Slavné hlášky našich rodičů/tchánovců. Které vám lezou krkem?

klokanka31
26. led 2021

Holky něco na odlehčení 🙂 Které hlášky od okolí vám fakt lezou krkem? Já teď skoro každý den slyším "neboj, ona z toho vyroste". A už vidím rudě 😣 Člověk nemůže říct ani to že malá usíná na bříšku, protože hned "neboj, ona z toho vyroste... "👿

madbetka
26. led 2021

"No ona byla pokakaná, ale já jsem ten bobek jen vyklepla a tu plenku jsem jí dala zpátky" (tchýně hlídala). Ani jsem jí na to tenkrát nic neřekla 🤦🏽‍♀️😀

Jo, lezou krkem. Tak tohle je spíš vtipná hláška 😀
Krkem mi lezou hlášky typu - Však vy jste to taky neměli/měli a přežili jste 🤦🏽‍♀️

pe_tu_ss_ka
26. led 2021

@klokanka31 Dej mu čaj/vodu, vždyť musí mít žízeň (byl plně kojený). To je divný, že nechce šťávu nebo čaj, to je proto, že jste si ho naučili na vodu. Proč kojíš tak často, vždyť se mu smíchá staré mléko s novým, pak přední a zadní mleko.. a další a další 😆

jako_mala_holka
26. led 2021

Mě přijde, že nemůžu nic říct, protože je to hned brané jako že si stěžuju, přitom to tak vůbec není 😆 a taky nemám ráda hlášku "no ale měli byste ji na to zvykat"... Malá má teď období, že v autě pláče a pláče, třeba když jedeme k doktorce... A naši chtějí, abychom jeli k nim skoro dvě hodiny... Říkám teď ne, nevím, jestli bychom to zvládli, ona v autě pláče... No ale musí si zvykat... Teď jezdíme jen v nutných případech, ono to zase přejde, stejně jako když se bála tekoucí vody a taky plakala, pak to přešlo samo, i když jsem ji "nezvykala"

klokanka31
autor
26. led 2021

@madbetka Přesně, i když někdy se divím že jsme přežili 😄

87pavlina
26. led 2021

Je jich spoustu, říkala jsem si, že si je asi začnu psát, protože si takhle honem ani nemůžu vzpomenout 😀 Ale naposledy mě dostala tchýně, když jsem ve 4 měsících začala dávat příkrmy. Tak jsem jí říkala, jak budu malý dávat papat v autosedačce a ona na to, že bych ji měla dát už do té velké jídelní sedačky (máme tu starou dřevěnou, která se nedá nijak napolohovat). Tak odpovídám, že ne, že ji budu dávat do té autosedačky, aby si nekazila záda, ona hned na to, že ne ne ne, ať ji tam dám a kdy už jako ji hodlám učit sedět? Když řeknu, že se to musí naučit sama, tak mi řekne, že ji to musím naučit já. To ona tam kluky taky dávala, podkládala polštářema atd. atd. No a v tu chvíli vzdávám debatu, přikyvuju a myslím si o pr.... 😀

klokanka31
autor
26. led 2021

@pe_tu_ss_ka U mě zas ohledně kojení ať dám sunar, že po kojení má hlad, a chudinku mučím hlady a žízní ☺ když pak malá najela na sunar, tak ať jí nedávám pít vodu, že jí trápím, ať jí dám čajíček nebo šťávu z pomeranče.

klokanka31
autor
26. led 2021

@jako_mala_holka To samé já, taky jako bych si stěžovala 🤔 přitom to říkám spíš pro zajímavost. U nás jede jak hláška "ať si zvyká" tak "ať si nezvykne" ☺

klokanka31
autor
26. led 2021

@87pavlina No myslím že kdyby jsme si hlášky psaly, tak to vyjde na pořádnou knihu 😊

elinkav
26. led 2021

Dcera je baculatější a při každém kojení od tchýně slyším, že kojím smetanu 🤮 uf... 🤣 už nemám chuť ani sílu nějak bojovat... Dcera má i příkrm, ale to nesmím říct, protože kojení je to jediné možné.. 😁

gramar
26. led 2021

"On nemá zuby"
"Ano já vím, stihla jsem si všimnout"
"Ale už by je měl mít"
"I já měla zuby pozdě"
"Ale musí mít zuby!"
"OK, mám mu je vytahat kombinačkama...?"

