Razantní změna účesu na mateřské

kexina
5. dub 2018

Mám takový trochu netradiční dotaz. Je tu někdo, kdo na mateřské razantně změnil účes?
Jak jste se k tomu rozhodly?
Na jednu stranu cítím, že by byl správný čas nechat se ostříhat. Bráno z čistě praktického hlediska, krátké vlasy jsou přeci jen praktičtější, navíc mi už v těhotenství začaly vlasy vypadávat po hrstech a ani rok po porodu se to příliš nezlepšílo, i když určité zlepšení tady je. Takže nechci opravdu čekat až budu mít na hlavě těch pověstných pět chlupů v deseti řadách. Ale přiznám se, že se nemůžu rozhoupat. Dlouhé vlasy mám od svých šesti let, kdy jsem si je doslova prosadila navzdory rodičům. A teď si nedokážu představit, že je nebudu mít, navíc ani nevím, jaký střih - zkoušela jsem to přes online program, ale u všech zkoušených střihů mi přišlo, že vypadám jako trotl...
Co bylo pro vás tím hlavním impulsem a jak jste se odhodlaly ten nevratný krok udělat?

kexina
autor
6. dub 2018

@sobist Právě, že pomalu rostou. Takže sice chápu ty, kterým vlasy rostou rychle, že si mění účesy podle nálady, ale pro mě bude ostříhání víceméně jednosměrná cesta, proto takové rozmýšlení.

eldrag
6. dub 2018

@katkatomaskova ani ne, jen si plnim pubertalni vystrelky, az nastoupim do prace bude utrum :D

sahrazad1
6. dub 2018

@kexina já bych nešla ani za zlatý prase, a to jsem starší než ty. U krátkých vlasů myslím dost záleží na obličeji- harmonickému, jemnemu slušet budou, ale když má někdo větší nos, uši, atd...působí spíš jak babochlap a bez malování se neobejde. S dlouhými vlasy je méně práce, nemusím se líčit, jsou velmi ženské! Jo a staré babičky se mi líbí nejvíc právě v dlouhých vlasech, klidně svazanych, krásně bílé, to je paráda! V kontrastu s důchodkyni s fialovymi vlasy , co vidím dost na ulici :/ :D

katkatomaskova
6. dub 2018

@eldrag Dobře 😀 Na mě by to byla asi moc velká divočina... 😂

nada3
6. dub 2018

Zdravim, take jsem se nechala ostrihat po porodu z polodlouhych vlasu na mikado a po chvili jeste nakratko. Jak tu uz zaznelo, kratsi vlasy se snadneji umyvaji, ale na pohodlnost jsou urcite lepsi delsi, ktere se stahnou do culiku nez ty kratke, ktere vsude poletuji. Takze ja momentalne nechavam znovu dorust, jako @tynka9 🙂 U me to zkraceni bylo z nutnosti, take mi dost padaly a jak zacaly dorustat odrosty, vypadala jsem jak meduza, culik a ty odrosty staly kolem🙂 Na mnozstvi nema zkraceni vliv, spis na kvalitu, ze si cibulky odpocinou od velke tihy a tahani, ne ze by jich pribylo, bohuzel. Mozna spis s vekem kvalita vlasu slabne a zda se jich byt mene.
Jinak muzu zminit svoji kamaradku s velkym nosem jako mam ja, ze ji maminka rekla, jestli ma dlouhe vlasy stejne porad stazene v culiku, tak je uplne jedno, kdyz bude mit kratke, ze to vyjde nastejno🙂

astyna
6. dub 2018

Blond vlasy po pás - změna na krátký klučíčí střih tmavé barvy. No ořvala jsem to. Kadeřnice mě špatně pochopila a ostříhala téměř na kluka…Rostlo to do normální délky - rozuměj do ohonu - cca 2 roky….Hrůza.

blka
6. dub 2018

@kexina na kluka bych se nikdy neostrihala. Aspoň po ramena nebo lopatky.
Jak říkáš, na ostrihani se taky ještě vnitřně necítím. Ale mamkou a sestrenici je mi predhazovano, že by to chtělo změnu.
@normalnimatka mne dnes paní v obchodě oslovila slečno. Tak asi dobrý 😀

antoinet
6. dub 2018

Pokud na tom budou moje dlouhé vlasy po třetím porodu strašně, jdu na Kate🙂 Líbí se mi, když je žena ženou, ale ne zase na délce lpět, jsou důležitější věci v životě🙂

nikyselen
6. dub 2018

ja to udelala 2 roky zpet a uz bych to neudela.Sla jsem z dlouhych na podkovu a kadernice je ma kamaradka, nastesti me rekla,ze krk holit nebudem chtela jsem co nejvic s povida nech si zo na priste az si zvyknes to upravovat .Jeste ze ona mela rozum ☺😀🤣
Drera to obrecela vic jak ja,zr nejsem.jeji maminka a nelibim s eji (to je velka podpora 🤣) pak jsem brecela ja co jsem to udelala.Uces na ples?zadny..culik,lokny..chybelo mi to a na vulik jsem cekala 2roky.

normalnimatka
6. dub 2018

@kexina aha, no i to se stává. prostě hormony lítaj...
na vlasy je dobrej třeba biotion, ale musí to bejt trochu dávka, co za něco stojí a ne to, co se běžně v čr prodává třeba v rámci biosilu. ale i tak se to asi srovná hlavně samo. i když tělo může mít toho biotinu nedostatek. a taky zinku atd...

