj dědeček nedal jinak, než že koupí kočárek včetně autosedačky. Máma kupovala jednorázové plenky, které jsme pak zase prodávali. Jinak asi nic... dostali jsme pak po narození dítka nějaké prachy, které jsme uložili na stavební spoření.

Jo, kolotoč hlavně tak, aby nepřekážel 🙂 Taky jsme ho měli na čelní = vyšší straně, jinak bychom se pro něj do postýlky ani nedostali.

lukin
28. srp 2008

berunka: Nic, to by mě ani ve snu nenapadlo chtít něco k Vánocům ještě nenarozenému dítěti 😀

lenkabu
28. srp 2008

berunko:nechtěla jsem nic,dostala jsem nějaké oblečky a hračky 😉

binki
28. srp 2008

kolotoč sem měli zboku postýlky do 5 měsíců, pak jsem ho přemístila jinam, protože to začal strhávat na sebe a prakticky to celé dokázal rozložit

binki
28. srp 2008

😀 "jsme"

kacka.va
28. srp 2008

my si nepřáli nic, když někdo chtěl dát dal, když ne, tak ne. naši nám dali nakonec peníze na kočár a od tchánovců jsme dostali chrastítko a držák na dudlík 😀

berunka
28. srp 2008

my jsme rikali ze jim navrhneme co jeste potrebujeme koupit a presne,bud budou chtit pridat nebo koupit nebo ne.rozhodne nechceme nikoho nutit. 😉

lukin
28. srp 2008

berunka: A oni se vás ptali, co mají malé koupit k Vánocům nebo to byl váš návrh?

kacka.va
28. srp 2008

já bych jim to navrhla, až pokud by se zeptali, co chceme k Vánocům, jinak ne.

berunka
28. srp 2008

oni se nas vzdycky ptaji co budem chtit k Vanocum,prto se na to tady ptam 😉 zatim jsme jim jeste nic nenavrhli.

petule.h
29. srp 2008

já měla kolotoč do roku 🙂 je to úžasná věc, dala jsem mléko zapla, nastavila hudbu a max to šla zapnout ještě jednou dokola a malej spal

ilci
2. zář 2008

slyšela jsem z více stran, že je blbost kupovat nůžky s kulatou špičkou, kamarádky s tím prý nic neustřihly a nechtíčky stříhaly klas.nůžkami
jaké máte zkušenosti?