Rozhovor s tchyní cca v roce prvního syna

"Matky dělají otroky dětem"
"Proč myslíš?"
"Všude je vozí, vyzvedávají ze sebe dělají krávy a z dětí neschopné idioty"

Rozhovor s mojí matkou, když jsem začala vozit syna z vesnice přes celou Prahu (druhá třída...)

klokanka31
autor
26. led 2021

@gramar Tak tys mě fakt pobavila 😂😂😂 s těma zubama mi to připomělo, jsme se tak bavili že ještě malá zuby nemá. No a hned důležitá rada "neboj, to poznáš až zoubek vyroste, při krmení to cinkne". Já na to že se nebojím, a že máme plastovou lžičku. "No jo, tak jak to poznáš? " Pak malé zub vyrostl, tak jsem se pochlubila. A hned otázka "a jak jsi to poznala? Cinklo to u krmení že jo? " A já že ne, že se na mě prostě malá usmála tak to vidím. A odpověď " to je divný, to vy jste se neusmívali. No každé dítě je jiné... "😂

anetka1701
26. led 2021

Tchýně mi na každou (KAŽDOU) věc co holky udělaly začala vyprávět, jak to měl její syn... za a, fakt nepotřebuju poslouchat historky jak můj manžel jako miminko kakal... a za b,já si sotva pamatuju jak to měla holka před půl rokem, jak si ona může pamatovat detaily 30 let zpět, to netuším 🤣🤣🤣

klokanka31
autor
26. led 2021

@anetka1701 Hele to je normální, ony si to pamatují klidně i 40 let zpátky se všemi detaily.

anetka1701
26. led 2021

@klokanka31 no peklo!! Já kvůli tomu pak dělala dost vyhrocené scény (Kdyby to bylo občas, ale to byl fakt monolog...), tak toho časem nechala... No a pak mi holky říkaly, že to valí do nich! Jsem myslela že padnu... Má tři skvělý vnučky a furt žije v minulosti jak se starala o.vlastni mimino... Ne, nepochopím...

klokanka31
autor
26. led 2021

@anetka1701 Já mám pocit že to má teď každá babička 🤔 furt jen jak to bylo za nich to nejlepší, a my jsme blbky co se neumíme postarat o svoje dítě. A furt jen srovnávání, jako by dítě nemohl být originál, ale jen kopie po někom.

barmil
26. led 2021

@klokanka31 "proc ho máš na pokoji, dej ho sestrám, ať máš klid (WhatsApp z porodnice) "proc kojíš, to se nevyspite, dej mu flašku(příchod z porodnice) " "proc nemá caj(6ti nedeli), je horko, ma žízeň" "chudak, cuca si ruku, to má hlad, můžu mu dát pribinaka (4mes)" "a to ho hlídal sám celý dopoledne (sedela jsem 3h u pc na online kurzu, manzel se staral, hrál si, prebalil a dal obed, 7mes)" "a proc už nemá knedlík a omáčku, to uz děti mají, i polivku bych mu dala (4mes)"... "a muze cukroví, at z toho taky něco má (6mes)..." "a proc teda furt kojíš" (6mes)..

klokanka31
autor
26. led 2021

@barmil Jako bych to slyšela u nás s tím jídlem 🙄 když byly malé 2 měsíce - "dej jí na dudlík zmrzlinu"

loylii
26. led 2021

@klokanka31 mě hrozne vadí od mých rodičů - nedávejte jim to, není to zdravý, to je teda strava.. (slaný tyčinky, piti s brčkem, slaný mandle, gumový medvídci..) Ale když si vzpomenu co davali nám??😁 Respektive nedávali, protože jsme jedli s nimi a nikdo se nás na nic neptal.. smazenky, topinky, hranolky na oleji, knedliky s vajíčkem, k snídani věcně babovka, livance, koblihy, kompoty, parky.. atd.. nestezuju si, chutnalo nám, ale proč mi kecaj do toho co jedí naše deti😝😂.. Všichni jsme štíhlý a až na občasný prohřešky jíme úplně luxusně..

