Rovnátka. Jaká jsou nejlepší?

pasiba
22. kvě 2020

Dobré ráno, jdeme na první konzultaci kvůli rovnatkum. Můžeme mi někdo předat nějaké poznatky nebo zkušenosti. Zuby má dcera křivé. Jake rovnátka jsou nejlepší? Ty neviditelne?

hezz17
22. kvě 2020

@pasiba na 1. Konzultaci po mě chtěli vědět, co bych si představovala, dělaly se snímky, možná i otisky? Už jsou to skoro 2 roky a návštěv už bylo xy. Neviditelné jsou hodně drahé, nevím jaký máte rozpočet... sundavaci jsem měla v dětství a bez výsledku, teď v dospělosti mi ortodontista řekl,že je vůbec nedávají, buď pevné nebo nic. Ze snimatelne akorát rozviklaji zuby a výsledek žádný. Od 1. Konzultace jsem měla mít nasazení cca za 7 měsíců, ale po 4 mi volali, že se jim uvolnil termín a můžu přijet dřív.

pasiba
autor
22. kvě 2020

@hezz17 Slozime se jí na ně snad všichni co s ní mají stejnou krev. Babičky, dědečkové. Viditelné jsou tedy asi lepší varianta. Dnes už se snad kvůli rovnatkum děti neposmivaji. Snad se nacpeme do 40 000? Za horní čelist? Nebo se mám připravit na víc?

hezz17
22. kvě 2020

@pasiba já platila 7500 za horní, plus doplácím ruuzne za výměnu drátku. Ale většinou dávají na horní i dolni- aby seděl skus a zuby se zpatky nevracely jak byly. To už jsem já teda nechtěla, protože ve 28 jsem nechtěla hýbat se zdravymi zuby, ale zas budu mít dost možná už napořád pak snimatelne na noc.
Dneska je to spíš módní doplněk než věc k posmeskum. Já se konečně po tolika letech usmivam na fotkách a nestydím se během hovoru s někým. Mrzí mě, že naši nebyli důslednější a nedali mi fixní už v dětství.

kridav
22. kvě 2020

Já jsem teda za rovnátka pro dceru platila celkem necelých 17 000 Kč, za obě čelisti. Našla jsem si podle recenzí ortodontistku, která byla skvělá a nechtěla právě tolik. Při žádné kontrole nechtěla peníze na víc, dcera si pokaždé mohla vybrat barvu gumiček. Platila jsem je teda celý hned na začátku, ale byla možnost, dát vždy nějakou částku na kontrolách, jakoby na splátky. Dcera je měla přes 2 roky.

coolca
22. kvě 2020

Záleží na vade zubů,ale už jsem se několikrát setkala s názorem,že ty "viditelné" klasické rovnají rychleji 🤷

pasiba
autor
22. kvě 2020

Super. Takže do Prahy nejdu. Tam mi řekla 20 000 až 90 000 😡

kridav
22. kvě 2020

@pasiba já třeba jsem z Prahy a i na ty rovnátka jsme chodili v Praze.

hezz17
22. kvě 2020

@pasiba kamarádka v praze dala 38.000 komplet za horní i dolní.

horseska19
22. kvě 2020

@pasiba Velice individuální. Základ jsou klasická kovová rovnátka, která jsou nejlevnější. V kovové variantě existují i tzv. Damon, která jsou o něco málo dražší, ale léčba s nima je o něco rychlejší. Dále estetické keramické či safírové. No a pak neviditelná tzv Invisaling. Tam je cena v závislosti na vadě. Takže záleží jaké máte finanční možnosti, jak dcera bude spolupracovat atd....Taky co ortodontista, to jiná cena. U nás cena pohybovala cca 10 000 za čelist. Platilo se to, co se dávalo do pusy, takže částka se rozvrhla do celé doby léčby.

pasiba
autor
22. kvě 2020

@horseska19 To je krásná cena. Dám klidně 15 000 najednou, ale 50 000 za rovnátka nahoru bych obrečela. Potřebuji pro dvě holky

pasiba
autor
22. kvě 2020

Známá od Bruntálu dávala 7 000 tak proč se ty ceny liší tolik. Chceme jen srovnat zuby. Zatím o žádné vadě nevím

horseska19
22. kvě 2020

@pasiba ono opravdu záleží jestli je to státní sektor, soukromá ordinace nebo nějaká luxusnější klinika. A hlavně ne vždy jde nasadit jen jedna čelist. Posunují se všechny zuby a obě čelisti do sebe musí dobře zakousnout. Ale to je fakt individuální. Doktor si udělá RTG, otisky, fotky a pak vše vyhodnotí a navrhne plán léčby. Jinak my jsme doporučovali nasadit fixní rovnátka v pozdějším věku. Je tam hrozně důležitá hygiena, jak se nečistí poctivě každý den různými druhy kartáčků, tak to pak špatně dopadá. No ale uvidíte co vám řeknou 🙂