no a jináč prostě záleží, kolik vlasů máš a jakej dělaj dojem hustoty a tak. když má někdo pět a půl chlupu na hlavě, nic ve zlým, ale to prostě není lichotivý, řve to, že tam má někdo pět chlupů, když má dlouhý vlasy, mnohem víc.
až těch pět chlupů na hlavě budeš mít (nedejbůh:D), tak se ti bude do toho krátka opravdu jít. teď se ti úplně nechce, tak to nedělej🙂

hz
6. dub 2018

Ahoj, mam kamosku, ktera mela od mala dlouhe, huste vlasy, silne, nikdy nebarvene, vzdy do puli zad. Pak na materske sla totalne dohola-strojkem.Vlasy prodala a za penize jela s rodinou na dovolenou do zahranici 🙂 ted ma zase vlasy dlouhe; narodilo se ji druhe dite, tak jsem zvedava, zda se to bude opakovat 🙂

jednaholkaa
6. dub 2018

@kexina Podle me po 40 jsou dlouhe vlasy uz trochu trapne.. tahnou oblicej dolu, a on uz sam stejnak klesa gravitaci 🙂) takze to dela proste starsi.. Ja si rekla ze az budu fakt potrebovat omladit tak to shodim, ani jsem se k te 40 nedopracovala jeste a sla jsem na mikado. Je to super, podle nazoru ostatnich me to omladilo, a myslim ze to tak funguje u kazdeho. A to mam pekne huste vlasy..ale ono i to mikado vypada lip na kvalitnich vlasech. Fakt doporucuju..Samozrejme zalezi na tvaru onbliceje ale s tim teda mela uspech 🙂 Navic to neni tak okoukane a tuctove jako ty dlouhy vlasy.. uz bych si to nenechala narust.

jana_toula
6. dub 2018
jana_toula
6. dub 2018
jednaholkaa
6. dub 2018

@jana_toula Super zmena!

jana_toula
6. dub 2018

Nešlo mi to nahrát najednou. Každopádně krátké byly skvělé. Na údržbu, lehká hlava, cítila jsem se s tím více žensky 😉

podaji
6. dub 2018

@kexina co to je za výraz prasečí obličej prostě jen kulatý 😀 nebála bych se toho. Mikádo bych dala vzadu kratší v předu delší aby to nebylo stylem ala helma. Určitě bez ofiny. U kulatého obličeje pesinku na stranu. Tím že budou vlasy v předu delší nejméně pod bradou se obličej optický prodlouží. Nebojte najdete šikovnou kadeřnici a hupss do toho. Vsasy až přestanou padat necháte zase dorůst. Uvidíte budete koča😀😀

podaji
6. dub 2018

Ty jo nebo něco na styl co má slečna jana_toula. Ji dlouhé vyloženě za mě neslušelo. Paráda. Ale to už je dost krátké...

blka
6. dub 2018

@jednaholkaa a já bych zase řekla opak. Ze krátké vlasy dělají starší.

vineta
7. dub 2018

Kdybyste radikálně zkracovaly, narazila jsem na projekt (nadaci) Nové háro, sbírají vlasy na paruky pro onkologicky nemocné děti, založila to holčina, co si tím -bohužel se špatným koncem- prošla, teď v tom pokračuje její máma. Tak to je třeba krásný důvod pro změnu účesu..

vineta
7. dub 2018

@blka Je to prostě jak u koho. Krátké vlasy sluší spíše výraznějším typům, je třeba mírně vlasy poměrně husté a pevné a nejlíp to podle mě vypadá na tmavých. Mě zkrácení vlasů dost omladilo, když jsem měla delší, připadala jsem si jako taková tetka s dekou na hlavě, pak jsem šla do krátkého mikáda, kvůli náročnosti údržby pak do krátkého sestřihu a jsem moc spokojená. Ale je to hrozně individuální, záleží na obličeji a kvalitě vlasů. Však není důvod se do změny nutit.
Já takové ty megadlouhé vlasy nemám ráda, ale sto lidí, sto chutí- pokud se to na mě nelepí v MHD, tak je mi to jedno, že to někdo nosí..

vineta
7. dub 2018

@jana_toula Strašně ti to sluší! Paráda. Úplně jinak ti vyniknou oči.

blka
7. dub 2018

@vineta já mám vlasy do pul zad a bohužel jsou jemné, není jich úplně moc.

naste
7. dub 2018

@jana_toula Super, daleko lepší, než ty dlouhé.

lentilkaa87
7. dub 2018

Ahoj,
vlasy vždycky dorostou, myslím, že to za tu změnu stojí, pocit je to nepopsatelný. Zkracovala jsem o skoro 40cm, přestala mě bolet hlava, přestalo mě bolet za krkem a vlasy byly najednou pevnější a rostly rychleji, netrávím hodinu rozčesáváním a vytrháváním chuchvalců a na léto uvažuji i o nějaké barvičce 🙂
Odhodlání jsem sebrala po tom, co jsem viděla nějakou proměnu v televizi a paní měla podobné vlasy jako já a po ostříhání jí to slušelo, tak jsem si řekla, že do toho jdu taky 🙂

raduushka
7. dub 2018

Ja bych do toho taky nesla. Mam vlasy ridke a hodne mi padaji a fakt spatne rostou. 3 roky zpatky jsem mela vlasy skoro nad zadek a nechala se premluvit ze kdyz ty znicene konce ostriham tak mi vlasy porostou rychleji. A prd, kadernice mi to vzala po lopatky a za ty tri roky mi vlasy vyrostly tak o pet centimetru. Takze ja uz do takove razantni zmeny nikdy nepujdu.

shak29
7. dub 2018

Ja mela vlasy pod zadek a sla sem na podkovu.
Dlouhý sem mela z 90% furt v culiku. Zase na druhou stranu mam vic srani s tema kratkyma 😀 takze si je nechavam zase dorust 😉