klokanka31
autor
26. led 2021

@loylii To u nás to je opačně, já nejsem přehnaná citlivka na dietní stravu, ale rozhodně nebudu do malé cpát hned smažený, sladký, knedlíky se svíčkovou a podobně... Malé je 8 měsíců a tchýně se divila proč už neměla čokoládu a guláš (jako beze srandy)

jako_mala_holka
26. led 2021

@loylii mně naši takhle komentovali, že malé dávám brokolici a bílý jogurt (ne dohromady 😆) a k pití vodu... Ježíš to ji nedávej, dívej jak se tváří... To už nebylo po "musi si zvykat" ani památka 😀 mimochodem ano, poprvé se trošku sklebila, nevěděla, co to je, ale teď třeba brokolici miluje, zrovna včera měla k obědu 🙂... Jinak na gumových medvídkách ani slaných tyčinkách mi nepřijde nic špatného, pokud to neji roční dítě a třeba denně sáček... Ale to předpokládám, že ne 😁

@klokanka31 no zmrzlina na dudlik je teda masakr, to jsem ještě neslyšela 😆

klokanka31
autor
26. led 2021

@jako_mala_holka No nám prý dávali zmrzlinu na dudlík a jak nám prý chutnalo... Že my jí nic nedopřejeme 😣 a s těma gumovýma medvídkama souhlasím, že na nich nic není, ale nesmí se nic přehánět. Moje skoro neteř když je na návštěvě u našich, tak sežere najednou 2 pytlíky chipsů, a nepije nic jiného než colu. Od 4 let 🤔 to mi přijde přes čáru. A když jsem se na to našich ptala, tak prý co mají dělat, prý jí to chutná tak co...

jako_mala_holka
26. led 2021

@klokanka31 no a přesně tak jsem to myslela, to co píšeš, je fakt síla 😖

pe_tu_ss_ka
26. led 2021

@klokanka31 jee, to já měla dávat med, asi dvouměsíčnímu 🙊 prý to tak dělala s partnerovou sestrou, protože pořád řvala 🙈

iris92
26. led 2021

Tak nas syn je asi od 2 tydnu "vazny jako kilo soli". Tohle asi nikdy nezapomenu 🤦‍♀️😂 trva to doted a to jsou mu skoro dva roky.

klea81
26. led 2021

A nemůže jí to nějak uškodit, když jí nedáváš rohlík?..... Neslazeny čaj? Proboha to nejde tohle 😁

klea81
26. led 2021

@klokanka31 ale bohužel pamatují plus mínus autobus, protože některé půlroční už chodí a jiné recituji 😅

martiniquest
26. led 2021

"Musi jist vsechno, i ty parky a piskoty" - pradeda

klokanka31
autor
26. led 2021

@pe_tu_ss_ka 😄 fakt se divím že naše generace přežila 😊

gramar
26. led 2021

@martiniquest Jo to mě teď napadlo...
"Proč mu nesladíš, to musíš! Cukr je důležitý, čím sladší tím zdravější!"
A pak taky
"Prosím nedávejte mu tu čokoládu, vypadá to že má alergii na čokoládu a ořechy"
"No jistě, ty mu nechceš nic dopřát, ale hádat se nebudu, no"
O pět vteřin později a půl snickersce v hubě...
"No co koukáš to přece není čokoláda ani ořechy, to je tyčinka a to jsi nezakázala..." Inu co na to říci, byla to pravda no, tyčinky jsem nezakázala... O tom v jakém jsem byla rozpoložení je asi marné psát...😂 Od té doby jsem nechodila za cizího "hlídání" ani na záchod...

te_reza
26. led 2021

Babička :"vy si furt stěžujete, máte pračky, myčky, umělý plíny, všechno se vám udělá samo... To my vůbec neměli..."