klea81
22. kvě 2020

Nechala bych si udělat i druhý názor lékaře. Zubařka taky dceři nutila rovnátka na mezirku mezi jednickami, odmítli jsme a za 2 roky je mezirka sama pryc, jak jsem předpokládala. To stejné se synem. Odmítli jsme a teď za půl roku vidím, jak se zuby rovnaji přirozenou obnovou. Kamarádka měla rovnátka a sotva jí zuby srovnali, dorostly ji osmičky a všechny zuby se jí pokrivily. Takže je to hlavně super byznys 🙄

horseska19
22. kvě 2020

@klea81 úplně s vámi nesouhlasím. Jako ano. Někteří by nasadili rovnatka všem, hlavně vydělat. Ale měli velkou většinu pacientů kterým se zuby samy od sebe nesrovnají. Teď mluvím o stálém chrupu. A s věkem nám všem ustupuje kost a zuby se začínají trošku hýbat, takže osmičky nejsou tím hlavním faktorem. Pokud nerostou do sedmiček či na ně není málo místa. Ale rozhodně souhlasím že není potřeba nic úspěchat, hlavně musí chtít i samo dítě, jinak jsou to vyhozené peníze 🙄☺️

pasiba
autor
22. kvě 2020

Dcera rovnátka ooopravdu potřebuje. Zuby má šíleně křivé. Nechce je, ale není to jen tak malé pokriveni. Zuby vypadají, jako kdyby se tam nevešly a tak se tam skládají jak se jim zachce. Rozhodně je dostane. Jen se právě bojím, aby na mě nedělali ten bysnys. Chci ji dát to co jí doopravdy pomůže a za rozumnou cenu. Rovnátka za 90 000 mi už přijde jako něco nechutneho. Obvolám různé města a uvidím no... 🙄

klea81
22. kvě 2020

@pasiba 90 tis, to je fakt výsměch 😢zatím jsem teda víc než 40 neslyšela a i to je pro spoustu rodin téměř nedosazitelne. Neříkám, že pro všechny jsou rovnátka zbytečné, ale já zatím ušetřila 2x 16 tis a zubařka mi tvrdila do očí, že se to rozhodně samo nesrovná.

horseska19
22. kvě 2020

@pasiba tak za 90 jsou Invisaling, to mě přijde pro děti nesmyslné. To si zaplatí lidé co opravdu potřebuji aby nic nebylo vidět, třeba kvůli práci. A nebo ti, co neví co s prachama 😀 v jakém okolí hledáte?

hezz17
22. kvě 2020

@pasiba doporucuji dent clinic havlíčkův brod

tutankhamun
23. kvě 2020

@kridav mohu se zeptat o jakou ortodontisku se v Praze jednalo. Dekuji

pasiba
autor
23. kvě 2020

@horseska19 Poděbrady. Tady mě směrovali do Prahy. Tam mi řekli tento finanční rozsah. Na pondělí jsem si vypsala asi 15 čísel v okolí. Čáslav, Český Brod, Zruč nad Sázavou, Hradec Králové a něco musí vyjít. Jsem z toho zklamaná. Už se v tom začínám pomalu orientovat. Takže počítám do 30 000. Víc nedám. Asi jsem v Praze možná jen narazila na extrém

pasiba
autor
23. kvě 2020

@tutankhamun Svět rovnatek

pasiba
autor
23. kvě 2020

@hezz17 Zavolám! Děkuji! Pro takovou radu jsem si přišla 👍🙏

pasiba
autor
23. kvě 2020

@horseska19 Já ji řekla, že to je pro dítě 8 let. Tak asi tam zrovna by mi je chtěli nacpat a trochu si přivydělat

pasiba
autor
23. kvě 2020

@tutankhamun Bylo to asi čtvrté číslo co mi řekli, ji vezmou. Jinak je narváno

fouskovi
23. kvě 2020

@pasiba já i neteř jsme jezdili do Vinohradské nemocnice

fouskovi
23. kvě 2020

@pasiba hlavně ne Čáslav

pasiba
autor
23. kvě 2020

@fouskovi Pán Pekárek ne? Mám ho skrtnout? Jakou máte zkušenost?

pasiba
autor
23. kvě 2020

@fouskovi Číslo jsem si našla. Mám na seznamu děkuji. Jen Prahu nechám asi až na konec

horseska19
23. kvě 2020

@pasiba znám v Hradci ortodontistku, se kterou jsem v Brně pracovala. www.orto-hk.cz MUDr. Čížková.

pasiba
autor
23. kvě 2020

@horseska19 Super. Číslo mám. V pondělí volám. Děkuji